آخرین مطالب
15
امروز
نرخ جدید اینترنت نامحدود

نرخ جدید اینترنت نامحدود ثابت اعلام شد؛ ارائه بسته‌های 10 هزار تومانی برای کاربران کم مصرف

جدول نرخ جدید اینترنت نامحدود ثابت توسط سازمان تنظیم مقررات ارتباطات منتشر شد. بر اساس این جدول، برای کاربران کم مصرف نیز بسته‌های 10 هزار تومانی ارائه شده است.

در روز اول مردادماه، ارائه سرویس جدید اینترنت نامحدود و حذف سرویس اینترنت حجمی به تصویب رسید و طبق آن، نحوه ارائه سرویس اینترنت از مدل حجمی به سرعت تغییر پیدا خواهد کرد. به این ترتیب، اپراتورهای ارائه‌دهنده خدمات اینترنت ADSL، فیبر نوری و VDSL باید از این پس به تفکیک سرعت مورد تقاضای مشترکان به آن‌ها سرویس ارائه دهند.

اکنون صادق عباسی شاهکوه، معاون صدور مجوز سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به تشریح جزئیات نرخ جدید اینترنت نامحدود ثابت پرداخت. به گفته وی، نرخ‌های جدید در این مصوبه بر مبنای 6 مدل سرعت اینترنت در نظر گرفته شده و هزینه ماهانه اینترنت برای کاربران با توجه به میزان مصرف کاهش یافته است. همچنین محدودیت ارائه تکنولوژی نیز برداشته شده و اپراتورها می‌توانند با توجه به تقاضای سرعت کاربر، اینترنت ADSL، فیبر نوری و VDSL را در اختیار وی بگذارند. در جدول زیر، جزئیات نرخ جدید اینترنت نامحدود ثابت را مشاهده می‌کنید:

نرخ جدید اینترنت نامحدود ثابت

سرعت اینترنت سقف مصرف اینترنت بین الملل (حجم بر مبنای گیگابایت) سقف مصرف اینترنت داخلی (حجم بر مبنای گیگابایت) قیمت ماهانه (تومان)
512 کیلوبیت تا 2 مگابیت بر ثانیه 10 گیگابایت 20 گیگابایت 20 هزار تومان
512 کیلوبیت تا 2 مگابیت بر ثانیه (کاربران کم مصرف) 3 گیگابایت 6 گیگابایت 10 هزار تومان
2 مگابیت تا 6 مگابیت بر ثانیه 10 گیگابایت 20 گیگابایت 35 هزار تومان
6 مگابیت تا 20 مگابیت بر ثانیه 10 گیگابایت 20 گیگابایت 50 هزار تومان
بالاتر از 20 مگابیت بر ثانیه (کاربران پرمصرف تجاری) تا سقف 200 گیگابایت 1400 گیگابایت 250 هزار تومان
50 مگابیت بر ثانیه (فیبر نوری) تا سقف 200 گیگابایت 1400 گیگابایت 300 هزار تومان

 

معاون سازمان تنظیم مقررات ارتباطات در ادامه اضافه کرد:

این مصوبه کمتر از یک هفته دیگر به اپراتورهای ارائه‌دهنده اینترنت ابلاغ می‌شود و اپراتورها ظرف یک هفته زمان خواهند داشت تا تعرفه‌های جدید را برای مشترکان خود اعمال کنند. به این ترتیب، کاربران حداکثر از اول شهریورماه، اینترنت را با سرعت و قیمت متفاوت دریافت خواهند کرد. در مصوبه مرداد سال 95، موضوع اینترنت غیرحجمی در کنار اینترنت حجمی تصویب شده بود که امسال با حذف اینترنت حجمی و تغییرات جزئی در نرخ اینترنت غیرحجمی، این مصوبه را بازنگری کردیم.

عباسی شاهکوه همچنین بیان کرد که بر مبنای مصوبه جدید، سرویس اینترنت با تعرفه «اتصال محور» ارائه می‌شود. در این سرویس، مبنای قیمت‌گذاری، سرعت بوده و کاربران به جای خرید حجم، بابت میزان سرعتی که دریافت می‌کنند هزینه پرداخت خواهند کرد. سرویس اتصال محور به معنای استفاده بی نهایت نیست و برای آن سقفی در نظر گرفته شده است. این مدل سرویس در دنیا به مصرف منصفانه (Fair Usage Pallsy) معروف است و کاربر باید بابت سقف حجم تعریف شده، هزینه پرداخت کند.

نرخ جدید اینترنت نامحدود

همچنین در این مصوبه، سرعت اینترنت با دو پارامتر حجم اینترنت برای مصرف بین‌المللی و ترافیک داخلی در نظر گرفته شده و حجم استفاده از اینترنت داخلی 2 برابر اینترنت بین المللی تعریف شده است. اپراتورهای اینترنت، مجاز هستند حداکثر تا سقف ده برابر اینترنت بین المللی به کاربران با همان قیمت مقطوع، اینترنت داخلی بدهند. بنابراین با این تبصره و با هدف افزایش رقابت میان اپراتورها، انتظار می‌رود میزان استفاده از سرویس‌های داخلی، افزایش چشم‌گیری داشته باشد.

معاون رگولاتوری همچنین تاکید کرد:

طبق این مصوبه، در صورتی که کاربر بین 5 تا 8 ساعت در روز به صورت مداوم محتوای داخلی دانلود کند، باز هم حجم اینترنتش به پایان نمی‌رسد. در واقع این مصوبه به نفع کاربرانی است که بیشتر از ویدیو استفاده می‌کنند. حتی این گزینه را برای کاربران قرار داده‌ایم که بتوانند به جای حجم اینترنت بین‌الملل، از حداقل دو برابر اینترنت داخلی استفاده کنند. یعنی کاربر می‌تواند به جای 10 گیگابایت اینترنت بین المللی، از 5 گیگابایت آن استفاده کند و 5 گیگابایت باقی مانده را برای اینترنت داخلی به کار ببرد.

عباسی شاهکوه اعلام کرد تا پیش از این، اپراتورها مجاز بودند تا میزان یک هشتم سرعت اینترنت کاربر را پایین بیاورند اما در مصوبه جدید، این موضوع لغو شده و برای سرعت قابل ارائه به کاربران، کف و سقف در نظر گرفته شده و به شدت بر روی آن نظارت خواهد شد.

نرخ جدید اینترنت نامحدود

وی در پایان بیان کرد قرارداد مشترکان با اپراتورها تا پایان زمان در نظر گرفته شده ادامه پیدا می‌کند و اپراتور نیز وظیفه دارد طبق همان قرارداد قبلی به کاربر سرویس بدهد. پیش از این، اینترنت با سرعت 2 مگابیت بر ثانیه و حجم حدود 10 گیگابایت، ماهانه حدود 55 هزار تومان هزینه داشت اما اکنون با ابلاغ نرخ جدید اینترنت نامحدود ثابت ، کاربران می توانند اینترنت با سرعت 2 تا 6 مگابیت بر ثانیه را با هزینه ماهیانه 35 هزار تومان دریافت کنند.

۵۶ دیدگاه

 1. خاک بر سرشون ….فقط دزدی رو بلد شدن….بیشعورای نفهم

  (2)
 2. بابا اینا دیگه کی هستن. میگن نامحدود میشه ولی از اینترنت حجمی هم بد تره. مثلا وقتی شما 10 تومن میدی برای اینترنت نامحدود فقط تا 3 گیگ میتونین از سایت های خارجی دانلود کنین و 6 گیک از سایت های ایرانی برای ما گیمرا که افتضاحه. لطفا اعتراض کنین تا این کارو نکنن. اگه این حجمی که دارین رو تموم کنین دیگه نمیتونین تا اخر ماه اینترنتتون رو تمدید کنین یعنی دیگه اینترنت ندارین

  (4)
 3. اینترنت محدود با قیمت های نا محدود

  (4)
 4. متأسفانه کسانی که این طرح رو گذاشتن به حدی بی سواد بودن که معنیه نامحدود رو نمیدونستن

  (8)
 5. دقت کردین که نوشته مگابیت نه مگابایت!

  (1)
 6. یعنی شبانه رایگان هم دیگه تعطیل؟

  (2)
 7. اینترنت ارائه میدم اینترنت ارائه میدیم.
  هیشکی نمی تونه مثل من اینترنت ارائه بده

  (2)
 8. سلام…
  من دانشجوی پزشکی هستم و تمام تحقیقاتم از سایت های خارجی است و ارتباط تصویری با دوستانم در خارج کشور دارم… و خواهشا بگید اخه این سایت های داخلی ب جز تبلیغات چه بار علمی برای مردم دارد… نکنه توقع دارید منم از سایت دکتر سلام تحقیق کنم… واقعا برای این کشور متاسفم، کشوری که خارجی ها وقتی اسمشو میشنون داریوش و کوروش براشون تجسم میشه و از ترس به خودشون میلرزند ولی دولت مردان حال ما حرفی برای گفتن باقی نذاشته اند… و این ها نتیجه انتخاب نادرست مردم است چون اگر دولت ها عوض نشوند، سودجویان وقت بیشتری دارند تا مردم را سرکیسه کنند… در هر صورت من که تا سه سال آینده به خارج از کشور مهاجرت میکنم… ولی در سال 1400روزهای خوبی را به خاطر اشتباهتون در انتخاب سپری نخواهید کرد…

  (22)
 9. نامحدود” ولی محدود تر از همیشه ….. ریدم تو مملکتی ک حتی یه اینترنت درست و حسابی هم نداریم .. حجم کمنر میشه ک هیچ، گرون تر هم میشه … بهتون قول میدم ب مرور زمان یه طرح دیگه پیاده میکنن … فقط و فقط میخان مردم رو بدبخت کنن . فقط ب فکر پولن … واسه همینه ک پسرفت میکنیم .

  (22)
 10. بیست نت:
  از سوی رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی:
  ?جزئیات مدل مصرف مصوبه جدید درباره اینترنت نامحدود تشریح شد

  ?علی‌اصغر عمیدیان دبیر کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات و معاون وزیر ارتباطات، جزئیات مدل مصرف مصوبه جدید درباره اینترنت نامحدود را تشریح کرد.

  گزیده سخنان دکتر عمیدیان:
  ??این مصوبه به معنای ارائه #اینترنت #نامحدود نیست بلکه در این مصوبه مدل فروش اینترنت را از مصرف حجمی به مصرف سرعت و اتصال تغییر داده‌ایم؛ اینکه گفته می‌شود اینترنت نامحدود، کاربر فکر می‌کند تا سقف بی‌نهایت می‌تواند از حجم اینترنت استفاده کند اما این‌چنین نیست. در ارائه این سرویس، سرعت و اتصال (کانکشن) مطرح است. در همه دنیا نیز همین مدل به‌کار گرفته می‌شود.

  ??این مصوبه در دو بخش کاربران کم‌مصرف و پرمصرف دسته‌بندی‌شده است.

  ??در این مصوبه سرعت اتصال به اینترنت نسبت به تکنولوژی موجود، نامحدود عنوان شده است؛ برای مثال کاربری که تا پیش‌ازاین سرعت ۵۱۲ کیلوبیت برثانیه را با مودم‌های قدیمی استفاده می‌کرد هم‌اکنون سرعت دسترسی به اینترنتش بین ۳ تا ۶ مگابیت برثانیه قابل‌افزایش است و ازنظر ما نامحدود است.

  ??در جدولی که تعریف‌شده است، برای مثال کاربران برای اینترنت بین‌الملل تا ۳ مگابیت سرعت و ۶ مگابیت سرعت داخلی در شبکه ملی اطلاعات، رقمی حدود ۱۰ هزار تومان در ماه باید بپردازند. دسته بعدی کاربرانی هستند که ۶ مگابیت سرعت بین‌الملل خواهند داشت و همین‌طور تا سرعت ۱۶ مگابیتی نیز در این رده‌بندی دیده‌شده است.

  ??باپرداخت مبلغی حدود ۳۰ تا ۳۵ هزار تومان در ماه، کاربران می‌توانند به‌راحتی هر میزان فیلم و ویدئو در داخل شبکه را مشاهده کنند و محدودیت حجمی نخواهند داشت.

  ??این مصوبه برای کاربران #ADSL، #فیبرنوری و #VDSL به‌عنوان کاربران اینترنت ثابت درنظر گرفته‌شده است.

  ??رقم‌های درنظر گرفته‌شده سقف پیشنهادی است که اپراتورها می‌توانند زیر این مبالغ با یکدیگر رقابت کنند.

  @bistnet
  اخرین نتیجه پیگری ماجرای اینترنت نامحدود

  (-4)
 11. دوستان تا این طرح های مزخرف پیاده نشده از طرح های یک ساله به صرفه ISP های خودتون اشتراک بگیرید تا حداقل تا یک سال از سرکیسه شدن بیمه بشید!!!
  به هیچکدام از این طرح هایی با تبلیغ الکی به خوردمون میدن دل نبندید، برخلاف تبلیغاتشون دانلود از خیلی از سایت های داخلی هم با تعرفه های خارجی محاسبه میشه!!!
  تنها دلشون به حال جیب خودشون میسوزه و بس

  (12)
 12. یک سرعت کف داریم یک سرعت سقف شما مجازی ماهی یا روزی (مشخص نکرده) 20 گیگ مثلا با سرعت 6 دانلود کنی اگه این حجمت تموم شد نت شما قطع نمیشه بلکه سرعتش کم میشه وتبدیل به 2 میشه حتی اگه به سرعت 2 هم برسه باز هم بد نیست این معنی نامحدود هست برادر من دانلودر روشن کن هر چقدر میخواهی دانلود کن نت هم قطع نمیشه

  (-12)
 13. جالبه نامحدوده ولی سقف مصرف داره
  من 512 نامحدود دارم با هزینه 20.000 تومان ماهیانه
  با توجه به نیاز دانلود بالا مناسب نیستند

  (10)
 14. این خبر کجتابی زیاد دارد ومعلوم نیست این حجم بیان شده برای یک روز است یا یک ماه و بعد از اتمام حجم چه اتفاقی می افتد ،گفته شده که (طبق این مصوبه، در صورتی که کاربر بین 5 تا 8 ساعت در روز به صورت مداوم محتوای داخلی دانلود کند، باز هم حجم اینترنتش به پایان نمی‌رسد )۸ تا ۹ ساعت فیلم یا فایل با چه حجمی؟ بعید میدانم ای کجتابی ها ناخواسته باشد قطعا پشت این کجتابی ها نییت بدی پنهان است

  (5)
 15. مردم رو احمق فرض کردن حیف جونیمون تو این مملکت از بین رفت . یعنی اینا یکار درست انجام ندادن ما بگیم به به بلاخره یکی کار درست انجام داد . فقط میگم بازم گند زدن

  (19)
 16. دوستان توجه داشته باشند که فقط سایتهای خارجی .خارجی حساب نمیشن سایتهای فارسی بسیاری داریم که سروراشون توی خارج از کشوره اونام خارجی حساب میشن یعنی عملا دارن چند برابر حساب میکنن یعنی شما حجم داخلی که بهتون میده عملا بی مصرف باقی میمونه و نمیتونین استفاده زیادی ازش ببرین و در عوض حجم خارجی که بهتون میده باید چند برابر مصرف کنین این یعنی هی باید حجم اضافه بخرین و پول اضافه بدین

  (20)
  • حرف شما تقریبا درسته ولی اکثر سایتا ایرانی دارن سرورشون رو میارن مثلا همین سایت سرورش داخل ایران هست و مثلا سایت دانلودها هم سرورش داخل ایرانه و برای دانلود خوبه

   (-7)
 17. به نظر من از من که گذشته ولی شما برین تو پیج صادق عباسی شاهکوه در اینستا گرام و فیس بوک مخالفتتو را با این طرح اعلام کنید

  (9)
 18. تا حالا اینهمه راجع به یه خبر کامنت نذاشته بودم

  هی میخوام ولشون کنم نمیشه اخه مشکل اینجاست که این فقط افزایش قیمت اینترنت حجمی نیست

  این نامحدوده متوجه هستید ینی فقط قیمتش بالا نیست

  سرعتشم اشغال خواهد بود

  کاش همون محدود قبلی رو قیمتشو بالا میبردن

  الان این کودنا هم گند زدن به ضریب اشتراک و ترافیک خط اینترنتمون هم گند زدن به قیمت و سرعت

  خاااااک بر سرشون

  (19)
 19. خدا رو شکر که معنی نامحدود رو فهمیدیم

  (16)
 20. اینا جای نمی خوابن که زیرشون اب بره

  (12)
 21. خدا رو شکر یکی از اقوام isp داره من هم با پارتی بازی اینترنت نا محدود
  گرفتم سرعت عالی سقف مصرف هم نداره تازه ماهی هم 20 هزار تومان بهش میدم تازه یکی از اقوام هیمن اینترنت رو مفتی میگیره یعنی رایگان

  (0)
 22. من که دارم میرم اقامت آفریقا رو بگیرم اونجا اینترنتش رایگانه

  (13)
 23. قرار بود بیست تومن سی تومن و … بگیرن بابت یکماه استفاده از اینترنت این چه مسخره بازی هستش
  یعنی فقط امیدوارم روزی برسه چاپیدن ما مردم بدبخت توسط این مدیرهای دولتی صاحب شرکت خصوصی تموم بشه

  (11)
 24. معنی نامحدود اینکه یعنی تمومی نداره
  این نوشته سقف مصرف
  مث اینکه بگیم این راه نا محدود هستش ولی در 20 متری تموم میشه

  (13)
 25. جایی هست که بریم به این طرح شکایت کنیم

  (10)
 26. این پیغامو دست به دست کنید برسه به دست مسئولین: داداچ اگه به جای این که بگی تعرفه اینترنت نامحدود میگفتی تعرفه جدید اینترنت حجمی همه حرفتو قبول میکردن.این بچه بازیها چی بود دگ آخه اینجوری یا مردم رو احمق جلوه میدید یا … .امیدوار بود آدمی به خیر کسان
  مرا به خیر تو امید نیست، شر مرسان

  (17)
 27. این چه اسمیه واسش گذاشتین آقای معصوم پور؟ به نظرم سر تیترشو بزنین اینترنت “محدود نا محدود” این بیشتر بش میاد

  (14)
 28. اینا الان چه فرقی با سرویس های محدود و حجمی دارن؟
  الان من یه طرح دارم 30 گیگ ماهی 36 تومن سرعت 16 مگ. تقریبا راضیم. امیدوارم برداشته نشه و به جاش این طرح های بدردنخور بیاد.

  (11)
 29. خدایا من دیگه نمیتونم لدفن کرایه منو حساب کن من دهه 70 سوار شدم 😐
  هرچی کلنجار میرم این نرخ های جدید رو درک کنم نمیشه اصن 😐 اااااااااا ینی اخه اگه نامحدوده پس چرا سقف داره 😐
  بنظرم باید مسئولین سه واحد بگذرونن که معنی نامحدود رو بفهمن 🙂
  کل دینا ارزون ترین و پرسرعت ترین اینترنت(نامحدود) رو دارن اون وخت ما …
  فقط ببینین کاراتونو -_-

  (22)
 30. اون دوستانی که پرسیدند نا محدود یعنی چی؟
  یعنی خلاقیت در خالی کردن جیب مردم محدویت نداره.
  اون دوستانی که پرسیدن حجم نا محدود یعنی چی؟
  یعنی خلاقیت در خالی کردن حجم وسیعی از مروم محدودیت نداره.
  همینکه تا الان شرکت اینترنتی شکایت نکردن مشکوکه. نه؟

  (24)
 31. خدا رو شکر نمردیم و معنی نامحدود رو هم فهمیدم.

  (20)
 32. خوب شد نمیردیم و معنی اینترنت نامحدود هم فهمیدیم!
  جمع کنید بابا اینا فقط بازی با ارقامه! با این کاراشون خداروشکر دیگه همه میفهمن چه کلاهی سرشون داره میره ولی چه فایده…

  (19)
 33. اشتباه متوجه شدین دوستان
  این تعرفه ای که گفته ماهانه 10 هزار تومان ردیف دوم جدول رو میگم

  اگه از 3 گیگ توی یه ماه بیشتر استفاده کنید سرعتتون میاد پایین در حد 512 ، ولی اگه کمتر از 3 گیگ مصرف داشته باشید سرعتتون همون درحد 2 مگابایت باقی می مونه

  کسی با نظر من موافقه آیا ؟

  (0)
  • عزیزم مشکل اصلی همون حجمه این که نشد نامحدود

   در ضمن سرعت نامحدود در برابر حجمی هیچی نیست

   این حجمها چیزی نیستن که سریع تموم میشن

   مخصوصا اگه تلگرام رو هم خارجی حساب کنن

   (14)
 34. خیلی ممنون بابت اطلاع رسانی توسط نویسنده محترم مقاله

  اما واقعا من انگار دارم خواب میبینم الان تلگرام هم شامل حجم خارجیه نه؟

  ینی 90 درصد حجم خارجی رو تلگرام میبره

  ینی یوتیوب بای بای ینی دانلود از سایت خارجی بای

  ینی سرعت اینترنت حجمی بای چون این نامحدوده

  ینی فیبر نوری بای چون نامحدوده

  تو دنیا تو جنگلاشون اینترنت رایگان با چند مگابیت دارن میدن

  اونوقت ما باید گدایی سرعت و حجم بکنیم

  (20)
 35. خدایا من از رو زمین بردار از دست اینا همش دروغ همش نیرنگ همش فریب کاری، بسته دیگه
  من الان اینترنت ۲۰۲۰سرعت ۵ سویس میگیرم ماهی ۹هزارتومان ۱۰ گیگ روزانه و ۱۵ گیگ شبانه با این تفاسیر، بای بای اینترنت ارزون
  هرجای دنیا بودم بهتر از این جهنم بود

  (27)
 36. تکمیل حرف قبلیم درباره پاسخ به اکبر اقا

  تو قسمت قیمت مگه نزده ماهانه فلان قدر

  خوب تو همون ستون هم حجم رو داده دیگه

  این ینی اون ستون کلا برای یه ماهه

  (10)
 37. اشتباه همه دراین جاست نگفته ماهانه 10 گیگ خارجی و 20 گیگ داخلی بلکه شما در طی 24 ساعت می توانی 10 گیگ خارجی استفاده کنی و 20 گیگ داخلی بعد قیمت اش ماهانه است مشخص

  (-19)
 38. الان مثلا ما که خیلی از یو تیوب فیلم میدیدیم

  الان اقایون احمق نشستن فکر کردن و حجم دادن

  کودنها فکر اینو نمیکنن که سایتی مثل یوتیوب خیلی پر مصرفه و نباید حجم داخلی و خارجی گذاشت اونم با این قیمتای مسخرشون

  البته یادم نبود ببخشید یوتیوب سایت کفاره تمام سایتهای خارجی ساخته کفاره

  اره دیگه نظر اینا اینه وگرنه هر احمقی میدونه که اینترنت با حجم های بالا ینی سایتهای خارجی

  خاک بر سرتون با این اینترنت دادنتون

  (24)
 39. این چه کوفتیه دیگه
  اینا که میخواستن حجم رو حذف کنن
  پ این 10 گیگ و 3 گیگ و سقف مصرف و اینا چیه
  فقط تو کشور های جهان سوم به اینترنتی که سقف مصرف داره میگن نامحدود
  نا محدودشون بخوره تو سرشون ؛ اینا الان به دلشون خوشه که اینترنت نامحدود دارن میفروشن
  آقا نامحدودتون واسه خودتون. نخواستیم اصلا؛
  امیدوار بود آدمی به خیر کسان — مرا به خیر تو امید نیست، شر مرسان
  از اولش هم به این کارای اینا خوشبین نبودم
  اینا کاسبن فقط میخوان ملت رو سرکیسه کنن

  (27)
  • هیچی تو چه انتظاری از این لاشخورهای جیب بر داری

   دنیا داره از تکنولوژی میترکه اونوقت ما گیر یه مشت احمق افتادیم یه مشت کودن که دارن حجم جیره بندی میکنن

   (23)
 40. یکی معنی نامحدود رو برای من توضیح بده لطفا !!!!

  (15)
 41. همه چیزو دارن محدود میکنن با اینکاراشون

  (16)
 42. باور کنید از اگه الان از خودش دوباره بپرسین چی گفته … نمیدونه . قسم میخورم نوع طرحم یادش رفته حتی. بس که مبهم و بدون برنامست این طرح

  (20)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*