آخرین مطالب
7
امروز
قیمت موبایل

قیمت موبایل 30 تا 40 درصد افزایش یافته است

رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی از افزایش 30 تا 40 درصدی قیمت موبایل به دلیل عدم تخصیص ارز دولتی به واردکنندگان در روزهای گذشته خبر داد. محبی همچنین اعلام کرد بازرگانان به جای واردات رسمی، گوشی مسافری می‌آورند.

مهدی محبی، رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی از وضعیت نامناسب در بازار گوشی های تلفن همراه به دلیل نوسانات نرخ ارز در هفته‌های اخیر گلایه کرد. وی در این رابطه اظهار کرد بازار گوشی های موبایل به دلیل عدم تخصیص ارز دولتی به این صنف و مشکلات واردات، دچار وضعیت وخیمی شده و در 20 روز اخیر شاهد افزایش 30 تا 40 درصدی قیمت موبایل در بازار ایران بودیم.

مهدی محبی افزود به دلیل مشکلات موجود، واردکنندگان از واردات گوشی های موبایل به صورت رسمی خودداری می‌کنند. بازرگانان موبایل، کارت بازرگانی را کنار گذاشته و به صورت شخصی از طریق گذرنامه به صورت مسافری اقدام به واردت گوشی می‌کنند. در حال حاضر به دلایلی که مشخص نیست، سیستم گمرک باز است و هر مسافر با یک گذرنامه می‌تواند تا 5 هزار گوشی را به صورت مسافری وارد کشور کند. به همین صورت، بازرگانان با پرداخت عوارض گوشی مسافری نسبت به واردات گوشی اقدام می‌کنند و دست از واردات رسمی تجاری کشیده‌اند.

دلار 4200 تومانی می‌تواند قیمت موبایل را کنترل کند

رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی در ادامه بیان کرد:

تنها در صورتی که ارز 4200 تومانی به این صنف اختصاص داده شود، امکان بازگشت قیمت موبایل به قبل وجود دارد. این موضوع باید از سوی بانک مرکزی و وزارت صنعت پیگیری شود. هم‌اکنون نیز شنیده می‌شود برای این صنف، دلار 6500 تومانی در نظر گرفته شده است. چنانچه این اتفاق بیفتد نمی‌توان امیدوار بود که قیمت موبایل به قیمت اولیه خود بازگردد، اما در صورتی که دلار 4200 تومانی به این صنف تعلق بگیرد، وضعیت آشفته این بازار تا حدی آرام خواهد شد.

این در حالی است که روز گذشته لیست کالاهای مشمول دلار 4200 تومانی به طور رسمی توسط دولت منتشر شد و طبق آن، ارز دولتی به واردات موبایل، لپ تاپ و قطعات کامپیوتری نیز اختصاص پیدا خواهد کرد و به همین دلیل انتظار می‌رود در روزهای آینده، بازار موبایل کمی سر و سامان پیدا کند.

۱۷ دیدگاه

 1. انصافا چرا اینکارارو با مردم میکنید بقران مردم گناه دارن از اونطرف تلگرام رو فیلتر کردید سر بهانه های الکی بعد گوشی رو حساب شده بردین بالا چون میدونستید پیام رسان ها رو اندرویدای پایین جواب نمیده و فیلتر شکنا عملا خیلیارو اینجوری از گوشی بزور خارج کردید الانم ملت میخان گوشی بخرن نمیتونن شب چطوری میخابید شما خداییش

  (2)
 2. چه خبره از این گران تر دیگه گوشی 500 تومنی شده یک میلیون الان اگه بخوای گوشی 500تومنی سابق رو بخری شده 2میلیون ….
  خیلی ظلمه ظلم …ارزوت باشه خرید فلان مدل گوشی ولی هرچی کار کنی هرچی زحمت بکشی نتوانی بخری ….
  حقوق یک ماه رو هم بدی یک گوشی معمولی بهت میدن…
  عجب بازاری داریم ما

  (1)
 3. همین خودش باعث میشه که یه برند ایرانی شروع به کار کنه

  (-10)
 4. اینم رو بقیه بدبختیا
  ما که هرچی میزنن تو سرمون صدامونم در نمیاد

  (4)
 5. داریم به سمت چادر نشینی و غار نشینی میرسیم

  (9)
 6. دلار 4200 کجاست؟؟

  (3)
 7. اگ مردم یک پارچه و یک واحد بودند این همه ظلم بهشون نمیشد
  هی روزگار
  خدایا خودت ما ایرانیارو نجات بده

  (7)
 8. چه وضعشه ناموسا

  (5)
 9. خیلی مسخره گرون نشده ها
  جدی و کاملا برنامه ریزی شدس این چیزا

  (6)
 10. فکری نمیکنم که تغییری واقعا ایجاد بشه تو قیمتا تا اونجا که میدونم گفتید محدودیت داره اگه تازه دلار دولتی ام تعلق بگیره

  (3)
 11. خدا کنه ارزون بشه امیدوارم ارزون بشه واقعا قیمت گوشی مسخره گرون شده خیلی هم مسخره هست

  (6)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*