آخرین مطالب
3
امروز
خودرو تمام الکتریکی آئودی

جزئیاتی بیشتری از سه خودرو تمام الکتریکی آئودی به دست آمد

کمپانی آئودی (Audi) در نظر دارد تا سال 2020 میلادی، از سه خودرو تمام الکتریکی رونمایی کند. اولین مدل یک کراس اوور بزرگ بوده، دومین مدل یک کوپه بزرگ است و در نهایت سومین خودرو تمام الکتریکی آئودی نسبت به دو مدل قبلی کوچکتر خواهد بود.

به نقل از رابرت ستدلر رئیس شرکت آئودی که در نمایشگاه خودرو ژنو حضور به عمل آورده، مدل کوچک خودرو تمام الکتریکی آئودی از پلتفرم MEB شرکت فولکس واگن بهره‌مند خواهد بود. این خودرو می‌تواند موتورهایی در قسمت عقب و جلو را برای لذت تجربه یک اتومبیل چهار چرخ به ارمغان آورد. به گفته سدلر، این خودرو می‌تواند ظرف 10 الی 15 سال پیش رو که 20 تا 30 درصد اتومبیل‌ها از باتری به جای سوخت فسیلی استفاده می‌کنند، فروش فوق‌العاده‌ای را تجربه کند. دومین خودرو تمام الکتریکی آئودی از ظاهری خندان بهره می‌برد. هرچند وی هیچ حرفی از نوع آن نزده است، اما با توجه به طرح لبخند خودرو باید انتظار یک مدل کوپه را داشته باشیم.

یکی از این سه خودرو تمام الکتریکی آئودی تا پایان سال 2018 عرضه می‌شود

18 ماه پیش و در نمایشگاه بین‌المللی خودرو فرانکفورت بود که آئودی از یک خودرو مفهومی تمام الکتریکی رونمایی کرد که ظاهرا مراحل پایانی توسعه خودش را طی می‌کند و از سال آینده به فروش خواهد رسید. این خودرو چیزی شبیه به تسلا مدل ایکس (Tesla Model X)، اما با درهایی استاندارد است. گفته می‌شود این خودرو می‌تواند با هر بار شارژ قادر به طی کردن بیش از 480 کیلومتر است و کاربر می‌تواند با تنها نیم ساعت شارژ آن بر روی استیشن‌های شارژ 350kw توسعه یافته توسط پورشه، 400 کیلومتر را طی کند. گفته می‌شود 250 دستگاه از این خودرو تا انتهای سال 2018 میلادی روانه بازار اروپا می‌شود و یک سال پس از آن 400 دستگاه دیگر نیز آماده فروش خواهد بود.

به اعتقاد استدلر آئودی نیازمند آن است با توجه به حدف گذاری تولید 95 گرم گاز CO2 در هر کیلومتر تا سال 2021، اتومبیل های دیزلی و الکتریکی خود را روانه بازار کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*