شرکت خودروسازی تویوتا به تبعیت از آمریکا ایران را تحریم کرد | گجت نیوز
آخرین مطالب
27
امروز
شرکت خودروسازی تویوتا

شرکت خودروسازی تویوتا به تبعیت از آمریکا ایران را تحریم کرد

شرکت خودروسازی تویوتا اعلام کرده که به تبعیت از آمریکا، ایران را تحریم می‌کند. این در حالی است که این شرکت مدت‌هاست نمایندگی رسمی و معاملات تجاری در ایران ندارد.

در روزهای اخیر به دلیل اعلام خروج از برجام توسط دونالد ترامپ و اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران، برخی از شرکت‌های خارجی اعلام کردند که ایران را ترک خواهند کرد. در این میان برخی شرکت‌ها هم هستند که سعی دارند از آب گل آلود ماهی بگیرند و با وجود این که فعالیت چندانی در ایران ندارند، ادعا می‌کنند که ایران را تحریم خواهند کرد. یکی از این شرکت‌ها، شرکت خودروسازی تویوتا است که هیچ‌گونه معاملات تجاری خاصی با شرکت‌های ایرانی ندارد، اما به تازگی اعلام کرد به تبعیت از آمریکا، ایران را ترک خواهد کرد.

در بین شرکت‌های خودروسازی خارجی که در ایران حضور داشتند، شرکت فرانسوی پژو سیتروئن اول از همه اعلام کرد که در صورت عدم کسب مجوز از آمریکا مجبور است ایران را ترک کند. شرکت خودروسازی رنو نیز خبرهایی در مورد خروجش از ایران شنیده می‌شد، اما در نهایت مدیرعامل این شرکت اعلام کرد حتی اگر با کاهش فروش و فعالیت در ایران مواجه شود، باز هم به فعالیت خود در کشورمان ادامه می‌دهد. مزدا و هیوندای سایر شرکت‌هایی بودند که گفته می‌شود در حال ترک ایران هستند.

شرکت خودروسازی تویوتا حضور فعالی در ایران ندارد

در این میان، شرکت خودروسازی تویوتا با وجود این که مدت‌ها است در ایران حضور فعالی ندارد، اعلام کرده ایران را تحریم می‌کند. تویوتا حتی پیش از لغو برجام توسط دونالد ترامپ نیز در سایت رسمی خود اعلام کرده بود نمایندگی رسمی و فعالی در ایران ندارد و در آن زمان، حرف و حدیث‌های زیادی هم در مورد معاملات تجاری این خودروساز ژاپنی با شرکت ایرتویا شیده شد. تویوتا همچنین در آبان‌ماه 1396 به دلیل فروش یک دستگاه خودرو توسط شعبه هندی به سفارت ایران در هند از آمریکا عذرخواهی کرده بود. طبق قوانین آمریکا از فوریه سال 2013 به بعد، شرکت‌هایی که با کمیسیون بورس اوراق بهادار آمریکا همکاری دارند باید هرگونه قرارداد و معامله با شرکت‌ها و مسئولان ایرانی را لغو کنند.

۶ دیدگاه

 1. بهتره که همه چیز رو آمریکا تحریم کنه که دست دزدان و دلالان سرزمینم کوتاه بشه و به خاک سیاه بشینن و هر روز عرصه براشون تنگ تر بشه.هر مصیبتی داریم میکشیم از مسئولین دزدمون و خود مردم دله دزدمون میکشیم.

  (10)
 2. خوب کرد دمش گرم

  (8)
 3. کشور ژاپن و کره جنوبی میزبان سربازهای امریکایی هستند

  با عرض عذرخواهی از خواهران خودم : این 2 کشور، زنان و دختران خود را در اختیار سربازهای امریکایی قرار می دهند تا قدردان سربازهای امریکایی باشند.

  اخیراً مثل اینکه ترامپ از خواهر رهبر کره شمالی خوشش اومده و در ازای یک سری مسائل (!!!) قراره کره شمالی به جای دشمنی با امریکا، راه دوستی در پیش بگیره

  با سپاس

  (-13)
  • چی میگی واسه خودت محمد جواد جدیدا نوع کامنت ها و حرف زدن هات عوض شده!!!
   میگی قرار میدن دختراشون رو کو کدوم سند حرف ها الکی از جا های الکی همون ترامپ که میگی انقد تبلیغ منفیشون رو کردن که اون اینه اون شیطانه یا چیزی قبل همه چیز ترامپ از همه نظر عالیه همون که بهش میگن دلقک کل کره زمین ازش میترسن کسی هستش پای حرفش میمونه جدایدا از سازمان ملل میخواد بیاد بیرون دمش گرم سامزمان ملل چیه جز از دیکتاتور از کسی دفاع نمیکنه یا فقط محکوم میکنه فقط حرف میزنن و بس اما ترامپ عمل میکنه و تاریخ اینو بهت میگه وقت خودش
   در ازای یه سری مسائل اون مسائل ها کدومان رهبر کره شمالی با اون همه قد قدش کرد تو دستشویی باز بیا تو هی حرف بزن

   (11)
 4. دیگ پوست کلفت تر از اینا شدیم هیچی مهم نی
  اصا دیگ نمیخایم زندگی کنیم چه وضشسه

  (6)
 5. مصیبت بعدی که قراره نازل شه چیه

  (7)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*