آخرین مطالب
11
امروز

همکاري يک ايراني با سامسونگ روياي کنترل گجت ها با ذهن را محقق مي سازد

سامسونگ در آینده محصولات خود به دنبال استفاده از ویژگی هایی چون Air View یا Air Gesture نیست، بلکه آنها در تلاشند تا ویژگی هایی دیگر مانند آنچه در فیلم های علمی تخیلی (مانند X-Men) دیده ایم را برروی محصولات خود قرار دهند. یکی از این قابلیت هایی که آنها می خواهند به اسمارت فون یا تبلت های تولیدی خود اضافه نمایند، قابلیت کنترل اینگونه دستگاهها با ذهن کاربر است.

خبر می رسد که این شرکت در همکاری با محققین دانشگاه تگزاس (روزبه جعفری) در تلاش برای یکپارچه کردن کلاه های EEG و تکنولوژی موبایل هستند. هنگامی که کاربران این کلاه های EEG را می پوشند، فعالیت های الکتریکی در اطراف پوست سر آنها اندازه گیری می شوند. با اندازه گیری این فعالیت ها، کاربر با یک تمرکز ساده برروی بخش های مختلف دستگاه (مثلا یک آیکون)، آن بخش انتخاب می شود.

دقت در این روش در محدوده ۸۰ تا ۹۵ درصد، همراه با فرکانس انتخاب در حدود ۵ ثانیه عنوان شده است. در حالیکه شرکتی همانند گوگل در حال توسعه گوگل گلاس می باشد، سامسونگ می خواهد کاربران با استفاده از ذهنشان به کنترل گجت های تولیدی آنها بپردازند. البته کلاه EEG هنوز ظاهر زیبا و جالبی برای کار با یک گجت ندارد، اما محققان در حال کار برروی یک لوازم جانبی هستند که علاوه بر زیبایی، برای استفاده نیز راحتتر باشد.


منبع : en.gadgetnews

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*