آخرین مطالب
7
امروز
ساینا اتوماتیک

ساینا اتوماتیک : تجهیزات ، زمان عرضه و قیمت

ساینا اتوماتیک (Saina) نام تازه‌ترین خودرو تولید داخل و درواقع نسخه تغییر پیدا کرده ساینا است. سایپا قصد دارد در سال آینده این خودرو را مجهز به گیربکس اتوماتیک همراه با تجهیزات جدیدی نظیر کروز کنترل و فرمان برقی،‌ با قیمت حدودی 36 میلیون تومان روانه بازار کند.

در حالی که حمایت از تولید ملی رفته رفته به یک فرهنگ برای هموطنانمان تبدیل شده است، اما به نظر می‌رسد خودروسازان داخلی تمایلی برای بهبود کیفیت محصولات خود نداشته و همچنان رویه گذشته را ادامه می‌دهند. ساینا چندماهی است که وارد خیابان ها شده و همواره به عنوان یک خودرو ارزان قیمت زیر 30 میلیون تومانی نامناسب از آن یاد می‌شود. در واقع ساینا را باید یک فیس لیفت نسبتا بد از خودرو تیبا دانست که چندین سال پس از عرضه این خودرو روانه بازار شد.

در شرایطی خودرو ساینا وارد بازار شد که همگان انتظار پیشرفت در طراحی و کیفیت ساخت این محصول را داشتیم، اما در عمل چنین چیزی اتفاق نیفتاد تا ساینا را یک خودرو بسیار بد ایرانی موجود در بازار بدانیم. هرچند شاهد تغییراتی در دو سمت پشتی و جلویی این خودرو بودیم، اما از نظر زیبایی شناختی این خودرو حتی ذره‌ای نسبت به تیبا زیبا‌تر نشد. نقایص طراحی این خودرو به همین جا ختم نمی‌شود و باید به مواردی نظیر عدم افزایش کیفیت در ساخت تجهیزات، تغییر بسیار کم در جلو داشبورد خودرو و غیره نیز اشاره کرد که همگی باعث شد استقبال کمی از این خودرو صورت گرفته و مشتریان تیبا را همچنان به عنوان گزینه‌ای بهتر برای خرید ببینند. حال به نظر می‌رسد شرکت خودروسازی سایپا قصد دارد با عرضه اتومبیل ساینا اتوماتیک ، میخ خود را محکم‌تر کوبیده و علاقه‌مندان به اتومبیل‌های مجهز به گیربکس اتوماتیک را به سمت خرید این خودرو بکشاند.

ساینا اتوماتیک

تغییرات ساینا اتوماتیک نسبت به مدل دنده‌ای

ظاهرا کمپانی خودروسازی سایپا قصد دارد برای گیربکس این اتومبیل، از شرکت بلژیکی پانچ (Punch) کمک بگیرد. بنابراین به نظر می‌رسد گیربکس اتومات ساینا از نوع CVT بوده و حاوی چهار دنده باشد. اما گیربکس تنها تغییر این خودرو نخواهد بود. به نظر می‌رسد در خودرو ساینا اتوماتیک شاهد ارائه قابلیت ها و تجهیزات جدیدی همچون کروز کنترل و حتی فرمان برقی نیز خواهیم بود. با توجه به امکانات اضافه شده و زمان کافی شرکت خودروسازی سایپا برای آغاز فاز نخست تولید این محصول، ما می‌توانیم انتظار داشته باشیم ساینا اتوماتیک اواسط سال 1396 و با قیمتی در حدود 34 الی 36 میلیون تومان روانه بازار کشورمان شود. باید دید که آیا پرداخت چنین هزینه‌ای در مقایسه با حضور گزینه‌های قدرتمند و به مراتب با کیفیت‌تری همچون تیپ 5 پژو 206 ، سمند سورن ELX و همچنین پژو پارس سال، می‌تواند مشتریان را به سمت خودروی ساینا جذب کند یا بار دیگر این پروژه با شکست روبرو خواهد شد!

یک دیدگاه

  1. این قیمت تنده چه خبره ؟!!!

    (1)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*