آیا تلگرام و یوتیوب رفع فیلتر شده است؟ (20 اردیبهشت 97) | گجت نیوز
آخرین مطالب
0
امروز
تلگرام

آیا تلگرام و یوتیوب رفع فیلتر شده است؟ (20 اردیبهشت 97)

رفع فیلتر تلگرام امروز 20 اردیبهشت 97 توسط کابران بسیاری از سرار ایران گزارش شده است. به گفته کاربران، نه تنها تلگرام، بلکه یوتیوب نیز رفع فیلتر شده و در بسیاری از سرویس دهنده های اینترنت کشور، تلگرام و یوتیوب بدون فیلتر باز می‌شود.

رفع فیلتر تلگرام موضوع داغی است که امروز کاربران زیادی در سراسر ایران درباره آن صحبت می‌کنند. در حالی که حدود یک هفته از صدور دستور رسمی دادگاه قضایی مبنی بر بستن تلگرام به خاطر تعدد تخلفات آن می‌گذرد، به گفته برخی کاربران، در تعدادی از نقاط کشورمان دسترسی به آن فراهم شده است. نکته جالب‌تر، رفع فیلتر یوتیوب محسوب می‌شود که همزمان با فراهم شدن دسترسی مجدد به تلگرام خبرساز شده است.

رفع فیلتر تلگرام و یوتیوب

گفتنی است رفع فیلتر تلگرام و یوتیوب همه گیر نبوده و تنها توسط برخی کاربران ساکن در تعدادی از نقاط مختلف ایران گزارش شده است. با توجه به تاکید فراوان دادگاه قضایی بر روی تخلفات تلگرام در زمان صدور دستور فیلتر آن، بعید به نظر می‌رسد دسترسی مجدد به این شبکه اجتماعی به صورت همگانی فراهم شود. همچنین فعالیت یوتیوب هنوز با قوانین کشور ما مغایرت دارد، به همین دلیل رفع فیلتر یوتیوب نیز دور از انتظار به نظر می‌رسد.

تنها گزینه پیش رو، بروز برخی اختلالات در تعدادی از سرویس‌دهنده‌های اینترنتی است که به نحوی دسترسی عادی به تلگرام و یوتیوب را فراهم کرده‌اند. در اولین روزهای آغاز فیلترینگ تلگرام نیز با وجود قطع شدن دسترسی به این پیام رسان از طریق اتصال موبایل (اپراتورهای تلفن همراه)، کاربران سرویس‌دهنده‌های اینترنت خانگی به راحتی قادر به استفاده از آن بودند. بعید نیست مورد پدید آمده کنونی نیز ناشی از چنین حوادثی باشد.

اگر شما نیز طی روزهای اخیر توانسته‌اید بدون نیاز به استفاده از نرم افزارهای تغییر آی پی به یوتیوب و مخصوصا تلگرام دسترسی پیدا کند، با ذکر محل زندگی خود، نام سرویس‌دهنده اینترنتی‌تان را در بخش کامنت‌ها با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

۱۶ دیدگاه

 1. سلام عنوان نوشته اردیبهشت 96 تغییر بدید به 97
  +
  برای من که فیلتره :/ فیلترشکن هم هرروز بدتر از دیروز عمل میکنه

  (1)
 2. من از وقتی گوشی مو خریدم یوتوب گوشیم بدون فیلتر شکن کار میکنه. ولی مصرف دیتاش زیاده

  (0)
 3. ما مشکلات جدی تری از این چیزا داریم چرا در باره قیمت دلار چیزی نمیگین یا گرون شدن همه چیز یا بیکار شدن خیلی از کارگرا

  (11)
 4. بابا از وقتی فیلتر تلگرام شروع شده از من هم یروز فیلتره یه روزم نیست
  این یعنی در حال تلاشن که کم کم کلا ببندن
  برای همین فعلا بازو بسته شدن طبیعیه اما چند روز آینده دیگه برای همه بسته میشه غصه نخورید.

  (0)
 5. اگهرفع شده بود اول نفر اذرجهرمی توییت میکرد

  (1)
 6. احتمالا نقص فنیه
  موقع فیلتر تلگرامم مال من یه هفته بعدش فیلتر شد

  (2)
 7. نگران نباشید، اشکال فنی بود من از دوستان عذر میخوام که تونستن تلگرامو باز کنن

  (-1)
 8. اگه میشد برای همه رفع میشد

  (3)
 9. اینجا ایرانه دوستان زندان انفرادی قرنطینه جهنم .. اینترنت نداریم که ما همه جا فیلتره برای همینه که فیلترشکن تا اخر عمرم فعاله تو گوشیم . من هرچی مخاطب دارم تو تلگرام همشون آنلاینن . هم قشنگ تو یوتیوب هستم هم تماس صوتی تلگرام هم کلی سایت باحال ؛) . دیگه از هرکی بپرسی میگه ناراضیم از ایران باور نمی کنی امتحان کن

  (8)
 10. تلگرام ایکس من با اینترنت وای فای بازه

  امیدوارم رفع فیلتر شده باشه

  (-3)
 11. تلگرام با شاتل و ایرانسل بدون فیلتر شکن باز میشد اونم با چه سرعت بالایی خیلی خوب بود ولی باز فیلتر شد

  (1)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*