نوتیفیکیشن‌ها در صفحه قفل آیفون ایکس به صورت پیشفرض پنهان هستند | گجت نیوز
آخرین مطالب
20
امروز
نوتیفیکیشن‌ها در صفحه قفل آیفون ایکس

نوتیفیکیشن‌ها در صفحه قفل آیفون ایکس به صورت پیشفرض پنهان هستند

ظاهرا نوتیفیکیشن‌ها در صفحه قفل آیفون ایکس (Apple iPhone X) بر خلاف دیگر محصولات اپل به صورت پیشفرض پنهان می‌شوند. این قابلیت در دیگر گوشی‌ها مستلزم فعالسازی است.

اپل هفته‌ی گذشته پیش فروش گوشی سالگرد دهمین عرضه آیفون‌های خود، آیفون ایکس یا همان آیفون 10 را آغاز کرد؛ محصولی که همراه با یک نمایشگر تمام صفحه اولد، حاشیه‌های کم تصویر و دوربین دوگانه عمودی کاملا متفاوت از هر آیفون دیگری است که آن‌ها تا به حال طراحی کرده‌اند.

اما متاسفانه از آنجایی که این گوشی، یک محصول با تولیدی محدود است هر کسی نمی‌تواند آن را تهیه کند و به همین منظور شاهد آن هستیم که در بازارهایی که اپل عرضه‌ی مستقیم آن را بر عهده ندارد (نظیر ایران)، قیمت آن بعضا تا چند برابر بالاتر نیز می‌رود. در هر صورت ما موفق شده‌ایم نگاه نزدیکی را به این گوشی بی‌اندازیم و به برخی از اطلاعات جذاب آن واقف شویم. یکی از این ویژگی‌های خاص، در اصل پنهان بودن نوتیفیکیشن‌ها در صفحه قفل آیفون ایکس است که این قضیه برخلاف سایر آیفون‌های اپل خواهد بود.

وب‌سایت Wired در یک پست نگاه نزدیکی را به گوشی آیفون ایکس اپل انداخته است و بر اساس آن به اطلاعاتی دست پیادا کرده که تا به امروز ما از آن‌ها بی اطلاع بودیم. هرچند آن‌ها نکات کوچکی هستند، اما درواقع اگر یکی از کاربران حرفه‌ای گوشی‌های هوشمند اپل باشید می‌توانند جالب توجه باشند.

با غیرفعال کردن این گزینه، نوتیفیکیشن‌های صفحه قفل آیفون ایکس پنهان نمی‌شوند

اپل تغییراتی را در تنظیمات نوتیفیکیشن‌ها در صفحه قفل آیفون ایکس خود اعمال کرده است. ظاهرا اعلانیه‌های به نمایش درآمده در صفحه قفل آیفون ایکس به صورت خودکار پنهان می‌شوند. هرچند این گزینه مدتهاست به کاربران آی او اس ارائه شده است، اما آن‌ها مجبور بودند در صورت نیاز به صورت دستی آن را فعال کنند. حال اگر شما هم از وجود چنین قابلیتی بی اطلاع بوده‌اید، می‌توانید از آن بهره‌مند شوید. کاربران آیفون ایکس می‌توانند با غیرفعال کردن این گزینه از بخش تنظیمات، هنگامی که توسط سنسور تشخیص چهره گوشی خود را قفل‌گشایی می‌کنند نوتیفیکیشن‌ها را در فرم استاندارد خود مشاهده کنند.

یک دیدگاه

  1. واقعا اپل هر کاری رو هوشمندانه انجام میده.
    استفاده از فیس آی دی برای اینکه فقط خودتون و فقط زمانی که به گوشی نگاه میکنید نوتیفیکیشن ها دیده بشن.
    درود و احترام فراوان برای اپل.

    (0)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*