آخرین مطالب
0
امروز

علارغم دانلود بيشتر از گوگل پلي همچنان سود اپ استور بيشتر است

طبق گزارش روز گذشته Canalys، بیش از ۵۱ درصد اپلیکیشن های دانلود شده طی سه ماهه اول سال ۲۰۱۳ متعلق به اکوسیستم آندروید بوده و از گوگل پلی انجام شده اند اما در حالی که گوگل از نظر تعداد دانلود برتری قابل ملاحظه ای را داشته است، اما از نظر سود کسب شده نتوانست این جایگاه را حفظ کند.

 این موسسه تحقیقات آماری گزارش می دهد که اپل برنده سود کسب شده از اپلیکیشن ها بوده و بیش از ۷۴ درصد سود برنامه های موبایل در فصل اول ۲۰۱۳ را به جیب زده است.

تیم شپرد، تحلیلگر ارشد Canalys می گوید:

«اپ استور اپل و گوگل پلی همچنان عظیم ترین و گسترده ترین فروشگاه های اپلیکیشن دنیا هستند. در مقام مقایسه بلک بری ورد و ویندوز فون استور رقبای بسیار دوری باقی مانده اند که البته هنوز قابل چشم پوشی نیستند.»

بیشترین میزان رشد طی فصل گذشته را می توان در برخی بازارهای در حال رشد، همچون اندونزی، آفریقای جنوبی و برزیل مشاهده کرد. البته این رشد بیش از آنکه در زمینه سود حاصل از فروش باشد، در خصوص افزایش میزان دانلود بوده است.

چهار فروشگاه اپلیکینش گوگل، بلک بری، اپل و ویندوز طی سه ماهه اول سال جاری میلادی شاهد بیش از ۱۳.۴ میلیارد دانلود بوده اند که سود ۲.۲ میلیارد دلاری را به ارمغان آورده است. این اعداد نشان دهده رشد ۱۱ درصدی در میزان دانلود نسبت به فصل قبل هستند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*