بررسی 8 تلاش زمین تخت گرایان در سال 2017 برای اثبات عقیده خود | گجت نیوز
آخرین مطالب
0
امروز
زمین تخت گرایان

بررسی 8 تلاش زمین تخت گرایان در سال 2017 برای اثبات عقیده خود

زمین تخت گرایان در سال 2017 چندین مرتبه تلاش کردند عقیده خود را به اثبات رسانده و مشاهدات علمی را به چالش بکشند، اما موفق نشدند. در سال جاری افراد زیادی با نظریه زمین تخت هم‌عقیده شده و به حمایت از زمین تخت گرایان پرداختند. درباره صاف بودن زمین همچنان بحث می‌شود!

در دنیای آنلاین، شایعات پوچ و غیر قابل باور زیادی منتشر می‌شود، اما هیچ‌ کدام یک از آن‌ها به اندازه نظریه تخت بودن زمین وهم‌آور نیست. زمین تخت گرایان تصور می‌کنند سیاره زمین یک دیسک صاف بوده و توسط دیواره‌های یخی احاطه شده است. آن‌ها تمامی مدل‌های علمی درباره کروی بودن زمین و تشریح نحوه شکل گرفتن فصل‌ها، رخ دادن خورشید گرفتگی و نحوه غروب آفتاب را دروغ می‌پندارند.

آن‌ها ویدیوهای متعدد پخش شده از فضا توسط ایستگاه بین‌المللی فضایی و راکت‌های پرتاب شده را دروغین خطاب کرده و‌ از آن‌ها توطئه‌هایی توسط دولت‌ها برای فریب دادن مردم و پوشاندن حقیقت یاد می‌کنند. آن‌ها حتی شواهد مستقیم را نیز رد می‌کنند. به عنوان نمونه، محو شدن کشتی‌ها در منحنی افق یکی از اصلی‌ترین دلایل کروی بودن زمین است، اما زمین تخت گرایان ادعا می‌کنند این صحنه طور دیگری دیده می‌شود.

زمین تخت گرایان

زمین تخت گرایان در سال 2017 حمایت‌کنندگان زیادی برای انجمن خود یافته و حتی تعدادی از افراد محبوب و شناخته شده را نیز به سمت خود جذب کردند. سال جاری برای آن‌ها بسیار فعال بود و طی آن جلسات متعددی برگزار کردند. در ادامه به هشت مرتبه تلاش آن‌ها برای اثبات عقیده خود در سال 2017 اشاره می‌کنیم.

حمله شکیل اونیل به ادعای کروی بودن زمین

شکیل اونیل (Shaquille O’Neal)، اسطوره دنیای بسکتبال، از جمله چهره‌های سرشناسی است که در سال جاری به حمایت از زمین تخت گرایان پرداخت. وی طی یک برنامه اعلام کرد زمین برای من تخت است. او به عدم بالا رفتن و پایین آمدن در زاویه 360 درجه اشاره کرد. شکیل اونیل در ادامه گفت آیا اخیرا به آتلانتا و آن همه ساختمان نگاه کرده‌اید؟ آیا می‌خواهید بگویید کشور چین زیر ما قرار گرفته است؟ خیر چین زیر آمریکا نیست، چرا که زمین شکلی صاف دارد.

زمین تخت گرایان

چند روز بعد از این ادعا، شکیل اونیل اعلام کرد صحبت‌های اخیرش شوخی بیش نبوده و مردم را دست انداخته است. اما زمین تخت گرایان دیگر هرگز دست از سر وی برنداشتندریال چرا که عقیده دارند شکیل اونیل به پس گرفتن صحبت‌های خود مجبور شده است، اما همچنان به تخت بودن زمین اعتقاد دارد.

تصمیم رپر آمریکایی برای ارسال ماهواره

بابی ری سیمونز جونیور (Bobby Ray Simmons Jr) معروف به B.o.B، یک رپر آمریکایی است که در سال جاری، در توییتر با یک فیریک‌دان به نام نیل دگراس تیسون (Neil deGrasse Tyson) بر سر تخت بودن زمین درگیری لفظی داشت. او تلاش کرد به وسیله جمع کردن مبالغی از انجمن زمین تخت گرایان، یک ماهواره به فضا ارسال کرده و از طریق دوربین متصل به آن، انحنای زمین را برای اثبات حرف دانشمندان مشاهده کند.

زمین تخت گرایان

مشاهده کروی بودن زمین از فاصله 11 هزار کیلومتری با چشم انسان امکان‌پذیر است، اما در این زمان میدان دید باید حداقل 60 درجه باشد. به خاطر وجود همین محدودیت‌ها، مشاهده آن از درون پنجره هواپیما حتی در زمان اوج گرفتنش ممکن نیست. این خواننده برای رسیدن به هدف خود، 1 میلیون دلار نیاز داشت. او هزار دلار اولیه را پرداخت کرد و در ادامه، حدود 7 هزار دلار دیگر نیز توسط سایر زمین تخت گرایان جمع‌آوری شد.

ورود کایری اروینگ به جمع زمین تخت گرایان

کایری اروینگ (Kyrie Irving) بسکتبالیست دیگری است که در سال 2017، ارتباط نزدیک با انجمن زمین تخت گرایان داشت. او در دومین ماه سال جاری، در یک برنامه به صاف بودن زمین اشاره کرد. کایری اروینگ یک ماه دیگر در همین برنامه حاضر و مدعی شد در تلاش برای شروع یک مکالمه بوده است.

زمین تخت گرایان

او چند ماه بعد از مطرح کردن سوالی پیرامون عقیده‌اش درباره تخت بودن زمین، آن را یک تاکتیک اکتشافی عنوان و اعلام کرد مردم باید تحقیقات خودشان را انجام بدهند. این بسکتبالیست مدتی بعد گفت درباره گرد یا تخت بودن زمین، باید گفتگو انجام داد. کایری اروینگ اعلام کرد درباره واقعی بودن تصاویر سیاره زمین از فضا شک دارد.

تقویت نظریه توطئه بعد از خورشید گرفتگی

خورشید گرفتگی، یکی از رخدادهای طبیعی است که به ما یادآور می‌شود بر روی یک توپ در حال گردش زندگی می‌کنیم. اما زمین تخت گرایان از این مورد نیز به نفع خود استفاده می‌کنند. خورشید گرفتگی کامل مرداد 96 که تنها در ایالات متحده آمریکا قابل مشاهده بود، یکی از دلایل فعال شدن بیش از پیش زمین تخت گرایان محسوب می‌شود، چرا که از آن به عنوان دلیلی برای اثبات عقیده خود یاد می‌کنند.

به عقیده آن‌ها خورشیدگرفتگی شکل گرفته از غرب به شرق نشانه‌ خوبی است، چرا که خورشید در آسمان از شرق به غرب حرکت می‌کند. (از آنجایی که ماه از شرق به غرب به دور زمین گردش می‌کند، سایه ماه مسیر حرکت آن را دنبال می‌کند)

آن‌ها با استفاده از چند چراغ قوه و سکه مدعی شدند سایه ماه باید از خود آن بزرگتر باشد. مشکل این بحث در زیاد بودن مسافت خورشید از سیاره زمین است، پس با استفاده از چراغ قوه نمی‌توان شرایط یکسانی را ایجاد کرد. از طرفی دیگر، ماه در برابر پس‌زمینه نور عظیم خورشید، نقطه‌ای بیش نیست.

رفتن به فضا با موشک آماتور

در یازدهمین ماه سال جاری، یکی از زمین تخت گرایان با نام مایک هیوز (Mike Hughes) تصمیم گرفت با موشک آماتور و دست‌ساز خود که از از ضایعات فلزات مختلف تولید شده بود، به ارتفاع 1.6 کیلومتری زمین رفته و تصاویری را از شکل سیاره ثبت کند. قرار بود این موشک از بیابان موهاوی ارسال شود. او تصمیم داشت با ثبت عکس‌هایی از زمین به منظور اثبات فقدان انحنای افق، ادعای دانشمندان را رد کند.

زمین تخت گرایان

این در حالی است که می‌دانیم تا ارتفاع 10 هزار کیلومتری مشاهده افق کار راحتی نیست. اگرچه رپر آمریکایی تصمیم دارد برای ساخت موشک، 1 میلیون دلار جمع‌آوری کند، اما هزینه ساخت موشک مایک هیوز تنها 20 هزار دلار بوده است. در آخرین دقایقی که مایک تصمیم داشت به فضا برود، به دستور دولت آمریکا از اجرای این پروژه جلوگیری شد.

برگزاری کنفرانس زمین تخت گرایان

یکی از اصلی‌ترین ابزارهایی که به گسترده‌تر شدن انجمن زمین تخت گرایان کمک کرد اینترنت محسوب می‌شود. بر اساس گفته‌های وب سایت The Economist، طی دو سال گذشته میزان جستجو درباره عبارت “Flat Earth” (زمین تخت) به میزان زیادی افزایش پیدا کرده است. تعداد معتقدان به این فرضیه به اندازه‌ای افزایش پیدا کرده که اغلب برخی از آن‌ها به صورت فردی با یکدیگر قرار ملاقات می‌گذارند.

زمین تخت گرایان

به لطف افزایش تعداد زمین تخت گرایان، نخستین کنفرانس بین‌المللی آن‌ها سال جاری در رالی، کارولینای شمالی، برگزار شد. رسانه Kryptoz و موسسه Creation Cosmology میزبان این رویداد بودند. این دو از سخنان مذهبی برای اثبات تخت بودن زمین استفاده می‌کنند. نزدیک به 500 نفر در نخستین گردهمایی بین‌المللی زمین تخت گرایان شرکت کردند.

تخت بود زمین، گرد بودن مریخ

ایلان ماسک، موسس و مدیر عامل یکی از شرکت‌های پیشرو در دنیای هوافضا یعنی اسپیس ایکس است. وقتی او طی ارسال یک توییت نوشت «چرا هیچ انجمنی درباره مریخ تخت وجود ندارد؟»، حقیقتا انتظار نداشت پاسخی از جانب فرد یا گروهی دریافت کند.

ایلان ماسک

حساب کاربری اصلی زمین تخت گرایان در توییتر (FlatEarthOrg@) در پاسخ به مدیر عامل اسپیس ایکس، از او به خاطر پرسشی که داشته تشکر کرد و گفت برخلاف کره زمین، بر اساس مشاهده‌ها سیاره مریخ کروی است. آن‌ها در ادامه روز خوشی را برای ایلان ماسک آرزو کردند!

این انجمن بر اساس شواهد و مدارک، گرد بودن مریخ را پذیرفته است، اما چرا درباره سیاره زمین چنین دیدگاهی نداشته و مدارک موجود را دروغین می‌خواند؟ زمین تخت گرایان تاکنون عجیب و متناقض بودن خود را چندین مرتبه اثبات کرده‌اند. یکی دیگر از ادعاهای تعجب‌آور آن‌ها، چرخیدن خورشید به دور دیسک سیاره زمین است.

مطرح شدن سوال‌هایی دیگر توسط یک ورزشکار

تب اعتقاد به صاف بودن زمین علاوه بر بسکتبالیست‌ها، به دنیای کریکت نیز سرایت کرد. فردی فلینتاف (Freddie Flintoff) بازیکن کریکت اسبق انگلیس اعلام کرد زمین تخت بوده و یا احتمالا شکلی شبیه به شلغم دارد. او سپس سوالی مبنی بر دلیل عدم جنبش آب اقیانوس‌ها در صورت در حرکت بودن زمین درون فضا مطرح کرد.

اما دلیل این امر واقعا چیست؟ سرعت چرخش زمین اساسا ثابت است، اگر کاهش 2 میلی ثانیه‌ای آن طی هر قرن را فراموش کنیم. اقیانوس‌ها، انسان‌های ایستاده و یا درون خودرو و تمامی اشیای دیگر روی کره زمین با همین سرعت در حال گردش هستند. به همین دلیل کره زمین کاملا کروی نبوده و از محور افقی کشیده شده است.

زمین تخت گرایان

 

در تکاپوی همین ادعاها، یکی از دانشمندان ایستگاه فضایی بین‌المللی به نام رندی برزنیک (Randy Bresnik)، به کمک اکشن کمرای خود ویدیویی باورنکردنی از کره زمین ثبت و در حساب کاربری‌اش در توییتر بارگذاری کرد. اگرچه در این ویدیو کروی بودن سیاره زمین به خوبی مشخص است، اما رد شدن و ساختگی فرض کردن آن توسط زمین تخت گرایان دور از انتظار نیست.

۶۳ دیدگاه

 1. اولا من نمیدونم زمین گرده یا تخت ولی چرا دقیق نمینویسید
  بر اساس علم‌هندسه کروی ما در هر مایل ۸ اینج انحنا داریم پس نمیتونیم بیشتر از ۳۰ الی ۴۰ کیلیومترو ببینیم ول خب چشم انسان در یک هوای صاف قادر به دیدن تا ۴۰۰ کیلومتره

  (-3)
 2. اگر دقت کنید کروی گرایان هیچ دلیلی جز مسخره کردن ندارن اما تخت گرایان صد ها دلیل برای رد کروی بودن زمین دارن . همیشه شما از مغلطه استفاده میکنید میگید ناسا رفت فیلم گرفت اومد فلانی رفت عکس گرفت اومد خسته نباشید واقعاااااااا این مغلطه های شما سالهاست توسط تخت گرایان توضیح داده شده

  (0)
  • علی آقا , اونایی که دارن مسخره میکنن شما هستید نه ما , وقتی نیل داگراس تایسون میاد به اون خوبی و مستدل و دقیق دلایل کروی بودن زمین رو میاره و ضد دلیل ها دقیق برای تمامی دلایل زمین تخت گرایان میاره , ورداشتن عکسش رو شبیه دلقک کردن و پنجاه تا کاریکاتور تحقیر آمیز ازش درست کردن , مسخره کردن معنیش اینه ! در مورد مغلطه هم که گفتی میذاریمش کنار همین , به تمام مطلبی که نوشتی میگه : دست پیش گرفتن! استدلالات کروی بودن زمین همش موجوده ولی شما دنبالش نرفتی , نگو نیست ! وقتی شما دنبال مطالب شبه علمی هستی و جذب مطالب شبه علمی میشی خب مطمعنا استدلالات دقیق علمی رو نمیبینی , شایدم نمیخوایی ببینی !!! پسر خوب دست پیش رو نگیر بجای این حرفا با دقت برو دنبال واقعیت و یکمی زحمت تحقیق به خودت بده

   (0)
 3. با دوربین سوپر زوم تا هرجاییو ک دلت بخواد میتونی ببینی فیلماشم موجوده

  (0)
 4. اگه اشتباه نکنم نظریه ریسمان کم کم داره اشاره میکنه که نه تنها زمین دو بعدی و مسطحه بلکه مرکز جهان هم هست .شایدم اشتباه کنم .

  (0)
 5. با سلام از دوستان که با افتخاار تخت گرا خودشون رو معرفی می کنن. لطف کنن بخشنامه یا دستورالعمل یا کتاب قانون یا کتاب مقدسشون که در اون بندهای تخت گرایی اومده رو برای ماهم بفرستن.

  (0)
  • کافیه یکم درباره زمین تخت تحقیق کنی
   ایه های زیادی تو قران هست که به زمین تخت , حرکت ماه خورشید روی دیسک زمین و گنبد اسمان اشاره میکنه.

   (0)
   • خطاب به Afsoongar
    دوست گرامی همچین ادعایی رو اینجوری مطرح نمیکنن ! وقتی شما میگی آیه های زیادی در قرآن هست که به زمین تخت و حرکت ماه و خورشید روی دیسک زمین و گنبد آسمان اشاره داره , باید اسم سوره و شماره آیه رو بیان کنی , اگر چندین و چند آیه میشناسی باید همش رو به همین شکل مطرح کنی که کدوماست

    (0)
 6. من میگم زمین ذوزنقه س
  شما چطور؟

  (5)
 7. وااای دمت گرم خیلیییییی خندیدم مرسی ک انقدررررر احمقی سعید جان

  (0)
 8. علم مثل یک چراغ قوه تاریکیها را روشن میکنه.بگذار یک عده نادان و خرافه گرا بگن زمین تخته!با نظریات(بهتره بگم یه مشت خرافات)اینها اشنا شدم و با یک لبخند براشون آرزوی نجات از تاریک اندیشیشون کردم.آنچه که عیان است چه حاجت به بیان است.

  (-5)
  • نادان و خرافه گرا کجا بود عزیز ؟؟؟؟ یه درصد بسیار کمی از اینا نادان و خرافه گرا هستن بیشترشون شارلاتان و حقه بازن یعنی میدونن واقعیت چیه ولی دارن یچی دیگه میگن با هدف های مختلف ……….. بقول گفتنی خر خیلی جفتک نمیندازه آدمی که رفته تو جلد خر زیاد جفتک میندازه

   (-2)
  • حرف اضافا نزن اونم یه عقیده است مگه تو از فضا زمینو دیدی؟

   (1)
   • این مغلطه به درد خودت میخوره که هیچی از منطق نمیفهمی ! قدیمی هم شده دیگه کاربردی نداره. اون گنده های این انجمن مسخره به شماها یاد دادن که هرکی شدیدا باهاتون مخالفت کرد سریعا از این مغلطه به عنوان یک تیر به سمتش استفاده کنید! فکر کردن خیلی هم جواب میده. اما در جریان باش اگر فرد روبروت با ریاضیات آشنا باشه , مدلهای هندسی رو دقیق مطالعه کرده باشه فیزیک رو حسابی خونده باشه از همه مهتر هوش آنالیز اینا رو داشته باشه پای مطالعات و تحقیق شب نخوابی کشیده باشه چشماش دو سه نمره ضعیف شده باشه جلوی یه همچین آدمی این تیر شما به هدف نمیخوره عزیز .. اگر شما هم اهل مطالعه بودی . اهل تحقیق بودی . اهل زحمت کشیدن بودی تنبل و بیکار و علاف نبودی خوب متوجه میشدی که برای فهمیدن کروی بودن زمین اصلا نیازی نیست زمین رو از فضا ببینی . مدلهای هندسی و ریاضیاتی و فیزیکی با شواهد رصدی حتی از چشمات در فضا دقیق تر و قابل استناد تر به کروی بودن زمین اشاره داره همه اسنادش موجود و قابل بررسی هست ولی به شماها نمیشه ارائه داد چون شماها فیزیک نخوندید ریاضی نخوندید زحمت به خودتون ندادید پایه اولیه محکمی برای فهمیدن این دلایل ندارید و همش دنبال جفنگیاتی بودید که رنگ و لعابش جالبه و دنبالش رفتن هم هیچ نیازی به زحمت و سختی کشیدن نداره . عزیز حرف اضافه حرفهای شماست این حرفتم که میگی مگه زمین رو خودت از بالا دیدی مغلطه ای مسخره بیش نیست که راه به هیچ جایی نمیبره چون اگه طرف بگه نه بهش میگی خب پس زر نزن و اگر بگه آره هم بهش میگی خب پس دروغ نگو . پس طرف هرچی بگه در ظاهر شما پیروزی که ! این مغلطه هست عزیز مغلطه اصلا بنیاد انجمن زمین تخت بر اساس سفسطه و مغلطه هست مغالطه های کاملا شناخته شده ! شماها بشدت تنبل هستید و اهل مطالعه و زحمت کشیدن نیستید وگرنه خیلی خوب متوجه میشیدید برای فهمیدن کروی بودن زمین اصلا نیازی به دیدنش از فضا نیست

    (2)
 9. توی مبحث آزادی بیان امریکا برعکس ایران از اون طرف بوم افتاده آخه آزادی بیان هم یک حدی داره یه اندازه ای داره نه به ما که برای هر اعتقادی ممکنه پوستمون رو بکنن نه به اونا که برای گفتن هر جفنگ بیمار گونه ای آزادن اگر نریم توی بحث اینکه کار خود دولت امریکا هست یا نیست, و فرض رو بر این بگیریم که نیست و اینا خودشون به وجود اومدن خب بابا مثل خر بزنید تو سرشون جمعشون کنید این دلقکهای احمق خود نما رو !!!! اینا یهو از کدوم گوری پیداشون شد؟؟؟ کی انقدر زیاد شدن؟؟؟ بابا اینا دیگه کی هستن؟؟؟

  (0)
 10. زبان علم ریاضیاته ,با ریاضیات ثابت کنید زمین تخته تا دنیا براتون هورا بکشه اما اگر نمیتوانید ,دلایلی اینچنینی که میارید انقدر بچه گانه ست که جز عوام کسی باور نمیکنه….

  (5)
  • اگه اشتباه نکنم نظریه ریسمان کم کم داره اشاره میکنه که نه تنها زمین دو بعدی و مسطحه بلکه مرکز جهان هم هست .شایدم اشتباه کنم .

   (-1)
  • کافیه یکم درباره زمین تخت تحقیق کنی
   ایه های زیادی تو قران هست که به زمین تخت , حرکت ماه خورشید روی دیسک زمین و گنبد اسمان اشاره میکنه.

   (0)
 11. این احمقهایی که پافشاری میکنن که زمین تخته، بزارید خودشون رو جر بدن و اثبات الکی کنن که زمین تخته، ببینم براشون میشه نون و آب

  (-3)
 12. خب مگه نمیگین زمین گرده؟!! اگه زمین گرده یا اصن بیضی هستش چرا ما نمیتونیم بر عکس قبله نماز بخونیم؟ اگه گرده که برعکس قبله هم بازم قبله میشه؟

  این نشون میده که زمین تخته
  قطب شمال مرکز زمینه
  پس چرا دولت ها نمیزارن که کشتی ها به سمت قطب شمال حرکت کنن؟ چرا افراد نظامی هستن اونجا؟دلیلش اینه که قطب شمال دروازه ای به جهان های مجاور داره.

  (0)
 13. من هم به زمین تخت اعتقاد دارم. راستش تا چند وقت پیش براساس شواهدی که میدیدم، تصورم میکردم زمین کروی است مثل خیلی های دیگه. اما دیدم اینطوری که نه دیده میشم نه کسی به حرفم گوش میده، بنابراین تصمیم گرفت با انجمن زمین تخت گرایان آشنا بشم. دلایلشون رو برای تخت بودن زمین خوندم و قبول کردم هرچند استاد فیزیکمون میگفت اینها دلیل نیست، سفسطه است. درعوض عمو عباس بقال سر کوچمون میگه که زمین تخته، چون اگر کروی بود، روغنهای مغازش کج بودن نه صاف. تازه تایدش هم میریخت. بنابراین بر عقیده مبنی بر تخت بودن زمین مصرتر شدم. خیلیها این روزها با من حرف میزنم و من دیگه تنها نیستم.هرچندبعضیا، منو به خل بودن و دروغ پردازی متهم میکنن و میگن خودتم نمیفهمی چی میگی، اما منو میبینن و این رو دوست دارم. پس حتما درست دارم میگم. تصاویر کره ای بودن زمین رو هم از توی اتاقم جمع کردم، ناسای لعنتی، همش دروغ بود!!! یکی ازم پرسید ناسا برای چی باید اینا رو دروغ بگه؟ چه سودی براش داره؟ خب راستش من نمیدونم چرا دروغ میگه ولی میگه.بنظر خودم و دوستام توی انجمن، این دلیل قانع کننده ای هست. حالا یک عده دانشمند و استاد بگن که زمین کروی هست، چه اهمیتی داره،مهم اینه که روغنهای عمو عباس کج نشه

  (12)
 14. سلام.

  فرمودید بخاطر این به دروغ میگن زمین گرد و کروی هستش که شرکتهای هواپیمایی سود بیشتری ببرن..!!!

  اولا: در عصر تکنولژی اذعان همچین دروغی به صرف سود بیشتر، در حد یک جوک می مونه.

  دومآ: هواپیما و مسافرت هوایی مگه چند دهه است که فعالیت میکنه؟
  بنابر این قبل از اختراع هواپیما، به نظر شما چه لزومی داشته دانشمندان اون زمان به دروغ بخوان بگن زمین کروی شکله؟!!!!

  دوست عزیز این قضیه هم یک سناریویه از پیش تعریف شدست و خدا میدونه پس پرده چه اهدافی دارن از مطرح کردنش.

  (6)
 15. سلام. به نخودیا و گوگولیای تختسرا بگم ک ابلهک من احمقک ای پخمه ناسا و سایرین قیمتا دست خودشون هس لازم نیس هواپیما بچرخونن .قیمتو بالا میبرن . فقط میخوام پیداتون کنم و ببینم چند نفر نخود مغز پخمه داریم یا ی دلقک بیکار داره بجا همه مواد میخوره و ما رو شاد میکنه

  (-3)
 16. واقعا این مقاله بود مثلا حتی یکی از دلایل تخت گرایان رو درست و کامل مطرح نکردی هرکی تحقیق کنه بدون غرض مطمئن میشه زمین کروی نیست ولی برای اثبات اینکه چه شکلیه فعلا بیشتر باید تحقیق بشه و هزینه زیاد میخواد که دولتها همکاری نمیکنن مثلا چرخش زمین دور خودش خیلی مسخره است اونم با سرعتی که اینا میگن شخصی از روی آسمانخراش وزنه ای رو با فاصله دو متر از اون پایین میندازه و دقیقا توی دو متر اونورتر از آسمانخراش به زمین میرسه اگر زمین چرخش داشت وزنه باید در فاصله دو متر و چند سانتیمتر از زمین اصابت میکرد به همین راحتی البته دلایل زیادی هست

  (4)
  • به به اقای پرفسور پس بگو ببینم چرا تو ماشین نشستی و ی سیب رو میندازی هوا نمیره بخوره تو شیشه عقب و میاد درست تو دستت . حتما چون دروغ میگن بهمون که ماشین داره حرکت میکنه.
   اکثر کسایی که این نظریه رو قبول دارن از علم فقط الف با شو یاد گرفتن و طبق اون نظر میدن

   (15)
  • جناب پروفسور مانی : استاد بزرگ برو یکمی در مورد اینرسی در فیزیک مطالعه کن که نیایی اینجا حرف به این خنده داری و کودکانه ای بزنی !!!!! افتادن وزنه از آسمون خراش که برسه پایین باید کجا بخوره زمین با توجه به سرعت چرخش زمین در موارد مربوط به اینرسی تعریف میشه عمو جون نه پرت و پلایی که جنابعالی گفتی! والا کتاب لولو خورخوره نیست تابحال هیچکس رو هم نخورده که بهش نزدیک نمیشی ! یکمی کتاب بخون که نیایی اینجا این حرفهای مسخره رو بزنی

   (-1)
  • جاذبه دوست عزیز

   (0)
   • جاذبه علت سقوط هست دوست گلم . ما با علت سقوط کاری نداریم با محل سقوط کار داریم جناب آقای مانی به محل برخورد به زمین اشاره کرد که بر اساس چرخش زمین چرا اینجوریه و چه نقطه ای باید فرود بیاد . این پاسخش میشه اینرسی

    (0)
 17. موشک فرستادن نمیخواد نقاطی توی دنیا هست که میشه انحنای زمین رو دید مثل قله اورست . برین عکس های کوهنوردها رو ببینین و اگه خیلی شک دارین خودتون یه سر برید!
  سوال پرسیدن اشکال نداره تعصب بده. از پنجره هواپیما هم دیده میشه انحنای زمین. و اگه شیشه رو از عمد طوری درست کردن که تصویر رو انحنا بده پس چرا وقتی هواپیما روی زمینه افق انحنا نداره؟!

  (0)
 18. اینا رو ولش کن بگو دلار الان چنده؟

  (5)
 19. من دو روزه مریض شدم فقط بخاطر اینکه چندتا بی مغز کله پوک تو زندگیشون2جزء قرانو ن عربیشو ترجمه فارسیشم نخوندن ایاتی ک به صراحت کره وی بودن زمینو چرخش ب دورخودشو چرخش تو مدار خورشیدی همشو دقیقأگفته طرف س خط معنی قرانونخونده دقیقأ حرف خدارو برعکس میکنه ب راحتی باقرانو دین بازی میکنه بخاطر جهالتش انقد کج فهمی کردین خداهم قاطی کرده هزاربارگفته ما ازهرچیزی مثال زدیم شاید اندیشه کنن.گفته ما ایاتو به روشنی نازل کردیم شاید بفهمن ولی بازنمیفهمن جلوافتاب نشینیدداغه مغزتونو بخار کرده الان شما همه کاراتون غریزیه چون مغزی نمونده فرمان بده ب اندام کاش حرف دین وسط نبود خنده8سالمون جوربود خدایا کم می افریدی باکیفیت می افریدی خط تولید افرینشو انقد حجم تولیدبالابوده فقط پشت هم فقط تولید کردیا البته همیشه فرشته های مسئول گابلمه های عقلو شعورو درک و قدرت تفکرو اینجورچیزارو بهشون شک داشتم واقعأ شیطونی میکنن یانه ک بلخره مطمعن شدم اره شیطونی میکنن مثلأ خدا میگه مغز ادماروبیارین این وسط مسط تا یدفعه یدونشو با مغزخر عوض میکنن یا شعور عوض میکنن شعور بادوم زمینی جاش میزارن یا درک اسب ابی رو میزارن بعدشم میشینن میخندن واقعأ بااین حرفا ب شیطونیایه فرشته ها مطمعن شدم.اقایه پرفسور بالتازار انقد خوشحال شدی فک کردی یدفعه از لبو فروشی با چهارچرخ شدی بزرگ ترین دانشمند تاریخ فرضیه موشک چطوری برمیگرده سرجاه همه ان درکف نظریت میمونن میگن دمشگرم باقالی فروش ولبوفروش دنیارو ناسا و فیزیکو کل دانش دانشمندارو ترررر زد توش رفت حرف میزنی خوشحالم میشی یخورده روش فک کنی بد نیس شما فک کن چرا یه موشک بعد2000هزار کیلومتر چرادقیق میخوره ب هدف برا این فک کنی جوابشو بفهمی نشستنشم میفهمی پروفسور بالتازار اونی که میره بالا موشکه دمپایی پاره نیستا حتمأ تو دمپایی پاره رو باموشک اشتباه گرفتی ببین مجیدجان دلبندم اونی کی بادست یه مترمیندازی بالا شوت میشه ده متراونطرف ترش میاد پایین دمپایی اونی ک دقیق سرجاش برمیگرده موشکه دمپایی یتیکه پلاستیکه هیچی نداره بهش بفهمونه کجا هدایت بشه ولی موشک چیزیه که یچیز بهش وسل میکنن برنامه حرکت کردنو جایه برخوردشو تعریف میکنن هر جا قراره بشینه یابرخورد کنه همونجا میشینه الان فهمیدی بعدشم گردش زمین دورخود با گردش فضایه خالی جو یعنی لایه اتمسفرو اوزن تمام این لایه ها با فضایه داخل جو زمین به همون شدتی ک زمین میچرخه لایه ها و جو هرچی ک داره حتی ذره هایه معلقو اکسیژن و هرچی ک هست به همون شدت میچرخه و با گرانش و فشار اتمسفر و جاذبه جوری نظم دارن که همشون ب مقداری ک باید باشه کارشونوانام میدن یخورده ناهماهنگ بشه یکی از این موارد یا بیشتر بشه یاکمتر همچی نابود میشه بخاطرهمین گردش سریع و فشار جو و جاذبه هم هست که چیزایی ک روسطح زمینه پرت نمیشن ب اطراف و اب دریا جم نمیشه پایین زمین راستی حالا ی چالش دارم براتون اگه زمین تخت بود اسم انتخاب کردین براش اخه دیگ نمیشه بگی کره زمین بریدجایه کل کل دنبال نخودسیاه اسم انتخاب کردن.مغزفندقی انقد ناسا فقط برا پول بلیت دروغ میگه مثلأ دوبله پول بگیرن مسیر6ساعته رو18ساعت میرن که دوبله پول بگیرن 12ساعت رو اسمون اضافه ول میچرخن مگه ولگردن یعنی استدلال تون برا دروغ ناسا جوریه ک ادم میشنوه از نشیمنگاهش ادم شاخ درمیاره بابا فکرکن حرف بزن لامصب2+2=یه مغزگندیده دوازده صدم.به این راحتی.انصافأیچیزمیگم بشین حساب بکن روش فک کن ببین منطقیه یانه شمامی مسیر6ساعته رو18ساعت میرن ک اندازه 12ساعت اضافه پول بگیرن درسته اخه پشکل خر تو این تئوری فرق ماباحیوانات قدرت تفکرو عقلمونه هرکی وکیوم مغزشو بازنکرده بمیره خدا چوب تو أستینش میکنه ها اون دنیا نگی نگفتی خدا اینکارومیکنه بعضیا مثل حیوان زندگی نکنن اخه ناراحت میشه عقل داده اشرف مخلوقاتش کرده انقد امتیازبهش داده ولی با اسب ابی یکی باشه و یجور این دنیارو ببینن.شمافرض کن برای مثال براهرساعت پروازهزارتومن میگیرن اگه6ساعت واقعشوبرن6هزارتومن میشه نرخ بلیتشون ولی مسافتو جوری میرن18ساعت بشه18هزار تومن بگیرن اینجا12ساعت اضافه میکنن که12هزارتومن با کلک سوار کردن اضافه میگیرن درسته دقیقأحرفتون میشه این دیگه حالا از دیدگاه شماجایه6ساعت18ساعت پروازمیکنن یعنی12ساعت اضافه پس ب نسبت ساعتش اضافه پول پول میگیرن که میشه 12هزار باکلاهبرداری اضافه گرفتن ازهرمسافرانقدبگیرن سالانه کلی پول میشه پس ناسا حق داره مردمو تو جهل نگه داره درامدشودربیاره تمام منطقتون اینه خب باید ترررر زد ب این منطق!!!چراباید تررر زد؟الان میگم!؟شما کله پوک های محترم جنابان باقالی فروش ولبو فروش دانشمند عالم وعاقل مثل باقالی ولبو فروختنتون حساب کردین ک ب اینجارسیدن اگ درست حساب میکردین ب اینجا نمیرسیدین!!خب حالا نظر واقعی ب این وضوع.شما شدیدأ اشتباه میکنید چرا؟چون فقط پول اضافه رو دیدید درصورتی ک فشار نیوردید ب مغزتون هزینه هاشم ببینید بابت12ساعت پرواز الکی ک12هزارتومن پول میگیرن عوضش12ساعت اضافه هواپیماروهواست12ساعت سوخت مصرف میکنه12ساعت به عمر پروازی هواپیما اضافه میشه 12ساعت استحلاک بیشتز داره پس12ساعت از ساعت پروازیش از دست میره12ساعت حقوق کارمنداش بیشتر میشه 12ساعت سرویس دهیشون ب مسافرابیشترمیشه اونوقت اینارو کم کنی چقدر میمونه ک بخوان با ناسا که بودجه ش ده هامیلیارد دلاره نصف کنن یعنی انقد زیادمیشه درصد ناسا که سالانه صدهامیلیارد دلار هزینه میکنه مطمعنأ اگه برا سهم بلیتش رو حساب کنی اندازه بودجه ی کاوشگرساختن یایه ماهواره ساختنشم نمیشه چه برسه بیشتر بودجه ناسا بهش سهم برسه بخاطر اون انقد دروغ بگن بجز اون عقل کل برای اون شرکت هواپیمایی6ساعت واقعی شو بره همون6هزارتومن پول درستشو بگیره براش بیشتر سود داره تابخاطره سه برابر گرفتن پول بلیت 3برابر پرواز کنه ازچندجهت بصرفس هم پولی ب ناسابابت درصد نمیدن هم خدمات دهی ب مسافر کمتره ازاین نظر که اگ6ساعت پروازکنن خیلی وقتا ساعات پرواز جوری میشه فقط ی میان وعده بدن و موقع ناهار یا شام موقع نشستن پرواز باشه ولی تو12ساعت الکی چرخیدن مجبورن3وعده غذا بدن ک200تامسافرداشته باشن600وعده غذامیشه ب خیال شمااینا راهو3برابر میکنن ک 3برابر پول بگیرن همون راه درستو 3بار برن پول 6ساعتوبگیرن بهتره ک اینجوری کلی پول ب ناسانمیدن یعنی ادعا مزحکی داری میکنی راه بیشتر میچرخونن پول بیشتر بگیرن انگار پیکان جوانان با تاکسی متره

  (-23)
  • از احمقی مثل تو ک نمیتونه درباره خدا درست حرف بزنه انتظاری نیست کروی یا تخت بودن زمین رو درک کنه

   (23)
  • من کاری به درست بودن اینکه زمین تخته یا نه ندارم چون فرقی به حالمون نداره،ولی اینکه میگی تو قرآن گفته زمین کرویه اصلا اینجور چیزی نیست،جاهایی هم که از لفظ چرخش استفاده کرده دقیقا زمینو مستثنی کرده از بقیه،مثلا واشمس تجری لمستقر لها،و حتی آیه های زیادی هم داریم که بیشتر به تخت بودن زمین برمیگرده مثلا اینکه گفته ما زمین را مانند فرشی گسترانیدیم یا زمین را امتداد دادیم و غیره،دارم میگما من طبق خطبه اول نحج البلاغه و هزارتا دلیل علمی دیگه قبول دارم که زمین کروی هستش ولی اینکه شما میگین تو قرآن هم در این مورد باشه منکه ندیدم

   (5)
  • مرا بر خشک مغزی های زاهد گریه می آید

   به غیر از اشک حسرت نیست باری نخل ماتم را

   (7)
 20. سعیدجان بسه فکرکن چرا این موضوع روپیش اوردن به رسول الله اونایی ک تئوریه توطعه میدنم ازخودشونن چند دهه هست ی طرحی ریختن گندبزنن ب دین چند میلیارددلار سالانه هزینه میکنن برایه این کار چند ساله به طور محرمانه چندتا دانشمندو جمع کردن اینا متن ساده رو تفسیر قرانو بعد عددیه قرانو روشهای وا کاویه قرانو موبه مو برسی کردنو هنوزمیکنن فقط یک تناقض گویی توش پیداکنن که از ریشه بزنن نتونستن چن تامورد سطحی مطرح کردن مثل شکستن مورچه ها خندیدن گفتن بچه ام میدونه مورچه نمیشکنه خدایی ک میگین همه رو افریده اندازه بچه نمیدونسته چی خلق کرده درکمال تعجب باازمایشات معلوم شد مثل شیشه س بدن مورچه و میشکنه این بزرگترن تیرشونه چن وقت بعد موشکشون رفت بالا زمین گرد بود خیلیا ب دینوخداشک میکنن.سعیدجان تومیگی همه این داستانا فقط بخاطرپول بلیت هواپیماس بعدش فکرنمیکنی جایه این داستان ب پاکردن انقدری قدرت دارنو و میتونن نرخ بلیتی ک به قول خودت راه6ساعته رو18ساعت برن بخاطرپولش خب مگه احمقن عزیزم نرخ بلیتو انقد میبرن بالان راه6ساعته رو همون6ساعت میرن پول60ساعت میگیرن کیه که وجود کنه حرف بزنه تازه شما کل اعضای حذبتون نمیدونین مقیاس طول امر هواپیماچیه اگر سال بود حرفتون درست بود مثل میگفتن این هواپیما20ساله امرش چه 20سال روزی 23ساعت پروازکنه چه تو بیست سال5ساعت پرواز کنه اگراین بود حق داشتین ولی متأسفانه امر هواپیما برحسب مدت زمان پروازیشه یعنی امرش با مثلأ ده هزارساعت پروازه پس هیچوقت احمق نیستن مسیر6ساعته رو 18ساعت هواپیماروبچرخونن12ساعت تو هرپرواز الکی بخاطر مقداری پول بیشتر رو هوانگه دارنو از امرش کم کنن اسطحلاک هواپیما هرساعتش فوق العاده هزینه بره بغییرازاون بعد پایان امرش چن میلیون دلار پولی ک بابت خریدش دادن باید بره قبرستون هواپیماها پس حساب کنی نسبت ب یخورده پول بیشتر منطقی نیست انقد هواپیما الکی رو هوا ول بچرخه

  (1)
 21. حرف اینا همش راست و ناسا دروغ میگه من میخواهم ثابتش کنم:اگر زمین به دور خودش می‌چرخید پس چرا موشکی که به بالا فرستاده میشه و وقتی که بر میگرده باید در نقطه دیگری از زمین فرو بیاید پورت همان موشک که وقتی برگشت در همان نقطه ثابت فرود آمد

  (-6)
 22. دوره گالیله نیست که یکی بگه تخته یکی بگه گرده.
  گرد بودن زمین به اثبات رسیده و باتوجه به اون همه مسائل زمین شناسی و مسائل فراتر ازون ینی کهکشان ها و منظومه ها توجیه شدن.
  تلسکوپ هابل مث جنگده قاهر ما ماکت نبود که واقعی بود!
  عکس‌هایی رو هم که از زمین فرستاده دیگه کامل گویای این مسئله هست. اینم که آژانس‌های هواپیمایی میخوان از مردم پول بچاپن خیلی کوته فکرانس.
  امیدوارم بجای اینکه این همه هزینه روی یه نظریه باطل انجام بشه بودجش رو موارد جدید خرج بشه.

  (3)
 23. میگم کاش گجت نیو یک نفرو به عنوانه گرد گرا و منو به عنوانه نماینده تخت گرا ها در ایران دعوت کنه بشینیم مناظره کنیم ببینیم کی میتونه مردمو قانع کنه

  (-7)
  • اگر گجت نیو تو رو به عنوان یک دلقک انتخاب کنه مطمعنا خیلی موفق تر میشی چون چیزی که مردم میخوان پتانسیلش در تو وجود داره

   (0)
 24. منظور از اینی که زمین گرد نیست چیه ینی دقیق گرد و کروی نیست
  یا میگین که تخته
  تخت نمیشه که باشه خطوط هوایی هواپیما یا هرچی دیگه وقتی سوار شی دور میزنی سر جای اولت اگه تخت بود چجور میشد پس
  حالا شاید گرد گرد کروی نباشه یکم بیضی باشه

  (0)
 25. ینی چی زمین گرد نیست.مگه همچین چیزی ممکنه.مفتی های وهابی هم میگن زمین صافه
  همینمون مونده تو قرن 21 بگیم زمین صافه

  (5)
  • چون مفتی ها از این نظریه حمایت کردن دلیل نمیشه که
   مفتی ها میگن اون وره زمین جهنمه که دروغه
   ما صاف گراها فرقه انحرافی زیاد داریم یه سری ها هم میگن لبش کوه یخه که اونم غلطه

   (-7)
 26. لطفا یکی بگه که اگه ناسا زمینو گرد نشون بده چه نفعی میبره و اینم نمونه که بیشتر ایرانیا فقط بخاطر خودنمایی و یا اینکه نشون بدن خیلی روشنفکرن این نظریه رو تایید میکنن درصورتی که همه میدونن که اگه مریخ گرده دلیلی بر صاف بودن زمین نیست

  (7)
  • ناسا و شرکت های هوایی سودشونو از بلیت هواپیمایی که به نا حق مسیرو طولانی میکنه میبرن برای همینه که میخان فکر کنی گرده
   برزیل با ما ۶ ساعت فاصله داره نا ۱۸ ساعت

   (-5)
 27. اگه زمین تخته پس دریا هم باید تخت ترین قسمت زمین باشه پس خیلی دوست دارم که توجیه این دوستان رو برای شعاع دید 30 کیلومتری روی دریا رو بشنوم.

  (6)
  • چشم انسان ضعیفه نمیتونه ۱۰۰ کیلومتریو ببینه که

   (-8)
  • اتفاقا آب بزرگترین ضربه ایه که گرد گراها خوردن.سطح آب همیشه ی خدا صاف بوده و هیچ وقت منحنی نشده همین بزرگترین دلیلیه که گرد بودنش تکذیب میکنه.شما مسیرهای رودهایی که از جنوب به شمال زمین بقول گردگراها رو ببینی متوجه میشی چیزی به اسم جاذبه وجود نداره ..ممنون که پرسیدی برعکس دوستان که فقط تقلید کردن و فحاشی بی دلیل میکنن…کمی تحقیق و تأمل دوستان هرکی هر سؤالی داشت به تین آیدی در تلگرام پیام بده بدون تعصب جوابش کاملا علمی دریافت میکنه.
   @majidsb

   (0)
 28. البته ما صاف گراها چندین رگه هستیم یه سریمون از جمله من با دیوار های یخی مخالفیم ومعتقدیم این نظریه انحرافی بوده و تهت تاثیره گیم او ترونزه ولی به هر حال دولت ها نمیزارن کار رو پیش ببریم

  (-25)
  • شما میگید بهتون دروغ گفتن؟
   خب اخه به چ دلیلی اگه تخت باشه یا صاف چ سودی به حال اونا داره که شما نفهمید؟

   (4)
   • دوست عزیز کامنتامو بخونی جواب همهی سوالاتونو دادم

    (-9)
    • من یکی تمام کامنتهای شما پرفسور فرهیخته رو خوندم , یه مشت سفسطه بافتی بهم که فکر کنم خودتم کلی بهش خندیدی ….. میدونی داستان چیه سعید عزیز زمین تخت گرا ها دو مدل هستن ……. احمق و گمراه و خرافاتی و نوع دومش شارلاتان و حقه باز تو از نوع دومش هستی چون کامنت هات داره نشون میده که خودتم به جفنگیاتی که میگی باور نداری

     (3)
     • جنابعالی اصلا معنی سفسطه رو می دونی مدام ازش استفاده می کنی بعد خودت از دو سه تا مغلطه استفاده می کنی؟ حمله به طرف مقابل مظلوم نمایی
      جواب طرفتو بده چرا مدام از حمله به طرف مقابل استفاده می کنی؟

      (0)
      • حرف شما کاملا درسته دوست عزیز بله این دقیقا حمله به شخص هست و حمله به شخص هم مغلطه حساب میشه اما دوست عزیز مغلطه جایی معنا داره که مبحث برای اثبات باشه من توی این فید نمیخوام چیزی رو ثابت کنم چون برای مبحث اثبات باید هر دو طرف منطقی باشن اینجا و در این فید استثنا من نیومدم چیزی رو ثابت کنم که بخوام جوابی به این بابا بدم اینجا من فقط دارم این دوستان رو تفکیک میکنم .. حالا فرض هم بگیر بحث اثبات بوده و به قول شما مغلطه بوده مظلوم نمایی کجاش بوده و مداوم چیه دوسه تا چیه سه چهارتا چیه؟؟ اگر فکر کردی من اینجا اومدم چیزی رو به ایشون ثابت کنم که بخوام جوابشو بدم سخت در اشتباهی , از نظر من شکل زمین دقیقا همون جوری هست که ایشون میگه

       (0)
  • من هم به زمین تخت اعتقاد دارم. راستش تا چند وقت پیش براساس شواهدی که میدیدم، تصورم میکردم زمین کروی است مثل خیلی های دیگه. اما دیدم اینطوری که نه دیده میشم نه کسی به حرفم گوش میده، بنابراین تصمیم گرفت با انجمن زمین تخت گرایان آشنا بشم. دلایلشون رو برای تخت بودن زمین خوندم و قبول کردم هرچند استاد فیزیکمون میگفت اینها دلیل نیست، سفسطه است. درعوض عمو عباس بقال سر کوچمون میگه که زمین تخته، چون اگر کروی بود، روغنهای مغازش کج بودن نه صاف. تازه تایدش هم میریخت. بنابراین بر عقیده مبنی بر تخت بودن زمین مصرتر شدم. خیلیها این روزها با من حرف میزنم و من دیگه تنها نیستم.هرچندبعضیا، منو به خل بودن و دروغ پردازی متهم میکنن و میگن خودتم نمیفهمی چی میگی، اما منو میبینن و این رو دوست دارم. پس حتما درست دارم میگم. تصاویر کره ای بودن زمین رو هم از توی اتاقم جمع کردم، ناسای لعنتی، همش دروغ بود!!! یکی ازم پرسید ناسا برای چی باید اینا رو دروغ بگه؟ چه سودی براش داره؟ خب راستش من نمیدونم چرا دروغ میگه ولی میگه.بنظر خودم و دوستام توی انجمن، این دلیل قانع کننده ای هست. حالا یک عده دانشمند و استاد بگن که زمین کروی هست، چه اهمیتی داره،مهم اینه که روغنهای عمو عباس کج نشه

   (1)
   • مگه نه اینکه یکی از اصلی ترین دلایل کروی شکل بودن زمین اینه که کشتی ها در دریا در افق دید ما به علت انحنای زمین محو میشن، خب اینو خیلی راحت میشه با یه دوربین سوپر زوم اثباتش کرد که کاملا غلطه شما یا هرکسی که فکر میکنه زمین کرویه میتونه این دوربین رو تهیه کنه و خودش به این موضوع پی ببر که هرچقدر کشتی میخواد دور بشه با توجه به اینکه هر هشت مایل بایک درجه انحا داشته باشه ولی هر چقدر هم کشتی دور بشه با دوربین فوق سوپر زوم قابل مشاهدست. من خودم کسی بودم که وقتی کسی به من مگیفت زمین کروی نیست و تخته ساعتها بهش میخندیدمو مسخرش میکردم ولی بعد از اینکه یکمی کنجکاو شدم و دربارش تحقیق کردم دیدم واقعا زمین تخته اینکه علت دروغ گفتن ناسا یا هر ارگان دیگه رو واقعا کسی درک نمیکنه که چرا اینجوری برخورد میکنند ولی وقتی میبینم با اینهمه عکسهای ماهواره ای که به قول خود ناسا هر روزه تهیه میشه به تازگی قاره ای جدید کشف میشه به نام آنتارکتیکا و ورود کشورها به اونجا طبق توافقهای انجام شده پنجاه کشور به هیچ عنوان قانونی نیست و به شدت از ورود افراد به این ناحیه جلوگیری میشه.در اینجا یک سوال خیلی بزرگ پیش میاد اونم اینه که مگه میشه زمین بعد از این همه کتکنولو ژرژشف

    (0)
    • آقا سعید شما بدون شک داری دروغ میگی, شما با چنین دوربینی چنین چیزی رو مشاهده نکردی, چون اگر مشاهده کرده بودی حتما همون چیزی رو میدیدی که من و بسیاری از دوستان دیگم دیدیم (پایین رفتن کشتی به دلیل انحنای زمین) و از دوستان عزیز هم که این کامنت رو میخونن خواهشمند هستم هرجوری که شده چنین دوربینی رو تهیه کنن و خودشون نگاه کنن تا بهشون ثابت بشه که آقا سعیدی که اینجا کامنت میذاره این حرفش یک دروغ بیش نیست و همه اونایی هم که چنین چیزی رو میگن چون فکر میکنن شما حوصله انجام چنین آزمایشی رو ندارید خیلی راحت این مدل دروغی رو بیان میکنن, حتما با یک دوربین بسیار قوی و بقول ایشون سوپر زوم از ساحل به این مورد نگاه کنید تا خودتون با چشم خودتون ببینید کشتی به چه زیبایی در میره پایین و پشت انحنای زمین گم میشه

     (0)
   • مگه نه اینکه یکی از اصلی ترین دلایل کروی شکل بودن زمین اینه که کشتی ها در دریا در افق دید ما به علت انحنای زمین محو میشن، خب اینو خیلی راحت میشه با یه دوربین سوپر زوم اثباتش کرد که کاملا غلطه شما یا هرکسی که فکر میکنه زمین کرویه میتونه این دوربین رو تهیه کنه و خودش به این موضوع پی ببر که هرچقدر کشتی میخواد دور بشه با توجه به اینکه هر هشت مایل بایک درجه انحا داشته باشه ولی هر چقدر هم کشتی دور بشه با دوربین فوق سوپر زوم قابل مشاهدست. من خودم کسی بودم که وقتی کسی به من مگیفت زمین کروی نیست و تخته ساعتها بهش میخندیدمو مسخرش میکردم ولی بعد از اینکه یکمی کنجکاو شدم و دربارش تحقیق کردم دیدم واقعا زمین تخته اینکه علت دروغ گفتن ناسا یا هر ارگان دیگه رو واقعا کسی درک نمیکنه که چرا اینجوری برخورد میکنند ولی وقتی میبینم با اینهمه عکسهای ماهواره ای که به قول خود ناسا هر روزه تهیه میشه به تازگی قاره ای جدید کشف میشه به نام آنتارکتیکا و ورود کشورها به اونجا طبق توافقهای انجام شده پنجاه کشور به هیچ عنوان قانونی نیست و به شدت از ورود افراد به این ناحیه جلوگیری میشه.در اینجا یک سوال خیلی بزرگ پیش میاد اونم اینه که مگه میشه زمین بعد از این همه کشف تکنولوژی قسمتی هم مونده باشه که هنوز کشف نشده باشه واقعا خنده دار نیست توروخدا مثل اوایل زمان خود من رفتار نکنین فقط کافیه یک مقدارتحقیق کنین و متعصبانه رفتار نکنین چرا وقتی زمین میچرخه اهرام ثلاثه مصر و مجسمه ابولهول دقیقا خط راس نوک هر هرم با یه ستاره خاص در یک امتداد هست و در مجموع سه هرم در امتداد سه ستاره هستند چرا وقتی خورشید ما که از نظر اندازه اصلا قابل مقایسه با اندازه زمین و ماه نیست و فاصله ای که ناسا و اندازه ای که ناسا درباره خورشی و ماه مطرح کرده مگر میشود که سایه اینها بر روی یکدیگر بیفتد شما حساب کنین و یک آزمایش ساده انجام بدید ببینین ایا سایه یه تیله میتونه کاملا روی یک دایره به اندازه زمین فوتبال رو بپوشونه فقط کمی فکر کنین خواهش میکنم دوباره میگم فقط متعصبانه حرف نزنین. متشکرم

    (0)
    • آقا سعید شما بدون شک داری دروغ میگی, شما با چنین دوربینی چنین چیزی رو مشاهده نکردی, چون اگر مشاهده کرده بودی حتما همون چیزی رو میدیدی که من و بسیاری از دوستان دیگم دیدیم (پایین رفتن کشتی به دلیل انحنای زمین) و از دوستان عزیز هم که این کامنت رو میخونن خواهشمند هستم هرجوری که شده چنین دوربینی رو تهیه کنن و خودشون نگاه کنن تا بهشون ثابت بشه که آقا سعیدی که اینجا کامنت میذاره این حرفش یک دروغ بیش نیست و همه اونایی هم که چنین چیزی رو میگن چون فکر میکنن شما حوصله انجام چنین آزمایشی رو ندارید خیلی راحت این مدل دروغی رو بیان میکنن, حتما با یک دوربین بسیار قوی و بقول ایشون سوپر زوم از ساحل به این مورد نگاه کنید تا خودتون با چشم خودتون ببینید کشتی به چه زیبایی در افق میره پایین و پشت انحنای زمین گم میشه

     (0)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*