آخرین مطالب
0
امروز
ساعت اپل

ساعت اپل می‌تواند دیابت را با دقت 85 درصدی تشخیص دهد

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد ساعت اپل (Apple Watch) می‌تواند بیماری دیابت را با دقت 85 درصدی تشخیص دهد. اما این کار چگونه است؟

ما شایعات زیادی را در مورد این که اپل در حال کار بر روی راهی است که بتواند ردیابی گلوکز غیرتهاجمی را همراه ساعت های هوشمند اپل واچ به ارمغان بیاورد شنیده‌ایم. این در مقایسه با روش‌های فعلی ردیابی گلوکز که معمولا شما را مجبور می‌کنند تا کمی خون بدهید (در برخی موارد آن‌ها ممکن است غیربهداشتی و یا دردناک باشند) به مراتب بهتر است.

ساعت اپل با کمک ردیاب ضربان قلب، دیابت را تشخیص می‌دهد

با این حال به نقل از یک مطالعه جدید که توسط Cardiogram انجام گرفته، اینگونه به نظر می‌رسد که ساعت اپل می‌تواند بدون نیاز به هرگونه ردیاب گلوگوز، دیابت را تشخیص دهد. اما اینکار چگونه انجام می‌شود؟ این کار به کمک نمایشگر ضربان قلب یا به طور دقیق‌تر نوری که توسط مانیتور ساطع می‌شود با زمانی که با شبکه‌های عصبی ترکیب می‌شود، می‌تواند با دقتی در حدود 85 درصد دیابت را تشخیص دهد. Johnson Hsieh یکی از بنیانگذاران کاردیوگرام اینگونه می‌گوید:

قلب شما از طریق سیستم عصبی اتونومیک با پانکراس شما در ارتباط است. همانطور که افراد مراحل اولیه دیابت را توسعه می‌بخشند، الگوی ضربات قلب تغییر می‌کند. در سال 2015 مطالعه قلبی با نام Framingham Heart Study نشان داد که نرخ استراحت بالای ضربان قلب و نرخ تغییرات کم ضربان قلب می‌تواند دیابت را در افراد در یک دوره 12 ساله اعلام کند. در سال 2005، مطالعه ARIC نشان داد که تغییرات ضربان قلب در افراد مبتلا به دیابت نسبت به افراد غیر دیابتی در یک دوره 9 ساله سریع‌تر کاهش می‌یابد.

البته توجه داشته باشید که این قابلیت به ساعت اپل محدود نیست، بلکه گجت های پوشیدنی دیگری که از سیستم‌های نمایشگر ضربان قلب برخوردارند نیز می‌توانند دیابت را تشخیص دهند. این خبر صرفا یک مطالعه ابتدایی را نشان می‌دهد، بنابراین مشخص نیست تا حدی چنین چیزی عملی خواهد بود.

۸ دیدگاه

 1. از اینا لازمه یکی داشتم ازم زدنش اگه یه دزد گیرم روش وصل بود خیلی خوب بود

  (0)
 2. یعنی اپل ذات خودشو نشون داد، یطور ساخته وسیله رو دقیقا 85 درصد دقت داشته باشه =)

  (1)
 3. این عدد ینی تهاجم فرهنگی

  (0)
 4. زندگی هم قشنگیای خودشو داره.امیدوارم یه چیزی درستت کنن بشه لذت همه چیو با کنترل چشید

  (0)
 5. ما که میریم شیش ماه یبار آزمایش میدیم خلاص

  (0)
 6. اممممم تشخیصش که کار سختی نیس خود آدمم میتونه اینکارو انجام بده .به هرحال خیلی کارایی نداره

  (0)
 7. کاش بجا تشخیص میتونست گلوکز اضافی رو با اشعه سریع هضم کنه تا همه لذت خوردن بستنی رو از دست ندن خخخخ

  (0)
 8. خلاصه هر چیزی علتی داره فروشه بالا هم علت داره

  (-3)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*