آخرین مطالب
21
امروز
آیکون My Computer

نحوه افزودن آیکون My Computer به دسکتاپ در ویندوز 8 ، 8.1 و 10

به عنوان یک کاربر قدیمی ویندوز، باید با آیکون My Computer آشنایی کامل داشته باشید. بعد از نصب ویندوز XP، ویندوز 7 و همچنین ویندوز ویستا، این آیکون یا به صورت پیشفرض در دسکتاپ وجود داشته و یا به سادگی رفتن به منوی استارت قابل افزودن بود. در ویندوز 8، ویندوز 8.1 و نهایتا جدیدترین نسخه یعنی ویندوز 10، نه تنها به صورت پیشفرض خبری از این آیکون نیست، بلکه نام آن نیز از My Computer به This PC تغییر کرده است. برای دسترسی سریع به درایوها و در ادامه فایل‌های خود، وجود این آیکون بر روی دسکتاپ ضروری است. اما نحوه افزودن آیکون My Computer به دسکتاپ ویندوز 8 و ویندوز 10 چگونه است؟

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، دیگر همانند قبل با رفتن به منوی مترو استایل در ویندوز 8 و یا منوی استارت در ویندوز 10 امکان افزودن آیکون My Computer به دسکتاپ وجود نداشته و گزینه‌ای برای این کار مشاهده نمی‌شود. کاربر تنها می‌تواند آیکون My Computer یا This PC را به منوی استارت و یا تسک‌بار اضافه کند.

آیکون My Computer

افزودن آیکون My Computer در ویندوز 8 و 8.1

بر روی یک فضای خالی در صفحه دسکتاپ کلیک راست کرده و بعد از ظاهر شدن منو، گزینه Personalize را انتخاب کنید.

آیکون My Computer

در صفحه بعد، از منوی سمت چپ گزینه Change Desktop Icons را انتخاب کنید.

آیکون My Computer

در صفحه بعد نه تنها آیکون My Computer ، بلکه آیکون سطح زباله و کنترل پنل را نیز مشاهده می‌کنید. با زدن تیک کنار باکس هر مورد، می‌توانید آن را در صفحه دسکتاپ به نمایش دربیاورید.

آیکون My Computer

 

افزودن آیکون My Computer در ویندوز 10

نحوه کار در ویندوز 10 نیز کاملا مشابه است، با این تفاوت که نحوه منوبندی تنظیمات در این ویندوز کاملا نسبت به ویندوزهای پیشین تغییر کرده است. مجددا بر روی یک منطقه خالی در دسکتاپ کلیک راست کرده و گزینه Personalize را انتخاب کنید.

آیکون My Computer

در صفحه بعد به عنوان منوی تنظیمات، گزینه Themes و سپس گزینه Change Desktop Icons را انتخاب کنید.

آیکون My Computer

مجددا آیکون My Computer، کنترل پنل و سطل زباله را مشاهده می‌کنید. با زدن تیک کنار هر گزینه، آیکون آن در صفحه دسکتاپ به نمایش درخواهد آمد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*