آخرین مطالب
4
امروز
آخرالزمان زامبی ها

در صورت وقوع آخرالزمان زامبی ها چگونه خود را زنده نگه داریم؟!

بگذارید کمی فانتزی‌گرا باشیم! اگر زمانی آخرالزمان زامبی ها اتفاق بیافتد، چگونه و با استفاده از چه راه‌کارهایی می‌توانیم خود را زنده نگه داریم؟

آخرالزمان زامبی ها یکی از کابوس‌های وحشتناکی است که فردی می‌تواند ببیند. تصور کردن این موضوع که گروهی عظیم از جسدهای پوسیده شده به یک‌باره سر از خاک بیرون آورند و در محیط زندگی شما پرسه بزنند، هر کسی را وحشت‌زده می‌کند. آخرالزمان زامبی ها در فیلم‌های زیادی به تصویر کشیده شده و همین موضوع، تصور شرایط را اندکی آسان کرده است. بدیهی است که برای مقابله با آن‌ها باید ابتدا بدانیم که با چه نوع زامبی طرف هستیم و این‌که آن افراد چگونه آلوده شده‌اند.

این‌که شما به وقوع آخرالزمان زامبی ها باور دارید یا خیر، دلیل نمی‌شود که این موضوع برای شما بی‌اهمیت باشد. شاید بهتر است که حتی اگر وقوع آخرالزمان زامبی ها را باور ندارید، برای یک لحظه آن را تصور کنید؛ فضای ترسناکی است، نه؟! خب نگران نباشید. ما اینجا هستیم تا با ارائه راه‌کارهایی جالب، شما را گزند زامبی‌ها در امان نگه داریم.

در صورت وقوع آخرالزمان زامبی ها این امکان وجود دارد که هیچ کس زنده باقی نماند و همه افراد آلوده شوند. اگر اهل سینما باشید، قطعا می‌دانید که تاکنون فیلم‌ها و سریال‌های بی‌شماری به بحث زامبی‌ها پرداخته‌اند و در آن‌ها دیده‌ایم که هیچ کس -نه من، نه شما و نه حتی دوستان و فامیل‌هایتان- در مقابل این فاجعه بزرگ در امان نیستند.

با این حال با بهره‌گیری از چندین راه‌کار، می‌توانید شانس زنده ماندن خود را در آخرالزمان زامبی ها افزایش دهید.

به سمت تپه‌ها فرار کنید

برای زنده ماندن از دست زامبی‌ها، می‌توانید از همان روش‌هایی که پیش‌تر انسان‌ها برای بقا در هنگام جنگ با یکدیگر به کار برده‌اند، استفاده کنید. از جمله‌ی این روش‌ها می‌توان به فرار کردن به سمت مکان‌های مرتفع اشاره کرد. با توجه به شناختی که از زامبی‌ها داریم، می‌دانیم که جنگ با آن‌ها قرار نیست کوتاه‌مدت باشد. به همین دلیل، عاقلانه‌ترین کار، رفتن به خانه‌های موجود بر روی تپه‌های بلند است تا در آن‌جا بتوانید به خوبی بر شرایط تسلط داشته باشید.

اگر خوش‌شانس باشید می‌توانید خانه‌های متروکه را بر روی تپه‌ها پیدا کنید، در غیر این‌صورت باید خودتان دست به کار شوید و پناهگاهی امن بسازید. به هر حال داشتن یک قلمرو امن کاری بسیار ضروری است و نباید این موضوع را فراموش کنید. ساختن مکانی امن شما را نه‌تنها از دست زامبی‌ها، بلکه از دست دیگر بازماندگان -که در مواقعی ممکن است خطرناک‌تر از زامبی‌ها باشند- نیز در امان نگه می‌دارد.

به جنگل پناه ببرید

برای دور ماندن از مشکلات و دردسرها، می‌توانید به درون جنگل فرار کنید. هرچه جنگل بزرگ‌تر و تاریک‌تر باشد، بهتر است؛ چرا که احتمال پیدا شدن شما توسط زامبی‌ها و حتی بازماندگان دیگر کاهش می‌یابد. اما پناه بردن به جنگل‌ها در آخرالزمان زامبی ها یک مشکل بزرگ برای‌تان ایجاد می‌کند و آن، هم‌خانه شدن با حیوانات وحشی گوشت‌خوار مثل خرس‌ها است.

بزرگ‌ترین مشکل در مورد پناه بردن به جنگل‌ها، سخت بودن حفاظت از منابع غذایی است. هر چقدر هم با خود غذا ببرید، سرانجام روزی تمام خواهند شد و شما برای زنده ماندن مجبور هستید دوباره به شهر بازگردید و ریسک دیده شدن توسط بقیه و لو رفتن مکان زندگی‌تان را به جان بخرید. بهترین راه این است که خودتان را با زندگی در جنگل تطبیق دهید و حضور در شهرها را فراموش کنید. در این زمینه حتما به تماشای مستندهایی که بیر گریلز ساخته است بنشینید.

به دوران قرون وسطی بازگردید!

با پیدا کردن نوعی قلعه و ماندن در آن، می‌توانید طعم زندگی در قرون وسطی را بچشید. ساختن قلعه توسط افراد ثروتمند و قدرتمند در دوران قرون وسطی دلیل مهمی داشته است. ساختمان‌های بزرگ می‌توانند به خوبی افراد را از خطر حمله دشمنان در امان نگه دارند.

گرچه موضوع مورد بحث ما، ساختن یک قلعه نیست، اما شما می‌توانید با الهام‌گیری از قلعه‌های قرون وسطی، چیزی شبیه به آن‌ها را در ابعادی کوچک‌تر برای خود بسازید و از خطرات احتمالی در امان باشید. در ساختن چنین پناه‌گاهی، باید حتما از دیوارهای قطور و بلند استفاده کنید و پشت‌بام را طوری بسازید که به راحتی به آن دسترسی داشته و بتوانید در آن‌جا به پایین تیر اندازی کنید.

باید تونلی مخفی نیز بسازید تا بتوانید در مواقع بحرانی فرار کرده و جان خود را نجات دهید.

همیشه آماده‌ی جنگ باشید

می‌توانید به جای فکر کردن به ساخت پناهگاه امن و آمادگی برای حمله دشمن، خودتان پیش‌قدم شوید و با تهیه کردن تجهیزات مناسب، به جنگ با دشمنان در آخزالزمان زامبی ها بروید. به یاد داشته باشید که زامبی‌ها فقط به دنبال کشتن هستند. یعنی با از بین بردن تعداد زیادی از آن‌ها، انتظار نداشته باشید که عقب‌نشینی کنند. در ضمن، کشتن آن‌ها نیز به هیچ وجه نمی‌تواند کار ساده‌ای باشد.

برای این‌که به طور مداوم در حرکت باشید، به یک وسیله نقلیه نیاز پیدا خواهید کرد؛ وسیله نقلیه‌ای که هم سریع باشد و هم بتواند در مقابل گروه‌های عظیم زامبی‌ها مقاومت کند. یک تانک بهترین گزینه ممکن است، اما مشکل این است که نمی‌توان آن را به سادگی پیدا کرد. ماشین‌هایی مثل Range Rover و هامر نیز می‌توانند گزینه‌های بسیار خوبی باشند. تا یادمان نرفته یک چیز دیگر را نیز بگوییم. شما علاوه بر ماشین، به اسلحه، آیتم‌های جنگی و صد البته مقدار زیادی شانس هم احتیاج پیدا خواهید کرد!

آخرالزمان زامبی ها را جدی بگیرید!

در صورت رخداد چنین واقعه‌ای باید حواس‌تان حسابی جمع باشد. این مقاله را چندین بار بخوانید، از آن پرینت بگیرید و برای دوستان و اقوام‌تان از طریق شبکه‌های اجتماعی ارسال کنید. این تنها راه برای حفاظت از خودتان و افرادی است که برای‌تان اهمیت دارند.

شما چه راه‌کارهایی برای زنده ماندن از دست زامبی‌ها می‌دانید؟ آن‌ها را با دیگر خوانندگان گجت نیوز در میان بگذارید.

۱۸ دیدگاه

 1. اون خونه های خارجی هان ک در و پیکر ندارن و بیشتر چوبی ان
  خونه ها اینجا از بانک مرکزی هم امنیتشون بیشتره
  همش از اهن و بتن اجر ساخته شدن
  زامبی هادوباره از گرسنگی میمیرن
  خخخخخخخخ

  (3)
 2. راهش اینه که کاری کنین که زامبی ها به پراید علاقه مند بشن

  (8)
 3. راهش اینه که کاری کنیم که زامبی ها به پراید علاقه نند بشن

  (4)
 4. زامبی هایی که در موردشون صحبت شده از این زامبی بی بخارای سریال واکینگ دده.
  حالا شما فرض رو بر این بذارید که از زامبی های فیلم world war z باشه. دهن همه سرویسه. دنبال ویروس تیفوس باشید.

  (6)
  • واییییی آره دقیقا زامبیا واکینگ دد که شرو ورن یه بچه دو ساله هم حریفشون میشه ولی ماله ورد وار زد وحشتناکن ولی خب اونا هم راه خوشونو دارن و اون اینه که سکوت باشه

   (1)
  • با اینکه این مطلب رو از بیکاری خوندم و طبق مطالب علمی دیگه ای که خوندم کاملا چرت هست و یک درصدم امکان نداره علم به جایی برسه که زامبی اونم با تعریف شناخته شده، بسازه، ولی این پستت خیلی روم تاثیر گذاشت. لامصب اگه زامبیای وار زد حمله کنن کره زمین رو کلا صاف میکنن

   (0)
 5. احتمال پیدا کردن تانک از احتمال پیدا کردن rang rover و hammer تو ایران بیشتره??
  در کل ولی تخیلی فکر کردنم بد نیست میتونه جالب باشه.

  (3)
 6. به جای راهکار مقابله با زامبی راهکار مقابله با پراید و پراید وانت و نیسان آبی و موتوری ها رو بفرمایید که بسیار پرکاربرد ترن??

  (8)
 7. در ضمن اگه زمین صاف باشه شانس اوردیم در برابر زامبیا،و اینکه سریال مردگان متحرک مرجع کاملی نیست چرت زیاد داره

  (0)
 8. اینا همه چرته،تنها راش اینه بریم یه جزیره اونجارو پاک سازی کنیم قبیلمونو را بندازیم خیلی امنه،من خیلی بهش فکر کردم کلی هم نخشه چیدم حیف ایران جزیره درس حسابی نداره باید بریم یه کشوره دیگه قوی که شدیم هی واسه غارت میریم اینور اونور،ادم حسابی ها رو هم را میدیم جزیره،مخصوصا متخسس برق مکانیک ای تی ازین جور شرو ورا دیگه. خسته شدم انقد تایپ کردم

  (2)
 9. من موندم فیلم واکینگ دد رو چطور میخوان سر هم کنن و به اتمام برسونن فرض کن همه زامبی ها رو بکشن و فقط یکی بمونه اون یکی باز میتونه همه چیزو مث قبل کنه واقعا تصورشم سخته
  راستی کسی میدونه فصل جدیدش کی قراره بیاد؟

  (-3)
  • واکینگ دد از روی کمیک ساخته شده و داره طبق همون پیش میره. اگه میخوای زودتر بفهمی چی میشه، پیشنهاد میکنم کتابشو بخونی!

   (1)
 10. فقط اونجاش که گفته واسه دوستان و آشنایان بفرستید من فک میکنم نویسنده علاقه شدیدی به فیلم و همینطور مواد توهم زا داره از این چیزیم که نوشته معلومه قبل دست به کیبورد (یا همون قلم) شدن جفتشونو با هم زده?

  (0)
 11. ابجی نوکرتم . اخه این موضعه گذاشتی ۴ تا موضوع جالب چمدونم مقاله خوب بزارین .
  بازم ممنون که زحمت کشیدین . البته بیهوده خخخ

  (-2)
 12. جدا از تمام مسائل و راه حلها که امکان دسترسی بهشون سخته. من در مورد تانک که اون اصلا امکان دسترسی بهش نیست.موندم توی کشور خودمون rang rover و hammer ک خیلی کم هستن واقعا از کجا باید یدونه از این ماشینا بیاریم.فکر کنم اگه میگفتی پراید بهتر بود.تازه تانک توی کشورمون از ماشین خارجی بیشتر داریم?.ولی فکر کنم پراید بهترین گزینه باشه.

  (2)
 13. تنها شانس زنده ماندن در برابر جمعیت انبوه زامبی ها ، پناه بردن به یک خانه خالی از سکنه صد البته داشتن یه تفنگ با خشاب کافی ، دوربین و نارنجک انداز و توانایی مسلح شدن سریع است که من M4 A1 کاربین رو پیشنهاد میدم ، اسلحه ای هست که تقریبا همه ی افرادی که اهل بازی های کامپیوتری نقش اول اکشن هستند باهاش کار کردن! و اما مشکل اصلی فراهم کردن آذوقه و غذاست ، که اونم میتونید به فروشگاه های مواد غذایی سر بزنید ، البته بدون توجه جلب کردن ! باید سریع مکان عوض کنید و سعی کنید افراد دیگرو که جان سالم به در بردند رو پیدا کنید ، یه GPS یا رادار داشته باشید تا از نزدیک شدن زامبی ها اطلاع پیدا کنید ، هنگامی که درگیری اجتناب ناپذیر بود به مرتفع ترین مکان که نزدیک شماست برید تا بتونید مانور بیشتری بدید ، نقطه ضعف زامبی ها سر اوناست، پس با هر چیزی فقط سر رو هدف بگیرید، تا حد امکان محمات و تیر ها رو حفظ کنید ، یه چاقوی تیز داشته باشید واسه مواقعی که با یه زامبی سر گردان رو به رو میشید، جعبه کمک های اولیه داشته باشید تا بتونید زخم های سطحی رو درمان کنید ، که واسه تهیه کردنش باید به فروشگاه ها و بیمارستان های متروکه برید. برای جنگیدن و توان رو به رو شدن باید خواب کافی داشته باشید ، اگر جای امنی پیدا نکردید ، می تونید چاله بکنید و درون چاله بخوابید و روی چاله رو هم بپوشونید تا از دید مخفی بشید . خلاصه که از هر کاری واسه زنده موندن و بقاء می تونید انجام بدین.

  (11)
 14. مطلب باحالی بود، بهترین راه موندن آدم تو خونه خودشه بنظرمن

  (1)
 15. سلام.جالب بود.ولی تنها فانتزی من ک همیشه توی اون حالت قرارمیگیرم و عاشقشم اینه ک برگردم ب مثلا یکی٢هزار سال گذشته و یکسره درحال ابتکار, راحت کردن و ساخت ابزار مردم باشم.سرم واسه خرابی های اطرافم درد میکنه ک درستشون کنم!اگه ب گذشته سفرزمان داشته باشم برنمیگردم دیگه

  (7)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*