آخرین مطالب
14
امروز
پروژکتور هوشمند

تماشا کنید: این پروژکتور هوشمند تصاویر نامرئی را در تاریکی به حرکت در می‌آورد

پروژکتور (Projector) دستگاهی است که به منظور نمایش تصاویر انفورماتیک بر روی یک پرده سفید مخصوص و یا هر سطح صاف و روشن دیگری مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از این دستگاه طی 10 سال گذشته، بخاطر رشد سریع تکنولوژی، به صورت متداول در شرکت‌ها، مدارس، دانشگاه‌ها و دیگر اماکن آموزش درآمده و سیستم آموزشی را به کلی تغییر داده است. البته، اهداف آموزشی با استفاده از نسل‌های پیشین این دستگاه نیز قابل اجرا است، اما در تکنولوژی روز با روی کار آمدن انواع پروژکتور هوشمند با کاربردهای مختلف، سبک استفاده از این وسایل نیز تغییر کرده است. ساخت نمایشی متحرک و هیجان‌انگیز همچون ویدیوی زیر، می‌تواند مثالی خوب برای کاربرد نسل جدید پروژکتور هوشمند باشد.

ساخت نمایشی هیجان‌انگیز با این پروژکتور هوشمند

تصاویر زنده شده در طول شب، تداعی‌کننده سکانس‌هایی از فیلم‌های تخیلی ساخته شده در موزه است که بعد از ترک آخرین بازدید‌کننده از موزه و قفل شدن درب توسط نگهبان پدید می‌آید. اما نه، این بار خبری از فیلم نبوده و این پروژکتور هوشمند و جالب، تصاویر را در مقابل عده‌ زیادی از تماشاچیان به حرکت در می‌آورد.

البته، واقعیت این است که در این تکنولوژی جذاب، حتی تصویری هم در دنیای واقعی وجود نداشته و تمامی اجزای نمایش زائیده افکار کارگردان هستند. طرح‌های به نمایش کشیده شده توسط این پروژکتور هوشمند ، دارای قالب سه بعدی به همراه صدا بوده که با شروع نمایش هر کدام زنده می‌شوند. به محض این که نور محیط کاهش می‌یابد، پروژکتور هوشمند تصاویری را بر روی دیوار به نمایش گذاشته و سپس به آن‌ها جان می‌دهد تا در ادامه یک نمایش انیمیشنی فوق‌العاده را به کابران تقدیم کند. در ابتدا به نظر می‌رسد که تصاویر از قبل بر روی دیوار حک شده و با کم شدن نور محیط به نمایش در می‌آیند، در حالی که اینطور نیست.

قسمت بسیار جالب این نمایش انیمیشنی که توسط پروژکتور هوشمند پیاده‌سازی شده، فعل و انفعال میان اجزای نمایش است؛ به عنوان نمونه، در ابتدای نمایش یک میمون با ضربه زدن به یک آدمک آن را به حرکت در می‌آورد:

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*