آخرین مطالب
18
امروز
طوفان هاروی

طوفان هاروی و داستانی الهام بخش از انسانیت در هیوستون

در حالی که طوفان هاروی و به اوج خود رسیده، ساکنین تگزاس در وضعیتی بحرانی قرار دارند. در همین حال ماجرای جالبی در شهر هیوستون اتفاق افتاده که شاید امید به انسانیت را به شما بازگرداند.

دو روز پیش در جاده‌های هیوستون که به دلیل طوفان بارش شدید دچار آب گرفتگی شد، راننده‌ای مسن در ماشین در حال غرق شدن خود گیر افتاده بود.

اما واکنش مردم اطراف او چه بود؟ آن‌ها برای نجات راننده، دست به دست هم دادند و از آن‌جایی که طنابی در اختیار نداشتند، خود را به خطر انداختند و زنجیره‌ای انسانی را برای بیرون کشیدن او از ماشین تشکیل دادند. در ویدئویی که توسط یکی از شاهدان ماجرا در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شد، می‌توانیم ببینیم که راننده درمانده، توسط این زنجیر انسانی بی نظیر از خودرو خود نجات پیدا می‌کند. هر چند که هویت این مرد و وضعیت کنونی او مشخص نیست، اما ماجرای نجات یافتنش در توییتر با هشتگ #HopeForHouston در حال گردش است.

۳ دیدگاه

 1. اینم حرف های یک نفر که خودش اونجا زندگی می کند:…(والا این طوفان یه فاجعه به تمام عیار بود، خیلی از دوستای من زندگیشون و خونه هاشون از بین رفت، شانس من این بود که خونه ام تو منطقه ای بالا تر از سطح خیابان و طبقه دوم بود. خیلی از همسایه های من خونه هاشون را آب گرفت. خیلی شهر اسیب دیده و خیلی زمان میخواد تا دوباره ساخته بشه. هنوز بعد از 4 روز خیلی جاها ریز آب هست و سد ها را باز کردن تا از خطر شکسته شدن اونها جلوگیری کنند و پیش بینی کردن تا 5-6 روز دیگه سطح آب همینطور خواهد بود در اون مناطق.
  اما خب شکل زیبایی که تو کمک کردن آدمها به هم مبینی واقعا خیلی عجیبه. پیر ، جوان، زن و مرد، سیاه و سفید، مسلمان، مسیحی، یهودی، بودایی، هندو و حتی ملحد ها و از هر ملیتی مه تو این شهر زندگی میکنند، به هرکسی که آسیب دیده کمک میکنند و حتی داوطلبانه شروع کردن از الان به تعمیر خونه هایی که اسیب دیدند.
  تقریبا تمام جاهایی که واسه اسکان مردم فرهم شده اعلام کردن دیگه جایی واسه انبار کردن کمک های مردمی ندارند و انبار هاشون پر از مواد غذایی و البسه شده. این در حالی هست که هنوز خیلی از فروشگاه ها بسته هستن و کسی قادر به خرید نیست ولی مردم به قول کافر دارند از چیزی که خودشون تو این شرایط انبار کردند کمک میکنند. این را میگم واسه اونهایی که بالای منبر و سخنرانی میگن در غرب وحشی عاطفه و انسان دوستی و کمک به همنوع از بین رفته…)

  (3)
 2. دم شیطان بزرگ گرم! امیدوارم این چیزا توی صدا و سیمای ایران پخش بشه و از روی اون نپرن و فقط بگن این مسلمون های آمریکان که دارن کمک مردم میدن ( یه جوری خبرو القا میکنه که انگار بقیه وایسادن نگاه هم)

  (6)
  • فَأَقِمْ وَجْهَکَ لِلدِّینِ حَنِیفًا ۚ فِطْرَتَ اللَّهِ الَّتِی فَطَرَ النَّاسَ عَلَیْهَا ۚ لَا تَبْدِیلَ لِخَلْقِ اللَّهِ ۚ ذَٰلِکَ الدِّینُ الْقَیِّمُ وَلَکِنَّ أَکْثَرَ النَّاسِ لَا یَعْلَمُونَ (ترجمه: پس حق گرایانه، به سوی این آیین روی آور،[با همان] فطرتی که خدا مردم را بر آن سرشته است. تغییری در آفرینش خدا نیست. آیین پایدار همین است ولیکن بیشتر مردم نمی دانند.)
   انسان فطرتاُ زیبایی ها رو دوست دارن و کمک به هم نوع، صداقت و مهربانی و … تو فطرت آدم هاست و همه از اون ها خوششون میاد. دوست داستن زیبایی چیزی فطری هست و ربطی به دین و مذهب نداره که مسلمون داشته باشه و بقیه نداشته باشن و اسلام هم چون یک دین فطری هست و دستوراتش هم بر پایه فطرت هستن اگر به درستی و خالص به مردم جهان ارائه بشه همه بهش رو میارن ولی این وسط افراط و تفریط ها به دین ضربه میزنه. دروغ و ریا و حیله گری و بقیه چیز هایی که در اسلام مسلمون ها از اون ها نهی شدن همون چیز هایی هستن که همه مردم فارغ از نژاد و دین و رنگ پوست از اون ها بدشون میاد و یا صداقت و صمیمیت و کمک به فقرا و نیازمندان و …. که تو اسلام به اون ها تاکید شده همون چیزهایی هستن که همه مردم دنیا از اون ها خوششون میاد و فطری هست و به رنگ و نژاد و … بستگی نداره.

   (0)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*