آخرین مطالب
0
امروز
قیمت جدید اینترنت

قیمت جدید اینترنت و پاسخ به ابهامات موجود درباره تعرفه اینترنت در ایران

پس از اعلام قیمت جدید اینترنت ، ابهامات زیادی در مورد تعرفه اینترنت نامحدود در ایران به وجود آمد. اکنون معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به برخی از آن‌ها پاسخ داده است.

صادق عباسی شاهکوه، معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در مورد قیمت جدید اینترنت اعلام کرد که اپراتورهای ارائه‌دهنده خدمات اینترنت می‌توانند بسته به شرایط و در حوزه رقابتی، اینترنت داخلی را تا ده برابر حدود تعیین شده ارائه بدهند. وی تاکید کرد تا پیش از این، اینترنت ADSL به این شکل بود که مردم برای خریداری هر گیگابایت حجم اینترنت حدود 3 هزار تومان هزینه می‌دادند و با افزایش حجم، این قیمت کاهش پیدا می‌کرد، اما اکنون این سیاست تغییر کرده و حالا به جای این که افراد حجم بخرند، سرعت را خریداری می‌کنند.

بر اساس جدول قیمت جدید اینترنت ، کاربران به صورت ماهانه 10 گیگابایت اینترنت بین الملل و دو برابر آن اینترنت داخلی خواهند داشت. قیمت اینترنت تا سرعت 2 مگابیت برابر 20 هزار تومان، از 2 تا 6 مگابیت برابر 35 هزار تومان و از 6 تا 20 مگابیت برابر 50 هزار تومان خواهد بود و برای کاربران کم مصرف نیز بسته‌ای شامل 3 گیگابایت اینترنت بین الملل و 6 گیگابایت اینترنت داخلی با قیمت 10 هزار تومان ارائه شده است. همچنین به گفته معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، اپراتورهای ارائه‌دهنده اینترنت می‌توانند برای رقابت با یکدیگر، حجم مصرفی اینترنت داخلی را تا 10 برابر و اینترنت بین الملل را تا 2 برابر این سقف تعیین شده در اختیار کاربران بگذارند.

قیمت جدید اینترنت

جدول قیمت جدید اینترنت

سرعت اینترنت حجم اینترنت بین‌الملل (گیگابایت در ماه) حجم اینترنت داخلی (گیگابایت در ماه) قیمت ماهانه
512 کیلوبیت تا 2 مگابیت بر ثانیه (کم مصرف‌ها) 3 گیگ 6 گیگ 10 هزار تومان
512 کیلوبیت تا 2 مگابیت بر ثانیه 10 گیگ 20 گیگ 20 هزار تومان
2 مگابیت تا 6 مگابیت بر ثانیه 10 گیگ 20 گیگ 35 هزار تومان
6 مگابیت تا 20 مگابیت بر ثانیه 10 گیگ 20 گیگ 50 هزار تومان
بالای 20 مگابیت بر ثانیه 50 گیگ 100 گیگ 250 هزار تومان
50 مگابیت بر ثانیه (فیبر نوری) 70 گیگ 140 گیگ 300 هزار تومان

قیمت حجم اضافه در بسته های جدید اینترنتی

عباسی شاهکوه در ادامه در مورد سیاست مصرف منصفانه (Fair Usage Policy) این‌گونه توضیح داد:

این سیاست در دنیا متداول است و در آن، یک حد مصرف قرار داده می‌شود. به این معنی که اگرچه شما سرعت را خریدید اما تا یک حدی می‌توانید با همان سرعت دانلود کنید و پس از آن یا سرعت شما محدود می‌شود و یا هزینه حجم اضافه دریافت می‌شود. ما از مدل دوم استفاده کرده‌ایم و کاربران باید برای مصرف اضافه به صورت جداگانه حجم بخرند. قیمت حجم اضافه نیز تقریبا مانند قبل و حدود 3 هزار تومان برای هر گیگابایت اضافه در اینترنت بین الملل و هزار تا هزار و 500 تومان برای اینترنت داخلی است. همچنین در حجم اضافه نیز اپراتورها می‌توانند هر قیمتی که برای اینترنت داخل وجود دارد را یک دهم و برای اینترنت بین الملل تا 40 درصد پایین‌تر بیاورند.

وی همین‌طور بیان کرد اپراتورها اجازه دارند تا ده برابر حجم تعیین شده نیز بروند یعنی تا 200 گیگ هم در اختیار کاربران قرار بدهند. با 200 گیگابایت اینترنت ماهانه برای سرعت 2 مگابیت بر ثانیه می‌توان روزانه تا 8 ساعت فیلم دانلود کرد و حتی به تماشای تلویزیون آنلاین پرداخت بدون اینکه حجم به اتمام برسد. علاوه بر آن امکان افزایش اینترنت بین الملل تا دو برابر نیز برای اپراتورها وجود دارد. عباسی شاهکوه در پایان تاکید کرد که این مصوبه و قیمت جدید اینترنت تا پایان هفته به اپراتورها ابلاغ می‌شود و احتمالا تا آخر مرداد شاهد اجرایی شدن این طرح خواهیم بود.

۵ دیدگاه

 1. معنی نامحدود رو هم فهمیدیم
  تو این تعرفه ها همه چی مثل سرعت و حجم و زمان محدوده فقط سقف پولی که شرکت ها میتونن از مردم بگیرن رو نامحدود کردن !

  (4)
 2. سرعت زیاد لفت دِ گروپ
  حجم زیاد لفت دِ گروپ
  دانلود شبانه لفت دِ گروپ
  ارزونی لفت دِ گروپ
  حجم نامحدود(محدود) جوین گروپ
  گرونی جوین گروپ
  حجم کم جوین گروپ
  بدبختی جوین گروپ

  (1)
 3. آقا یه سوال
  اونایی که قبلا قرار داد بستن مثلا اینترنت ۵۱۲ دانلود نامهدود دارن هم بعد از اجرای این طرح اینترنتشون محدود میشه

  (0)
 4. خدایا شکرت نمردیم فهمیدیم اینترنت نامحدود یعنی چی !!! ………

  (3)
 5. یعنی مسخره ترین کاری که میشه انجام داد….من روزی 10 گیگ رو مصرف میکنم….
  با این حساب و کتابی که اینا دارن باید هرچی درمیاریم بریزیم تو جیب اینا>>>>!!!!!!!!

  (10)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*