آخرین مطالب
13
امروز
فیلیپه استارک و طرح او برای نسل آینده گوشی های هوشمند ؛ اسمارت فون الو (Alo)

فیلیپه استارک و طرح او برای نسل آینده گوشی های هوشمند ؛ اسمارت فون الو

گوشی های هوشمند در گذشته‌ی نه چندان دور تنها به عنوان یک محصول کاربردی محسوب می‌شدند و رفته رفته این کاربردی بودن، جای خود را به یک فاکتور دیگر داد و حالا این زیبایی ظاهری است که در حال سبقت گرفتن از این ویژگی قدیمی است. در واقع امروزه کارکرد تلفن های همراه هوشمند به نقطه‌ی قابل اتکایی رسیده است و حالا رقابت اصلی بر سر طراحی بدنه و به‌کار‌گیری خلاقیت در این زمینه است؛ دقیقا به همین دلیل است که با وجود برخورداری اکثر پرچمداران اندرویدی از مشخصات فنی مطلوب و سطح بالا، اما باز هم این سامسونگ و اپل هستند که سهم عظیمی از سبد خرید گجت های الکترونیکی کاربران در سراسر جهان را درو می‌کنند.

حالا با توجه به این که این فرم مکعب مستطیلی به کار رفته در تقریبا تمام گوشی های هوشمند در حال تکراری شدن است و دیگر جای زیادی برای پیشرفت بیشتر وجود ندارد، طراحان و هنرمندان خلاق به دنبال این هستند که فرم طراحی اسمارت فون‌ها را به طور کامل دگرگون کنند و به سراغ بدنه‌هایی نظیر این طرح مورد نظر ما میروند. فیلپیه استارک (Philippe Starck) و ژروم اولیوت (Jerome Olivet) دو هنرمندی هستند که به تازگی از کانسپت جدید خود در این زمینه رونمایی کرده‌اند؛ کانسپتی که آنها عقیده دارند در آینده می‌تواند مورد استفاده‌ی کمپانی‌های سازنده‌ی گوشی های هوشمند قرار بگیرد و آنها نام آن را اسمارت فون الو (Alo) گذاشته‌اند.

اسمارت فون الو می‌تواند آینده‌ی گوشی های هوشمند باشد؟

فیلیپه استارک و طرح او برای نسل آینده گوشی های هوشمند ؛ اسمارت فون الو (Alo)

در گفت و گویی که ژروم اولیوت با Dezeen داشته است، درباره‌ی قابلیت‌ها و ویژگی‌های جذاب این گوشی فضایی توضیح داده است:

پلتفرم اصلی و رابط کاربری اسمارت فون الو تماما از فرمان‌های صوتی تشکیل شده است و برای خواندن پیام‌های کوتاه، پیام‌های ایمیل و یا دیکته کردن کلمات و تایپ خودکار آنها از این فرمان‌ها استفاده خواهد شد. این اسمارت فون در حالت کلی به عنوان یک چشم هوشمند عمل خواهد کرد و چه برای خواندن پیام‌ها و متون مختلف و چه برای تشخیص چهره‌ی کاربر از این ویژگی بهره خواهد برد. در کنار این موضوع، قابلیت نمایش یک هولوگرام به صورت سه بعدی نیز برای آن وجود خواهد داشت.

با خواندن این توضیحات شاید خیلی از کاربران به آینده‌ی دنیای گوشی های هوشمند امیدوارتر شوند و احتمالا با دانستن این که ذهن‌های خلاقی نظیر این دو طراح بر روی چنین فرم‌هایی کار می‌کنند، به طراحی‌های نوآورانه و پایان این عصر گوشی های هوشمند تکراری در آینده‌ی نزدیک امیدوار می‌شویم. البته هنوز تا ساخت گوشی هوشمند با با ویژگی‌ها و طرح بدنه‌ی اسمارت فون الو زمان زیادی باقی مانده است و این دو طراح نیز هیچ صحبتی درباره‌ی تجاری‌سازی و تولید این محصول به میان نیاورده‌اند. شما عزیزان گجت نیوزی در گالری زیر می‌توانید تمام تصاویری که از مدل الو منتشر شده است را مشاهده کنید:

گالری تصاویر اسمارت فون الو (Alo)

فیلیپه استارک و طرح او برای نسل آینده گوشی های هوشمند ؛ اسمارت فون الو (Alo)

یک دیدگاه

  1. خیلی ترسناکه!

    (2)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*