تماس کودک چهار ساله با پلیس انگلستان سبب شد تا جان مادرش نجات یابد
آخرین مطالب
0
امروز
تماس کودک چهار ساله با پلیس

نجات مادر از مرگ توسط کودک 4 ساله بعد از باز کردن گوشی وی با حسگر اثر انگشت آیفون!

فکر می‌کنید وقتی در زمان چهار سالگیتان، مادر خود را بیهوش بر روی زمین می‌دیدید، چه کاری انجام می‌دادید؟ گریه و ناله؟ فریاد؟ تکان دادن مداوم وی؟ این‌ها عکس‌العمل‌هایی هستند که از یک کودک چهار ساله انتظار می‌روند، اما آنطور که پیداست رومن (Roman) با تمامی هم سن و سالان خود تفاوت دارد. تماس کودک چهار ساله با پلیس سبب شد تا جان مادرش نجات پیدا کند.

کودکی چهار ساله با نام رومن که در شهر لندن زندگی می‌کند، وقتی مادر خود را بیهوش بر روی زمین دید، وقت را با کارهای گفته شده در بالا تلف نکرد. در عوض، آنقدری باهوش بود تا با قرار دادن انگشت مادرش بر روی حسگر اثر انگشت گوشی وی، آن را باز کرده و با سپس استفاده از دستیار صوتی اپل سیری، با پلیس تماس بگیرد. گفتنی است استفاده از این دستیار صوتی، امری است که شاید حتی افراد بزرگسال حین کار کردن با آن برای اولین، بار دست و پای خود را گم کنند. رومن توانست با این کار جان مادر خود را نجات دهد. تماس کودک چهار ساله با پلیس و مکالمه ضبط شده آن، به یکی از اخبار جنجالی روز تبدیل شده است.

تماس کودک چهار ساله با پلیس

رومن در بخش جنوبی شهر لندن زندگی می‌کند. وی بعد از برداشتن گوشی با شماره 999 (شماره پلیس لندن و معادل شماره پلیس متداول 911) تماس گرفت. نکته بسیار بسیار جالب اینجاست که مکالمه این کودک با اپراتور ضبط و توسط پلیس لندن در اینترنت پخش شده است. صدای کودکانه رومن در عین خونسردی وی در کنار توضیحات جالبش شگفت‌انگیز است. بعد از اینکه اپراتور از رومن درباره مادرش پرسیده و از او می‌خواهد تا گوشی را به وی بدهد، رومن در جواب می‌گوید «او مرده است». اپراتور در ادامه از او می‌‌پرسد «منظور تو از مردن چیست؟» رومن در جواب به اپراتور می‌گوید «او چشم‌های خود را بسته و نفس نمی‌کشد».

هنوز مشخص نیست واقعا حال مادر وی چگونه بوده و از نظر پزشکی در چه شرایطی قرار داشته است. تنها چیز مشخص این است که تماس کودک چهار ساله با پلیس سبب شد تا وی خیلی سریع کمک‌های اولیه را دریافت کرده و بعد از چند ساعت مداوا در بیمارستان، به همراه فرزندش به خانه بازگردد. گفتنی است حین این اتفاق، رومن در خانه تنها نبوده و دیگر برادران و خواهرانش نیز در خانه حضور داشتند، اما تماس وی، او را تبدیل به قهرمان این خانواده کرده است.

اپراتور بعد از تماس کودک چهار ساله با پلیس به صحبت‌های وی گوش کرد!

البته، نقش این اپراتور وظیفه‌شناس را نباید فراموش شود که بعد از تماس کودک چهار ساله با پلیس ، آن را مزاحمت تلقی نکرده و تا اطمینان از واقعیت بودن تماس به صحبت‌های او گوش داده است. اما در زیر می‌توانید ترجمه بخش‌های مکالمه رومن و اپراتور پلیس را بخوانید :

اپراتور : سلام، شما با پلیس تماس گرفته‌اید. موقعیت اورژانسی شما چیست؟

رومن : سلام، من رومن هستم.

اپراتور : مادر تو کجاست؟

رومن : او هم در خانه است.

اپراتور : تو در کجا هستی؟

رومن : من هم در خانه هستم.

اپراتور : می‌توانی یک لطفی به من کنی؟ برو و گوشی را به مادرت بده.

رومن : نمی‌توانم، او مرده است.

اپراتور : تو گفتی که مادرت همانجاست. منظورت از مردن او چیست؟

رومن : یعنی او چشم‌های خود را بسته و نفس نمی‌کشد.

اپراتور : آیا می‌دانی خانه شما کجاست؟

رومن : خیابان 22

اپراتور : آیا می‌توانی پیش مادرت رفته و او را به خاطر من تکان بدهی؟

رومن : اما او از جای خود بلند نمی‌شود.

اپراتور : او را خیلی محکم تکان بده و فریاد بزن «مامان»

رومن : «مامان» . این کار جواب نداد.

اپراتور : آیا شما در کنلی هستید؟

رومن : بله کنلی

یک دیدگاه

  1. تو گوشیهای 100 هزار تومنی اندرویدی تماس اظطراری موجوده…اینا همش تبلیغات اپله…مونده چی تبلیغ کنه و این کارایی جزیی و پیش پا افتاده رو بزرگ کرده

    (-1)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*