آخرین مطالب
0
امروز
ارکستر سبزیجات ال جی

ارکستر سبزیجات ال جی به مناسبت روز جهانی محیط زیست در لندن برگزار شد

به مناسبت روز جهانی محیط زیست، ارکستر سبزیجات ال جی در شهر لندن و با هدف اطلاع‌رسانی در مورد کاهش اتلاف مواد غذایی به کمک فناوری‌های به کار رفته در یخچال ‌های این برند کره‌ای برگزار شد.

شرکت LG برای افزایش آگاهی در مورد اتلاف مواد غذایی در روز جهانی محیط زیست با گروهی از نوازندگان با استعداد همکاری کرده و ارکستر جالبی را در لندن برگزار کرد. ارکستر سبزیجات ال جی ، چگونگی تاثیر فناوری‌های پیشرفته یخچال روی افزایش عمر مواد غذایی تازه برای هفته‌ها و ماه‌ها را حتی با وجود کارهای هنری عجیب و غریب، نشان می‌داد.

ارکستر سبزیجات ال جی

اتلاف مواد غذایی یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های زمان ما است. طبق گفته اتحادیه جهانی، تا یک سوم مواد غذایی دنیا قبل از اینکه مصرف شوند، هدر رفته و یا فاسد می‌شوند. تقریبا یک سوم غذاهای تولید شده در دنیا در یک سال که برای مصرف انسان تهیه شده‌اند (حدود 1.3 میلیارد تن) دور ریخته و یا اتلاف می‌شوند. میزان غذایی که 680 میلیارد دلار آن مربوط به کشورهای صنعتی و 310 میلیارد دلار آن مربوط به کشورهای در حال توسعه است. میوه و سبزیجات به خاطر زمان انقضای کم و عدم وجود مواد نگه‌دارنده، بیشترین میزان اتلاف را نسبت به بقیه مواد غذایی به خود اختصاص داده‌اند.

ارکستر سبزیجات ال جی

فناوری یخچال‌ها نحوه تکامل جوامع را به صورت تاثیرگذاری تغییر داده‌‌اند. به خاطر اینکه یخچال‌ها به مردم اجازه می‌دهند تا بیشتر از زندگی روستایی فاصله گرفته و به زندگی شهری نزدیک شوند. ولی حتی یخچال‌ها هم محدودیت‌های خاص خود را دارند. گرمای زیاد باعث می‌شود مواد غذایی به خصوص از نوع طبیعی مثل میوه و سبزیجات، حتی با وجود قرار داشتن در یخچال فاسد شوند. برای بیشترین بهره‌وری ممکن، یخچال‌ها باید نسبت به نوسانات تغییر دما که ممکن است روی دمای داخلی دستگاه تاثیر بگذارد، عایق شوند. تغییر دمای داخل یخچال بیشترین تاثیر را روی عمر مواد غذایی می‌گذارد؛ تاثیری که حتی از سرمای هوای داخل خود یخچال هم بیشتر است.

نقش یخچال مجهز به موتور اینورتر خطی در ارکستر سبزیجات ال جی

نوازندگان ارکستر سبزیجات ال جی در لندن، اول از همه یاد گرفتند که همه یخچال‌ها با یکدیگر یکسان نیستند. این نوازندگان به وسیله سازهای خوردنی و تغییر مواد غذایی تازه، یک سمفونی سبز ساختند. این ارکستر که از سه سال پیش کار خود را شروع کرده، علاقه‌مندان به موسیقی در لندن را با سازهایی ساخته شده از کدو، فلفل، ریشه cassava، هویج و کدو تنبل سرگرم می‌کنند. به خاطر اینکه ارکست آن‌ها به توانایی تولید صدا از این سازها مربوط می‌شود، تمرکز این نوازندگان روی ساختن سازهای جدید از سبزیجات به صورت روزانه است. زیرا سازهای قبلی نمی‌توانند آن نوتی که نوازندگان می‌خواهند را تولید کنند.

ارکستر سبزیجات ال جی

اما ال جی به این نوازندگان، یخچال مجهز به فناوری موتور اینورتر خطی را معرفی کرد. وقتی نوازندگان، سازهای موسیقی خود را در یخچال پیشرفته ال جی قرار دادند، حتی بعد از یک هفته تقریبا هیچ تفاوت صدایی با قبل وجود نداشت. این امر به این دلیل ممکن شد که بزرگ‌ترین دشمن برای نگهداری مواد غذایی برای مدت زیاد گرما نیست، بلکه نوسانات دما است. یخچال ال جی با موتور اینورتر خطی نه تنها مواد غذایی را برای مدت بیشتری تازه نگه می‌دارد، بلکه این کار را با تولید کمترین صدای ممکن انجام می‌دهد. LG با کاهش نوسانات از طریق تغییرات ساختاری و متمرکز کردن انرژی بیشتر برای تازه نگه داشتن مواد غذایی به این موفقیت دست یافته است.

یک دیدگاه

  1. دم الجی گرم واقعا عاشق همه ی کمپانیای تکنولوزی ام به جز بعضی لج بازی مثل کارایی که گوگل با مایکی میکنه ولی همشون بی نیرن به خصوص مایکروسافت و الجی

    (0)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*