آخرین مطالب
9
امروز
زمین تخت

اگر زمین تخت بود چه اتفاقی رخ می‌داد؟

امروزه تعداد افرادی که به زمین تخت باور دارن و به زمین‌تخت‌گرایان معروف شده‌اند کم نیست. اما این افراد کمتر به نتایج چنین فرضیه‌ای توجه می‌کنند. در ادامه به مشکلاتی که فرض یک زمین تخت بوجود می‌آورد اشاره می‌کنیم.

با وجود شواهد بسیاری که نشان می‌دهد زمین کروی‌شکل است، هنوز هم افرادی هستند که باور دارند زمین کاملا تخت است. این گروه عقیده دارند که تصاویر زمین هیچکدام واقعی نیستند و سازمان‌های فضایی چون ناسا و اسا همگی تصاویر زمین را پس از دستکاری منتشر می‌کنند.

حدود 2300 سال قبل بود که فیلسوفان و جغرافی‌دانان یونانی به محاسبه محیط سیاره ما پرداختند و نتیجه‌گیری کردند که زمین گرد است. اراتوستن، ریاضی‌دان، جغرافی‌دان، شاعر، ستاره‌شناس و نظریه‌پرداز موسیقی بود که توانست محیط زمین را با دقت قابل قبولی اندازه‌گیری کند.

اراتوستن در زمان انقلاب تابستانی، در شهر اسوان در جنوب مصر بود که پدیده‌ای نظرش را جلب کرد. وی مشاهده کرد که به هنگام ظهر، هیچ جسم عمودی، سایه‌ای از خود ندارد. وی نتیجه گرفت که در این لحظه از روز خورشید دقیقا بالای سرش قرار گرفته است. در بازگشت به شهر الکساندریا، وی تلاش کرد تا ببیند آیا همان اتفاق در این شهر نیز رخ می‌دهد. اما وی با قرار دادن چوبی به صورت مستقیم دید که به هنگام ظهر، تکه چوب دارای اندکی سایه است. سایه‌ای با اندازه‌ای برابر 7 درجه که اراتوستن را به درستی به این نتیجه رساند که زمین گرد است.

حال دانشمندانی از رصدخانه Lamont-Doherty از دانشگاه کلمبیا، توضیح می‌دهند که چرا یک زمین تخت نمی‌تواند وجود داشته باشد.

زمین تخت

برخلاف شواهد بسیاری که ثابت می‌کند زمین کروی است، بسیاری عقیده‌ای خلاف آن دارند و می‌گویند که ما بر روی زمینی تخت زندگی می‌کنیم

تصور تخت بودن زمین، از ذهن زمین‌تخت‌گرایان پاک نمی‌شود، اما بیایید تا این فرض را درست بپنداریم. سپس بررسی کنیم اگر زمین تخت بود، چه اتفاقی رخ میداد.

گرانش

اولین مورد، مشکل گرانش است. قابل درک نیست که زمین‌تخت‌گرایان چگونه می‌توانند وجود نیروی جاذبه گرانش را در چنین زمینی توجیه کنند.

مسئله گرانش، مشکل بزرگی است. چرا که بسیاری از پدیده‌های زمینی و کیهانی وابسته به وجود نیروی گرانش ناشی از زمین است.

همان نیرویی که باعث افتادن سیب از درخت می‌شود، همان نیرو باعث چرخش ماه به دور زمین و همینطور سیارات منظومه خورشیدی به دور خورشید می‌شود.

زمین‌تخت‌گرایان فرض می‌کنند که گرانش به صورت مستقیم عمل می‌کند. اما هیچ شاهدی وجود ندارد که گرانش به این صورت کار کند. آن چه که ما در مورد گرانش می‌دانیم این است که این نیرو به سمت مرکز جرم عمل می کند. مرکز جرمی که در مورد یک زمین تخت به سوی مرکز دیسک دایره‌ای شکل عمل می کند. تنها نقطه‌ای که به سمت پایین عمل خواهد کرد، در نقطه مرکزی این دایره خواهد بود. تنها در این نقطه نیروی گرانش به همان صورتی که الان شاهد آن هستیم، عمل خواهد کرد.

هر چه که از این نقطه به سمت کناره‌های دایره حرکت کنیم، نیروی وارده بیشتر و بیشتر به صورت افقی خودش را نشان خواهد داد.

این اتفاق اثرات عجیبی خواهد داشت. به طور مثال تمامی آب‌های زمین به سوی مرکز این دنیای تخت حرکت خواهد کرد. درختان نیز به جای آنکه به صورت عمودی و به بالا رشد کنند، به صورت مایل رشد خواهند کرد. چرا که آنها همیشه در جهت عکس نیروی گرانش به رشد خود ادامه می‌دهند.

خورشید

حال به سراغ خورشید زیبای منظومه خورشیدی برویم.

در مدل سیاره‌ای که از نظر علمی کاملا مورد قبول واقع شده است، زمین به دور خورشید در گردش است، چرا که جرم خورشید بسیار بیشتر از جرم زمین است. اما زمین هیچگاه به سوی خورشید کشیده نخواهد شد، چرا که در یک مدار دایره‌ای شکل گردش می‌کند.

به بیان دیگر، نیروی گرانش خورشید به تنهایی عمل نمی‌کند. اگر نیرویی خارجی زمین را از حرکت باز داشته و آن را به طور ثابت در مدارش قرار دهد، آنگاه زمین به سوی خورشید سقوط می‌کند. اما اکنون به خاطر سرعت اولیه‌ای که زمین و همینطور سایر سیارات داشته‌اند، همگی به حرکت خود در مدارهایشان ادامه می‌دهند.

به علاوه، جهت نیروی گرانش خورشید و جهت حرکت زمین در مدارش عمود بر یکدیگرند. به این ترتیب اگر خورشید ناگهان محو شود و نیروی گرانشش از بین برود، زمین در مسیری مستقیم به سوی ستارگان دور پرتاب خواهد شد.

زمین تخت

گرانش در یک زمین تخت

اما وقتی که نیروی گرانش خورشید، و سرعت اولیه زمین با هم ترکیب شود، نتیجه‌اش حرکت زمین در مداری دایروی خواهد بود. در واقع نیروی گرانش خورشید باعث می‌شود که هر لحظه جهت حرکت مستقیم زمین اندکی عوض شده تا علاوه بر عمودبودن همیشگی نیرو و سرعت، مسیر دایروی زمین نیز حفظ شود.

نظریه تخت بودن زمین، آن را در مرکز جهان قرار می‌دهد. اما نمی‌گوید که خورشید به دور زمین در گردش است.

در عوض، این نظریه می‌گوید که خورشید در بخش بالایی زمین تخت و همانند یک چرخ و فلک گردش کرده و نور خود را به سطح تخت زمین می‌تاباند.

بدون وجود نیرو و سرعت عمود بر هم که باعث ایجاد یک مدار دایروی می‌شود، معلوم نیست چه نیرویی می‌تواند از سقوط ماه و خورشید روی زمین جلوگیری کند.

ماهواره‌ها و سایر مشکلات زمین تخت !

مشکل بعدی، ماهواره‌های دست‌ساخت بشر است. اگر زمین ما واقعا تخت باشد، وجود این ماهواره‌ها غیرممکن خواهد بود.

بشر امروز به تعدادی از ماهواره‌ها وابستگی کامل دارد و بدون آنها زندگی‌اش مختل می‌شود. ماهواره‌های ارتباطی، جی‌پی‌اس و تلوزیونی از جمله آنها هستند. ماهواره‌های جی‌پی‌اس که در ساختار آنها حتی تصحیحات نسبیتی رعایت شده است، در جهانی با زمین تخت معلوم نیست که چگونه قرار است کار کنند.

اگر خورشید و ماه در یک سمت چنین زمینی حرکت کنند، توالی شب و روز را می‌توان توجیه کرد، اما خبری از تغییرات فصل‌ها، پدیده‌های کسوف و خسوف و بسیاری موارد دیگر نخواهد بود.

زمین تخت

یک زمین تخت که توسط دیواره‌ای از یخ احاطه شده است، تصوری که زمین‌تخت‌گرایان دارند

خورشید نیز بایستی بسیار کوچکتر از زمین باشد تا زمین را نسوزاند یا به ماه و زمین برخورد نکند. اما ما می‌دانیم که خورشید قطری در حدود 100 برابر قطر زمین دارد.

در اعماق زمین، هسته جامد آن باعث ایجاد میدان مغناطیسی زمین می‌شود. اما در یک زمین تخت، باید به فکر جایگزینی برای این مورد بود. شاید یک صفحه از فلز مایع بتواند همان اثر را ایجاد کند. اما وقتی چنین حجمی از فلز چرخش نداشته باشد، نمی‌تواند میدان مغناطیسی لازم را ایجاد کند.

بدون وجود یک میدان مغناطیسی قوی، ذرات بارداری که از خورشید به سمت زمین می‌آیند، می‌توانند زمین را بسوزانند. همان ذراتی که در حال حاضر و با وجود میدان مغناطیسی، به قطبین زمین منحرف شده و در آنجا باعث تشکیل شفق‌های قطبی زیبایی می‌شوند.

نتیجه مهمتر نداشتن میدان مغناطیسی، از دست دادن جو زمین است. همان اتفاقی که برای سیاره همسایه ما، مریخ افتاده است. مریخ پس از آنکه میدان مغناطیسی خود را از دست داد، شاهد تبخیر اقیانوس‌ها و فرار جوش به فضا بود.

برخلاف تصوری که بین زمین‌تخت‌گرایان وجود دارد، کاملا اشتباه است اگر فکر کنیم جوامع و افراد تحصیل‌کرده زیادی هستند که به این نظریه باور داشته باشند. اگر چند مورد استثنا را کنار بگذاریم، هیچ شخصی با تحصیلات عالی نیست که به نظریه زمین تخت باور داشته باشد.

نظریه کروی بودن زمین حداقل از قرن ششم میلادی و در میان فیلسوفانی چون فیثاغورث، ارسطو و اقلیدس رایج بوده است که تا به امروز نیز معتبرترین نظریه محسوب شده و باقی خواهد ماند.

۳۹ دیدگاه

 1. همین که تصاویر ارسالی شما نقاشی است نشان از دروغ بودن کروی بودن زمین دارد!

  (0)
 2. آقای ولتاژ، از نوع جمله بندی شما و کلماتی که به صورت کاملا حرفه ای استفاده کردید و اشارات شما به تکه هایی از قرآن دو نتیجه میتوان گرفت
  یا شما بسیار احمق تشریف دارید یا بسیار باهوش هستید و با این جملات و تحلیل های احمقانه که بسیار هوشمندانه کنار هم به کار رفته اند سعی دارید دین اسلام را دینی خرافی و قرآن را پر از اشتباه علمی نشان دهید.
  در ضمن برای کسانی که 0.00001 درصد احتمال داره حرف شمارو باور کنند میگم
  اون چیزی که باعث میشه گرد و غبار به زمین سقوط نکنه نیروی مقاومت هواست و روی همه اجسام موجود در هوا تأثیر میگذاره و اگه همون گرد و غبار را در یک محیط خلأ که هوا وجود ندارد همراه یک ورنه یک تنی همزمان رها کنیم هردو در یک لحظه به زمین میرسند

  (0)
 3. آقای ولتاژ، از نوع جمله بندی شما و کلماتی که به صورت کاملا حرفه ای استفاده کردید و اشارات شما به تکه هایی از قرآن دو نتیجه میتوان گرفت
  یا شما بسیار احمق تشریف دارید یا بسیار باهوش هستید و با این جملات و تحلیل های احمقانه که بسیار هوشمندانه کنار هم به کار رفته اند سعی دارید دین اسلام را دینی خرافی و قرآن را پر از اشتباه علمی نشان دهید.
  در ضمن برای کسانی که 0.00001 درصد احتمال داره حرف شمارو باور کنند میگم
  اون چیزی که باعث میشه گرد و غبار به زمین سقوط نکنه نیروی مقاومت هواست و روی همه اجسام موجود در هوا تأثیر میگذاره و اگه همون گرد و غبار را در یک محیط خلأ که هوا وجود ندارد همراه یک ورنه یک تنی همزمان رها کنیم هردو در یک لحظه به زمین میرسند.

  (0)
 4. با عرض ادب و احترام به تمام اونهایی که دنبال علم هستند. چیز زیادی نمیتونم بهت بگم . محرمانه است . ولی باید بهت بگم که فرمول اینشتین رو یه جاهایی فراماسون ها دستکاری کردن تا مردم نفهمند. یه چیزیش کمه و اون یه چیز با عث میشه دنیا به تلاطم بیفته و خیلی ها شاید باورت نشه 95 درصد کل دنیا مسلمان بشه . اون یه چیز رو خودت باید کشف کنی . من میدونم چیه . ولی محرمانه است. اگه او نرو بیدا کنی اصلا شاخ در میاری

  (0)
 5. و زمین را مانند گهواره ای قرار دادیم بسان کشتی که بشر در ان سوار است . واین گهواره همان کلاهکه که شبیه یک کشتی است و در داخل کاسه یخی در حال چرخش و حرکته .

  (-3)
 6. 5 – تا به حال جایی نرفتم ولی باز هم از روی علم میگم که اگه وسعت یک ناحیه به قدری باشه که نتونی به انتهاش برسی ( چون خیلی سرده والله میمیری ) وتو اونرو از یک ارتفاع مثلا یک کیلومتری از بالای یک کوه نگاه کنی اونرو به حالت قوسی از دایره ( و اگر در جا چرخش کنی رویش رو به حالت دیسک ) میبینی . ولی اگه گرد باشه وسعتش ( مساحتش) محدود به گردی بودنش میشه. یعنی باید خیلی خیلی انحنا داشته باشه . و چیزی که انحنا داره وسعتش ( مساحتش) کمتره. و تصاویر بدست امده حاکی از وسعت نا محدود زمینه . ومن نمیگم که زمین دیسکه . بلکه مثل اجرام اسمانی است که دارای انحنا و بستی و بلندی است . و همین طور که گفتم گرد هم نیست .مثل کاسه یخی است.و کلاهک توی این کاسه در حال حرکته

  (0)
 7. اینا ذهنشون هم تخته ولشون کنین! خخخ

  (0)
 8. تخت یا تخته تخت

  (1)
 9. اونائی که میگن زمین تخته مواظب باشن نیفتن! حماقت هم حدی داره ——-ایوالله

  (0)
 10. اصلا نیروی گرانشی وجود نداره

  (-2)
 11. روی چه آمار و حسابی اشکان جعفرزاده میگه امروز تعداد کسایی که به زمین تخت باور دارند کم نیست !!!
  میخوای مقاله باحال بنویسی آفرین ولی دیگه باهال ننویس!!!

  (4)
  • اگر پنجاه میلیون نفر هم به یک چیز احمقانه
   اعتقاد داشته باشند
   آن چیز همچنان احمقانه است.
   »آناتول فرانس«

   (10)
  • chon dorosst mige ye serch bokon mifahmi

   (-2)
  • chon dorost mige.ye serch bokn mifahmi

   (-2)
  • دوست عزیز اول اینکه این مقاله ترجمه اس از یک وب سایت دیگه و نویسنده دیگه.
   دیگه اینکه من کجا نوشتم که تعداد باورمندان این عقیده کم نیست؟! اتفاقا نوشتم که کمه! اشتباه خوندید؟!
   اما اگر منظورتون اینه که چطوری نوشته شده که تعداد این گروه کمه، اگر دقت کنید نوشته شده بین افراد تحصیل کرده این دیدگاه رایج نیست که کاملا درسته و تعداد افرادی که به این نظریه باور دارند عموما تحصیلات دانشگاهی بالایی ندارند.

   (4)
 12. یکبار با یکی از اینا تو اینستاگرام بحث کردم. باور کنید به هیچ صراطی مستقیم نیستن اینا.

  (5)
 13. دلار میشد ۶ تومن بازم

  (5)
 14. زمین تخت گرایان محترم
  آیا ایمان نیاورده اید؟

  (4)
 15. یکم به عقلشون شک دارم من

  (4)
 16. اخه مگه داریم. مگه میشه؟!

  (4)
 17. اینایی که تصور میکنن تخت هستش، نوادگان همون افراد کلیسایی هستن که گالیله رو محکوم کردن

  (8)
 18. مقاله ی جالبی بود خسته نباشید میگم

  (1)
 19. هنوز هم ملت به تختی زمین فکر میکنن؟
  بخدا اگر برا ما فرقی داشته باشه کروی یا تخت بودن زمین

  (4)
 20. اقای جعفرزاده با کمال احترام به شما
  اینکه شما اصول زمین گرد و برای رد کردن تخت بودن زمین استفاده کنین اصلا درست
  مـثلا شما گرانش رو تو این متن اوردین در حالی که زمین تخت گرایان به گرانش اعتقادی ندارند

  تو این متن اومده (((خورشید نیز بایستی بسیار کوچکتر از زمین باشد تا زمین را نسوزاند یا به ماه و زمین برخورد نکند. اما ما می‌دانیم که خورشید قطری در حدود 100 برابر قطر زمین دارد.))) اما زمین تخت گرایان مطمین هستند سایز خورشید خیلی کوچکتر از این عدد هست
  یا اینکه افراد تحصیل کرده ی کمی به زمین تخت باور دارند دلیل بر گرد بودن زمین نیست
  ((اگر 50 میلیون نفر چیز احمقانه ای بگویند آن چیز کماکان احمقانه است))
  من طرفدار زمین تخت نیستم.بهشم باور ندارم
  اما این متن نمیتونه باور کسیو عوض کنه
  با تشکر

  (6)
  • این مقاله داره با یک سری اصول علمی و بدیهی باور تخت گرایان رو رد میکنه. شاید تخت گرایان دیوانه باشن و نخاسته باشن به هیچ وجه اشتباه خودشون رو قبول کنن. دلیل نمیشه ک ما به عقیده اون ها احترام بزاریم. درسنه اگ پنجاه میلیون ادم به چیز احمقانه ای باور داشته باشن اون چیز همچنان احمقانه است. اما این رو در نظر بگیرید ک دانشمندان سرتا سر جهان با دلایل علمی میگن ک زمین تخت نیست. پس ما درباره احمث ها حرف نمیزنیم.

   (2)
  • حرف دل منو زدی

   مسئله گرانش، پس از باور به زمین گرد مهم هست و اینکه می گویند اگر زمین تخت هست پس چرا گرانش هست، حرف نادرستی هست

   اصولاً مسئله اینه که اگر تکنولوژی کافی و ارتباطات کنونی وجود نداشت، از هر 1000 نفر تنها 1 نفر به گرد بودن زمین صحه می گذاشت

   با سپاس

   (3)
  • در مورد گرانش خب اینگونه افراد میتونن به گرانش باور نداشته باشند و از یک ساختمان ده طبقه به پایین بپرند تا کاملا به اون ایمان بیارند‍! هرچند که اونموقع یه مقدار دیر شده! 🙂
   اما در مورد سایز زمین و خورشید، علم با توجه به مشاهداتی که داشته این اندازه‌ها رو حساب کرده و اینجوری نیس که چیزی حدس زده شده باشه. اساس علم بر آزمایش و مشاهده است. اما زمین تخت گرایان بر چه مبنایی میگن که سایز خورشید بسیار کوچکتر از زمینه؟
   در مورد تعداد افراد هم این مورد اصلا شاهدی بر اینکه زمین کرویه نیست. فقط در انتهای متن خواسته تا یه باور رایج بین زمین تخت گرایان رو تصحیح کنه. اتفاقا این اونها هستند که این ادعا رو میکنند و اون رو شاهدی میگیرند بر تخت بودن زمین.

   (2)
   • ببین انسان از اول فرشته بود . فرشته بودن به این معنا نیست که دو تا بال داشته باشی بلکه منظور باک بودنه. یعنی انقدر معصوم که از جنس خود نور . چون انسان عصیان کرد خداوند به اون چگالی داد ( ومنظور از چگالی همان خاکه ) و با سرعت نور به زمین خاکی برتاب شد . در حقیقت نیروی جاذبه ای وجود ندارد بلکه نیروی وزن اجسام است که انرا به سمت کره خاکی می کشاند . وزن اجسام با نزدیک شدن به سمت نور کمتر وبا دور شدن از نور چگالی اش بیشتر میشود و این بایه و اساس علمی است که امروزه به ان علم نانو میگویند . همانطور که از اسم خاک بیداست هر چیزی که از خاک باشد سنگین است اما اگر ذرات تشکیل دهنده خاک را انقدر ریز کنیم در حد نانویی خواهی دید که این ذرات وزن خود را از دست داده و به فضا برخاسته میشوند .چگالی اهن یعنی ذرات ریز تشکیل دهنده اهن از خاک سنگینه . چگالی اورانیوم هم از اهن سنگینتره و…

    (-2)
    • دوست عزیز، voltage
     واقعا این حجم از متن اشباع شده از اشتباهات علمی و مفاهیم کاملا نادرست در یک کامنت نمی‌گنجید که شما تونستین انجامش بدین!
     بخام اشتباهات شما رو تصحیح کنم چند صفحه باید بنویسم! لطفا از همون ویکی پدیا مفاهیم نیروی جاذبه، وزن، سرعت نور، نانو، چگالی … را مرور کنین. البته مرور که نه، احتمالا برای اولین بار بخونین.
     ممنون.

     (5)
     • نیازی به ویکی بدیا یا هر مرجع دیگه ای ندارم . تو اگه به من بگی که چگالی چیه . من می فهمم که سوادت چقدره.

      (-3)
      • در ضمن اشتباهات من رو یکی یکی برام بنویس تا یکی یکی جواب بدم

       (-1)
      • متاسفانه فرصت اینکه تمامی اشتباهات شما رو تصحیح کنم ندارم و مطالعه بیشتر رو (اگر که میخواهید خودتون رو تصحیح کنین) به خودتون واگذار می‌کنم. فقط یک مورد رو بگم که نوشتید:
       (((در حقیقت نیروی جاذبه ای وجود ندارد بلکه نیروی وزن اجسام است که انرا به سمت کره خاکی می کشاند )))

       هر دو جسمی که جرم داشته باشن به همدیگه نیروی گرانشی وارد می‌کنند که این نیرو از نوع جاذب یا جاذبه اس. اگر یکی از این اجرام زمین باشه، به این نیروی گرانشی، نیروی جاذب وزن یا همون وزن گفته میشه.

       حالا یک بار دیگه چیزی که نوشتید رو بخونید!

       جمله درخشان دیگتون هم این بود:
       (((وزن اجسام با نزدیک شدن به سمت نور کمتر وبا دور شدن از نور چگالی اش بیشتر میشود و این بایه و اساس علمی است که امروزه به ان علم نانو میگویند.)))

       اون وزن نیست، جرمه، نور نیست، سرعت نوره، چگالی نیست همون جرمه، علم نانو نیست، نسبیته!

       در پایان: لطفا کمی ادب داشته باشید.

       (3)
       • با عرض ادب و احترام به تمام اونهایی که دنبال علم هستند. چیز زیادی نمیتونم بهت بگم . محرمانه است . ولی باید بهت بگم که فرمول اینشتین رو یه جاهایی فراماسون ها دستکاری کردن تا مردم نفهمند. یه چیزیش کمه و اون یه چیز با عث میشه دنیا به تلاطم بیفته و خیلی ها شاید باورت نشه 95 درصد کل دنیا مسلمان بشه . اون یه چیز رو خودت باید کشف کنی . من میدونم چیه . ولی محرمانه است. اگه او نرو بیدا کنی اصلا شاخ در میاری

        (1)
     • تو برام نیروی گرانش وارده بر یک نانو غبار رو که توی فضا معلقه حساب کن و بگو که چقدره . البته که نمیتونی چون اونقدر محاسباتش ریز میشه که نمیتونی انون رو اصلا به حساب بیاری . ولی با به هم بیوستن این نانو غبار ها گرده به وجود میاد و با بیوستن گرده ها به هم جسم رفته رفته چگالتر شده و تازه اون وقت هاست که یواش یواش میتونی اون رو محاسبش کنی . از مراجع محترم خوبتر برات گفتم حالا اشتباهم رو بنویس حتما ارسال کن .حتما گرده هایی رو که توی نور شناور هستند دیدی یا مثلا دوربینهای دید در شب رو تو شبها اگه نگاه کنی جلوش غبار میشه . چون گرده ها معلق شدن . و از مشکلات اساسی کشور ما هم یکیش همین ذرات معلقه که چون خیلی سبکند تو هوا هستند و نیروی گرانش بر اونها تاثیر چندانی نداره . و ما هر روزه اونها رو تنفس میکنیم. منتها چون سبک هستند خیلی طول میکشه تا روی زمین فرود بیان. یعنی باید بادی در کار نباشه .طوفان نشه . ولی اگه بارون بیاد خوبه . بارون روی گرده میشینه و اون رو چگالتر میکنه و به زمین میاره.

      (-1)
      • اگه تونستی دودی رو که تو هواست و از ماده سیاه تشکیل شده نگه دار و نذار نیروی گرانش اونرو به زمین بیاره . ولی اگه دوده هابه هم متصل بشن سنگین شده و به زمین می افته و من این رو توی ذوب اهن اصفهان که یه وقتی اونجا رفته بودیم دیدم . ضخامت دوده ها یی که داخل دودکش بودند خیلی زیاد بود در حالی که همین دوده در جای دیگه از دودکش بالا میرفت . یعنی چی . یعنی اینکه نیرویی به اسم گرانش نداریم . بلکه وزن ( چگالی بزرگتر اجسام) اونها رو سنگین و زمین گیر میکنه . و اگه بخواهی از زمین بلند بشی باید رژیم غذایی بگیری . یعنی وزنت رو کم کنی نه نیروی گرانشت رو .

       (0)
  • ببین اقا .1- تمام ابهای دنیا به سمتی سر ریز میشن که شیب اونجا کمتره و این شیب در نقطه ای به یخهای ضخیم خواهد رسید که دما صد در صد در اونجا خیلی زیاده دور از تصورو من اینرو از روی علم میگم .2- کسی هم نگفته که زمین تخت کلاهک نداره بلکه داره منتها گرد نیست تخت تخت هم نیست بلکه قوسی از یک بیضی است و ما داریم روی این کلاهک زندگی میکنیم و مثل هر میوه که هسته داره و حتی موتور ( دینام) که دارای کلاهکه ویا حتی کلاهکهای هسته ای ویا حتی هر هسته ای که تو فکر میکنی مثل هسته هلو و هسته زیتون (تین) وهسته خرما (رطب)و.. که در قران هم به اونها اشاراتی شده. اصلا زمین تخت رو با قران بیش ببر ببین چقدرش با قران همخوانی داره . قران که دروغ نمیگه. منتها اینجا بعضی ها سو استفاده میکنن و به جای ما میگن زمین مثل دیسکه . مثل دیسک هم که نمیطونه باشه . کروی هم نمیتونه باشه چون حدید خورده و قران هم گفته شباهتی هم به کوهان شتر داره 3- اهنربای طبیعی دارای قطب مثبت و منفی است و اگر براده اهن رو رو ی کاغذ بریزی میدان مغناطیسی برات روشن میشه خوب این تکه اهنربا هم از همین زمین تخت کنده شده و طبیعیه ومثل صنعتی که اونرو گرد و به هر شکلی که حالا هست میسازن نیست. از قدیم گفتن مشت نمونه خروار است 4 – چطور زمین گرده در صورتی که در قران امده که ما حدیدی فرستادیم و این حدید به زمین اصابت کرده و زمین را در هم کوبیده . ایا اجرام اسمانی مثل تخم هندونه هستند که روی زمین بریزی و زمین هیچیش نشه .نه اقا هر برخورد اجرام با کره زمین مساوی است با متلاشی شدن کره گردی که تو میگی . بس این ایه خودش ثابت میکنه که زمین گرد هم نیست . بلکه بعد از برخورد حالتی شبیه تخت بیدا کرده .5. اب خودش یک شاره ( مایع است) و شار رو نمیشه در خارج یک کره ریخت و انتظار داشت که اون اب اونجا بمونه . مشت نمونه خروار است . تصور بکن اگه تمام ابهای دنیا روی کره باشه چی میتونه اونو نگه داره . میدان مغناطیسی در اب اثری نداره میتونی امتحانش کنی با اهنربا . اصلا مگه اهنربا اب رو جذب میکنه. اهنربا فقط اون حدیدی رو که خدا فرستاده جذب میکنه. اما اگه اب رو داخل ظرف ( اینجا یاد اوری میکنم که در علم تعریفی برای ظروف شده است یعنی یک ظرف چیزی است که ماده ای را که در ان ریخته ایم در خود نگه دارد نه اینکه ان را از دست بدهد) بریزیم میمونه و هم میدان مغناطیسیش حفظ میشه.

   (-3)
   • 5 – تا به حال جایی نرفتم ولی باز هم از روی علم میگم که اگه وسعت یک ناحیه به قدری باشه که نتونی به انتهاش برسی ( چون خیلی سرده والله میمیری ) وتو اونرو از یک ارتفاع مثلا یک کیلومتری از بالای یک کوه نگاه کنی اونرو به حالت قوسی از دایره ( و اگر در جا چرخش کنی رویش رو به حالت دیسک ) میبینی . ولی اگه گرد باشه وسعتش ( مساحتش) محدود به گردی بودنش میشه. یعنی باید خیلی خیلی انحنا داشته باشه . و چیزی که انحنا داره وسعتش ( مساحتش) کمتره. و تصاویر بدست امده حاکی از وسعت نا محدود زمینه . ومن نمیگم که زمین دیسکه . بلکه مثل اجرام اسمانی است که دارای انحنا و بستی و بلندی است . و همین طور که گفتم گرد هم نیست .مثل کاسه یخی است.و کلاهک توی این کاسه در حال حرکته

    (-3)
    • و زمین را مانند گهواره ای قرار دادیم بسان کشتی که بشر در ان سوار است . واین گهواره همان کلاهکه که شبیه یک کشتی است و در داخل کاسه یخی در حال چرخش و حرکته .

     (-3)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*