بازگشت روح به دنیا پس از مرگ توسط دانشمندان به اثبات رسید!
آخرین مطالب
0
امروز
بازگشت روح به دنیا پس از مرگ

آیا دانشمندان بازگشت روح به دنیا پس از مرگ را اثبات کرده‌اند؟!

همانطور که می‌دانید، واقعیت وجودی انسان، به دو قسمت مادی (جسمی) و غیرمادی (روحی) تقسیم می‌شود. بحث در مورد روح، مسئله جاودانگی و یا محدودیت عمر آن، داستانی بی پایان در طول قرن‌های اخیر بوده و به موضوع مورد علاقه بسیاری از متفکرین تبدیل گشته است. ماهیت مرموز روح از جهات مختلف علمی بسیار جذاب است و سوالات بسیاری را برای ما به وجود می‌آورد. اما اکنون گروهی از محققین بر این باور هستند که توانسته‌اند در نهایت یک پاسخ قطعی برای آن ارائه کنند. در این نظریه‌ی علمی، دانشمندان سعی بر آن دارند که مسئله بازگشت روح به دنیا پس از مرگ را به اثبات برسانند.

بر اساس گفته‌های دانشمندان حاضر در این مطالعه، مغز انسان در واقع یک کامپیوتر بیولوژیکی و “آگاهی انسان” همانند یک نرم افزار است که توسط کامپیوتر کوانتومی موجود در مغز شکل می‌گیرد. از این رو ذهن انسان بعد از مرگ به موجودیت خود ادامه خواهد داد. در نتیجه‌ی این مطالعه، دانشمندان بر این عقیده بوده‌اند که روح انسان بعد از مرگ، از بین نخواهد رفت و مجددا به دنیا باز می‌گردد. اما هنوز برای اثبات بازگشت روح به دنیا پس از مرگ زود است؛ از این رو دانشمندان به ارائه دلایلی محکم‌تر پیرامون محوریت این مطالعه پرداخته‌اند.

بازگشت روح به دنیا پس از مرگ

اثبات بازگشت روح به دنیا پس از مرگ با تعاریف جدید از سلول‌های مغز!

از سال 1996، دکتر استورات هامروف (Stuart Hameroff) به عنوان یک فیزیکدان آمریکایی و همچنین بازنشسته‌ی گروه روانشناسی و بیهوشی، به همراهی دیگر فیزیکدان آمریکایی از دانشگاه آکسفورد با نام راجر پنروز (Sir Roger Penrose)، بر روی تئوری کوانتومی “آگاهی” کار کرده‌اند، آنان بر این باورند که روح در میکروتوبول‌های سلول‌های مغز نگهداری می‌شود.

این تئوری تحریک آمیز نشان می‌دهد که روح انسان در سلول‌های مغز و در ساختاری در درون آنان با نام میکروتوبول‌ها موجودیت دارد.

بازگشت روح به دنیا پس از مرگ

علاوه بر این، دانشمندان استدلال می‌کنند آنچه که انسان‌ها به عنوان “آگاهی” می‌شناسند، در واقع نتیجه‌ای از اثرات “گرانش کوانتومی” است که داخل میکروتوبول‌های سلول‌های مغز قرار گرفته‌اند. این نظریه توسط دانشمندان مذکور، با عنوان تقلیل عینی هماهنگ (Orchestrated Objective Reduction) و یا به طور خلاصه ارک-ار (Orch-OR) نام‌گذاری گردیده است.

این تئوری می‌تواند وضعیت افرادی که وارد فاز شناخته‌ شده‌ی “مرگ بالینی” یا تجربه نزدیک به مرگ می‌شوند را نیز توضیح دهد. در واقع در چنین حالتی، میکروتوبول واقع در مغز حالت کوانتومی خود را از دست داده اما اطلاعات خود را حفظ می‌کنند. به بیانی دیگر و آن‌طور که دانشمندان آن را توضیح می‌دهند: وقتی افراد می‌میرند، این مرگ تنها در قسمت جسم آنان انجام می‌گیرد. بدین ترتیب بازگشت روح به دنیا پس از مرگ تا حد بسیاری ملموس و قابل درک خواهد بود.

بازگشت روح به دنیا پس از مرگ

دکتر استورات هامروف در مصاحبه با Science Channel در مستند کرم‌چاله، توضیحات خود را اینگونه ارائه‌ داد:

اجازه دهید بگوییم قلب از تپش باز ایستاده و جریان خون در رگ‌ها متوقف می‌گردد. در این حالت میکروتوبول‌ها حالت کوانتومی خود را از دست می‌دهند، اما اطلاعات درون آنان همچنان باقی می‌مانند. این اطلاعات قادر به نابودی نبوده و فقط در وسعتی بزرگ و در خارج از بدن او پراکنده خواهند شد. اگر فرد زنده بماند، این اطلاعات مجددا به میکروتوبول‌ها باز می‌گردند. در این حالت فرد از تجربه‌ی نزدیک به مرگ سخن خواهد گفت! اما اگر این فرد بمیرد، غیرممکن است که این اطلاعات به کلی نابود شوند، در واقع این اطلاعات کوانتومی در خارج از بدن او تا مدتی نامحدود حضور خواهند داشت، این همان چیزی‌ست که ما آن را با عنوان روح می‌شناسیم.

بر اساس این مطالعه، واقعیت روح در بدن انسان، چیزی بیشتر از فعل و انفعالات نورون‌های مغزی است. حتی این احتمال وجود دارد که از ابتدایی‌ترین لحظات آغاز زمان (در پیدایش اولیه دنیا)، روح نیز موجودیت پیدا کرده باشد.

در جمع‌بندی مسائل مطرح شده در این نظریه، به نظر می‌رسد که بازگشت روح به دنیا پس از مرگ با چنین تعاریفی منطقی به نظر می‌رسد. اما آیا به نظر شما چنین چیزی امکان پذیر است؟ آیا به واقع روح انسان‌ها بعد از مرگ به دنیا باز می‌گردد؟

۱۷۹ دیدگاه

 1. درود دوستان…به من کمک کنید بفهمم چه خبره بعد از مرگ چی میشیم…من سردرگمم چند شب هست دارم به مرگ و خودکشی فکر میکنم….واقعا مشکل دارم یا ندارم نمیدونم

  (-2)
  • واقعا چرا ؟؟
   خودکشی چرا

   (0)
  • اینجوری نگید .. مردن مث یه راز می مونه که فقط با تجربه ی شخصی میشه فهمید چه چیا مسگذره، ما آدما تنها میایم تو این دنیا و چیزی ازش یادمون نیست و فکر میکنم بعد از مرگ هیچی از لحضه ی مرگم یادمون نخواهد بود

   به خودکشی فکر نکن

   (0)
 2. سلام به همه دوستان مغز انسان خیلی جا برای پیشرفت داره ولی نه به اندازه درک این مساعل پس وقتی وارد این مساعل میشه دچار توهم میشه وچون هیچ علم قبلی نیست نمیتونه بفهمه که دچار توهم شده کافیه به عقاید و افکار و ترسهایی که در طول روز میاد سراغمون توجه کنیم بعد متوجه میشد که از ۲۴ ساعت شبانه روز چقدرشو توی توهم هستیم اگه بیشتر میخای بدونی یک پیام بده به ایمیلم

  (-1)
 3. با سلام بهمه
  مطالبها را تماما دوبار خواندم اما بچند گروه برخوردم گروه اول نخبه کش و احمق پرو و دوم دانشجو سوم دنبالرو که نمیداند چه چیزی میخواد و چهارم یادی اولین روزی که میخواستم تمعییر کار رادیو و تلویزیون بشم که چقدر نادان بودم هرگز فکر نمی کردم روزی تلویزیون تاشو میشه و اینترنت و وای فای وموبایل و تلگرام و غیره باشد ،باقیش را بفهیم که آینده چه چیزها روشن میشه زیاد روی علمتان حساب نکنید ولی مطالعه کنید عالم را از اعتیاد و ادب میتوان شناخت.

  (0)
 4. من قبلا هم یک کامنت گذاشته بودم با نامkodeadamکه جز خدا یعنی خدادم هیشکس نیست وقتی نگاه کردم دیدم چند نفر بدون فکر کردن نپسندیدن و یک اشتباه تایپی هم بود و این بود که اگر خواستار پاکی باشید نمیرسید و این میرسید بود که اشتباه شده!!من ثابت کردم و ثابت میکنم!!و اگر کسی بتونه مثل این نوشته یا قران بیاره من باور میکنم غیر خدا هست!!حالا روح یا جسم یا هر چیزه دیگه!!! وقتی کسی میگه من هستم یعنی همیشگی یعنی هیچوقت نمیمیره!! و این یعنی جسم خودم و حرکت میدم خودم!!!واین اگر واظح تر بشه یعنی تمام موجودای جسمو حرکت میدم!!همینایی که میگن سلول و غیره!!!و این یعنی میتونه غیب بشه!!بره به گذشته،اینده!!و یعنی میشد خدا و یعنی هیچوقت نمیمرد!!!وایا اینچنینه؟؟!!هرگز!! نیست معبودی جز الله!! و خدا پاک است فقط خدا پاک است و برای این است که همیشه هست!!و هر کاری کرده برای پاکی بوده!!و پاک یعنی بخشنده و مهربان!! خودتونو پیدا کنید!!فقط دو دقیقه تا پایان!!

  (5)
 5. اسرار ازل را نه تو دانی و نه من این خطِّ مقرمط نه تو خوانی و نه من

  (10)
 6. سلام من هیچ وقت به دنبال این نبودم که زندگی پس از مرد و در مورد جهان تحقیق کنم چون وارد شدن به این مسئله مثل وارد شدن در اقیانوسی هست که شنا را بلد نباشی همین که چیزی برای خود میپسندیم برای دیگران بپسندیم و چیزی برای خود نمیپسندیم برای دیگران نپسندیم و در زندگی دنیوی خود محبت و بخشش داشته باشیم تا توانمان دست یاری پیش بگیریم و با خالق عشق بازی کنیم حتی در حال حرکت باشیم به نظرم کل راه را رفته آیم من امشب به طور شانسی وارد این سایت شده ام و خیلی برام جالب هست چند شب پیش خواب دیدم نوری جواب من را میداد جایی شبیه یک دشت بود تنها راه میرفتم ازش پرسیدم انسان پس از مرگ چه خواهد شد جواب داد الان در دنیای پس از مرگ هستی در اینجا کسانی که اعمال خوب انجام داده باشند زندگی شبیه به دنیا خواهند داشت و آنانی که ظلم و ستم کرده اند باز خواهند گشت به دنیای قبل از خواب پریدم مات و مبهوت بودم و هنوز هم دوست ندارم غرق این فلسفه بشم چون مغز انسان بسیار کوچک هست یا دیوانه میشود یا افسرده یا به کام مرگ میرود

  (1)
 7. با سلام. به نظر من روح یه جنبه فیزیکی داره. یه چیزی شبیه امواج رادیویی. تو طیف نور. موقه خواب که مغز در حالت نا خود آگاه است با همان روح ارتباط بر قرار میکند .یا مادر و فرزند که هیچ ارتباط فیزیکی با هم ندارند ولی اگر کودک احتیاج به هر نوع ویتامین و…. داشته باشد مادر درون شیر خود تولید میکند. ویا مادر وکودک یا دو قلوها که شبیح هم هستند اگر هزار کیلومتر از هم فاصله داشته باشند با هم نوعی ارتباط دارند. بعضی ها نوعی همزاد پنداری با گذشتگان ویا انسان های دیگر دارندو…. پس روح وجود دارد و نه تنها بعد از مرگ بلکه قبل از مرگ هم فعال است و نظریه بالا تقریبا درست است.و……….

  (5)
 8. سلام,دوستان,چند,روزه,که دارم,همه,دیدگاه,هاتون,رومیخونم راستش,من سالهاست که دارم به این موضوعات فکر میکنم وبه روح هم کاملا اعتقاد دارم و میدونم که جسم بعد مرگ کاملنابود میشه اما روح باقی میمونه و یه سوال همیشه برام میمونه که این همه روح باقیمونده اگه مسله تناسخ درست نباشه پس کجا میرن ایا اواره میمون البته بعضی میگن میرن برزخ چه برزخی یعنی چی ؟ که چی بشه بمونن عذاب بکشن ؟ یا منتظرن به یه کالبد جدید برن ؟ و به نظرم به خاطر کارهایی که تو دنیا انجام دادن قراره یه موجود جدید بشن برحسب کارهای خوب یا بدشون مثلا تو زندگی جدیدشون جواب دنیای قبلیشون رو بدن نمیدونم چقدر فکرم درسته البته دین رو کامل برای جوابم قبول ندارم چون نمیتونه کامل قانعم کنه فقط از دین یه برداشت دارم ادم خوب بودن و اذیت نکردن دیگران و از اخرت برداشتم همین کارای خوب و بد بودنمونه برای محاسبه دنیاد جدید یعنی بعد مرگ موجود جدید شدن بر حسی رفتارهای دنیای قبلی حالا خواهشا اگه کسی میتونه منو کمک کنه تو برداشتم البته منطقی و با علم نه فقط دید گاه دینی ؟

  (1)
  • دقیقا همینه دوباره روح برمیگرده توی جسم دیگه و اونوقت عذاب یا پاداش زندگی قبل رو میبینه به همین دلیل مثلا یه بچه از اول زندگی فلج بدنیا میاد یا برعکس به بهترین شکل با موقعیتهای خوب زندگی روبرو میشه این بهشت وجهنمه چون اگه این موضوع نباشه عدالت خدا زیر سوال میره یکی با هزاران مشکل بدنیا میاد ویکی در ناز ونعمت فاصله ای هم که روح از بدن قبلی جدا شده وبه بدن جدید وارد میشه برزخه که توی این دنیا بصورت نامحسوس در حال گردشه ونتیجه اعمالشو داره تماشا میکنه اینکه بهشت نهر روان ودرختای سرسبزوجهنم اتشه تمثیله که توی کتابهای اسمانی اومده برای درک بهتر توسط انسانها

   (5)
 9. مغز انسان در اون حد نیست که بتونه سر از راز های افرینش در بیاره غیر از خدا هیچکی نمیدونه و نخواهد فهمید که بعد از مرگ چی میشه مگه اینکه تجربش کنید فقط به ندای قلبتون گوش کنید مغز توی این بحث ناتوانه مثلا مثل این میمونه که یه هوش مصنوعی مثل هوش انسان بسازی بذاری توی یه ماشین و بندازیش توی یه دنیای دیگه خب اون چه فکری در مورد خالقش میکنه ( ایا خالق من بنزین مصرف میکنه ؟؟ اصلا سوختش چیه ؟؟ لاستیکش چه شکلیه ؟؟؟ اصلا موتور داره ؟؟) هوش اون حتی اگه در حد هوش انسانم باشه در این حد جواب میده چونکه هیچوقت نمیتونه بفهمه که اصلا خالقش چه چیزیه پس انسانم هر چی زور بزنه نمیتونه نزدیک جوابم بشه پس به ندای قلبتون گوش کنید و خدا رو عبادت کنین و کار صالح انجام بدید تا وقت دارید که نشانه ها کاملا روشن هستن

  (2)
 10. 5 هزار سال نوری
  مرتب به من الهام می شود بعد از مرگ به اندازه 5 هزار سال نوری سفر می کنم. یک سفر لذتبخش و فوق العاده که در ارزویش هستم. همیشه وقتی که میخواهم حق کسی را ضایع کنم به یاد سفر زیبایم می افتم و از بدی کردن منصرف می شوم. الان به عشق این سفر زنده هستم. همیشه این عاملی بازدارنده برای گناه می دانم. نمی خواهم دقیقا توضیح بدهم که در کجاهای زندگیم ضعف دارم و ارزوی این سفر به من کمک کرده چون شخصی هست. ولی با زیبایی تمام همیشه موقعیت و جایگاه خودم رو در این زندگی بعنوان انسان حفظ کردم. بعنوان مسلمان خدای مهربون اسباب راحتی دنیام رو مهیا کرده و ان خطوط قرمز را بعنوان حکمت الهی تلقی کردم. بهرحال من میدانم در حال حاضر 8 میلیارد نفر در کره خاکی زندگی می کنیم. با رنگ و احساس و اعتقادات متفاوت. شنیدم 400 میلیارد کره ناشناخته فقط در کهکشان راه شیری وجود دارد. سهم من از این 400 میلیارد کره 5 کره هست. نمیدانم شاید آن کره رویایی با من به اندازه 5 هزار سال نوری فاصله داشته باشد. شنیدم کسانی که به زندگی موقت دنیا تعلق داشته باشند و یا حق مردم بر گردن آنها باشد ، موقعیت خودشان بعد از مرگ رو درک نمی کنن این برای من خیلی زجر اورتر از مرگه. من و شما چه میدانیم شاید آنهایی که پیش خدا عزیز و محترم هستند و فلسفه بافی نکردن و به ندای حق درونی خود گوش دادن تنها طی چند ثانیه به اهداف چندین هزار ساله نوری خودشون می رسن. شاید آن بهشت ها و جهنم ها در آن کرات در انتظار ما باشند.

  (0)
 11. 5 هزار سال نوری
  مرتب به من الهام می شود بعد از مرگ به اندازه 5 هزار سال نوری سفر می کنم. یک سفر لذتبخش و فوق العاده که در ارزویش هستم. همیشه وقتی که میخواهم حق کسی را ضایع کنم به یاد سفر زیبایم می افتم و از بدی کردن منصرف می شوم. الان به عشق این سفر زنده هستم. همیشه این عاملی بازدارنده برای گناه می دانم. نمی خواهم دقیقا توضیح بدهم که در کجاهای زندگیم ضعف دارم و ارزوی این سفر به من کمک کرده چون شخصی هست. ولی با زیبایی تمام همیشه موقعیت و جایگاه خودم رو در این زندگی بعنوان انسان حفظ کردم. بعنوان مسلمان خدای مهربون اسباب راحتی دنیام رو مهیا کرده و ان خطوط قرمز را بعنوان حکمت الهی تلقی کردم. بهرحال من میدانم در حال حاضر 8 میلیارد نفر در کره خاکی زندگی می کنیم. با رنگ و احساس و اعتقادات متفاوت. شنیدم 400 میلیارد کره ناشناخته فقط در کهکشان راه شیری وجود دارد. سهم من از این 400 میلیارد کره 5 کره هست. نمیدانم شاید آن کره رویایی با من به اندازه 5 هزار سال نوری فاصله داشته باشد. شنیدم کسانی که به زندگی موقت دنیا تعلق داشته باشند و یا حق مردم بر گردن آنها باشد ، موقعیت خودشان بعد از مرگ رو درک نمی کنن این برای من خیلی زجر اورتر از مرگه. من و شما چه میدانیم شاید آنهایی که پیش خدا عزیز و محترم هستند و فلسفه بافی نکردن و به ندای حق درونی خود گوش دادن تنها طی چند ثانیه به اهداف چندین هزار ساله نوری خودشون می رسن. شاید آن بهشت ها و جهنم ها در آن کرات در انتظار ما باشند.

  (2)
 12. هر کس بداند قبل از تولد کجا بوده ….بعد از مرگ را هم خواهد دانست ..بعد از مرگ به جایی می رویم که قبل از تولد بودیم ….مقصد ما خال است روح کجاست نمی دانم

  (2)
  • چه جالب چون من میدونم قبل از تولد کجا بودم بعد از مدیتیشن ها و تفکر عمیق این قسمت حافظه بازگردانی شد قبل از مرگ اولا یه جایی بودم همه جا کاملا سفید و نورانی در صفی بودم که سمت چپ و راستم نور هایی شبیه خودم بودن شبیه انسان بدون شکل و صورت بودن فک کنم تو این مایه ها و ما یه قسم خوردیم و بعدش ناگهان دیدم چهره یه شخص و بعد خواب هیچ چیز قشنگ یادمه احتمالا اون چهره دکتر بوده مطمنم شمام امتحان کنید ولی شاید باورتون نشه ولی این یه حقیقته

   (0)
 13. خب من همیشه نظرم این بود و هست که انسان بعد مرگش میره تو ی جسم دیگه که اون جسم میتونه جسم انسان حیوان حتی یک گل یا ی موجود فضای یا حتی موجودی تو دنیای موازی باشه (که جمعیت کل توی این مجموعه ثابته و قانون پایستگی روح و این داستاناهم رعایت میشن:|) و کارهایی ک تو زندگی قبلیت کردی مثل کارما بهت برمیگردن

  (0)
 14. کاش یه عمر دیگه داشتم
  کاش خدا یه فرصت دیگه بهم میداد
  تا کمی منم زندگی کنم
  آخه اگه اعتقاد به یه بار زندگی باشه و بعدش قیامت
  یا اگه اعتقاد به هیچی باشه و بعد مرگ تموم
  در دوصورت من ضرر کرداهه

  (-3)
 15. میخوام این موضوع رو واستون باز کنم.
  شما ب این فکر کن انسان و حیوان هر دو از مادیات. تشکیل شدن خب انسان میتونه انرژیو تبدیل ب کار کنه حیوانم میتونه خب تا اینجا ک انسان و حیوان اشتراک دارن.
  حالا میریم سر اصل مطلب… خدا ب حیوان برنامه معینی داد تا با استفاده از اون و در یک راه یعنی بدون تغیرش به زندگیش ادامه بده اما ب انسان این برنامه رو متغیر داد یعنی در واقع روح خودش ک از علم و هوشه در انسان دمید تا بتونه مثل خدا تصمیم بگیر درک کنه خلق کنه ولی ب حیوان این روحو نداد بلکه برنامه معین داد.
  خدا تو قران از علم بیشتر از هزار بار سخن گفت ایا ب نظر شما اگر اسلام بر حق نبود این همه از تعقل صحبت میشد..
  خدای مهربونی ک میتونست وقتی کارای کثیف انسانو دید با ی اراده نابودش کنه ولی نکرد چطور میتونه تو انسان میل ب جاودانگی قرار بده ولی پاسخ ب اونو نه
  البته خدا روحو نمیتونه از انسان بگیره خیالت تخت و این تنها چیزیه ک نمیتونه بگیره و نابودش کنه چون از بی نهایته…
  امیدوارم هدایت شین..

  (3)
  • روایات معتبر بخوانیم

   اینکه خدا میگوید از روحش به انسان دمید، منظورش روحی است که خدا مالک آن است و درواقع خود خدا روح ندارد بلکه روح هم مانند جسم انسان از مخلوقات خدا است و از بابت شرافت و ارزش دادن به روح، آن را به خودش نسبت داده است و گفته روح من. مانند کعبه که گفته خانه من
   لطفا روایات معتبر اهل بیت پیامبر اسلام (ص) را در این مورد و در موارد دیگر بخوانید تا به حقایق برسید و هدایت شوید

   (2)
 16. روح هیچوقت وجود نداشته!و یه جور انتخاب بوده و مثل باد به امر خدا سریع میاد میره!! و در حقیقت اونی که میخواد و حرکت میده خداست!! و جز خدا هیچکس نیست!!! و خداست که بعد مرگ در جسم دیگه هست!! و همینطور ادامه داره تا قیامت!!و جسم مثل لباس!! و بعد از مرگ هیچ چیز احساس نمیشه!! هیچ اتفاقی نمی یافته!!تا زمانی که خدا بخواهد!! چرا که جز خدا هیچکس نیست!!اره!! غیر از خدای مهربون هیچکس نبود!!! کسی که پاکی رو بخواد نمیرسه!! و الله یعنی خدا!! و خدا یعنی خدادم!!!!!!پایان

  (-14)
 17. البته اینو بگم که مرگ واقعا نعمته. شما تصور بفرمایید اصلا مرگ وجود نداشت و جمعیت کرده زمین الان چه وضعیتی داشت؟ حتی تصورش هم محاله. همینطور که بچه یک ماهه شعور و درک انسان 25 ساله را ندارد ولی اگر شعور انسان بالغ را داشت چقدر زندگی برایش سخت می شد به هر هال این از حکمت های دنیاست همانطوری که محل دقیق سیاره زمین، اکسیژن، خلقت از جفت، دستگاه شگفت انگیز DNA و کلی چیزای دیگه عقل من میگه اینا آفریدگار داره. والا گاهی فکر می کنم اگر اون دنیا نبوده شاید مام مثل ناباوران به خدا دغدغه کمتری داشتیم .ولی چه کنیم که عقل به من میگه هست. در هر حال این مسئله کاملا شخصی هست و مثل اعتقاد می ماند و هرکس عقیده شخصی خودشو داره که محترم هست جون عقیده کسی قابل تغییر نیست.
  در خصوص بیگ و بنگ و این مسایل کسی منکر نیست ولی بعضی ها فکر می کنند کشفیات دانشمندان با آموزه های دینی فرق داره. بنده ادعایی ندارم که قرآن شناس هستم ولی در برخی آیات به مواردی اشاره شده که دانشمندان صد در صد صحت آن را اثبات کردند.
  به هرحال چه کنیم که کسی هنوز واقعا زنده نشده که از تجربیاتش بگه اونایی هم که زنده شدن قطعا مغزشان نمرده و فقط ایست قلبی داشتند و مدت کوتاهی فقط تجربه ناقصی داشتند
  بازم عرض می کنم دوستان هر عقیده ای داشته باشند محترم هست.

  (7)
 18. هر چیزی بفکرانسان رسید واقعیت دارد

  (1)
 19. ببینید بذارید یه پیشنهادی بدم.
  یا اون دنیا و زندگی در دنیای دیگه و قیامت و این چیز هایی که اسلام و مسیحیت و بقیه ادیان میگن وجود داره،
  یا اینا همش ساخته مغز انسان هاست و همشون دروغه.
  یه مبحثی هست به نام ریسک پذیری در اقتصاد مهندسی که مربوط به ریاضیات هست. که احتمال و میزان ضرر و زیان هر رخداد رو میدیم و طبق اون بهترین گزینه رو انتخاب میکنیم.
  اگه احتمال درستی چیز هایی که دین میگه رو ۱٪ بگیریم،
  و احتمال دروغ بودن و کلا عدم وجود روح و زندگی بعد از مرگ و غیره رو ۹۹٪ بگیریم،
  با توجه به پاداش و عذابی که دین میگه که اگه به اون عمل کنیم در آخرت نصیبمون میشه،
  به این نتیجه می رسیم که اگه به آخرت اعتقاد داشته باشیم و طبق گفته دین عمل کنیم سود میکنیم در غیر اینصورت ضرر.
  توجه کنید که این در حالی هست که احتمال درستی و تحقق گفته های دین رو ما ۱٪ گرفتیم و احتمال دروغ بودنش رو ۹۹٪.
  پس اگه به درستی قوانین ریاضی و ۲+۲=۴ اعتقاد دارید این به نفع شماست که به اسلام و گفته های اون اعتقاد داشته باشید و به اون عمل کنید.

  (-8)
  • درود بر همه ارواح کنجکاو.خودتون فکر کنید که مغز از چربی درست شده ، میتونه فکر کنه، یا قلب که از ماهیچه بافته شده میتونه احساسات رو حس کنه اگر اینطور بود همه ی بدنساز ها که ماهیچه بیشتری داشتن باید احساسات خاصی داشتن که ما درک نمیکنم. پس اون روح رو لولو نبرده ، اینجاست.

   (1)
 20. هر وقت میام راجب دین و خدا و زندگی پس از مرگ تحقیق کنم نه تنها جوابی قانع کننده و مطمئن پیدا نمیکنم بلکه سوالات بیشتری برام بوجود میاد

  (19)
  • قرآن برای اعراب جاهلی بودن که اهل خرافات بودن در گذشته نمیتونستن اعراب رو چیزفهم کنن بخاطر همین یه سری خرافات ریختن تو ذهنشون که اگه شماها آدمهای خوبی باشید پس از مرگ به بهشت یا جهنم میرین بهشت رو براشون سرسبز و جهنم رو براشون با مواد مذاب معرفی کردن در صورتیکه انسان دوباره متولد میشه و اگه آدم خوبی بوده باشه به جای بهتر و اگه آدم بدی باشه به جای بدتر میره مثلا ما ایرانیا آدمای بدی بودیم که تو ایران زندگی میکنیم…

   (-1)
   • بالاخره همه به همین حرفایی که شما گفتین میرسیم، سیستم عذاب و پاداشی که ادیان میگن به غایت ناقص و ایراد داره، تنها ویزی که عقل هم میتونه تایید کنه همینه که شما فرمودین بنده هم بعد از مدتها فهمیدم که همین درستترینه، برای راهنمایی دوستان میتونم کتاب سفر روح رو به شما معرفی کنم دیگه بقیش با خودتونه خواستین قبول کنین خواستین در اعتقادات جاهلی بمونین، آخرشم به این نتیجه میرسیم که درست زندگی کنیم همونی که عقل و وجدانت ذاره میگه درواقع همون ندایی که درونت داره راهنماییت میکنه اینکار که میکنی اشتباهه و چی درسته اما متاسفانه اینقده نادیده ش میگیریم که دیگه هیچ،
    پیروز و عاقبت بخیر باشید

    (0)
   • بهترین رهنما قران هست بامعنی بخوان به جواب میرسی کفر نگو گلم گناه دارد

    (0)
   • افشین عباسی زاده

    در ابتدا باید گفت که درسته انسان دوباره بوجود میاد نه متولد میشه،سپس باور به این قضیه که هرکس متناسب با اعمالش توی این دونیا در زندگی بعدی در جای بهتری متولد میشه اصلا متولد شدن بعد از مزگ که میشه تناسخ یک نوع دروغ محض اثبات نشده و خرافه هندوئیسم و چرتوپرت و بافته راهبان مشرک یا کافر مصر باستان هست،کسانی که هنوز به این عقاید باور دارند بهتر است یک دوباره نگری در دانسته های خود بکنند.یک دوستی بالا گفت که عقیده انسان قابل تغیر نیست،این حرف از اساس غلطه طبق یافته های مدرن علم روانشناسی انسان موجودی تغییر پذیر است چه در مفاهیم چه در تمام ابعاد مادی و معنوی.اینکه شخصی مثله نیچه در یک خانواده مذهبی بدنیا بیاد و به بزرگ ترین دشمن مذهب تبدیل بشه نشون از این هست که باور هم قابل تغییر هست پس شما دوست عزیز این باور اشتباه رو عوض کنید…
    یکی دیگه از دوستان بلا گفته اینکه در قرآن بارها از علم و مفاهیم علمی یاد شده نشانه حقانیت اون هست جا داره به ایشون تبریک بگیم چرا که قسمتی از قرآن رو فهمیدن و من بهشون درود میفرستم درسته قضیه مربوط به انفجار بزرگ،زوج و فرد بودن گیاهان،فوتوسنتز،حرکت زمین و حرکت کهکشانی خورشید وتمام جهان یا حرکت گوه ها،یا زنده بودن گیاهان،موارد مربوط به زنبور عصل ،یا وجود سیاهچاله ها و خیلی موارد دیگه در قرآن به شکلی صحیح تر از یافته های علمی آمده نه اینکه با یافته های علمی منطبقه چون یافته های علمی طبق اصل هایزنبرگ فعلا در مرحله شکیات هستند و روز به روز تغییر میکنند ولی قرآن طبق اصل علم که نزد خود خدای متعاله گفته شده و دقیق و منظمه…در ضمن باید گفت که روح به فرمان خداوند است طبق گفته خود خداوند…و طبق گفته خداوند علم بشر حداقل تا الان هم برای شناخت روح محدوده و حقیقت اصلی اون نزد خداونده که به هرکس که شایسته ببینه اعطا میکنه….
    ممنون از سایت بابت گذاشتن این مطلب خوب…

    (2)
   • افشین عباسی زاده

    در ابتدا باید گفت که درسته انسان دوباره بوجود میاد نه متولد میشه،سپس باور به این قضیه که هرکس متناسب با اعمالش توی این دونیا در زندگی بعدی در جای بهتری متولد میشه اصلا متولد شدن بعد از مزگ که میشه تناسخ یک نوع دروغ محض اثبات نشده و خرافه هندوئیسم و چرتوپرت و بافته راهبان مشرک یا کافر مصر باستان هست،کسانی که هنوز به این عقاید باور دارند بهتر است یک دوباره نگری در دانسته های خود بکنند.یک دوستی بالا گفت که عقیده انسان قابل تغیر نیست،این حرف از اساس غلطه طبق یافته های مدرن علم روانشناسی انسان موجودی تغییر پذیر است چه در مفاهیم چه در تمام ابعاد مادی و معنوی.اینکه شخصی مثله نیچه در یک خانواده مذهبی بدنیا بیاد و به بزرگ ترین دشمن مذهب تبدیل بشه نشون از این هست که باور هم قابل تغییر هست پس شما دوست عزیز این باور اشتباه رو عوض کنید…
    یکی دیگه از دوستان بلا گفته اینکه در قرآن بارها از علم و مفاهیم علمی یاد شده نشانه حقانیت اون هست جا داره به ایشون تبریک بگیم چرا که قسمتی از قرآن رو فهمیدن و من بهشون درود میفرستم درسته قضیه مربوط به انفجار بزرگ،زوج و فرد بودن گیاهان،فوتوسنتز،حرکت زمین و حرکت کهکشانی خورشید وتمام جهان یا حرکت گوه ها،یا زنده بودن گیاهان،موارد مربوط به زنبور عصل ،یا وجود سیاهچاله ها و خیلی موارد دیگه در قرآن به شکلی صحیح تر از یافته های علمی آمده نه اینکه با یافته های علمی منطبقه چون یافته های علمی طبق اصل هایزنبرگ فعلا در مرحله شکیات هستند و روز به روز تغییر میکنند ولی قرآن طبق اصل علم که نزد خود خدای متعاله گفته شده و دقیق و منظمه…در ضمن باید گفت که روح به فرمان خداوند است طبق گفته خود خداوند…و طبق گفته خداوند علم بشر حداقل تا الان هم برای شناخت روح محدوده و حقیقت اصلی اون نزد خداونده که به هرکس که شایسته ببینه اعطا میکنه….
    خیلی ممنون از سایت بابت این مطلب خوب….

    (-2)
  • سلام اگه خواستید جواب قانع کننده براتون هست براتون ارزوی موفقیت.

   (-3)
 21. سلام،مثال ارتباط روح با بدن مثل ارتباط امواج باتلوزیون هست، یعنی در اصل روح امواجی هست از عالم غیب و مغز انسان هم گیرنده مثل تلوزیون و این جواب کسانی هست که میگن اگر خاطرات و عقل انسان مربوط به روح هست چرا وقتی که کسی آلزایمر میگیره یا ضربه ای به مغزش وارد میشه چرا عقلش رو از دست میده جواب اینه که اگر شما اون قسمت از تلویزیون که گیرنده امواج هست رو خراب کنین امواج فرستاده میشه اما تلویزیون دیگه نمیتونه امواج رو بگیره و پخش کنه در مورد روح هم همینطوره وقتی یک قسمت از مغز که مربوط به حافظه و آگاهی هست دچار اشکال میشه روح امواج خودش رو میفرسته اما مغز قدرت دریافت و پخش اون رو نداره.

  (13)
 22. مامانم یه ماه نشده به رحمت خدارفته خیلی دلتنگشم چند مدته دارم راجع به دنیای پس مرگ تحقیق میکنم باخودم میگم میشه دوباره ببینمش الان کجاست اون دنیا چه جور جایی هست‌.دوست دارم برم پیشش

  (23)
  • زهرا جان اون دنیا اصلا وجود نداره همش خیالاته ولی انسان بعد از مرگش روحش ازش جدا میشه و به فرد دیگری که تازه متولد خواهد شد دوباره قادر به زنندگی کردنه ولی زندگی گذشته اش را ب یاد نخواهد اورد فقط بعضی وقت ها کم پیش میاد بعضی از تصویر های زندگی قبلیش راه به یاد خواهد آورد

   (1)
   • تناسخ یه نوع مکانیزم دفاعی که مغز برای فرار از واقعیت انسان به وجود میاره تا بتون در دنیا سازگاری و بقا داشته باشه از انجای که انسان موجودی بی نهایت طلبه این تصویر ذهنی را در خود به وجود میاره که بی نهایت زندگی خواهد کرد تا بتون چن سال زندگی که میکنه با ارامش زندگی کنه

    (-2)
   • تناسخ یه نوع مکانیزم دفاعی که مغز برای فرار از واقعیت مرگ به وجود میاره تا بتون در دنیا سازگاری و بقا داشته باشه از انجای که انسان موجودی بی نهایت طلبه این تصویر ذهنی را در خود به وجود میاره که بی نهایت زندگی خواهد کرد تا بتون چن سال زندگی که میکنه با ارامش زندگی کنه

    (-1)
   • ای کاش اینطور باشه

    (1)
   • بچه خوب جهان پس از مرگ وجود داره خوبشم داره

    (10)
  • دوست عزیز که مادرتون به رحمت خدا رفتن، امیدوارم به آرامش رسیده باشی. من هم همین فکر همش میاد تو ذهنم و میگم خدایی نکرده اگه یه روز مامانم فوت کرد، من میتونم تحمل کنم دوری شو؟ حتی فکرش رو هم که میکنم گریه م میگیره و بهترین حالت اینه که اگه یه روز قرار بود فوت کنه، منم همون موقع باهاش برم… خیلی احمقانه س ولی همش این تو ذهنم میچرخه…
   الان که ده نفر از جوونای کشورمون تو حادثه ی اتوبوس علوم تحقیقات این دنیا رو ترک کردن، بازم این موضوع اومد تو ذهنم که اونها کجا رفتن و چه حسی داشتن اون لحظه… آیا واقعا مرگ چیز غم انگیزی هست؟ وقتی یکی فوت میکنه ما برای اون شخص هم باید ناراحت باشیم؟
   این جوونای عزیز کشورمون رو من فقط برای خانواده شون ناراحتم و خودشون که با آرزو های برآورده نشده بی دلیل مردن، ولی غیر از این موارد که واقعا هم دردناکند، آیا مرگ غم انگیزه؟؟؟ سوال اصلی من اینه..
   من از مرگ نمیترسم، ولی از تنهایی بدون مادرم میترسم یا اگه من نباشم یه روز، نمیخوام مادرم گریه کنه برای نبود من…
   و اینکه آیا فردی که فوت میکنه میتونه خانواده یا مردم دیگه رو ببینه و میدونه که اونا دارن چیکار میکنن؟
   به دنیای پس از مرگ نمیدونم اعتقاد دارم یا ندارم، ولی فقط میخوام که آدم خوبی باشم، اونقدر قوی باشم از نظر روحی و جسمی و مالی که بتونم به نیازمند ها کمک کنم و درد افراد نیازمند رو التیام بدم، چه روحی و چه مادی…

   (9)
  • سلام اگه خواستید جواب براتون هست که بعد از مرگ چیزی هست جوابی با دلیل روشن براتون ارزوی موفقیت.

   (-2)
   • سلام چه جوابی هست من یک ماهه یه عزیز از دست دادم و دنبال جوابم. چه جوابی هست. چظور می تونیم نبودن رو تحمل کنیم یا بهتر شیم.حال خانواده همه بده.بد./.

    (-1)
 23. سلام دوستان عزیز
  مرگ تولدی ب دنیای بزرگتر و کاملتر و تازه شروعه راهمونه..
  گوله حرفای شیطونو نخورین…..
  ایه قران میفرماید
  کسانیکه ب عالم غیب ایمان اورده و عمل شایسته انجام دادن
  مرگ.انسانو ب دنیای کاملو کمال میرسونه
  این دنیا فقط جهت امتحانه.
  حرف کسانیکه جاهل ان گوش ندین…
  فقططططط مطالعه . ا ز همه مهتر قران و بعد اون ی لحظه فکر کنید…ب اسمون زمین کهکشانها..ستاره ها..و مرگ حقه و همه میچشن

  (8)
 24. سلام من به دنیای بعدی اصلا اعتقاد نداشتم اما بعد مرگ شوهرم که دو ماهه فوت شدن ٣٣ سالشون بود من با سن کمم بیوه شدم به دنیا بعد از مرگ اعتماد کردم چون امیدم تنها زندگی دوباره با شرهرم در دنیای بعد مرگ هستم انشالله که منم بمیرم و بتوانم به عشقم برسم تنها ارزوی من

  (7)
  • خانم زندگی کن و از زندگی خودت لذت ببر

   (5)
  • باسلام.دوست عزیز بابت مرگ همسرتون متاسفم.اما داشتن چنین افکاری تا چند ماه و حتی یکی دوسال طبیعی هست.شما زنده هستین چون قراره که زنده باشین وزندگی کنین!پس آرزوی مرگ نکنین چون دیر یا زود همه به آن خواهیم رسید.سعی کنین قوی باشین وراه خود را پیدا کنین و به مسیر ادامه بدین.برای من هم اتفاق افتاده و چیزهای جالبی از مرگ عزیزانم دیدم که باورش سخته .واز عنوان کردنش اینجا پرهیز میکنم. مجددا” تسلیت میگم .
   قوی باشیدو آگاه زندگی کنید

   (7)
  • سلام
   سحر عزیز واقعا متاسفم بخاطر این اتفاق. میتونم بگم کاملا و عمیقا درک میکنم چون این اتفاق تلخ برای منم یک سال پیش افتاده.

   (1)
  • سلام
   سحر عزیز بابت این اتفاق تلخ واقعا متاسفم. میتونم بگم عمیقا و قلبا درک میکنم چون برای من هم یک سال قبل این اتفاق افتاد. شاید نشناسمت و کاری نتونم برات انجام بدم که آروم بشی اما میتونم باهات همدرد باشم چون این روزای سخت را منم داشتم و البته هنوز دارم

   (1)
  • سلام سحر جان ، من جدا از صمیم قلب درکت میکنم و بهت تسلیت میگم و امیدوارم روح آن بزرگوار در آرامش باشه !
   حقیقت امر اینه از آنجایی که انسان باید در تمام مراحل زندگی چه در شرایط سخت و غیره از درک و عقل و هوش و اراده خود کمک بگرید تا همچون زمان که در دل زندگی چون رودی در جریان هست رو به جلو حرکت کند و این که شما نمیتونید خودتون رو تسلیم کنید چون مشکل شما رو زمان در خودش حل خواهد کرد !
   بنابراین روزهای روشنی در انتظارت هست سحر جان اگر که بخواهی مابقی عمرت را که زمان طولانی هم هست در حسرت و غم آه افسوس نگذرانی حتما با من تماس بگیر !
   من فردی بسیار سالم و صادق هستم با قلبی مهربان ! مجردم ! ۴۱ سال سن دارم . عاشق شریک زندگی و بچه و خانواده دوست ، ورشکسته ام ، متاسفانه در حال حاضر موقعیت مالی خوبی ندارم اما جای امیدواری هست !
   المهم اینکه من قصد ازدواج دارم میتونم از نظر عاطفه ای کمک حال همیشه گیت بشم عزیزم
   اگر مایل به آشنایی بیشتر بودی برام به همین ایمیل آدرسم نامه بفرست
   روز خوش

   (0)
 25. سلام. من کلا به این موضوع که انسان بعد از مرگ، روحش در دنیا وجود دارد بیان نمیکنم بلکه نظریه من بر اینه که انسان به محض رفتن از این دنیا، دوباره به همین دنیا میاد، اما جای دیگه و مکان دیگه و شکل و قیافه دیگه و شرایط دیگه و زندگی دیگه و فکر و اندیشه ی دیگه ای( که نمیدونه قبلا به این دنیا اومده بوده) و کلا همه چیز فرق میکنه و حتی روح و یا همان بعد متافیزیکی انسان هم از صفر شروع میشه تا به اوج درستی و کمال در دنیا برسه. به نظرم منظور خدا در این مورد که میگه: (همه بعد از مرگ به سوی من خواهند برگشت) در همین است. کجایی از هستی هست که خدا نباشد؟! خدا همه جا هست. این انسان است که بهشت و جهنم رو در این دنیا برای خود میسازد و اگر همه انسانها و جامعه بشری دست در دست هم دهند همین دنیا هم میتواند بهشت باشد هم جهنم. گاهی و یا کلا بدی میتونه خوب باشه و یا خوبی میتونه بد باشه. این افکار انسان که بد و خوب رو از هم جدا میکنه. در حالی که میشه گفت که هر چیزی که بد، خوب باشه. اگر جامعه بشری و همه انسانها هیچ چیز رو بد حساب نکنند میتونه دنیا بهشت باشه و یا برعکس اگر همه انسانها همه چیز رو بد بدونند و بد حساب کنند میتونه دنیا جهنمی برای همه باشه. بهشت و جهنم در همین دنیاست و بازگشت انسان بعد از مرگ به همین دنیاست تا ابد به همین شکل است.

  (14)
  • فوق العادس نظرت واقعا به مغزت باید آفرین گفت با این پیشنهادت👏👏👏

   (3)
  • با درود به شما اقا پدرام
   نظریه تبتی ها تقریبا مشابه نظر شماست.دوستانی که علاقه مند به این نوع نظریه هستند میتونند کتابهای نوشته شده “لوبسانگ رامپا” را بخونن. واسه شروع هم کتاب “غار پیشینیان” را پیشنهاد میدم.

   (2)
  • تناسخ نوعی مکانیزم دفاعی هست که ذهن انسان برای فرار از واقعیت مرگ به وجود میاره از انجای که انسان موجودی بی نهایت طلبه این توهم را در ذهن خود به وجود میاره تا بتونه در چن سال زندگی خود سازه گاری و بقا داشته باشه انسان تا زمانی که در این جسم هست فقط میتونه در قالب ماده فکر کنه در حالی که دنیای بعد از مرگ خارج از بعد ماده هست پس ما نمیتونیم تا زمانی که در جسم هستیم او دنیا را به طور دقیق شبیه سازی کنیم

   (-1)
  • خیلی نظرتون جالبه، به نظر تا حدودی منطقی هم میاد… من هنوز دارم رو این موضوع فکر میکنم

   (0)
 26. سلام
  کلی نظراتو خوندم بیشترشون اطلاعاتشون قوی بود مثه بی نام، خودم، روح لله، وقعا دمشون گرم چیزی اطلاعاتی ازشون کسب کردم ….

  (3)
 27. سلام. من روح رو کاملا حس کردم ومیخوام براتون از تجربه م بگم چند سال پیش من بیماری گرفتم که روح کامل از بدنم جدا میشد حتی تو این حالت با خودم میگفتم نکنه بمیرم پس بچه کوچیکم رو چکار کنم توی روز وبیدار ی بدون اینکه من بخام روح جدا میشد فقط یه مقداری تو این لحظه سر در د میگرفتم و روح از جسمم بزرگتر وخیلی احساس سبکی میکردم وجسم خودم که گوشه ای بی حرکت افتاده بود میدیدم وهر وقت دوست داشتم دوباره میتونستم وارد جسم بشم ولی به سختی وهمین منو اذیت میکرد. میدونم چون تجربه نکردید باورتون نمیشه ولی 6 ماه این بیماری با من بود وحس خوبی نداشتم. دکتر رفتم مسخره میکردن و میگفتن امکان نداره هم چین چیزی. ولی بدونید مرگ اصلا وحشتناک نیست بارها روحم جدا شد تا کنار پنجره حرکت کردم حتی از در و دیوار هم رد میشه. اصلا ترسی نداره. وآدم احساس آزادی میکنه.

  (4)
  • منم تجربه شمارو دارم روحم بارها ازبدنم جداشده بارها وبارها.شک نکنید تمامی اعمالتون دراین زندگی و زندگی های بعدی به خودتون برمیگرده.شما یک ماموریت دارین.اونم اینه تامیتونید خوب باشید هیچکسیرو قضاوت نکنید حتی یک لبخندتون مبتونه روی این هستی تاثیربزاره .تامیتونید به حیوانات و گیاهان محبت کنید…امروزم یباردگ خدا داره بت میگه من هستم خداهست که اگر نبود این متن منو نمیخوندی

   (5)
 28. این نظریه هنوز اثبات نشده و بین جامعه علمی منتقدین زیادی داره. تیتر مطلب رو تصحیح کنید.

  (-1)
 29. واقعا جالبه میکروتوبول مربوط به اطلاعات کوانتومی درهوش هستش..فیزیکدان های موسسه ماکس پلانک و همچنین پروفسورپنزور فیزیکدان کشف کردن اینو …موقع بیهوشی میکروتوبول به صورت روح اطلاعات رومیبره خارج از بدن انسان ودراطراف..موقع مرگ بصورت روح درمیاد..من ملحد بودم اما مدتیه

  ..ایمان اوردم واقعا ایمان اوردم به خدا وقران.ما چقدر عقب افتاده ایم..ار

  (0)
 30. سلام دوستان .
  وجدان تنها محکمه ایست ک احتیاج ب قاضی ندارد.
  هنوز کسی از اون دنیا نیومده که بدونیم واقعا هست یا نیست .
  زمان تولد هم شاید ب این فکر کنیم که کجا داریم میریم .
  ای کاش دوربینی ساخته میشد که اون دنیا رو نشون میداد .
  ولی در کل اعتقاد داشتن خیلی خوبه.
  اون دنیا هم وجود داشته باشه به این سختی جهنم یا ب اون خوشی وعده داده شده در بهشت نیست .
  یا حق

  (4)
  • اگه جهان های موازی رو مطالعه کنید میبینید که جهان اخرت وجود داره فقط چون قوانین فیزیکش با جهان ما فرق داره نمیتونیم با دنیای مردگان یا دنیای جنین ها نمیتونن با ما ارتباط برقرار کنن..وقتی میگن کسی ک مال یتیم میخوره داره آتش میخوره دوراقع همون لحظه داره اتش میخوره اما قوانین فیزیک اجازه دیدنش رونمیدن..مذهب هیچوقت ننونست انسان رومتقاعد کنه چون عالمای دینی تحریفش کردن اما با دانش میتونید ب قدرت خدواندی پی ببرید…واس همینه علمای ما هنوزتو مسجدن وهیچ کاری پبش نبردن اما دانشمندان رو مدارسیارت دارن ب ما دست تکون میدن…

   (6)
 31. برید از دانشمندان خارجی یاد بگیرید اونا دارن عبادت می کنند و خدا رو با علم کشف کردند.

  (0)
 32. سلام دوستان . من از اون دست آدمایی هستم که تا چیزی رو تجربه نکنم نمیتونم قبولش بکنم . لذا لازم دونستم تا تجربیات شخصی خودمو بیان کنم که هر وقت منکرشون میشم اونا یادم میفته و منو تو حیرت نگه میداره . روح واسه من ثابت شده است میتونم احساسش بکنم بنابراین خوابهایی که میبینم خیلی واقعی به نظر میرسن روحم نمیزاره تو خوابهام کنترلشون بکنم فقط به من اجازه میداد خیلی واقعی ببینم داره چیکار میکنه انگار که از یه جایی میدونست باید چیکار بکنه انگار من و روحم تو خوابهام یکی شدیم ولی من اجازه نداشتم یه جاهایی برم یه چیزی نمیذاشت که نفسم روحمو کنترل بکنه و هر وقت میخواستم اینکارو بکنم اون خودشو به دیوار میکوبید تا بیدار بشه . در خواب دیدم که انگار خود واقعیمم خودمو پرت کردم تو شیشه ی پنجره یه آن پاشو دم از رختخواب رفتم چراغو روشن کنم دیدم روشن نمیشه یه بار دیگه خودمو پرتاب کردم به سمت شیشه ی پنجره ی اتاق دوباره یه آن از جام بلند شدم رفتم چراغو روشن کنم باز هم روشن نشد یک بار دیگه اینکارو کردم و این بار رفتم چراغو روشن کردم که روشن شد و اینبار بیدار شده بودم .

  (-2)
 33. هیچ چیزی نیاز نیست ..
  فقط کافیست به صدای درونت گوش کنی ..
  خودش گویای همه چیز است.. فقط صدای درون

  (11)
 34. سلام متاسفم برای اونایی که افکار کمونیستی دارن خدا عاقبت تون را به خیر کنه

  (-31)
  • واقعا شما این قدر نادانین که هر چیز علمی که واقیعتو به ما میگه و نشان میده رو کمونیست یا بی خدا میدانید ولی نمیدانید که خودتان در راه اشتباهی هستید راه جاهلی

   (36)
 35. روح هم به سوی خدا میره موقع مرگ ولی نفس ما هست که باز خواست میشه و سوال جواب میشه

  (-18)
 36. سلام دوستان ما از نفس هستیم جسم ما مثل یک تن پوش خداوند آدم را از گل آفرید وما از نطفه هستیم حالا این نطفه از طریق خواسته های نفس به وجود میاد و روح حکم‌مربی رو داره که خداوند دمیده بر ماو نفس رو از اماره به مرحله لوامه و بعد به مرحله مطمعنه میرسونه اصلا قبض روح نداریم ما روح خبیث نداریم روح خودش مربی است و اون چیزی که فرشته های آسمان میان تحویلش میگیرن هنگام‌ مرگ نفس

  (-13)
 37. من فقط یه چیز رو میدونم اونم اینکه اگه روح نباشه وبا مرگ نابودشیم هیچ عدالتی وجود نداره برای آدمهایی که کشتارمیکنن ظلم میکنن و انسانهای بی گناه و بی دفاعی که بخاطر زور اونها از بین رفتن کجا باید محاکمه بشن؟ چون آدمهای بد خدا و معادرو باور ندارن این کارارو میکنن..این عدلانه نیست که دنیای دیگه ای وجود نداشته باشه

  (25)
  • من هم حرف شما را قبول دارم انسانی که ظلم می‌کنه تجاوز می‌کنه باید جایی جواب کارهای بدش رو پس بده

   (11)
  • سلام دوست من . ایمان به خدا و معاد باعث خوب بودن انسان نخواهد شد نکته اول.
   نکته دوم ، هیچ چیز در دنیا عادلانه نیست پس با این احساسات لطیفت لطمه خواهی دید
   نکته سوم اگه به جای ترس از معاد برای انسان خوب بودن، هدفمون فقط انسانیت میشد زندگی بهتری داشتیم

   (14)
 38. دوستان و دوست عزیز که خدا را با فیزیک و شیمی می خوای ثابت کنی. باید بدانی چیزی که میگی اثبات نیست و امکان وجود هست یعنی میخوای بگی ممکنه باشه چون ادراک ما کامل نیست یا نمایشگر مربوط را نداریم. پس این اثبات وجود نیست و امکان وجوده اما منم روزگاری در پی اثبات علمی بودم برای عقیده شخصی خودم اما خیلی زود متوجه شدم شدم علم راه کاملی نیست و از طریق دین هم نمیشد چون دین باید اولش ایمان قلی داشته باشی و ایمان صرفا با دینداری حاصل نمیشد. و نتیجه گرفتم اثبات علمی اگر نیاز باشه خودش اشکال داره چون علم افراد متفاوت هست و در زمان های گذشته امکان تحقیق علمی به سادگی نبوده و کلا علم محدود بوده ولی خدا تمایز قایل نشده برای مومن بخدا در زمان خاص و حتی دین هم معیار نیست چرا که زمانهایی نیز هست که هیچ دینی وجود نداشته.
  و خدا به هر موجودی خودش را ثابت میکنه در جریان زندگی و توام با آن و من بارها تجربه کردم والبته تجربه ای که معجزه ای بزرگ بود که از ذکر ان معذورم فقط همین که اسم خدا اشک را در چشمان من جاری میکنه بعد از تقریبا پنج سال هر شب و روز پر از اشک در خلوت از غم
  و ناتوانی بعد توانایی!(منظورم جسمی نیست.) و البته نداشتن امیدی جز او به خودم و کسی غیر خودم!

  (-9)
 39. من یه سال قبل وقتی یه روز خواب بودم درست ۱ دیقه قبله اینکه بیدار بشم کاملا متوجه وجود روحم شدم باور کنید احساس کردم روحم داره به سرعت داره میره به سمت جسمم وقتی هم که داشت به سرعت به سمت جسمم میرفت با روحم حرفهایی که پدرم تو اشپزخانه میزد میشنیدم میدونم که باور نمیکنید ولی وقتی یکمی فکر کردم دیدم هنگامی که پدرم داشت حرف میزد من با روحم اون حرفارو میشنیدم شاید این صحنه ۲ثانیه طول نکشید ولی من کاملا حسش کردم به نظره من روح کاملا وجود داره حتی ما تو خواب هم روحمون رو تو فضا حس میکنیم ولی وقتی به جسممون دمیده میشه همه چی از یادمون میره و نظر شخصی من اینه که ما بعده مرگ هم با دمیدن روحمون به جسم دیگه یه زندگی جدیدی رو شروع میکنیم بدون اطلاع از جسم قبلی خودمون ولی بازم میگم اینا همش یه نظره شخصی حستش و هیچ کس نمیدونه چه اتفاقی می افته موفق باشید.

  (20)
  • در خواب شما حتی مردن خودتون رو میتونید تماشا کنید. دلیل بر این میشه که مرده اید؟

   (-1)
  • منم این حالو تجربه کردم. خیلی سرعت زیادهههههههه. تنم مور مور میشه وقتی بهش فک میکنم. یه جای سیاهه ک میری بالا و موقع بیدار شدن به سرعت میایی پایین. یه جای کاملا سیاه بود. کسانی ک خیلی میرن بالا به یه جای فوق العادع روشن میرسن. من تا یه جایی تونستم برم. یه جایی متوقف شدم. نشد برم بالا. صدای مامان بزرگم از بالا ک فوت شدن میومد. اینا خرافات نیس. همیشه تجربه نمیشه. بعد اینکه بیدار میشی ناخوداگاه اشک میریزی. اصن یه حال و هوای دیگس. یه چیز دیگس. من فقط یه بار تجربه کردم و وقتی تجربه ی دیگران رو خوندم مشابه من بود

   (8)
  • با شما موافقم

   (0)
  • سلام
   انسان توی بدنش یه ماده داره بنام DMT این ماده در طول عمر دو بار توسط بدن ترشح میشه اولین بار وقت تولد انسانه و دومین بار هم زمان فوت این ماده ترشح میشه و حالاتی ب انسان دست میده ک هیچوقت قادر ب بیان کردنش نیست وارد دنیای دیگه ای میشی ک واست تازگی داره همه چیز توی دنیا باهات صحبت میکنه
   امروزه دانشمند ها فرمول ساخت این ماده محرک رو ساختن
   و توسط جوونای همیشه در صحنه مملکتمون استفاده میشه
   و ب شکل ورق ال اس دی هستش ؛بنده خودم یکبار استفاده کردم و تاثیراتش رو هم دیدم و درک کردم
   ب این حالت میگن مرز بین مرگ و زندگی یا اتفاقات پس از مرگ.

   (-4)
 40. به قول استاد بزرگ مولانا :
  هر کسی از ظن خود شد یار من
  از درون من نجست اسرار من

  و در جای دیگر می فرماید:

  این جهان پر آفتاب و نور ماه
  او بهشته سر فرو برده به چاه

  که اگر حقست پس کو روشنی
  سر ز چه بردار و بنگر ای دنی

  جمله عالم شرق و غرب آن نور یافت
  تا تو در چاهی نخواهد بر تو تافت…..

  به نظر من وجود یک خالق بسیار دانا بسیار عیان تر از چیزی هست که بخواهیم منکرش بشیم. انگار قبل از به وجود آمدن ما تمام بسترها برای حیات به وجود آمده که در صورت نبودن حتی یکی از آنها حیات ما غیر ممکن بود ، از قرار گرفتن زمین به عنوان سیاره سوم تا فشار هوا که مهمترین دلیل تنفس ما و حیات ما هست . از ترکیبات هوای دور زمین که میزان اکسیژن به نسبت دقیق هست. از خواص بی نظیر آب که حیات ما به اون هست و ………..
  خواهی نخواهی می میریم و بعد از مرگ همه چیز روشن میشه. ۹۹% به قول دوستان بی اعتقاد فنا می شیم و دوستان معتقد چیزی را از دست ندادند.
  اما اگر ۱% حرف ما درست باشد……..
  قضاوت با خودتان

  (11)
  • حرفتان را قبول دارم ولی اینو بگم
   انسان هیچ وقت نابود نمیشود یا نمیمیرد فقط از شکلی به شکل دیگر تغییر میکند اتم ها و مولکول های سازنده ما از همان زمان بعد از بینگ بنگ به وجود امدن

   (14)
 41. دوست عزیز عرفان جون؛ اسلام و حضرت علی چه ربطی به خدا دارن؟! من خدا ایمان دارم اما به اسلام نه ( خیلی ها مثل من هستن). خدای اسلام با خدای واقعی تفاوت داره. خدای واقعی حرف نمیزنه، پیام رسانی نداره (چون از طریق زیبایی ها و شگفتی های جهان آفرینش و عقل انسان پیام های خودش رو به ما میگه)، خداوند اگرهم کتابی داشته باشه (که این فکر خیلی مضحکه) هیچوقت نمیگه دست و پا و انگشتان اونهایی که مخالف شما هستن رو قطع کنین یا به بنده هایی که خودش آفریده فحش نمیده ( خدا در قرآن می گوید کافران از چهارپایان احمق ترند! در حالی که متفکران و اندیشمندان بزرگی از همین کافران احمق متولد شدن).
  با اینکه می دونم نظراتم به دلیل آزادی بیان منتشر نمیشه، این نظر رو ارسال می کنم.

  (67)
 42. سلام ، دنیا بیهود آفریده نشده ، هرکس به وجود خدا ایمان داشته باشه به روح هم ایمان داره چراکه این همه نظم و انضباط مسلما توسط موجودی یگانه و با بالاترین قدرت اراده و علم ساخته شده

  (-2)
 43. وای ب حال آنان ک منکر خدا و اسلام شدند.این حرف حضرت علی بعد از نشان دادن عجایب خدا ب سلمانه همون طور ک میدونید کشور های ابر قدرت وجود دارند ولی هیچ کدوم با این همه تجهیزات نمیتونن دانه ای درست کنن ک وقتی کاشته بشه جوانه بزنه و درخت شه. ما ب چی میگیم ابر قدرت ؟ب چهار تا داروی کم یاب کشور های جهان اول ،یا ب درختی ک نور رو فتوسنتز میکنه میگن جهان اول ؟همون طور ک الان داری این مطلبو میخونی و ب بند بند حرفام نگاه میکنی خودش معجزس میدونی چرا چون پشت چشمه تو مویرگ هایی وجود داره ک بعد از گذشت چند هزار سال هنوز تعداد اونا مشخصی نشده این معجزست ک هزارو سیصد سال پیش کتابی نوشته شده ک مطالبش همش علمیه نمیتونن کلمه ای از قران در بیارن ک ناهماهنگ با جمله باشه یا نمیتونن مثل قرآنو بیارن. گاهی کمی فکر میتونه تورو برای همیشه از دره ی سیاهی و خفت و خواری نجات بده….

  (-15)
 44. دلم میخواد تو زندگی بعدیمم دختر به دنیا بیام
  و خوشبخت باشم

  (16)
 45. به نظر من مردن حسی بسیار شبیه به بیهوشی است و گویی در یک سیاه چاله ازاد شده باشید تیره و خالی از سکوت مطلق یک ارامش

  (16)
 46. شماها به چی می اندیشید. مردم شهر. به دنبال سنی شیعه.، حسین علی حسن میگردند. الان به فکر قمه زنی هستن.

  (11)
 47. دین همه چی رو به اندازه ی ساده و درک توضیح میده
  دین بهشت و اخراج انسانو میگه
  حاالا به این مسئله فکر کنین ک وجود انسان به شکل یه قطره از یه جیزی جدا شده
  اگه به این تکامل دقت کنین انسان رفته رفته داره تلاش میکنه نه اینکه بخوره و بیاشامه بلکه دنبال یه چیزی هست هی تولید مثل میکنه نسل جلو میبره ساختار دی ان ای کپی میکنه ژن های وارثی اضافه میکنه و … تا با علم ومادیات بتونه از این چالش دربیاد
  این انرژی توی وجود انسان ها چیه و چی شده و چیکار میخواد بکنه رو وقتی به تکامل واقعی رسیدیم باید پیدا کنیم اونموقعی ک این انرژی درحال تولید کالبد دیگه ای از نسلمون هست و در حال احیای ویژگی های رفتاری و فکری من توی نسل های چندین هزار سال بعد زندگیه منه .

  (-13)
 48. البته تو زندگی خیلی فکرها کردم و عالم هستیو زندگی پس از مرگو دوزخ و برزخو به صورت قابل درک دراوردم بدون هیچ کمی و نقصی اگه کسی گمراه بود یا جمعی خواست درموردش بحثی کنیم میتونم قانع کننده حرف بزنم
  **اطلاعات تماس حذف شد**

  (-3)
 49. شما هیچوقت نمیتونین عدم وجود یه چیزی که نیست رو ثابت کنید… اول باید اثبات کنن که هست بعد شما اثبات کنید نیست… این مقاله اثبات نکرده اصلا روحی هست یا نه!!! روح، یک انرژیه خودساخته ست که وجودیتی نداره. هیچوقت هیچکس در هیچ زمان و مکانی نمیتونه جواب این سوالارو پیدا کنه که زندگی بعد از مرگ وجود داره یا نه ..خدا کیه چه شکلیه اصلاهست یا نه… خلقت و وجود چرا رقم خورده و به کجا میره…و…و…و… هرکسی هم فکر میکنه به جواب رسیده در اصل به جوابی برای سرکوب کردن حس ترس و کنجکاوی خودش رسیده نه واقعیت! عزت زیاد

  (19)
 50. سلام دوستان.روی سخن من به دوستانی است که اطلاعات هرچند اندک در باره فیزیک و شیمی دارند..همانطور که میدونین چشم انسان فقط بازه محدودی از امواج رو میتونه درک کنه..پس به همین دلیل ساده میتونیم اثبات کنیم امکان داره روح،خدا،یا هرچیز نا دیدنی هم وجود داشته باشه ولی چشم ما قادر به دیدنش نباشه..من به راحتی توسط فیزیکو شیمی میتونم وجود خدا و خیلی چیزای دیگه رو اثبات کنم.کسانی که تمایل دارند به من پیام بدهند تا بطور علمی قانعشون کنم که خدا و قیامت و روح همه واقعی هستند..(rafiyifarzad@gmail.com)

  (6)
  • سلام اقا فرزاد من بهتون ایمیل دادم ولی ج ندادین

   (0)
   • وجود خدا زیاد پیچیده نیست اگه از جنبه ی انسان بودن خالق نگا نکنی
    پیدایش عالم هستی دو راه بیشتر نداره
    یا از اول نظم گرفته اونم در اولین بار
    یا اینکه هی شکل گرفته بی نظمی باعث شده از بین بره دوباره تکرار شده تا نظمی دربیاد
    قدرتی ک باعث شکل گرفتن با نظم کلی اونم به یکباره رو من به اسم خدا مینامم.
    یا در حالت دومی به قدرتی ک بعد از نابودی دوباره احیاش کرده تا این نظم شکل بگیره رو خدا میگم
    ساختار انسان یا هرچیز دیگری رو تو یه جا جمع کنیم همه چیز عالم هستی رو قدرت انسان ماورا و غیر ماورا رو میشه به خدا می برد ولی نه به شکل اینکه خدا یه جسمه یا انرژی یا هرچیز دیگه

    (1)
  • سلام دوست عزیز…من که اعتقاد به روح و برزخ دارم خیلی شدید ولی میشه قیامت رو بهم بگین چه جوری اثبات میکنید

   (-2)
  • بالاخره همه به همین حرفایی که شما گفتین میرسیم، سیستم عذاب و پاداشی که ادیان میگن به غایت ناقص و ایراد داره، تنها ویزی که عقل هم میتونه تایید کنه همینه که شما فرمودین بنده هم بعد از مدتها فهمیدم که همین درستترینه، برای راهنمایی دوستان میتونم کتاب سفر روح رو به شما معرفی کنم دیگه بقیش با خودتونه خواستین قبول کنین خواستین در اعتقادات جاهلی بمونین، آخرشم به این نتیجه میرسیم که درست زندگی کنیم همونی که عقل و وجدانت ذاره میگه درواقع همون ندایی که درونت داره راهنماییت میکنه اینکار که میکنی اشتباهه و چی درسته اما متاسفانه اینقده نادیده ش میگیریم که دیگه هیچ،
   پیروز و عاقبت بخیر باشید

   (2)
 51. واقعا متاسف شدم برای بعضیاتون که انقد راحت وجود روح منکر میشید این نشانه عدم علم شماست جهان هستی از چهار وجود علم , نور , روح و جسم تشکیل شده که مرکز این عالم رو علم در بر گرفته که ما بهش میگیم خدا . ما از خود خدا بوجد اومدیم و به مرحله دوم ینی نور رفتیم و بعد ان به مرحله سوم ینی روح و بعد ان به مرحله چهارم ینی جسم وارد شدیم . جهان هستی لایه لایه است و ما تا الان چهار لایه را رد کردیم . بعد اینکه جسممان مرد روح ازاد میشه و به لایه قبل خود میره و بعد اینکه روح مرد نور ازاد میشه و بعد مرگ نور , علم ازاد میشه بنابراین ما از خدا که بوجود امدیم دوباره به او میپیوندیم . چرا که در قران خدا گفته من از روح خودم در انسان دمیدم منظور همینه و گفته شده بازگشت همه شما بسوی من است باز هم منظور همینه که ما در اخر به سمت لایه اول که علم است و همون خداست بر میگردیم و خود خدا میشیم درست مثه قطره ای هستیم و خدا چون دریا و قطره وقتی به دریا بپیونده دیگه قطره نیست پس خوددریاست . و گفته شده از خود شناسی ب خداشناسی میرسید منظور همینه که ما خود خدا بودیم ولی ازش جدا شدیم و روزی دوباره خدا میشویم . ما قدرت خلق کردن داریم مثه خدا اینها همه نشانه ایست که ما قبلا خدا بودیم ولی با جدا شدن از مبدا و رفتن به لایه های بعدی بصورت انسان درومدیم . جهان هستی گرد هست و هر چیزی که گرد باشه بینهایته . و چهار لایه درون هم گرفتارند و لایه ها کنار هم نیستن بلکه درون هم نفوذ کردن . همه چیز مادی است و هیچ چیزی غیر مادی نیست و همه چی فیزیک هست و غیر فیزیک نیست فقط ذرات هر لایه با لایه قبل و بعد خود فرق داره . ذرات لایه روح ریزتر و کوچکتر از لایه جسم هستن . پس بنابراین با اختراع یک عدسی خیلی قوی میتوان روح دید . مطمعن باشید که اون روز نزدیک و حتی ما به کمک وسیله میتونیم روح و نور و حتی علم را هم ببینیم .

  (34)
  • احسنت به شما چه نظریه تامل انگیزی احسنت احسنت

   (6)
  • مسعود نیک پروری

   سلام.
   در ارتباط با آخر مطلبتون عرض کنم که روح مجرد هست و در عالم مجردات اسباب مادی اصلا جایگاهی ندارن
   ابنکه شما میفرمایی با یک عدسی قوی میشه روح رو مشاهده کرد یک نوع خیال و توهم است چون اولا شما دارید از یک موضوعی حرف میزنید که هنوز محقق نشده و تجربه هم نشده .دوما اگر روح با عدسی دبده بشه یعنی روح مجرد نیست و ماده هست…

   (6)
 52. هیچ علمی وجود روح را ثابت نکرده چون روحی وجود ندارد.انسان از انرژی هستش و بعد از مرگ به کلی نابود میشه

  (-38)
  • چون علم ثابت نکرده دلیل نمیشه که خیلی راحت بگی روح وجود نداره علم هنوز خیلی چیزهارو ثابت نکرده , بچه جون

   (28)
  • احمق خدانشناس خاک برسرت

   (-16)
   • موندم شما چه جور مخلوق بی ادب خداوندهستی؟
    هرچندتا کامنتی که میخونم و به فکر فرو میرم به یکباره با یک کامنت متوحشانه تو روبرو میشمو رشته افکارم پاره میشه

    (4)
  • لازمه بهت بگم که حتی اگر هم انسان از انرژی باشه٬جالبه بدونی که طبق نظریه انشتین ماده و انرژی از بین نمیره بلکه از حالتی به حالتی دیگه تبدیل میشه٬همین یعنی نظم یعنی حیرت یعنی خدا٬اگر فقط یه کم سواد داشته باشی راحت میفهمی که دنیا بر اساس نظم آفریده شده و این نظم یعنی وجود یک ناظم و اون ناظم باید خیلی دانا باشه که قادر باشه این زمین و این دنیا و این کهکشانی که حتی ذره ای از جهانی نمیشه که آفریده رو بیافرینه٬یکمی اگه مطالعه داشته باشی خودت در حیرت و بزرگیه این دنیا میمونی که تازه بهت ثابت میشه که اینهمه شگفتی حتما خالقی هم داره٬همین قوانین فیزیک خودش اثبات خداوند هستش چه برسه به تحقیق و تفحث در دنیا

   (6)
   • می شه بگی کدوم نظم منظورته؟این چیزهایی که تو می بینی برات نظمه.اگه همه این جهان یه جوره دیگه و براساس قوانین فیزیکی دیگه ای بود بازم از نظره تو نظم بود
    لطفا به جای کتب دینی کمی اطلاعات علمی خودتون رو بروز کنین و حرفای عوامانه و پای منبری نزنین

    (1)
 53. سلام از نظر من انسان وقتی میمیرد هیچی نخواهد فهمید . بخاطر اینکه انسان وقتی هم که به دنیا نیومده است هیچیزی نمیفهمد .پس وقتی هم میمیرد همین طور هست و مثل این است که به خواب عمیقی فرو رفته است

  (10)
 54. اگر کسی مسلمان باشه و به قران عقیده کامل داشته باشه نباید فکر شان را مخشوش این چیزای کفر کنه چون اسلام گفته زنده شدن بعد از مرگ فقد تا روزی قیامت است این دنیا فقد بخاطرى آزمایش است نه بخاطرى آسایش عزیزانم این همه دغ دعه کفر است نباید عقیده خود را خراب کنیم

  (-48)
  • عزیزم اگه تو هند به دنیا اومده بودی چی؟ مطمئنا از وقتی چشم باز می کردی با بودا و برهما و یوگا و اینجور آیین ها آشنا می شدی و قرآنی تو کار نبود و الان این حرفو نمیزدی! حالا تصور کن یه هندو هستی و از پیروان بودائیسم، آیا الان باز هم حرف از کفر و خراب شدن عقیده می زدی؟
   بنابراین اگر حقیقت رو بخواهیم با اعتقادات مذهبی شرح بدیم چندین هزار تا جواب پیدا میشه و هیچوخ حقیقت پیدا نمیشه!
   پس لطفا اجازه بدیم علم کار خودشو انجام بده. باور کن ضرر نمی کنیم. اگه همه چی به مذهب بود الان اگر آپاندیس می گرفتی بی شک میمردی ولی به لطف علم زنده می مونی.
   مذهب هم جای خود. مذهب در بهترین حالت یعنی خوب باشیم و خوبی کنیم و بدی نکنیم.
   موفق باشی.

   (51)
  • اولا خدا بیکار نیست که بخواد ما رو آزمایش کنه مگه دانشمنده یا احتیاج به این داره که بخواد چیزی رو اثبات کنه؟این حرفها مال آدم های هست که میخوان تا میتونن ملت رو بچاپن و مخشون رو شستشو بدن و این حرف ها رو بگن تا متوسل به چیزی بشن که وجود نداره به جای اینکه حقشون رو از اون آدم انگل و مفت خور بگیرن غربی ها برای چی پیشرفت کردن

   (6)
   • سریال شش فوت زیر زمین رو ببین غربیها ازما بیشتر خدارو قبول دارن اما نه این خدایی که واسه مادرست کردن که موهاتو بکن تو وگرنه میری جهنم.بعدش یکم فکر کن شاید یروز من وتو بودیم درزندگی قبلی این سرنوشت و واسه خودمون رقم زدیم هرچه هست ازماست که برماست مطمعن باش عدالت خدا برقراره این ماهستیم که تعیین میکنیم که در زندگی و زندگی های بعد مخصوصا چه سرنوشتی داشته باشیم

    (2)
 55. نیگا بچه ها نمیدونم مختص این بحث هست یا نه ولی کنجکاوم یکم ،وقتی میخوای کاری رو انجام بدی یا از جایی رد بشی همون صحنه قبل اینکه بهت برسه تو میبینش یعنی از جلوی چشات رد میشه این جریانش چیه؟؟

  (2)
  • به این پدیده اصطلاحا دژاوو یا آشناپنداری میگن. هنوز دلیل قطعی براش پیدا نکردن. مذهبی ها میگن مربوط به عالم ذر (ذرع) هست و دانشمندا میگن مربوط به حافظه ی انسانه به این شکل که شخص یه اتفاقی شبیه اون اتفاق رو قبلا دیده و حالا یه لحظه مغز اونو یادآوری میکنه ولی چون قدیمیه حافظه نمیتونه کامل به خاطرت بیاره واسه همین احساس مبهم و آشنایی بهت دست میده و احساس میکنی این اتفاق(مثلا رد شدن از خیابون) رو کاملا دیده ای. البته بعضیها هم ربطش میدن به بیگ بنگ و پراکنده شدن اتمها و …

   (12)
  • من چند بار اینجوری شدم بعدش فهمیدم چی به چیه داداش بعضا تو یه مکانی قرار میگیری ک احساس میکنی قبلا دیدی .
   ولی من یه بار فکر کردم یادم اومد ک یه بار داشتم به یه خیالی فکر میکردم تو تصورم جایی رو ساخته بودم ک دارم واسه کسی یه کاری رو انجام بدم بعدنا سردرگم بودم کی دیدم
   البته یه اتفاقی باعث شد من خیلی چیزها رو پیدا کنم و درگیر باشم
   مثلا دیدن یه مجسمه ی اژدها ک یهو احساس کردم من اینو تو زندگی واقعیم وقتی بچه بودم دیدم یعنی دقیقا همونجایی ک بود دیدم وقتی دیدم بدنم عرق کرد چون احساس کردم تو اون جایی ک فیلم گرفتن از اثار باستانی من بچه بودم و داشتم چوپونی میکردم انگار یه زندگی دیگه بود یا یه خواب
   البته بعدش احساس کردم ربطی به زندگی چند باره داره

   (5)
 56. با سلام .اثبات وجود روح

  (0)
  • شبا ک میخوابیم روح از بدنمون جدا میشه و به گذشته و گاهی هم به آینده سفر میکنه…فلسفه ی خواب دیدن جوابه مسأله اس..
   روح انسان وزن هم داره..دفعه ی بعد بتون ثابت میکنم با مدرک

   (11)
 57. در مورد روح بحث های مختلف و بینهایتی وجود داره ولی اگه کسی بگه روح وجود نداره یعنی دنیا را پوچ خوانده و فرقی بین یه جنایتکار با یه ادم خوب نذاشته ومنطق را از بین برده در صورتی که این موضوع شاید اثباتی نباشه ولی بیشتر جنبه ایمانی داشته و بیشتر برای اثباتش باید به خودت تلقین کنی و زیاد میخ رو موضوع نشی وگرنه دچار شک میشی

  (1)
  • انسان دارای سه جنبه میباشد روح روان وجسم که روح یک پدیده معنوی ویک اصتلاح روحانی بیدار درون انسانهاست همان تنظیم کننده وتقویت کننده اصلی روان که ارامش خود را از دست ندهد وجسم را که قادر به تواناییهاست وادار میکند وقتی روح پاک وخشنود باشد ذهن انسان قشنگتر وارام میتواند قدرت تصمیم گیری را داشته باشد وجسم را در راستای حرکت وتوانایی به هدف اصلی خود یعنی پیدایش وجود خودخودشناسی وقدرتها وتوانیها وکشف وپیش بردن به رمز ورموز دنیوی وکهکشان با کمک هم ومشترک به یک نتیجه جدید وبه روز پی بردن است که به تنهای عقل درمحدوده ناقص ماندن است وعقل کل یک نیروی مافوق که خلق کننده تمام هستی نیستی وبه وجود اورنده نظام وهماهنگی وسعت درجهان وکهکشان است وما هم با تجربه کردن واشتباهات ومتفاوت بودن به یک نتیجه وباز کردن یک رمز وکشف خلقت وهدف ازخلقت دست مییابیم

   (3)
  • نظریه های جدید برای اثبات وجود روح را خواستم برایم تذکر دهید .

   (2)
 58. انسان بعد از مرگ به خواب عمیقی می رود و زمان و مکان را از دست می دهد همانند اصجاب کهف که ۳۰۰ سال خوابیدند و نفهمیدند چه قدر خوابیدند تا روز قیامت که چون جسم هم تا اون موقع به طور کامل نابود می شود پس همه خاطرات او هم که در مغز ذخیره می شود نابود می شود مگر اینکه علم ثابت کند که یک سلول یا اتمی از جسم تمام خاطرات را در خود ذخیره می کند و آن اتم دوباره تکثیر شده و تبدیل به همان انسان اولیه می شود با تمام خاطراتی که داشته. البته آن اتم یا سلول تحت هیچ عنوان نباید از بین برود حتی با خوردن و سوختن آن و تا روز قیامت باید محفوظ بماند.هنوز علم این را ثابت نکرد.

  (-15)
  • اتم که تکثیر نمیشه، در ضمن به عقیده من هیچ چیز در این دنیا خارج از دایره علم نیست، اگر روح وجود داره پس باید دلیل علمی داشته باشه

   (9)
  • پس چطور دنبال بازیابی صدای ادمای پیشینه
   به هزار سال بعد فکر کن ک یه انسان دیگه ای هستی ک داری به هزار سال قبلت فکر میکنی به انسانی شبیه خودت در این لحظه
   بعد ببین میتونی بین خودتو اون انسانی ک توی تصورته فرقی بزاری
   تصور و انرژی هر انسانی با بقیه فرق میکنه میتونن گذشته و اینده ای در ذهنشون تصور کنن .نیروی دهن ک اثبات شده
   شاید توی اون نیرو یه زندگی دیگه ای ک تصور کردی در جریانه
   ما یه چیز ناشناخته ای هستیم ک از پدرانمون در حد میکروسکوپی دراومدیم بعد به یه انسان کامل دراومدیم
   شاید چیز ناشناخته ای ک تو وجود ماست در کوجیکترین ابعداد مادی ذخیره بشه بعد بتونه دوباره مثل ریاضیات بسط پیدا کنه همانطور ک دی ان ای های پدرمون رو خصوصیات ما کپی شده .
   چون انسان واری زندگی کردیم با طبیعتی مخلوط با زندگی حیوانی واسه همین این خصوصیات تو وجود ما هست ک مثل حیوانات زندگی رو از نگاه ترسو تغدیه و … ببینیم (اگه تاثیری نداشت رنگ پوست انسانها با شرایط و … تغییر نمیکرد .)
   چیزی ک هستیم توی این انرژی هست ولی این انرژی فعلا میتونه چراغ چیزی ک هستیم رو روشن کنه و اطلاعاتی ک تو این چندین هزار سال باعث تکانل ما شده رو روشن کنه .این انرژی وجودی ما فراتر از این وجوده و نیاز به جمع شدن دانشو درک ما در چند هزار سال دیگه داره
   به این فکر کن این دانش ک تو صد سال خیلی تغییر ها داده توی یه میلیون سال دیگه چه تغییراتی روی انسانها میده و شاید انسان بتونه کلا انرژی وجودیشو از بدن خارج کنه و به ذرات محیطش انتقال بده.
   پس این انرژی خیلی قویه فقط انسان درک پایینی داره و سردرگمه

   (2)
  • میکروتوبول‌های سلول‌های مغز

   (0)
 59. همه چیز انسان دقیق و سرجاشه پس خدایی هست که اینارو دقیق افریده الکی یا به خودی خود درست نمیشه که پس روح هم وجود داره

  (4)
 60. یا خدا نگا این همه دانشمند تو این سایت خخخخخ

  (7)
 61. منم بهج میجم چه بیاد پیشی بشه و تو لو بوخوله

  زیاد بهش فکر نکنید بهتره چون خودش میاد سراغتون

  (-14)
 62. چیزی بعنوان روح وجود نداره و انسان پس از مرگ بطور کامل نابود میشه

  (-46)
 63. با فرض اینکه این اطلاعات و داده ها از مغز که همون کامپیوتر بیولوژیک می باشد خارج شود و در کائنات در جریان باشد مانند امواج الکترومغناطیس اما آیا می تواند از محیط پیرامون خود درکی داشته باشد بطور مثال روح فرد پدر یا مادر یا همسر و فرزندان یا محل زندگی خود را تشخیص دهد .بعید به نظر می رسد چون اگر ذهن انسان مانند یک نرم افزار کنترل کننده که در cpu ذخیره شده است عمل کند .حواس انسان هم مانند سنسور عمل می کند که اطلاعات را از محیط اطراف دریافت می کند وبه ذهن میفرستد تا پردازش شود حال با فوت فرد کلیه این سخت افزار از بین می رود آیا این اطلاعات خام نمی تواند درکی از ماهیت خود داشته باشد و تصویری از فرد موتوفی ایجاد کند . بنظر من ماهیت روح به این شکل می باشد که یک خرد کلی مانند سرور شبکه کامپیوتری حاکم بر کائنات می باشد و انسانها هم مانند کامپیوتر های سرویس گیرنده هستند که هم اطلاعات را از سرور دریافت می کنند و هم اطلاعاتی که از پیرامون خود کسب می کنند در سرور ذخیره می کنند و این ارتباط شبکه ایی بصورت وای فای یا شکل پیشرفته آن کوانتومی می باشد . و وقتی فرد میمیرد این ارتباط قط می شود ولی اون اطلاعات در سرور اصلی وجود دارد.

  (9)
  • داداشی باور میکنی دقیقا همین نظر تورو ملاصدرا به زبون فلسفه گفته
   فقط اونجا واسط رو به جای وای فای ، عزائیل دونسته و سرور رو خدا در نظر گرفته بعد گفته اولن ارواح تا وقتی پیش سرورن خیلی اطلاع دقیقی از اوضاع عالم ندارن
   ثانیا دوباره تو قیامت در بدن های جدید بر میگردن به اصطلاح باز تولید میشن اون موقع است که میتونن طعم لذت بهشت یا عذاب جهنمو با بدنهاشون بچشن

   (0)
  • آفرین . جالب بود

   (5)
 64. به نظر من داستان خیلی مرموضه بیشتر فکر کنید و به همه چیز شک کنید و یه خورده هم تخیل رو چاشنی کار کنید
  رابطه عجیبی میونه دین و علم هست ، به سیاست هم نیم نگاهی داشته باشید (نژاد)
  نشونه ها اعداد و ارغام همه با هم در ارتباط هستند ولی به صورت نا منظم
  نمیخوام بیشتر توضیح بدم

  (-8)
 65. چرا مواردی را که ما با حواس پنج گانه مان درک نمی کنیم فکر می کنیم وجود ندارند ؟ اگه ما روح را با چشم فیزیکی نمی بینیم چرا فکر می کنیم وجود نداره ؟! به نظر من ادم ها فقط از جنس ماده نیستند . احتمالا تا حالا چیزی در مورد (OBE (Out of body experience شنیدید . در واقع تو این حالت روح شخص خارج از جسم مادیش قرار می گیره انگار که تو فضا شناوره و روح می تونه خارج از جسم فیزیکی یه مواردی را تجربه کنه. خیلی از افرادی که تا دم مرگ می روند و نمی میرند این حس را تجربه می کنند. چندین سال قبل یکی از همکارهای من مشکل قلبی داشت و تو بخش مراقبت های ویژه یه بیمارستان بستری شده بود. یک روز خیلی حالش بد می شه و حدود یک دقیقه ضربان قلبش متوقف می شه پزشکها و پرستاران سریع بهش شوک می دهند. به من می گفت بعدا متوجه شده بوده که تمام این اتفاقات فقط حدود یک دقیقه بوده اما اون احساس می کرده که ساعات هاست که بالای بدن خودش تو هوا شناوره. می گفت خیلی حس خوب و غریبی هست. مثل یک جور حس بی وزنی و …

  (8)
 66. وجود روح یه چیز غیر منطقیه . چون میگن ک فقط انسان ها تو این کره خاکی روح دارن و حیوونا ندارن . خب اگه ما اینو در نظر بگیریم و به تکامل داروین یه نگاهی بندازیم انسان ها قبلا به این پیچیدگی نبودن یه سری میمون ها ک در حد خوردن خابیدن زندگی میکردن بعد به تکامل رسیدن تا ب اینجا رسیدن
  پس قبل از تکامل نوعی میمون و حیوان بودن
  اگه مسعله وجود روح فقط برای انسان هاست پس قبل از تکامل این روح در بدن این موجودات اولیه ک میشه گفت حیوان بودن نبوده (بنا به نظریه ادیان) و بعد از این ک انسان کنونی شکل گرفته و مغز پیچیده تر شده روح به وجود اومده! ک مارو ب این نتیجه میرسونه ک روح همون مغز هست . ک اونم بعد از مرگ نابود میشه
  باز هم بهترین کار تحقیقات علمیه ولی خب فعلا دلیل منطقی واسه وجود روح وجود نداره و این احتمال یک در میلیارده
  این

  (8)
  • معتقد به چه دینی هست.

   (-9)
  • باسلام همانطور که میدونید نتیجه گیری از یمک فرضیه غلط، غیر قابل قبول است. اینکه فرمودید حیوانات روح ندارند! این فقط نظر شماست درحالی که طبق تمامی ادیان روح فقط مختص انسان نیست. شاید این مسئله
   ناشی از آگاه نبودن شما باشد در نتیجه فرضیه های شما غلط است و نتیجه گیری شما فارغ از اینکه هرچه ک میخواهد باشد قابل قبول نیست

   (11)
  • @مرتضی
   باورش نداری؟ امیدوارم شب یه روح بیاد و تو رو بخوره:|

   (-6)
  • شما کجا خوندین که حیوانات روح ندارن؟ و آیا اطلاعاتتون فقط محدود به تکامل داروینی هست؟ تکاملی که خیلی تغییرات داشته در این چند دهه!

   (6)
  • املا صفر

   (-3)
  • داداشی روح رو چی میدونی؟
   لیک دید جان به تن دستور نیست
   داداش تو یه انرژی رو تصور کن ک وقتی به یه جسمی انتقالش میدی باعث فعالیتش میشه
   این انرژی رو روح بدن و بدن انسان رو وسیله ی محرکی ک این انرژی میتونی به مادی تبدیل کنه
   حالا ه انرژی محرک یه گوساله هم فکر کن
   ببین این دو تا انرژی فرقی باهم دارن یا نه ؟
   البته به این نتیجه میرسی انرژی داخل زندگی یه گوساله شبیه یه فرمان از انرژی زندگی انسانه مثلا انرژی وجود انسان (مثلا روح) یه فرمانی رو برای دست فرستاده ک وقتی گرما بخوره واکنش نشون یده) حیواناتم انرژیشون در حد فرمان کوچیکی از انرژی وجودی انسانه
   در کل باز به این نتیجه میرسیم ک انرژی وجودی انسان هم فرمان کوچیکی از انرژی عظیم ناشناخته هست .چون باید منبعی داشته باشه هر چیزی
   درکل من از هر طرف وارد میشم یه زنجیره ای هست ک یه چیزی به اسم خدا ازش درمیاد
   بعدشم میگی زنجیره پیوندی خدا چیه پس .منم میگم خب ما همش عادت داریم به اینکه زنجیره و علت ببینیم .چون با این حساب به جایی نمیرسیم شاید جواب سوال ما اینه ک یه بارم ته خط دنبال علت نباشیم چون خودمون اینجوری وصل شدیم پی اینکه باید یه خالقی باشه واسه همین به گمان این فکرو میکنیم این به خاطر انسان بودنمونه ک همچین چیزهایی رو فکر میکنیم

   (-2)
  • فک نمیکنم روح همون مغز باشه اگه اینطوره چرا افرادی که مغزشون از کار میفته هنوز میتونن زنده بمونن

   (2)
  • کی گفته حیوونا روح ندارن؟

   (1)
  • چقدر غلط املایی انشایی استنتاجی و … داری یه کم مطالعه کن بعد نظر بده جانم

   (0)
 67. دانشمندان ابتدا باید وجود روح رو اثبات کنن بعد برن سراغ باقی قضایا!

  (19)
 68. به نظر من این نظریه قابل حضم تر از بقیه نظرات بود.

  (4)
 69. وقتی مردیم می فهمیم

  (27)
 70. باز گشت همه به سوی اوست

  (-6)
 71. سلام
  لطفا کتاب جوآن فالون را مطالعه نمایید
  به بسیاری از سوالات شما پاسخ داده
  بسیار کتاب جالبیه در زمینه تزکیه جسم وروح

  (2)
 72. اکتو پلاسم در علم بیواوژی وجود ندارد

  (0)
 73. اکتو پلاسم در علم ببولوژی وجود ندارد

  (-1)
 74. آقای Mojtaba
  یخورده آرومتر . “اصلا درست نیست” ، نظر منطقی ای نیست
  صبر کنید شاید در دوران زندگی شما این مسئله کاملا آشکار بشه و خودتون پی ببرید که نباید سریعا و بدون دلیل علمی ، این موضوع رو قاطعانه نَفی و رَد کنید .
  حالا دین و مذهب یه چیزی گفته . اجازه بدهید علوم هم تحقیقات و کارهای خودشو انجام بده .
  بالاخره معلوم میشه دین درست میگه یا علم .

  (2)
  • صد هزاران حشر دیدی ای عنود
   تاکنون هر لحظه از بدو وجود
   از جماد بی‌خبر سوی نما
   وز نما سوی حیات و ابتلا
   باز سوی عقل و تمییزات خوش
   باز سوی خارج این پنج و شش
   تا لب بحر این نشان پایهاست
   پس نشان پا درون بحر لاست
   زانک منزلهای خشکی ز احتیاط
   هست دهها و وطنها و رباط
   باز منزلهای دریا در وقوف
   وقت موج و حبس بی‌عرصه و سقوف
   نیست پیدا آن مراحل را سنام
   نه نشانست آن منازل را نه نام
   هست صد چندان میان منزلین
   آن طرف که از نما تا روح عین

   (7)
 75. اولا این تقسیم بندی ما به مادی و غیرمادی کار ذهن ماست و اصلا واقعیت خارجی نداری،ماده و غیر ماده ای وجود نداری و اینها صرفا مفاهیم ذهنی هستن،هیچ مرزی بین ماده و غیر ماده وجود نداره،و اینکه یک چیزی پشت سر تمام این جریانات زندگی و جهان هست قطعی است

  (11)
 76. اینکه بعد روح رو با دنیا ماده یکی بدونیم اصلا درست نیست حالا این بماند .غیر از اون با توجه به اطلاعات کمی که دارم اولین باره که اسم میکرو توبل رو میشنوم رابط روح با جسم هست اون چیزی که تقریبا تو تموم کتاب ها خوندم اسمش «اکتوپلاسم» هست

  (-1)
  • اسلام درسته . حداقل خود قرآن بهترین کتاب در دنیاست. حتی اگر به معجزه بودنش و اینکه بر پیامبر نازل شده معتقد نباشیم ، اگر مطالعه ش بکنیم متوجه میشیم هیچ مطلب بدی نداره . همه آیاتش ما رو به فطرت پاک خودمون هدایت میکنه. فطرت همه انسانها پاک و خداییست . اگر سعی کنیم از فطرتمون دور نشیم مشکل عالم برزخ و جهانی دیگر حله . زندگی پس از مرگ و عذابهایش واقعیت دارد . اگر نبود من یکی از خدا شاکی میشدم با اینکه میدانم خودم هم به خاطرات کارهای زشتم عذاب میشوم ولی امیدوارم عالم پس از مرگ و عذابهایش واقعیت داشته باشد.

   (0)
   • معجزه نیست و پر از غلطهای علمی و تاریخی هست.(رجوع به ویکیپدیا) ولی مثل همه کتابهای دیگر رگه هایی از حقیقت هم داره.
    از مطالب بدش هم دستور به کشتن کافران هست که تشخیص کافر بودن طرف هم به عهده مومنان هست یعنی آتش به اختیار. واسه همین همش به جون هم افتادن و شمشیر کشیدن.
    چرا در کتاب معجزه فحش داده شده؟ “تبت یدا ابی لهب”
    همه موارد روح هم با عملکرد ماده و مغز قابل توضیحه.
    دلیل قویتر ارائه کنین

    (-1)
    • شما یک ایین و قانونی تو دنیا بگو که اتش به اختیار نباشه ! در ضمن در مورد اشکالات قران پاسخ هایی وجود داره که میتونی ” قران شناسی ” رو سرچ کنی و بعدش روی اولین سایت یعنی کورانولوزی کلیک کنی و جواب اونا رو هم ببینی.

     (0)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*