حمله سایبری به سرورهای مراسم افتتاحیه بازی های المپیک زمستانی 2018 | گجت نیوز
آخرین مطالب
6
امروز
حمله سایبری به سرورهای مراسم افتتاحیه بازی های المپیک زمستانی 2018

حمله سایبری به سرورهای مراسم افتتاحیه بازی های المپیک زمستانی 2018

ظاهرا سرورهای مراسم افتتاحیه بازی های المپیک زمستانی 2018 مورد حمله سایبری قرار گرفته است. اما این حمله منجر به چه چیزی شده است؟ جزئیات آن را در ادامه بخوانید.

روز گذشته برگزارکنندگان مراسم افتتاحیه بازی های المپیک زمستانی 2018 پیونگ چانگ اعلام کردند که ظاهرا در طول برگزاری این مراسم به سرورهای آن‌ها حمله سایبری صورت گرفته است. این برگزارکنندگان با تایید این خبر عنوان کرده‌اند که هنوز مشخص نیست کدام کشور و یا گروهی در این حمله‌ها نقش داشته‌اند، اما به زودی اخبار تکمیلی اعلام خواهد شد.

کمیته بین المللی المپیک روز گذشته تایید کرده است که سرورهای مرتبط با اینترنت و پخش تلویزیونی آن‌ها در طول برگزاری مراسم افتتاحیه بازی های المپیک زمستانی 2018 که روز جمعه برگزار شد با حمله سایبری همراه بوده است. با این حال خوشبختانه هیچ بخش مهمی از سیستم‌ها هک نشده و مهاجمان ناکام مانده‌اند. یکی از سخنگویان کمیته بین المللی المپیک با بیان اینکه نمی‌تواد پاسخ قاطعانه‌ای در این مورد بدهد چنین می‌گوید:

ما هیچ نظری بر این مشکل به وجود آمده نداریم. این موضوعی است که برای ما پیش آمده است. ما باید مطمئن باشیم که سیستم‌های ما و خودمان ایمن هستیم.

زمانی که ما از وی پرسیدیم اگر برگزارکنندگان مراسم افتتاحیه بازی های المپیک زمستانی 2018 می‌دانند چه کسی پشت این حمله سایبری بوده است و اینگونه پاسخ داد که آن‌ها به طور مشخصی از این موضوع اطلاع ندارند، اما تجربه بین المللی آن‌ها نشان داده است که نباید در مورد یک حمله صحبت زیادی کرد.

سانگ بایک، سخنگوی کمیته برگزارکننده پیونگ چانگ با تایید این خبر عنوان کرده است که تمامی مشکلات به وجود آمده برای سیستم های این کمیته روز شنبه به طور کامل حل شده و فایل‌های مربوطه نیز بازیابی شده است. این تمام اطلاعاتی است که از این حمله سایبری اعلام شده است و باید برای کسب اطلاعات بیشتر فرصت بیشتری به این کمیته داد.

۷ دیدگاه

 1. این هکر ها مغز هایی هستن که راه اشتباهو رفتن

  (0)
 2. بیچاره ها انقد سرگرم اون پهباد ها بودن از همه چی قافل شده

  (0)
 3. این کار یه جور اعتراضه
  هکرا تو جهان عادی بهشون میدون نمیدن که بعدا میخوان انتقام بگیرن

  (0)
 4. خوب بهشون شد این بخاطر توهینشون به ما بود

  (-2)
 5. بیچاره ها چیکار کنن یه مشت هکرن دیگه چجوری جلوشونو بگیرن

  (2)
 6. کره است دیگر کلا بی عرضه میباشد

  (-3)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*