آخرین مطالب
19
امروز
نمایشگر اولد آیفون ایکس

نمایشگر اولد آیفون ایکس حتی جان سخت‌تر از نمایشگر نوت 8 است!

نتایج به دست آمده از آزمایش نمایشگر اولد آیفون ایکس در آزمون نیم‌سوز پیکسل‌ها نشان می‌دهد نمایشگر آیفون ایکس از نمایشگر سوپرامولد فبلت سامسونگ گلکسی نوت 8 نیز بهتر بوده است.

نمایشگر اولد آیفون ایکس

گلکسی نوت 8 (سمت راست) و آیفون ایکس (سمت چپ)

آیفون ایکس (آیفون 10) اولین گوشی اپل است که به نمایشگر اولد مجهز بود. این گوشی هوشمند که به عنوان پرچمدار اپل در سال 2017 عرضه شد، از نمایشگر اولد ساخت سامسونگ استفاده می‌کند و گفته می‌شود بهترین نمایشگر را در بین تمامی گوشی‌های موبایل دارد. به نظر می‌رسد سامسونگ برای اپل سنگ تمام گذاشته و نمایشگری که برای آیفون ایکس ساخته، حتی از نمایشگر پرچمدار 2017 خود،‌ یعنی گلکسی نوت 8 نیز با دوام‌تر است و بسیار بهتر از آن‌چه که انتظار می‌رفت عمل کرده است.

نمایشگرهای اولد (OLED) به عنوان باکیفیت‌ترین نمایشگرها در بازار شناخته می‌شوند و ضمن داشتن کیفیت بالا، مصرف انرژی بسیار پایینی نیز دارند. با این حال این نمایشگرها نیز بی‌عیب نیستند. پدیده نیم‌سوز شدن پیکسل‌ها که از آن با عناوین دیگری همچون تصویر شبح‌وار نیز یاد می‌شود، اصلی‌ترین مشکل این نمایشگرهاست.

نمایشگر اولد آیفون ایکس

نیم‌سوز شدن پیکسل‌ها زمانی رخ می‌دهد که یک تصویر برای مدت طولانی، به طور ثابت روی صفحه بماند. در این شرایط حتی پس از عوض شدن تصویر و نمایش داده شدن محتوای دیگر، تصویر قبلی همچنان به صورت هاله‌ای کم‌رنگ و همچون یک شبح در نمایشگر دیده می‌شود. این موضوع دغدغه اصلی خریدارانی است که از گوشی‌هایی با نمایشگر LCD به گوشی‌هایی با نمایشگرهای اولد یا سوپرامولد مهاجرت می‌کنند.

با این حال گرچه آیفون ایکس نیز از نمایشگر اولد استفاده می‌کند، اما به نظر این نمایشگر دوام بسیار بالایی داشته و برای مدت زمان طولانی در برابر بروز این پدیده ناخواسته مقاوم است. در آزمایش‌ نیم‌سوز شدن پیکسل‌ها که روی نمایشگر اولد آیفون ایکس انجام شد، این پدیده پس از 510 ساعت روشن بودن نمایشگر و نمایش یک تصویر ثابت رخ داد. یعنی نمایشگر آیفون ایکس باید به مدت 3 هفته و 6 ساعت یک تصویر ثابت را پیوسته نمایش دهد تا به این مشکل مبتلا شود! (البته این زمان قرار نیست برای همه گوشی‌های آیفون ایکس ثابت باشد)

نمایشگر اولد آیفون ایکس

نتیجه آزمایش نیم‌سوز شدن پیکسل‌ها پس از روشن بودن به مدت 510 ساعت؛ از بالا به پایین: گلکسی اس7 اج، آیفون ایکس و گلکسی نوت 8

آزمایش مشابه که روی گوشی هوشمند سامسونگ گلکسی اس7 اج و فبلت سامسونگ گلکسی نوت 8 انجام شد،‌ نشان داد نمایشگر این دو محصول در مدت زمانی بسیار کمتر از نمایشگر آیفون 10 به مشکل نیم‌سوز شدن پیکسل‌ها دچار می‌شود. همچنین مشخص شد که پس از گذشت 510 ساعت روشن ماندن نمایشگر آنان، مشکل نیم‌سوز شدن پیکسل‌ها با شدت بسیار بیشتری در مقایسه با نمایشگر آیفون 10 به چشم می‌آید.

نتایج این آزمایش به خریداران آیفون ایکس این آسایش خاطر می‌دهد که جای نگرانی برای مشکل نیم‌سوز شدن پیکسل‌ها در نمایشگر اولد آیفون ایکس نیست. به نظر می‌رسد سامسونگ برای ساخت نمایشگر آیفون ایکس حسابی آبروداری کرده است.

۴ دیدگاه

 1. مسئله خاصی نیست! صفحه نمایش پرچمدارا به قدر کافی خوبه

  آیفون با این چیزا قیمت هزار دلاریش توجیه نمی کنه! زور بزنه 500 دلار ارزش داشته باشه

  (-3)
 2. 1000دلار میگره باید یه چیز خوب داشته باشه یا ن
  کم طرفداری کنید

  (1)
 3. طراحیه اپل بوده وگرنه سامسون رو گوشیهای درپیته خودشم میزاش
  ????زندگی بدونه اپل خیلی واسه ماهایی که عادت کردیم به چیزای عالی سخته

  (1)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*