آخرین مطالب
16
امروز
گوشی آیفون

توقف ارائه خدمات مخابراتی به 3 هزار گوشی آیفون در پی اجرای طرح رجیستری

در پی اجرای طرح رجیستری به تازگی 3 هزار دستگاه گوشی آیفون اپل از دریافت خدمات مخابراتی محروم شدند. از ماه‌ها قبل درباره رجیستری آیفون هشدار داده شده و از کاربران درخواست شد گوشی های آیفون خود را در سامانه ثبت سریال گوشی وارد کنند.

طرح رجیستری از پاییز سال جاری کلید خورد. وزیر ارتباطات و دیگر سازمان‌های درگیر در این طرح، از آن زمان به طور مرتب به کاربران هشدار دادند تا آ‌ن‌ها با ثبت گوشی خود در سامانه‌، از قطع شدن امکان دریافت خدمات مخابراتی جلوگیری کنند. اکنون شاهد نخستین تبعات اجرای طرح رجیستری هستیم؛ 3 هزار دستگاه گوشی آیفون که به صورت قاچاق وارد کشور شده بودند دیگر قادر به دریافت خدمات مخابراتی نیستند.

3 هزار گوشی آیفون غیر فعال شده پیشتر اخطار دریافت کرده بودند

این خبر را رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی و ارتباطی تهران اعلام و دلیل آن را غیر قانونی بودن نحوه ورود این گوشی های آیفون به کشور عنوان کرد. این مقام مسئول مدعی شد پیامک‌هایی به عنوان اخطار برای مالکان گوشی های درگیر در این طرح ارسال شده بود، اما متاسفانه کاربران 3 هزار دستگاه غیر فعال شده اقدامی نکردند. البته این تعداد گوشی آیفون اکنون در دست بوده کاربران و بدون هیچ ایرادی کار می‌کند، اما امکان دریافت خدمات از اپراتورها دیگر برای آن‌ها مقدور نیست. غیر فعال شدن این تعداد گوشی آیفون در پی اجرای دومین فاز طرح رجیستری رخ داده است. اما کاربران مذکور اکنون باید چه کاری انجام بدهند؟

 گوشی آیفون

کاربرانی که دیگر قادر نیستند به وسیله گوشی موبایلشان از خدمات اپراتورها استفاده کنند می‌بایست به فروشگاهی که دستگاه را از آن تهیه کرده‌اند مراجعه کنند. اگر فروشگاه مورد نظر یافت نشد و یا فروشنده از برگرداندن مبلغ خودداری کرد، کاربران باید به اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی واقع در شهر تهران، خیابان حافظ، جنوب ساختمان بورس کوچه شهید حسنی مراجعه کرده و پیگیری‌های لازم را انجام بدهند.

اطلاعاتی بیشتر درباره طرح رجیستری

در طرح رجیستری، شماره سریال گوشی های موبایل در سامانه‌ای با نام همتا که وزارت صنعت، معدم و تجارت به طور ویژه برای همین طرح توسعه داده است ثبت می‌شود. پس از اجرای کامل طرح رجیستری، حین روشن کردن یک گوشی موبایل در شبکه‌های موبایل ایران، شماره سریال دستگاه با اطلاعات وارد شده از قبل تطابق داده شده و در صورت عدم هم‌خوانی، با قطع آنتن، سرویس‌دهی متوقف می‌شود. اصلی‌ترین دلیل اجرای طرح مذکور جلوگیری از قاچاق گوشی و اجبار فروشندگان به داشتن تعهد بیشتر در قبال مشتریان است.

۶ دیدگاه

 1. واقعا طرح مضخرفیه!! چون وقتی نمایندگی رسمی شرکته نیست، قانونی چی؟

  فقط پولش میره تو جیب آغایون… وگرنه طرح قانون مند کردن و… نیس!

  (0)
 2. بیچاره به اونا
  یه راه داره پناهنده بشن برنننن

  (0)
 3. من خودم ایفون دوست نیستم ولی اون سه هزار نفر مگه ارث باباتونو خوردن که مخابرات پشتیبانی نمیکنه

  (-2)
 4. سعید 100% اون دوتا آیفون خیالیت غیر فعال میشن

  (9)
 5. ما که هر دونه ایفونمونو ۶۴۰۰ پول دادیم زورمون نمیگیره بعضیا زرنگ بازی در اوردن اینم نتیجش

  (-7)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*