پتنت سیستم ردیاب چشم عینک هوشمند اپل رویت شد | گجت نیوز
آخرین مطالب
21
امروز
عینک هوشمند اپل

پتنت سیستم ردیاب چشم عینک هوشمند اپل رویت شد

عینک هوشمند اپل محصولی شگفت‌انگیز بوده و سال‌ها است منتظر عرضه آن هستیم. این محصول که به احتمال زیاد اپل گلس نام خواهد داشت، مبتنی بر فناوری واقعیت افزوده است. یکی از ویژگی های مهم عینک هوشمند اپل داشتن قابلیت ردیابی دقیق حرکت چشم محسوب می‌شود.

سیستم تشخیص جابه‌جایی چشم، از جمله امکاناتی است که در عینک هوشمند اپل بعد از معرفی رسمی آن مشاهده خواهیم کرد. به لطف این قابلیت، اپل گلس می‌تواند حرکت چشم را تشخیص داده و بر اساس آن دستورات خاصی را اجرا کند.

اپل مشغول توسعه یک دستگاه جدید است که ابعاد بزرگتری در مقایسه با آیفون داشته و به نظر برخی تحلیلگران، همان عینک هوشمند معروفی است که از سال‌ها قبل منتظرش هستیم. این محصول به احتمال زیاد اپل گلس نام خواهد داشت.

عینک هوشمند اپل

رییس شرکت Quanta به عنوان سازنده اپل واچ و دیگر دستگاه‌های اپل اعلام کرد وسیله جدید در دست توسعه، به احتمال زیاد تا انتهای سال آینده میلادی عرضه خواهد شد. این وسیله دارای اسم کد T2888 بوده و از سیستم عامل rOS استفاده می‌کند. این موضوع نشان می‌دهد دستگاه به احتمال زیاد همان عینک هوشمند اپل است.

اپل هنوز وجود دستگاهی با این اسم کد و یا در دست توسعه بودن عینک هوشمند واقعیت افزوده خود را تایید نکرده است. اما با توجه به بازه زمانی اعلام شده توسط رییس Quanta و از طرفی صحبت‌های تیم کوک در اواخر سال گذشته میلادی، می‌توان به عرضه عینک هوشمند اپل در آیند‌ه‌ای نزدیک امیدوار بود. تیم کوک در اکتبر سال 2017 اعلام کرد تکنولوژی هنوز به بلوغ کافی به منظور ارائه یک محصول همچون اپل گلس نرسیده است. این موضوع نشان می‌دهد شرکت توسعه چنین محصولی را در ذهن دارد، اما برخی محدودیت‌های فنی مانع توسع آن شده است.

عینک هوشمند اپل

هشت روز بعد از این صحبت‌ها، پتنت جدیدی توسط اپل به ثبت رسید که در آن شاهد یک سیستم ردیاب چشم بودیم. این ردیاب قادر است حرکات چشم فردی که عینک هوشمند اپل را بر روی چشم‌هایش قرار داده کنترل کند. این پتنت با نام Eye Tracking System به ثبت رسید و سیستمی را نشان می‌داد که نه تنها جابه‌جایی و حرکت، بلکه موقعیت چشم را نیز تشخیص می‌دهد. دوربین‌های تشخیص حرکت در هر دو طرف صورت کاربر همراه با نور NIR و آینه‌های حرارتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

طبق این پتنت، آینه‌های حرارتی نور را به سمت چشم کاربر ارسال می‌کنند. نور IR از چشم کاربر منعکس شده و به سمت آینده تابیده می‌شود و سپس به دوربین‌های ردیاب می‌رسد. عینک هوشمند اپل به این ترتیب قادر می‌شود حرکت چشم کاربر را تشخیص بدهد.

از آنجایی که عینک هوشمند اپل مبتنی بر تکنولوژی واقعیت افزوده (و نه واقعیت مجازی) ساخته خواهد شد، وجود قابلیت تشخیص حرکت چشم درون آن اهمیت بسیار زیادی دارد.

یک دیدگاه

  1. بدتر توی این دنیایی گیج کننده گیجت میکنه

    (0)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*