آخرین مطالب
23
امروز

شارپ دو تلويزيون پرچمدار خود را معرفي کرد

 این تلویزیون‌ها که نهایت توان تکنولوژیکی شرکت ژاپنی شارپ را در خود جای داده‌اند، حرف‌های بسیاری برای گفتن دارند. بسیاری از ما از خود می‌پرسیم که آیا تنها افزایش رزولوشن نیاز آینده تلویزیون است، یا ایده‌های دیگر نیز می‌تواند به همان اندازه به واقعی جلوه دادن تصویر کمک کند؟

در نماشگاه CES امسال شرکت شارپ پرچمدار تلویزیون‌های سال 2013 خود را با نام Purios معرفی کرد که از استاندارد THX 4K پشتیبانی می‌نماید. دو تلویزیون 60 اینچی که یکی با رزولوشن Full HD در تابستان امسال منتشر خواهد شد و دیگری یک نمونه آزمایشی با رزولوشن 4k در نمایشگاه در معرض دید خبرنگاران قرار گرفت.

این تلویزیون شبیه به تلویزیون‌های دیگر نیست، تکنولوژی این تلویزیون با همکاری مرکز تحقیقاتی Thel-cubed توسعه داده شده است و رزولوشن 4K یا Ultra HD را با پردازنده مجهز به سیستم ICC(سیستم داخلی ایجاد تصور ذهنی) ترکیب نموده تا حسی را که ذهن نسبت به نور پاسخ می‌دهد را بازسازی کند. به گفته شارپ این فرایند سبب می‌شود که ذهن فریب بخورد و تصور کند که تصویر واقعی است.

تکنولوژی دیگری که در این تلویزیون به کار رفته است Moth eye می‌باشد . این تکنولوژی همانند لایه بیرونی(لنز مرکب) چشم حشرات باعث کاهش میزان انعکاس نور شده و تصویری بدون انعکاس ارایه می‌کند. همچنین این موضوع باعث افزایش قدرت پنل در ایجاد رنگ‌ها خواهد شد.
قیمت این مدل پرچمدار هنوز مشخص نشده است.

جهت مشاهده کليه اخبار و مقالات مرتبط با نمايشگاه CES به صفحه اختصاصي  گجت نيوز مراجعه کنيد.

منبع : cnet

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*