آخرین مطالب
0
امروز
افزایش قیمت خودرو

تصویب افزایش قیمت خودرو در شورای رقابت؛ پنج مدل خودرو داخلی گران شد

در جلسه روز گذشته، شورای رقابت افزایش قیمت خودرو را تصویب کرد. بر این اساس، پنج مدل خودرو داخلی گران شد و این شورا قیمت سه مدل پژو را نیز آزاد اعلام کرد.

عصر روز گذشته در جلسه شورای رقابت با افزایش حداکثر 1 تا 1.5 درصدی قیمت خودروهای پراید و تیبا و رشد 2.5 درصدی قیمت سمند و پژو موافقت شد. در این جلسه، موضوع تقاضای شرکت‌های ایران خودرو و سایپا برای افزایش قیمت محصولاتشان مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت اعضای این شورا با افزایش قیمت برخی از خودروهای پرتیراژ موافقت کردند.

بر این اساس برای خانواده سایپا با تورم بخشی حدود 6 درصد، قیمت خودروهای پراید و تیبا با 1.5 درصد رشد یعنی حدود 150 هزار تومان افزایش همراه خواهد بود.  تندر 90 نیز حدود 1.57 درصد افزایش قیمت خواهد داشت و در مورد خانواده ایران خودرو نیز متوسط افزایش قیمت 2.69 درصدی یعنی حدود 400 هزار تومانی برای پژو و سمند تعیین شده است. همچنین طبق مصوبه شورای رقابت، خودروهای پژو 301، پژو 2008 و پژو 508 از قیمت‌گذاری خارج و قیمت آن‌ها آزاد اعلام شد. علت این امر به دلیل انحصاری بودن بازار آن‌هاست.

افزایش قیمت خودرو

توضیحات رئیس شورای رقابت در مورد افزایش قیمت خودرو

رضا شیوا، رئیس شورای رقابت امروز صبح در نشستی خبری به تشریح مصوبات روز گذشته این شورا و افزایش قیمت خودرو پرداخت. شیوا تاکید دارد که بر خلاف انتقادات مطرح شده، شورای رقابت، قیمت‌گذاری انجام نمی‌دهد بلکه دستورالعمل تعیین قیمت را مشخص می‌کند. در تعیین قیمت خودرو، متغیرهای تورم بخشی، کیفیت و بهره‌وری مورد بررسی قرار می‌گیرد. وی در ادامه اضافه کرد قیمت‌گذاری برای قیمت کارخانه و در مورد خودروهای زیر 45 میلیون تومان انجام می‌شود و به عبارتی، فاصله قیمت بین کارخانه و مصرف‌کننده مشمول قیمت‌گذاری نمی‌شود. به این ترتیب، شرکت های خودروساز داخلی به زودی بر اساس دستورالعمل شورای رقابت، قیمت جدید محصولاتشان را به مردم اعلام خواهند کرد.

رئیس شورای رقابت همچنین در مورد بازار خودروهای وارداتی گفت:

ما هم معتقدیم بازار خودروهای وارداتی انحصاری شده است و دو واردکننده خودروهای کیا و هیوندای، بیشترین سهم واردات را به خود اختصاص داده‌اند اما فعلا ورود به این بخش از بازار در حیطه وظایف ما نیست.

۹ دیدگاه

 1. این شورای رقابت کیست که اصلا تو فکر مردم نیست هر خودرویی 3 ملیون گران شدند خدا بداددمان برسد

  (1)
 2. یعنی جواب خدارو چی میخاین بدین شاید فکر میکنید خدایی نیست اشغالا چینی رو سر هم میکنید بعد ادعاتونم میشه خودرو ساخت داخل داریم .شاید به مغزاتون بهاء بدین تا نرن کشورهای دیگه خودرو طراحی کنند وبسازند که چشماتون از حلقه در بیاد. انشالا ببینید چیزایی که مردم میبینند از ماشینا تون

  (0)
 3. واقعا متاسفم بره مردم و همچنین شرکت های خودرسازی ایرانی واینکه ازماست ک برماست…….

  (1)
 4. افزایش قیمت در این برهه زمانی که همه افکار متوجه رویداد زلزله هولناک غرب کشور است بی شرمی تمام و توهین به افکار عمومی جامعه ایرانی است ننگ بر شرکت ایران خودرو.

  (6)
 5. رو که رو نیست! سنگ پا قزوینه!!
  از رو نمیرن که!! انگاه بنزه افزایش قیمت میدن! بجای اینکه بابت ماشین آشغالشون خجالت بکشن

  (10)
 6. واقعا چطور روشون میشه ، هر روزم از ی چیزیش می رنن، بعدش افرایش فیمتم می دن …

  ایتایی که میشینن دور هم قیمت و افرایش میدن واقعا خودشونم پراید و پژو سوار میشن ؟؟

  (6)
 7. اینا هم مسخره کردن خودشون رو چهار تا ماشین اشغال و جانی دارن هر روز یه قیمت روش میزارن عه عه عه

  (11)
 8. فقط یه علت داره که اینا به مردم ایران ارزشی نمیذارن اینه که ایرانی نیستن

  (20)
 9. فقط تاسف باید خورد همین

  (16)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*