آخرین مطالب
19
امروز
آموزش پوکمون گو

آموزش پوکمون گو ؛ هر چیزی که باید به عنوان یک تازه کار در این بازی بدانید

درست همانند دهه 90 میلادی که بازی پوکمون حرف نخست را می‌زد، اینک بازی پوکمون گو (Pokemon Go) برای اندروید و آی او اس عرضه شده است. در حال حاضر مردم در سراسر دنیا برای تجربه این بازی در گوشی هوشمند خود هیجان زده هستند. در ادامه مقاله‌ای برای آموزش پوکمون گو به مبتدیان تهیه کرده‌ایم که خواندن آن خالی از لطف نخواهد بود.

پوکمون گو (Pokemon Go) توسط استودیو بازی سازی Niantic و نینتندو توسعه یافته و در رده بازی‌های واقعیت افزوده قرار می‌گیرد. این بازی به مناسبت بیستمین سالگرد انتشار بازی‌های پوکمون منتشر شده و هم‌اکنون از طریق فروشگاه گوگل پلی و اپ استور اپل قابل بارگیری است.ما در گذشته توضیح داده بودیم که شما چگونه می‌توانید این بازی را دریافت کنید و حالا قصد داریم تا اصول اولیه این بازی که جهت اجرای آن نیازمندش هستید را بررسی کنیم.

آموزش پوکمون گو Pockemon Go

اول از هر چیزی باید بگویم که بازی پوکمون گو (Pokemon Go) متفاوت از هر بازی خواهد بود که تا به حال تجربه کرده‌اید. چراکه این عنوان در واقع یک بازی مبتنی بر مکان است که با استفاده از موقعیت جغرافیایی واقعی شما اجرا شده و همه چیز را می‌تواند تغییر دهد. در واقع برای درک بهتر این بازی ما هیچ مثالی نداریم بزنیم و تنها شما باید آن را تجربه کنید. کافی است پوکمون گو را بر روی دستگاه خود نصب کنید، در خیابان قدم بزنید و در صفحه نمایش گوشی خود به دنبال موجوداتی جذاب بگردید.

شاید ممکن باشد با ورود به علف‌های بلند کنار خیابان پوکمون جدیدی را پیدا کنید؛ اما بهتر است همچنان مراقب قدم‌های خود باشید و زیاد هم هیجان زده نشوید.

غول‌های وحشی در بازی پوکمون گو به‌هیچ‌عنوان نمی‌توانند به شما حمله‌ور شوند بنابراین نیازی به جنگ با آن‌ها و پیروزی در نبرد نخواهید داشت. تنها کافی است تا توپی به نام «Pokeball» که در اختیار شما قرار دارد را به سمت آن‌ها پرتاب کرده تا به این موجودات را به دام بیندازید. البته هیچ‌چیز در این مرحله ساده نیست؛ چراکه شما باید این پوک بال‌ها را به‌صورت دستی پرتاب کنید و البته تعداد آن‌ها نیز محدود است. خوشبختانه توت‌هایی در این بین وجود دارند که می‌توانند به شما کمک کنند تا شانس به دام انداختن این غول‌ها قبل از فرار کردن آن‌ها را داشته باشید. با توجه به آنکه شما در انتخاب پرتاب محدود هستید و هیچ راه تمرینی در این مسیر وجود ندارد،؛ ناچارید تا بهترین انتخاب را داشته باشید. شما در این بازی به‌جای جنگ با غول‌ها بایستی پس از به دام انداختنشان، آن‌ها را با ورزش‌هایی خاص تقویت کنید.

آموزش پوکمون گو

آموزش پوکمون گودر ابتدا که وارد بازی می‌شوید نیازمند آن هستید که یک مربی را با جنسیت مرد یا زن انتخاب کرده و سپس برای آن برحسب سلیقه و لباس‌های موجود، ظاهر مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس باید با یک پوکمون کار را آغاز کنید و وارد این دنیای جذاب و البته متفاوت شوید. برای پیدا کردن پوکمون باید با دقت به‌جاهای مختلف نقشه بنگرید. هر آیکون آبی که در اطرافتان می‌بینید پوک استوپ (PokeStop) نامیده می‌شوند. برای آنکه چنین آیکون‌هایی را مشاهده کنید نیازمند آن هستید که در دنیای واقعی به نزدیکی ساختمان‌های مهم شهر محل زندگی خود بروید (در حال حاضر چند کشور خاص توسط پوکمون گو پشتیبانی می‌شوند). بازهم آیکون‌های آبی را مشاهده نکردید؟ نگران نباشید! بلند شوید و مکان‌های دیگر را نیز تجربه کنید. این ایده خوب نینتندو است تا شما در کنار بازی و تفریح ناخواسته کمی قدم بزنید و مکان‌های مختلفی را نیز بازدید کنید که در واقع هدف اصلی نینتندو نیز همین خواهد بود.

پس از همه این‌ها و پیدا کردن پوک استوپ و سپس سوایپ کردن انگشتانتان بر روی آن، به برخی از آیتم‌های جدید دسترسی پیدا خواهید کرد. گاهی این پوک استوپ‌ها به رنگ بنفش درمی‌آیند و این بدان معنی است که آن‌ها قبلاً توسط شخص دیگری تخلیه شده‌اند. با این حال پس از چندین ساعت آن‌ها دوباره به حالت آبی درخواهند آمد تا شما از آن‌ها استفاده کرده و آیتم‌های جدیدی را آزاد کنید.

از آنجایی که بازی پوکمون گو (Pokemon Go) یک عنوان رایگان است؛ این طبیعی است که امکان خرید اقلام مختلفی که سخت به دست می‌آیند را از طریق پول نقد نیز خواهید داشت.

تمامی آیتم‌های این بازی را می‌توانید به‌صورت رایگان به دست آورید؛ اما طبعاً این امر به‌طور طبیعی زمان بیشتری را می‌طلبد. بنابراین شما می‌توانید با پول نقد اقدام به خرید آن‌ها کنید. خرید‌های درون بازی توسط واحد پولی به نام پوک کویین (PokeCoin) انجام می‌شوند که می‌توانید با بازی کردن نیز اقدام به جمع‌آوری آن‌ها کنید. در زیر قیمت خرید این پوک کویین‌ها را مشاهده خواهید کرد.

آموزش پوکمون گو

آیتم‌ها بخش جدایی ناپذیر بازی پوکمون گو هستند و همیشه به‌عنوان یک اصل در بازی‌های RGB حضور داشته‌اند. حالا دیگر شما می‌دانید که چقدر پیدا کردن آیتم‌ها برای شما حائز اهمیت خواهد بود. بیایید ببینیم که چه آیتم‌هایی در این بازی وجود دارد و چه مقدار برای آن‌ها باید هزینه کنید:

Pokeballs

آموزش پوکمون گو – پوک بال‌ها

آموزش پوکمون گوپوک بال‌ها یکی از کاربردی‌ترین آیتم‌ها در سراسر بازی پوکمون گو (Pokemon Go) هستند و شما در ابتدای شروع این بازی 50 تا از این گوشی‌های را بر عهده خواهید داشت. برای به دست آوردن هرچه بیشتر این گوی‌ها شما می‌بایست پوک استوپ‌ها را پیدا کنید و یا به‌صورت جداگانه از فروشگاه درون بازی خریداری کنید. برای خرید 20 پوک بال شما باید 100 پوک کویین بپردازید. علاوه بر آن برای 100 پوک بال 460 پوک کویین و برای 200 پوک بال نیز 800 پوک کویین پرداخت کنید.

Eggs

آموزش پوکمون گو – تخم مرغ‌ها

آموزش پوکمون گوتخم مرغ‌های بازی پوکمون گو را می‌توانید در طبیعت و به‌وسیله یک دستگاه پرورش تخم مرغ پیدا کنید. معمولاً پس از آنکه مسافت خاصی را پیاده طی می‌کنید و یا آنکه پوکمون جدیدی را شکار می‌کنید این تخم مرغ‌ها به دست می‌آیند.

Lucky Eggs

آموزش پوکمون گو – تخم مرغ شانسی

آموزش پوکمون گوبرخلاف تخم مرغ‌های معمولی، تخم مرغ شانسی می‌تواند امتیازات دو برابری را برای شما به ارمغان آورد و شما 30 دقیقه برای استفاده از آن‌ها زمان خواهید داشت. برای خرید هر یک از آن‌ها باید 80 پوک کویین داشته باشید. یا آنکه پک 8 عددی آن را با 500 پوک کویین و یا 25 عددی آن را با 1250 پوک کویین خریداری کنید.

 

Egg Incubator

آموزش پوکمون گو – دستگاه پرورش تخم مرغ

آموزش پوکمون گوبرای شروع شما تنها می‌توانید یک تخم مرغ را توسط این دستگاه پرورش دهید اما در واقع کاربرد این محصول مدت زمان نامحدودی خواهد داشت. شما می‌توانید از فروشگاه دستگاه‌های پرورش تخم مرغ بیشتری را نیز خریداری کنید که هرکدام از آن‌ها نیز یک تخم مرغ به شما تحویل دهند. برای خرید این دستگاه باید 150 پوک کویین بپردازید که البته تنها از سه آن‌ها به‌صورت هم‌زمان می‌توانید استفاده کنید.

 

Incense

آموزش پوکمون گو – دستگاه بخور

آموزش پوکمون گواین آیتم موجب می‌شود تا شما راحت‌تر از گذشته قادر به پیدا کردن پوکمون‌ها باشید. در استفاده از این آیتم شما 30 دقیقه فرصت خواهید داشت. برای خرید یکی از این آیتم می‌توانید 80 پوک کویین خریداری کنید. علاوه بر آن برای خرید بسته 8 عددی 500 پوک کویین و 25 عددی 1250 پوک کویین پرداخت کنید.

 

Lure Module

آموزش پوکمون گو – ماژول اغوا کننده

آموزش پوکمون گوآیتم ماژول اغوا کننده دارای کاربردی نظیر آیتم دستگاه بخور است. با این تفاوت که شما قدرت بیشتری را جهت پیدا کردن پوکمون به دست خواهید آورد. این آیتم نیز درست مانند آیتم فوق 30 دقیقه تأثیرگذار خواهد بود.

 

Pokemon Storage

آموزش پوکمون گو – حافظه پوکمون

آموزش پوکمون گواین آیتم برای ذخیره سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به لطف این آیتم شما می‌توانید تا سقف 250 پوکمون و 9 تخم مرغ را ذخیره کنید. اگر نیازمند فضای بیشتری هستید باید Pokemon Storage خود را با پرداخت 50 پوک کویین تا سقف 50 فضای ذخیره بیشتر ارتقاء دهید.

 

Bag Upgrade

آموزش پوکمون گو – کیف ارتقاء

آموزش پوکمون گواین کیف همواره در کنار شما است تا در طول مسیری که طی می‌کنید بتوانید آیتم‌های مختلف را در آن ذخیره کنید. به‌صورت پیش‌فرض این کیف دارای ظرفیت 350 آیتمی است که با پرداخت 50 پوک کویین می‌توانید به ظرفیت این کیف 50 آیتم دیگر را نیز اضافه کند.

 

تیم‌ها، ورزشگاه‌ها، محافظت از اعتبار شما و غیره

هنگامی‌که به اندازه کافی در بازی پوکمون گو (Pokemon Go) پیشرفت کنید، شما با پرسشی روبه‌رو خواهید شد که بر اساس آن باید یکی از تیم‌های قرمز، آبی و یا زرد را انتخاب کنید. وقتی‌که به تیم ملحق شدید، شما قادر هستید تا یک باشگاه مختص خود را داشته باشید و یک پوکمون را نیز برای محافظت از آن قرار دهید. هر باشگاه دارای یک سطح اعتبار بوده که بر اساس تجربه تیمی که در آن هستید به دست خواهد آمد و شما می‌توانید به باشگاه‌های دشمنانتان حمله کنید.

پس از آنکه تمامی مربیان در باشگاه دشمن باختند، شما به بیرون پرتاب خواهید شد اما این چالش را تا اتمام اعتبار آن باشگاه به‌صورت کامل انجام دهید. پس از این پیروزی شما به رهبری باشگاه درخواهید آمد و یک پوکمون را نیز برای محافظت از آن تعبیه کنید. فقط این نکته را در نظر داشته باشید که تمامی پوکمون‌های جنگنده شما از قدرت بالایی برای جنگیدن برخوردار باشند.

در حال حاضر ما شاهد هیچ دسته‌بندی از نظر سطحی در بین پوکمون‌ها نیستیم و این موجودات از طریق Combat Point یا امتیاز مبارزه با یکدیگر متفاوت هستند. امتیاز مبارزه می‌تواند قدرت یک پوکمون را افزایش دهد که از طریق خوردن Candy (آب‌نبات) و Stardust (استارداست) به دست آید. توجه داشته باشید که آب‌نبات مخصوص خانواده مشخصی از پوکمون‌ها است بنابراین نمی‌توانید از آن برای هر پوکمون استفاده کنید. اما برخلاف آن، استارداکست‌ها یونیورسال هستند و می‌توانند قدرت هر نوع پوکمونی را افزایش دهند.

ما در این مقاله سعی کردیم اطلاعات اولیه‌ای را در ارتباط با بازی پوکمون گو در اختیار شما قرار دهیم. امیدواریم خیلی زود این بازی در ایران نیز به‌صورت رسمی عرضه شود و شما به یکی از بازیکنان برتر این بازی تبدیل شوید.

۲۴۴ دیدگاه

 1. Hassan_karami_79را فالو کنید تو اینستاگرام تا آموزش درست شدن را یاد بذه

  (1)
 2. ……..چطور راه برم قدم بزنم هیچ دکمه ای نداره واسه رفتن
  و چطور این ارور جی پی اس نات فاند رو درست کردم هر چی کردم رفتم اینترنت گشتم بازم درست نشد لطفا کمکم کنید.

  (1)
  • باید در واقعیت راه بری تا اونم راه بره و برای حل مشکل جی پی اس باید GPS دستگاهت رو روضن کنی در ضمن باید پوکمون گو از شهرت پشتیبانی کنه

   (1)
 3. چطور راه برم قدم بزنم هیچ دکمه ای نداره واسه رفتن
  و چطور این ارور جی پی اس نات فاند رو درست کردم هر چی کردم رفتم اینترنت گشتم بازم درست نشد لطفا کمکم کنید.

  (0)
 4. سلام من لول چهار هستم و پوکو بال هام تموم شده و پول هم ندارم که بخرم باید چیکار کنم

  (-1)
 5. ببخشید من تو لیست کشور ها اسم ایران پیدا نکردم چ جوری بازی رو نصب کنم فیلتر شکنم دارم اما نمیشه

  (1)
 6. اقا من پوکمون رو نصب کردم ایمیل پسورد رو زدم یه پیام طولانی میاد که دکمه ی اوکی دار چی کار کنم کمک

  (1)
 7. سلام من وصل میشم اولین پوکمونم هم میگیرم ولی هیچی تو نقشه نمیاد بعد اون
  چیکار کنم؟

  (3)
 8. پسورد ندارم کمک

  (3)
 9. پوک استاب تو بوشهر هست من که هر جا تو سایتا گشتم پیدا نکردم کمکم نکید توپام تمومه پولم برای خرید سکه پکمون گو از گیفت گیفت ندارم چیکار کنم

  (0)
 10. سلام وقتی پوکیمن پیدا میکنم تو دوربین نشونش نمیده و این ارورو میدهwe are not detecting your phone’s orientation. Would you like to turn of AR mode? چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید؟

  (1)
 11. سلام خسته نباشید من این بازی زو نصب کردم و جیمیل و پسورد رو دادم اما یه صفحه میاد ک این توش نوشته (Our servers are humbled by your incredible
  response.

  We are working to resolve the issue. Please try
  again soon ) چی کار کنم لطفا کمک کنید

  (5)
 12. سلام وخسته نباشید من مشکلی دارم من پوکمن را پیدا میکنم و روش میزنم باز میشه رو دوربین هرچقر میگردم پیداش نمیکنم مردم به خدا یکی کمکم کنه مجورم در دنیای مجازی بدون دوربین بگیرم باتشکر

  (3)
 13. سلام کلافه شدم توپام تموم شده پوک ستاپ هم پیدا نمیکنم چکار کنم ای خداااا ??????????

  (0)
 14. اقا من پوکه بال تموم کردم هرچی هم میگردم پوکه استپ پیدا نمیکنم لطفا راهنمایی کنید

  (2)
 15. سلام این یوزر نیم و پسورد چی باید زد من هر چی میزنم یه اخطار میده

  (2)
 16. اقا؛تروخدا کمکم کنید بازی بر من دانلود نمیشه از کجا میتونم دانلودش کنم کمکم کنید تروخدا تبلت دارم لنوو پنج هزارو پونصد تو تبلت لنوو پنج هزارو پونصدم نصب میشه؟؟؟!!!???????????????????????

  (0)
 17. من نمی تونم وارد بازی شم میخام برم جیمیل با رمزمو میزنم نمیر

  (1)
 18. سلام به همه دوستان
  من مشغول بازی پوکیمون گو هستم و به مشکل بزرگی خوردم متاسفانه چند روزه
  من هر بار که میرم توی یه pokestop به محض چرخوندنه صفحه پیغام try again later میده بهم
  ظاهرا تنها راه بدست آوردن توپ همینه
  اما هر بار امین مشکلو دارمو این پیغامو میدهلطفا راهنماییم کنید کلافه شدم چند روزه نتونستم بازی کنم چون توپ ندارم
  لطفا بهم ایمیل بزنید و جواب بدید
  ممنونتون میشم

  (-1)
  • سلام.مطمینی نزدیک نزدیک پوک استاپ هستی؟ واسه ما هم این ارور زمانی میاد که وقتی دوریم یا هنوز پنج دقیقه از چرخش اولمون نگذشته.

   (-1)
 19. من از سایفون 3 هم استفاده کردم نمیاد. چی کنم لطفا بگید.

  (0)
 20. چرا وقطی جیمیلمو می زنم میزنهUnable to authenticate.please try again.براچی اینو میاره لطفا کمکم کنید

  (7)
 21. من وقتی وارد بازی میشم سه تا پوکمون میاره بعد از اینکه مگیرمشون این ادم راه نمیره
  فقط دور در جا میزنه
  چی کار کنم ؟؟ کسی نمیدونه

  (3)
 22. توپ تموم کردم ینفر راهنماییم کنه نمیتونم چه جوری باید توپ بدست بیارم هیچ موجودی رو نمیتونم بزنم کمکم کنید?

  (5)
  • میتونی از پوک استاپ ها توپ به دست بیاری . معمولا از 3 تا 5 توپ میدن. توی پارک لاله 7 تا پوک استاپ هست . به نظرم اونجا جای خوبیه .

   (1)
 23. توپ تموم کردم ینفر راهنماییم کنه نمیتونم چه جوری باید توپ بدست بیارم هیچ موجودی رو نمیتونم بزنم کمکم کنید?

  (1)
 24. سلام من بازی رونصب کردم هرچی اسمم و منیویسم نمیاره ارور میده

  (3)
 25. سلام ببخشید چطوری باید با حساب وارد شم که بالا بیاد توروخدا جواب بدین

  (1)
 26. ممنون از توضیحات کاملتون‌…تو ایران بازی فیلتره و من با هر فیلترشکنی که امتحان میکنم با باز کردن بازی فیلتر شکن متوقف میشه..راهش چیه برای بازی کردن؟؟؟؟؟کسی میدونه؟

  (1)
 27. ببخشید تو ایران بازی فیلتر شده مربع بازم میشه پیدا کرد؟
  و دقیقا چقدر باید بازی کرد تا عضو تیم شد؟
  لطفا جواب بدید ممنون از سایتتون

  (0)
 28. لطفا جواب بدید. توی شهر پوک استاپ پیدا میشه یه چیزای مربعی اما میرم روش هر چی روش میزنم چیزی نمیشه. اخه توپ تموم کردم گرفتارم لطفا جواب بدین. هرچی روشون میزنم هیچی نمیشه..

  (0)
  • داداش باید دقیقاً برى زیرش تا مکعب باز بشه بعد با انگشت بزن بچرخه اگه از دور روى مکعب بزنى چیزى بهت نمیده

   (1)
   • باور کن پنج دقیقه پیش رو یکیشون اینقد وایسادم دیگه خودم خجالت کشیدم باز نشد البته بالا هم نوشته ظاهرا تو ایران نیست پک استاپ

    (0)
  • تو پوک استاپ که رفتی اگه ابی بود اون دایره وسط صفحه رو بچرخون بهت توپ میده یا چیزای دیگه اگه پوک استاپ بنفش بود حداکثر ۵ دقیقه صبر کن تا ریفرش بشه و ابی بشه تا دوباره پر بشه اگه هم وقت داری بشین کنارش هر ۵ دقیقه میتونی دوباره بچرخونی و توپ بگیری

   (0)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*