آخرین مطالب
21
امروز
رتوش و تصاویر قدیمی احیا شده توسط تتیانا دیاچنکو (Tetyana Dyachenko)

رتوش و احیای تصاویر قدیمی توسط این هنرمند اوکراینی باعث می‌شود به چشم‌های خود شک کنید!

در سال‌های نه چندان دور، چاپ عکس به شیوه‌ی سنتی و نگهداری از عکس ها در آلبوم های خانوادگی، از جمله‌ مهمترین رسوم خانواده‌های مختلف در سراسر جهان محسوب می‌شد و افراد با دقت زیادی از این تصاویر که در بر دارنده‌ی خاطرات روزهای خوش و شادی آنها بودند، نگهداری و مراقبت می‌کردند. اما با فراگیر شدن عکاسی دیجیتال و ذخیره‌ی تصاویر به صورت فایل‌های الکترونیکی، خیلی از این تصاویر قدیمی، بدون مراقبت رها شدند و این باعث شد که علاوه بر فرسایشی که بر اثر زمان در آنها به وجود می‌آید، دیگر کسی نباشد که از آنها محافظت کند و مراقب آسیب ندیدنشان باشد.

به همین دلیل امروزه تکنیک‌های احیای تصاویر قدیمی و تبدیل این تصاویر بی‌کیفیت به عکس‌های شفاف و قابل مشاهده، محبوبیت بالایی دارد. بسیاری از کاربران مایل هستند که آلبوم های قدیمی خود را احیا کنند و تصاویری که از نسل‌های قبلی خاندان خود در اختیار دارند را دوباره زنده نمایند. خانم تتیانا دیاچنکو (Tetyana Dyachenko) یکی از هنرمندانی است که در این زمینه مهارت بالایی دارد و با سرچ کردن نام او در موتورهای جستجو متوجه خواهید شد که آثار او تا چه حدی محبوبیت دارند.

این هنرمند اوکراینی با مهارت فوق‌العاده بالایی که در زمینه‌ی رتوش دارد، با استفاده از ابزارهای نرم افزاری نظیر فتوشاپ کاری می‌کند که تصاویر آسیب‌دیده به بهترین شکل ممکن بازیابی شوند. با مشاهده‌ی آثار او در ادامه‌ی مطلب حتما با خود تصور خواهید کرد که چگونه ممکن است یک تصویر که حتی توسط افراد خانواده‌ی آن فرد داخل عکس هم شاید شناسایی آن ممکن نباشد، توسط خانم دیاچنکو رتوش شده و با احیای مجدد، حتی از روز اولش هم بهتر می‌شود.

رتوش و تصاویر قدیمی احیا شده توسط تتیانا دیاچنکو (Tetyana Dyachenko)

عکس‌هایی که مایعات مختلف بر روی آنها ریخته شده است، تصاویری که قسمتی از آنها به طور کامل محو شده است، چین و چروک‌هایی که در اثر تغییرات دما و طی مدت زمانی طولانی ایجاد شده‌اند، تغییرات مربوط به بافت‌های رنگی و حتی سوختگی و آسیب دیدن کاغذ عکس، همگی جزو ایراداتی هستند که عکس‌های قدیمی را تهدید می‌کنند، اما تتیانا دیاچنکو با چنان مهارتی به مبارزه با این آسیب‌های فیزیکی و شیمیایی می‌رود که به چشم‌های خودتان شک خواهید کرد که آیا این واقعا همان تصویر است و یا سوژه‌ی مورد نظر، بار دیگر برای گرفتن آن عکس جلوی دوربین‌ عکاس حاضر شده است!

این هنرمند حتی برای آن قسمت‌هایی از عکس که کاملا محو شده‌اند نیز تکنیک‌هایی را به کار می‌برد که تشخیص آن قسمت از پس‌زمینه‌ی اصلی و واقعی آن تصویر، برایتان بسیار دشوار و حتی نزدیک به غیر ممکن خواهد بود. پس برای این که هنر رتوش و استفاده از نرم افزارهای کامپیوتری نظیر فتوشاپ برای احیای تصاویر قدیمی و بازیابی آنها در بالاترین سطح ممکن را مشاهده کنید، از شما عزیزان گجت نیوزی دعوت می‌کنیم که بخشی از آثار این هنرمند زبردست را در گالری زیر تماشا کنید؛ گفتنی است که خانم دیاچنکو وب‌سایت مخصوصی به نام Digital Art Gallery را نیز برای گرفتن سفارش و ترمیم تصاویر قدیمی راه‌اندازی کرده است که با مراجعه به این لینک می‌توانید علاوه بر آشنایی بیشتر با آثار او، از طریق راه‌های ارتباطی مختلف با این هنرمند اوکراینی مکالمه داشته باشید:

گالری تصاویر قدیمی احیا شده توسط تتیانا دیاچنکو؛ جادوی رتوش!

رتوش و تصاویر قدیمی احیا شده توسط تتیانا دیاچنکو (Tetyana Dyachenko)

۲ دیدگاه

  1. خرید کالای ایرانی یعنی جلو گیری خروج ارز از کشور

    (0)
  2. خیلی جالب بود.

    (5)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*