آخرین مطالب
22
امروز
این تصویر فوق‌العاده از طوفان را یک خلبان از ارتفاع ۱۱ کیلومتری ثبت کرده است!

این تصویر فوق‌العاده از طوفان را یک خلبان از ارتفاع ۱۱ کیلومتری ثبت کرده است!

طوفان یکی از آن پدیده‌هایی است که به هر نحوی که اتفاق بیافتد از طوفان‌هایی دریایی گرفته تا گردباد و باران‌های سیل‌آسا، موجب ترس و وحشت ساکنان مناطقی می‌شود که بر سر راه آن قرار دارند و یا به هر نحوی، زندگی و ساختمان‌هایشان تحت تاثیر این پدیده‌ی طبیعی زیبا، پر ابهت، ترسناک و البته هیجان‌انگیز قرار می‌گیرد و یا خواهد گرفت.

البته اوضاع برای خلبان‌ها و آنهایی که از آسمان و ارتفاعات چند هزار متری به این پدیده نگاه می‌کنند، کاملا متفاوت است. البته کنترل هواپیما و دیگر وسایل نقلیه در اطراف محل رخ دادن چنین پدیده‌ای کاملا دشوار و چالش‌برانگیز است، اما همین‌که شما یک دید از بالا به این پدیده داشته باشید، به تمام این سختی‌ها می‌ارزد. تصورش را بکنید که شما درون کابین هواپیمای خود و در حال نگاه کردن به پدیده‌ای هستید که در همان لحظه موجب وحشت هزاران نفر از مردم بر روی سطح زمین شده است، اما شما بر فراز آن پرواز می‌کنید و حتی نسبت به آن از یک برتری خاصی برخوردار شده‌اید!

عکاسی از طوفان یکی از سخت‌ترین سبک‌های عکاسی از طبیعت است

خلبان مورد نظر ما در این مطلب در گجت نیوز نیز دقیقا همین حس را تجربه کرده است و البته تلاش کرده تا با تهیه‌ی یک تصویر بسیار منحصر به فرد، این احساس خود از چنین تجربه‌ی رویایی و خاصی را با ما و شما نیز به اشتراک بگذارید. سانتیاگو بورجا (Santiago Borja) که از خلبانان عضو تیم هواپیمایی کشور اکوادور است، نام این خلبان خوش‌شانس و البته ماجراجوی ماست که توانسته است از یک پدیده‌ی مهیب طبیعی، یک تصویر فوق‌العاده زیبا شکار کند.

آقای بورجا مدتی پیش که در حال پرواز بر فراز جنوب پاناما و بر مناطق داخل اقیانوس آرام بود، توانست تصویری را از یک طوفان رعد و برقی بسیار بزرگ و ترسناک ثبت کند و مطمئنا گرفتن این تصویر از چنین زاویه‌ای و از چنین پدیده‌ای، کار بسیار ارزشمندی است که تنها از عهده‌ی عده‌ی کمی از انسان‌ها بر‌می‌آید. شما عزیزان گجت نیوزی این تصویر را در زیر مشاهده می‌کنید و اگر مثل من علاقه‌مند به هنر عکاسی و به خصوص عکاسی از سوژه‌های طبیعی باشید، مطمئنا دقایق زیادی را به تماشای این عکس خواهید نشست و از تک تک پیکسل‌هایی که برای نمایش قدرت مادر طبیعت به کار گرفته شده‌اند، تشکر خواهید کرد:

این تصویر فوق‌العاده از طوفان را یک خلبان از ارتفاع ۱۱ کیلومتری ثبت کرده است!

به گفته‌ی آقای سانتیاگو بورجا، او این عکس را در حالی که در ارتفاع ۳۷ هزار فوت (حدود ۱۱ هزار و ۳۰۰ متر) و بر فراز کشور پاناما در حال پرواز بوده است، شکار کرده و جالب است بدانید که این عکس را از داخل کابین اتاقک خلبانی هواپیمای خود انداخته است تا ثابت کند که در هیچ مکان و در هیچ زمانی، پرداختن به علایق خود، کار غیر ممکن و دشواری نیست!

او درباره‌ی این عکس و شرایط شکار آن به خبرگزاری واشنگتن پست اعلام کرده است عکاسی از چنین پدیده‌هایی به دلیل اینکه رعد و برق و انواع جلوه‌های نوری نیز وجود دارد، بسیار دشوار است و آن‌هم در شرایطی که دوربین شما ثابت نیست، سه پایه وجود ندارد و ده‌ها انعکاس مختلف از داخل و از بیرون به سمت دوربین شما هجوم می‌آورند، شرایط عجیبی را به وجود ‌می‌آورد.

او به خبرنگاران گفته است که این تصویر را به علت حس قدرتمندی که از این پدیده‌ی طبیعت به مخاطب می‌دهد و البته اندازه‌ی بسیار بزرگ و غول‌آسای آن را به تصویر می‌کشد، بسیار دوست دارد؛ به نظر آقای بورجا این موضوع که شما می‌توانید بدون هیچ مشکلی و بدون آسیب دیدن، در جو ثابت اطراف این ستون غول‌پیکر پرواز کنید و به تماشای آن بپردازید، تجربه‌ و حس بسیار جالبی را برایتان به وجود خواهد آورد.

جالب است بدانید که این اولین عکس این خلبان عاشق عکاسی در این زمینه نیست و سانتیاگو پیش از این هم یک عکس از طوفان‌های دارای رعد و برق (Thunderstorm) را شکار کرده بود. او آن عکس را در سال گذشته و هنگامی‌که در حال پرواز بر فراز سواحل ونزوئلا بوده، ثبت کرده است و این تصویر منحصر به فرد از طوفان را می‌توانید در زیر مشاهده کنید:

این تصویر فوق‌العاده از طوفان را یک خلبان از ارتفاع ۱۱ کیلومتری ثبت کرده است!

یک دیدگاه

  1. نایس.
    جون میده واسه دسکتاپ پی.سی

    (2)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*