آخرین مطالب
0
امروز
نمایشگر سامسونگ گلکسی اس 8

ویژگی های نمایشگر سامسونگ گلکسی اس 8 ؛ بدون مرز با قابلیت‌هایی ورای یک نمایشگر

بدون مرز با سطحی پیوسته، بدون دکمه و زاویه تند؛ این‌ها مهم‌ترین ویژگی های نمایشگر سامسونگ گلکسی اس 8 هستند اما قدرت این گوشی تنها به همین موضوع ختم نمی‌شود.

نمایشگر سامسونگ گلکسی اس 8 نماینده قله‌هایی جدید در عرصه فناوری، طراحی و تجربه دیداری است و این همه، حاصل تعهد سامسونگ به خلق فناوری‌های معنادار و کاربرمحور بوده است.

حل پارادوکس اندازه

سوگجون هیون، عضو گروه برنامه‌ریزی محصولات جهانی سامسونگ می‌گوید:

«پارادوکس اندازه» هنوز هم مشکل اصلی کاربران گوشی های هوشمند است. امروزه کاربران خواهان گوشی‌ای هستند که صفحه نمایش آن برای تماشای محتوای بیشتر به اندازه کافی بزرگ باشد اما در عین حال خود گوشی به راحتی در دست کاربر جا بگیرد.

نمایشگر سامسونگ گلکسی اس 8

مهندسان و طراحان سامسونگ می‌دانستند که برای حل این مشکل باید قدمی شجاعانه بردارند. با همین چشم‌انداز بود که برای طراحی گلکسی S8، مهندسان سامسونگ رویای صفحه‌ نمایشی کوچک اما در عین حال فراگیر را مطرح کردند که در آن حاشیه‌های بالا و پایین به کوچکترین اندازه خود کاهش داده شده و حاشیه‌های کناری هم کلا حذف شده بودند تا پلتفرمی ایده‌آل برای تماشای ویدیو، بازی و کار با رسانه‌های اجتماعی فراهم شود. البته رساندن این رویا به واقعیت، خالی از مشکل هم نبود.

بئوم کیم، عضو گروه تحقیق و توسعه گوشی های پرچمدار سامسونگ می‌گوید:

برای اینکه اندازه حاشیه‌ها را حدود 50 درصد در مقایسه با مدل قبلی کم کنیم، باید چینش اجزای داخلی گوشی را هم تغییر می‌دادیم. مثلا DDI (آی‌سی درایور صفحه‌نمایش) را به پایین گوشی انتقال دادیم، گوشی را در همان حاشیه کوچک جا دادیم و تغییراتی هم در آنتن ایجاد کردیم تا در عین اطمینان از کاربرد مناسب، فضای صفحه نمایش را به حداکثر برسانیم.

انتقال دکمه هوم

پس از تایید مفهوم نمایشگر بدون مرز، طراحان سامسونگ تصمیم گرفتند برای آزاد کردن فضای کافی برای صفحه نمایش، دکمه هوم گوشی را به پشت نمایشگر انتقال دهند. این دکمه هوم حساس به فشار، هرچند با چشم دیده نمی‌شود اما با واکنش فیزیکی به تماس انگشت، حس فشردن یک دکمه واقعی را به کاربر منتقل می‌کند. برای ایجاد این دکمه، از حسگرهای فشاری در داخل گوشی استفاده شد که این مسئله برای اولین بار در گوشی های سامسونگ اتفاق می‌افتاد.

نمایشگر سامسونگ گلکسی اس 8

یانگ‌سوک عضو گروه تحقیق و توسعه مکانیک‌ پیشرفته سامسونگ نیز می‌گوید:

از آنجا که تا آن موقع از حسگرهای فشاری در گوشی های هوشمند استفاده نکرده بودیم مجبور شدیم چند آزمایش شبیه‌سازی انجام دهیم. نهایتا هم به این نتیجه رسیدیم که می‌توانیم از فضای پرت بین پنل و FPCB صفحه نمایش (برد مدار چاپی انعطاف پذیر) استفاده کرده و حسگرهای فشار را در این محل قرار دهیم.

مشکل دیگر در طراحی دو طرف منحنی نمایشگر سامسونگ گلکسی اس 8 بود. مینسو جانگ عضو گروه تحقیق و توسعه مکانیک پیشرفته سامسونگ گفت:

انحنای دو طرف این نمایشگر، هرچند بسیار چشمگیر است اما قرار دادن لایه محافظ روی نمایشگر سامسونگ گلکسی اس 8 را به شدت دشوار می‌کرد. همچنین باید مرز‌های نمایشگر را طوری تعریف می‌کردیم که این انحناها باعث به هم‌ریختگی تصویر نشود. برای همین مجبور بودیم همکاری نزدیکی با مهندسان و طراحان بخش نمایشگر سامسونگ داشته باشیم تا در صورت نیاز طراحی‌ها را تغییر دهیم.

دکمه هوم «نامرئی» و صفحه نمایش تقریبا بی‌حاشیه با خمیدگی در دو طرف، نهایتا گوشی هوشمندی را خلق کرد که زیبایی‌اش به اندازه نوآوری در فناوری‌هایش چشمگیر است.

استانداردی جدید در سرگرمی‌های موبایلی

نمایشگر بدون مرز خانواده گلکسی S8 نه تنها تجربه دیداری فراگیری را برای کاربر فراهم می‌کند بلکه نسبت صفحه 18.5:9 آن، تصویری سینمایی را پیش چشمان کاربر قرار می‌دهد.

نمایشگر سامسونگ گلکسی اس 8

هرچند در چند سال اخیر اکثر برنامه‌های تلویزیونی، سینمایی و محتوای ویدیویی با نسبت تصویر 16:9 تولید شده‌اند اما فیلم‌سازان اکنون به سمت استفاده از نسبت تصویر عریض‌تر 21:9 می‌روند.

سونگ‌مین چوی، عضو گروه برنامه‌ریزی محصولات جهانی سامسونگ اظهار کرد:

وقتی محتوا با دو نسبت 16:9 و 21:9 وجود دارد، بهترین نسبت برای هر دوی آن‌ها 18.5:9 می‌شود. ما بعد از آزمایش تمامی محتواها از ویدیو تا بازی و اپلیکیشن، به این نتیجه رسیدیم که بهترین نسبت همان 18.5:9 است. آزمایش‌های متعددی کردیم و حتی تک تک پیکسل‌ها را آنقدر تغییر دادیم که نهایتا به نتیجه رضایت‌بخش رسیدیم.

فیلم‌های با نسبت 21:9 را اگر در حالت افقی تماشا کنید، صفحه نمایشگر سامسونگ گلکسی اس 8 به صورت کامل پر شده و نوارهای سیاه بالا و پایین تصویر کوچک می‌شوند، به این ترتیب سطح قابل تماشا در مقایسه با گلکسی S7 تا 36 درصد افزایش پیدا می‌کند.

گلکسی S8 علاوه بر داشتن نسبت تصویر بهینه، اولین گوشی است که به صورت رسمی دارای صفحه نمایشی با استاندارد Mobile HDR Premium است. این استاندارد تضمین می‌کند که کاربر محتوا را به همان شکل مورد نظر تولیدکننده، مشاهده خواهد کرد.

جونگ‌هون کیم از گروه نمایشگرهای سامسونگ می‌گوید:

استانداردهای اتحادیه UHD معمولا برای تلویزیون استفاده می‌شود و به همین دلیل تعریف آن به صورت خاص برای گوشی‌ کار بسیار سختی بود. کسب این تاییدیه نیازمند همکاری نزدیک چندین تیم بود.

کار بیشتر با اسکرول کمتر در نمایشگر سامسونگ گلکسی اس 8

نمایشگر بدون مرز سامسونگ علاوه بر ارتقای تجربه سرگرمی‌های موبایلی به سطحی جدید، برای انجام همزمان چند کار هم ایده‌آل است و در نتیجه کار کردن در حین حرکت را برای کاربر ساده‌تر و کارآمدتر می‌کند. با داشتن یک صفحه نمایش بزرگتر، کاربر می‌تواند از قابلیت چند پنجره‌ای شدن صفحه برای انجام چند کار به صورت همزمان استفاده کند مثلا همزمان با تماشای ویدیو، به صفحه کلید کامل دسترسی داشته و پیام تایپ کند. علاوه بر این قابلیت جدید Snap Window به کاربر امکان می‌دهد بخشی از اپلیکیشن را به صورت ثابت در بالای صفحه نمایش قرار داده و از بقیه فضای صفحه بدون هیچ مشکلی برای تماشای ویدیو یا کارهای دیگر استفاده کند.

نمایشگر سامسونگ گلکسی اس 8

مهندسان سامسونگ با ایجاد توازنی زیبا میان نیازهای متناقض کاربران (مانند نسبت تصویر بهینه، بزرگتر بودن صفحه نمایش در عین کوچکی بدنه گوشی و امکان کار ساده با یک دست) توانستند صفحه نمایشی منحصربه‌فرد برای گوشی گلکسی S8 ایجاد کنند.

یک دیدگاه

  1. زیباترین گوشی جهان
    هر جا دستمه گوشی;همه نگاه ها جذبش میشن…همه میگن عجب گوشی ای ساخته سامی جون

    (0)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*