آخرین مطالب
30
امروز
فناوری جدید نیسان

فناوری جدید نیسان با خواندن ذهن راننده، رانندگی را ایمن‌تر می‌کند

فناوری جدید نیسان برای اتومبیل ها، می‌تواند با ارتباط برقرار کردن با مغز راننده در تصمیم گیری‌ها به وی کمک کرده و حتی با تشخیص حالات روی وی، شرایط مناسب‌تری را برای او در داخل کابین مهیا کند.

طی سالیان اخیر نمایشگاه بین المللی CES میزبان بسیاری از اتومبیل های مفهومی بوده و تکنولوژی های رانندگی خودکار توسعه پیدا کرده توسط خودروسازان بوده است. در نمایشگاه CES امسال نیز که تا ساعاتی دیگر رسما در لس آنجلس آغاز به کار خواهد کرد، خودروسازان نقش مهم‌تری را از هر سال دیگری ایفا خواهند کرد و کمپانی‌هایی نظیر نیسان، تویوتا و کیا با حضور در آن از تازه‌ترین دستاوردهای مرتبط با تکنولوژی خودرو در این عرصه پرده برداری خواهند کرد.

در این بین کمپانی نیسان قصد دارد از یک فناوری جدید پرده برداری کند که می‌تواند صنعت خودرو را با تحولی عظیم همراه سازد. فناوری جدید نیسان با استفاده از سنسورهای نصب شده بر روی سر راننده می‌تواند سیگنال های مغز وی را شناسایی کرده و با پیش‌بینی تصمیم‌هایی که در آینده گرفته می‌شود به وی کمک کند. این امر به راننده کمک خواهد کرد تا در هنگام رخ دادن حوادث احتمالی بهترین و سریع‌ترین عکس‌العمل را داشته باشد.

فناوری جدید نیسان

فناوری جدید نیسان رانندگی را ایمن‌تر و لذتبخش‌تر می‌کند

به نقل از شرکت سازنده، فناوری جدید نیسان که در نوع خود جزو نخستین‌ها است، مغز راننده را به خودرو وی متصل کرده و می‌تواند درخواست‌های وی را پیش‌بینی کند. به طور مثال این سیستم تعیین خواهد کرد که راننده هم اکنون می‌تواند خودرو را متوقف کرده و یا فرمان را به جهتی بچرخواند. این امر در صورتی که شاید حتی خود راننده نیز متوجه عکس‌العمل خود و تاثیری که فناوری جدید نیسان در تصمیم گیری او نشود، می‌تواند ایمنی خود او و سرنشینان خودرو را با تصمیم‌هایی درست تامین کند. در حالی که تمرکز عموم مردم بر روی اخبار مرتبط با اتومبیل های خودران است، حضور چنین تکنولوژی در آینده‌ای نزدیک می‌تواند عدم نیاز به رانندگی خودکار را نیز به همراه داشته و رانندگی لذتبخش‌تری را برای راننده مهیا کند. فناوری جدید نیسان قادر است حتی حالات روحی راننده نظیر ناراحتی وی را نیز درک کرده و فضای آرام‌تری را در داخل کابین برای وی به وجود آورد. بدین ترتیب با فناوری جدید نیسان نه تنها رانندگی ایمن‌تری را تجربه خواهید کرد، بلکه می‌توانید سبک زندگی خود را نیز تغییر داده و به انسان متفاوتی تبدیل شود.

فناوری جدید نیسان

بی‌تردید طی ساعات آینده و پس از شروع نمایشگاه CES 2018 بیشتر با فناوری جدید نیسان آشنا خواهیم شد.

۷ دیدگاه

 1. ما هم اولین خوردو برقیمونو زدیم .چیزی نمونده که برسیم به علم و صنعت روز

  (-2)
 2. اگر عملی بشه بسیار عالیه و موافقشم

  (0)
 3. جل الخالق
  پراید ما هم تحت تعقیب پلیس اینتر پله
  ادم زیادی کشته
  قاتل زنجیره ایههه

  (1)
 4. جاسوسیه فقط تسلا

  (2)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*