تاخیر در تولید و عرضه ساعت هوشمند iWatch اپل قطعی است | گجت نیوز
آخرین مطالب
0
امروز

تاخیر در تولید و عرضه ساعت هوشمند iWatch اپل قطعی است

تأخیر قطعی در ساخت آی‌واچ آخرین خبری است که در مورد محصول پوشیدنی اپل به گوش می‌رسد. این تأخیر قطعی نگرانی‌های بسیاری را در مورد زمان فروش و همچنین میزان آن ایجاد کرده است.

این روزها شایعات پیرامون محصولات اپل، به سرگرمی جذاب وب‌سایت های خبری تبدیل شده و هر روز به بهانه‌ای خبر از آغاز، تأخیر و همچنین زمان ورود آن‌ها به بازار شنیده می‌شود. این خبرها علاوه بر اینکه باعث افزایش هیجان در بازار می‌شوند، اما از طرفی یک سردرگمی نیز برای مشتریان به وجود می‌آوردند.

محصول آی‌واچ اپل نیز از این قاعده مستثنا نبوده است. آخرین خبری که مدتی شنیده شد، معرفی این محصول به همراه فبلت آیفون 6 در ماه دسامبر بود. اما دیروز خبری از چین رسید که تولید این محصول قطعا با تأخیر روبرو شده، هر چند باز هم امیدها برای معرفی آن در سال 2014 وجود دارد.

 این خبر از گفته‌های یکی از شرکای اپل در پروژه آی‌واچ استنباط شده است. در کنفرانسی که TPK چین اخیرا برگزار کرد، این شرکت اعلام کرده که رشد چشمگیر درآمد مورد انتظار آنها در سه‌ماهه سوم (سه‌ماهه بعد) محقق نمی‌شود و در عوض چنین افزایشی را در سه‌ماهه چهارم خواهند دید. این شرکت مسئولیت تأمین نسل جدید ماژول‌های تاچ آی‌واچ را بر عهده دارد. چنین گفته‌ای بدین معنی خواهد بود که تولید انبوه آی‌واچ در زمانی در سه‌ماهه چهارم اتفاق خواهد افتاد.

از طرفی یک گروه تحلیل بازار چینی به نام CLSA اعلام کرده که تولید انبوه آی‌واچ در همان سه‌ماهه چهارم بسیار محتمل است، اما انتظار فروش ابتدایی آن در دسامبر نیز می‌رود. پیش‌بینی قبلی این گروه، فروشی 20 میلیون عددی از آی‌واچ را برای سال 2014 نشان می‌داد، ولی گمانه‌زنی اخیر آنها با توجه به تأخیر در تولید، حدود 6 میلیون دستگاه برآورد شده است.

با این اوصاف زمان ارائه، حجم محموله‌ی فروش اولیه و حتی زمان ارائه آیپد 12.9 اینچی که مانند آی‌واچ از ماژول‌های TPK استفاده می‌کند، نگرانی‌هایی است که تا چند ماه آینده وجود خواهد داشت.

بر اساس آخرین گزارش، آی‌واچ در سه مدل تولید خواهد شد. مدلی با صفحه‌نمایش 1.6 اینچی و دو مدل با صفحه‌نمایش 1.8 اینچی با این تفاوت که یکی از آن‌ها دارای صفحه‌نمایش یاقوت کبود خواهد بود.

یک دیدگاه

  1. فک کنم یه چیز متفاوت با بقیه محصولاتش بده بیرون مث بقیه کمپانیهای دیگه زود عجله عجله نداده بیرون اولین کمپانی بوده که ساخت همچین ساعتی رو شروع کرده وزمان زیادی رو براش صرف کرده…

    (1)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*