آخرین مطالب
14
امروز
شایعه خرید اپل توسط کمپانی گوگل به قیمت 9 میلیارد دلار تکذیب شد!

شایعه خرید اپل توسط کمپانی گوگل به قیمت 9 میلیارد دلار تکذیب شد!

اخیرا خبر خرید اپل (Apple) توسط شرکت گوگل به قیمتی بسیار کمتر از ارزش این کمپانی، سر و صدای زیادی را در وال استریت به پا کرد؛ با ما همراه باشید.

دیروز یک اشتباه نسبتا کوچک در بخش newswire وب سایت معروف و معتبر داو جونز (Dow Jones)، یکی از بزرگ‌ترین اخبار کذب دنیای فناوری را در ارتباط با خرید کمپانی اپل توسط گوگل، آن هم به قیمتی در حدود یک صدم ارزش کمپانی کوپرتینویی‌ها، به وجود آورد؛ ارزش اپل در سال 2017 معادل 805 میلیارد دلار تخمین زده شده است، در حالی که خبر اعلام‌شده در مورد شایعه فروش اپل به گوگل، هزینه رد و بدل شده را 9 میلیون اعلام کرده بود.

در متن خبر خرید گوگل اشاره شده بود که قبل از مرگ استیو جابز، بنیان‌گذار اپل، لری پیج (Larry Page) که یکی از مدیران گوگل است، در سال 2010 بر سر فروش اپل با جابز به توافق‌هایی رسیده بودند و پس از نهایی شدن معامله، کارکنان گوگل به دفتر مرکزی کوپرتینویی‌ها نقل‌ مکان می‌کنند.

شایعه خرید اپل توسط کمپانی گوگل به قیمت 9 میلیارد دلار تکذیب شد!

تصویری از خبر منتشر شده

البته با وجود اینکه متخصصان سهام در وال استریت به صحت این خبر شک کردند، ارزش ‌سهام اپل برای مدت کوتاهی به 158 دلار رسید و کمی بعد هم به مبلغ 155.84 دلار کاهش یافت.

نمایندگان وب سایت داو جونز اعلام کردند که خبر منتشرشده بخشی از یک متن آزمایشی بوده‌ و این منبع خبری هرگز قصد انتشار چنین مطلبی را نداشته است. کمی بعد از این اعلام هم یک بیانیه رسمی به اشتراک گذاشته شد که از خوانندگان درخواست می‌کرد تا خبر خرید اپل توسط گوگل را نادیده بگیرند؛ مسئولین این اتفاق هم در مورد اشتباه تکنیکی رخ‌داده، از مخاطبان عذرخواهی کردند.

ویلیام لوییس (william lewis) مدیر عامل داو جونز در مصاحبه‌ای با وب سایت Gizmodo در مورد خبر فروش اپل اعلام کرده است که علاوه بر اقدامات مربوط به تصحیح اشتباه، بی‌ملاحظگی که باعث انتشار متنی آزمایشی در منبع معتبری مانند داو جونز شده است، به دقت مورد بررسی قرار می‌گیرد.

۶ دیدگاه

 1. ممد جواد کی نصب کرده؟ تو نصب کردی که گوشیت اپله ،برنامهای مایکوساف دوزار نمیارزن قدیمین و غیر مصرفی

  (-1)
 2. عشق فقط مایکروسافتیه که شما روی سیستم خونتون 100 تا از محصولاتش رو نصب کردید

  (-1)
 3. ساف بودن زمین هیچ وجه اشتراکی با این نداره من خودم صاف گرا هستم

  (-4)
 4. 9 میلیارد ؟ :))))))) یک صدم قیمت اصلی هم نیست بیشترین نقدینگی رو توی کل شرکت های دنیا اپل داره ! همین که این خبر رو یه عده باور میکنن باید هم بعدش بگن زمین صافه :))

  (0)
 5. اقای افغانی گوگل کی باشه که مظهره تکنولوژی دنیارو بخره اپل خریدنی نیست حتا دولت هم نمیخره

  اگه فروشی باشه کسایی که ایفون خریدن اولویت خرید سهامشو دارن

  (-1)
 6. امکانش وجود دارا خسا شدن انقدر کا ایفون تولید کردن

  (-1)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*