آخرین مطالب
10
امروز
کارت گرافیک ROG STRIX RTX2080 ایسوس

معرفی کارت گرافیک ROG STRIX RTX2080 ایسوس در گیمزکام

کارت گرافیک ROG STRIX RTX2080 ایسوس به عنوان پیشرفته‌ترین کارت گرافیکی نسل Turing در رویداد گیمزکام (Gamescom) معرفی شد. در ادامه با مشخصات و ویژگی‌های این کارت گرافیکی سفارشی شده آشنا می‌شویم.

ایسوس برند اول کارت گرافیک در جهان، پیشرفته‌ترین کارت گرافیک مبتنی بر جدیدترین نوع تراشه را توسط NVIDIA معرفی کرد. همان‌طور که می‌دانید در کنار طراحی مرجع شرکت‌های تولیدکننده کارت گرافیک، شرکت‌های بزرگی مانند ایسوس با استفاده از تراشه‌های معرفی شده، کارت گرافیک‌های سفارشی خاص خود را تولید می‌کنند که این بار ایسوس برای تراشه NVIDIA RTX2080 سنگ تمام گذاشته است. کارت گرافیک ROG STRIX RTX2080 ایسوس از نوع تمام سفارشی شده، بدون شک پیشرفته‌ترین مدل سفارشی معرفی شده در بین همه برندها است که در رویداد Gamescom معرفی شد.

کارت گرافیک ROG STRIX RTX2080 ایسوس

نگاهی به کارت گرافیک ROG STRIX RTX2080 ایسوس

از ویژگی‌های سری Turing انویدیا می‌گذریم و نگاهی به محصول جدید ایسوس می‌اندازیم. ایسوس همواره از آخرین فناوری‌ها و نوآوری‌های تیم خلاق تحقیق و توسعه خود به منظور تولید کارت گرافیک استفاده می‌کند. برای طراحی کارت گرافیک ROG STRIX RTX2080 ایسوس ، این شرکت این بار فن‌های جدید خود را به کار گرفته است تا هدایت جریان هوا به بهترین شکل ممکن ایجاد شده و کمترین میزان نویز نیز در هنگام کار به وجود بیاید.

کارت گرافیک ROG STRIX RTX2080 ایسوس

علاوه بر آن، در طراحی این فن‌ها، پره‌ها بزرگتر شده و حاشیه کناری آن نیز به صورت کامل توسط یک رینگ پلاستیکی به هم متصل شده است که این عمل به بهبود ایجاد جریان هوا و استحکام کامل منجر شده است.

ایسوس به منظور حفظ استحکام کل کارت گرافیک، استخوان‌بندی کامل را با یک شاسی تمام فلزی ایجاد کرده است که این شاسی دور تا دور کارت گرافیک را در بر گرفته و از خم شدن مدار چاپی جلوگیری می‌کند.

کارت گرافیک ROG STRIX RTX2080 ایسوس

سکوت کامل در هنگام بازی هم یکی از بهرین حس‌های دنیای سخت افزار است! ایسوس در این سری نیز فناوری 0dB را گنجانیده که در کارت گرافیک ROG STRIX RTX2080 ایسوس زمانی که دمای تراشه گرافیکی به بیش از 55 درجه رسید فن‌ها شروع به چرخیدن خواهند کرد. نکته دیگر در مورد فن‌ها سری جدید، تولید آنها با گواهی ضد نفوذ IP5X است که باعث می‌شود گرد و غبار به هسته فن‌ها وارد نشود و دوام آن تضمین شود.

ایسوس پره‌های هیت سینک و حجم آن را در این سری دستخوش تغییر قرار داده است که حجم کلی هیت سینک در کارت گرافیک ROG STRIX RTX2080 بیش از 20 درصد بزرگتر شده و این به معنای دفع بهتر و بیشتر دمای کارت گرافیک است.

کارت گرافیک ROG STRIX RTX2080 ایسوس

اگر به یاد داشته باشید ایسوس در نسل قبلی کارت گرافیک‌های خود، فناوری MaxContact را معرفی کرده بود که این فناوری در سری جدید محصولات نیز وجود دارد. با استفاده از فناوری MaxContact، ایسوس قسمت ارتباطی تراشه گرافیکی به هیت سینک را بیش از 10 برابر صاف‌تر کرده و این سطح صیقلی چسبندگی 2 برابر بهتری را نسبت به رقبا ایجاد می‌کند. این امر منجر به دفع بهتر دما می‌گردد.

کارت گرافیک ROG STRIX RTX2080 ایسوس

تنها خط تولید تمام خودکار و قطعاتی فراتر از استانداردهای رایج

ایسوس به عنوان نخستین و تنها دارنده خط تولید تمام اتوماتیک کارت گرافیک در جهان است که این خط تولید با نام Auto-Extreme شناخته می‌شود. در این خط تولید با حذف نیروی انسانی خطای انسانی نیز به طور کامل دفع شده و مشکلات مرتبط با آن نیز وجود نخواهد داشت. محیط این خط تولید نیز به طور کامل ایزوله شده و هیچ آلودگی و مواد زائد در پروسه تولید در محصولات دیده نمی‌شود. ویژگی دیگر آن نیز استفاده از قطعات با استاندارد SUPER ALLOY POWER II است. یکی از دلایل انتخاب وسواسی ایسوس از قطعات SAP II، بهینه بودن از لحاظ الکترونیکی است که در مصرف کارت گرافیک تا 20 درصد صرفه‌جویی کرده و حرارت کمتری نیز از خود نسبت به قطعات به کار گرفته شده در کارت‌های مرجع به وجود می‌آورند. SAP II همچنین تحمل حرارتی بسیار بالاتری را نسبت به مرجع دارا می‌باشد که دلیل آن حرارت دادن یکباره در پروسه تولید و اسمبل است که این عمل باعث می‌شود از شوک حرارتی به قطعات جلوگیری شود.

در Auto-Extreme به دلیل عدم استفاده از روغن‌های صنعتی برای لحیم‌کاری و نصب قطعات به صورت پینی، آسیبی به محیط زیست وارد نمی‌شود.

کارت گرافیک ROG STRIX RTX2080 ایسوس

خنک‌سازی کل سیستم همیشه برای ایسوس اهمیت دارد. فناوری FanConnect که در نسل قبلی معرفی شده بود در این نسل نیز بهبود یافته و به وسیله FanConnect II می‌توانید مدیریت فن‌های کیس را به کارت گرافیک سپرده و میزان چرخش و جریان هوای درون کیس را کنترل نمایید.

ایسوس برای بهینه‌سازی و اورکلاکینگ کارت گرافیک نیز نرم افزار خوشنام GPU Tweak II را برای نسل جدید بهینه کرده و به سادگی می‌توانید تمامی تنظیمات مورد نیاز برای اورکلاکینگ پایدار در این نرم افزار تغییر دهید. همچنین برای گیمرها نیز پروفایل‌های از پیش تعریف شده‌ای وجود دارد که برای استفاده از آن فقط به یک کلیک نیاز است. در کنار این ویژگی‌ها GPU Tweak II می‌تواند توسط ویژگی GameBooster نیز منابع سیستم را برای گیمینگ آزاد کند.

کارت گرافیک ROG STRIX RTX2080 ایسوسکارت گرافیک ROG STRIX RTX2080 ایسوس

کارت گرافیک‌های سری جدید ایسوس همزمان با توزیع رسمی جهانی در کشور نیز در دسترس خواهند بود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*