آخرین مطالب
4
امروز
رجیستری گوشی های مسافری

سامانه رجیستری گوشی های مسافری با محدودیت کد ملی آغاز به کار کرد

رجیستری گوشی های مسافری با محدودیت کد ملی انجام خواهد شد. از این پس مسافران به ازای کد ملی و شماره پاسپورت خود می‌توانند فقط یک گوشی موبایل وارد کشور کرده و در سامانه رجیستری ثبت کنند.

حسین فلاح جوشقانی، معاون وزیر ارتباطات اعلام کرد در سال گذشته، گمرک ایران سامانه آنلاین طرح رجیستری گوشی های مسافری را برای جلوگیری از قاچاق گوشی های موبایل راه‌اندازی کرد که به واسطه آن امکان ثبت گوشی مسافری بدون مراجعه حضوری میسر می‌شد و هر فرد می‌توانست تعداد نامحدودی از گوشی موبایل را وارد کشور کند و هیچ محدودیتی برای این کار وجود نداشت. اما از این راه افراد زیادی سوءاستفاده کردند و به همین منظور سامانه رجیستری را به سامانه نیروی انتظامی متصل کرده‌ایم تا محدودیت واردات با کد ملی ایجاد کنیم؛ یعنی هر مسافر به ازای کد ملی و شماره گذرنامه خود فقط یک گوشی موبایل می‌تواند وارد کرده و آن را رجیستری کند.

رجیستری گوشی های مسافری

رجیستری گوشی های مسافری چگونه انجام می‌شود؟

حسین فلاح جوشقانی در ادامه عنوان کرد در این سامانه هر مسافر برای ثبت وارد کردن گوشی خود به کشور باید ابتدا عوارض گمرکی آن را پرداخت کرده و سپس آن را رجیستری کند. یکی از اهداف اصلی این اقدام، جلوگیری از فعالیت‌ واردکنندگانی است که به اسم مسافری به واردات گوشی های مختلف اقدام می‌کردند. از این پس می‌توان به ازای هر کد ملی و شماره گذرنامه فقط یک گوشی مسافری وارد کشور و رجیستری کرد. این طرح در گذشته با مشکل اتصال به سامانه نیروی انتظامی دچار بود که با حل این مشکل به زودی آغاز به کار می‌کند.

این مقام مسئول در ادامه عنوان کرد برخی از رسانه‌ها در خصوص واگذاری گوشی های موبایل با نرخ دولتی و محدودیت کد ملی خبر داده‌اند که باید بگویم در این زمینه اطلاعی ندارم. وزارت صنعت در این زمینه مسئولیت نظارتی داشته و وزارت ارتباطات در این باره مسئولتی را عهده‌دار نیست. از طرفی در ماه‌های اخیر به دلیل افزایش قیمت گوشی های موبایل و رشد چشمگیر نرخ ارز، تعدادی از واردکنندگان به واردات گوشی به صورت مسافری اقدام کرده‌ بودند تا با نرخ آزاد در بازار به فروش برسانند که با این طرح از چنین اقداماتی جلوگیری خواهد شد.

رجیستری گوشی های مسافری

۱۱ دیدگاه

 1. دیوونمون کردن به خدا

  (2)
 2. این گد ملی رو کی نشون اینا داده

  (2)
 3. ای هی دهن مارو سرویس کردن اینا

  (2)
 4. یعنی چی منظورشون چیه

  (1)
  • یعنی اون دسته از افرادی که همش می رفتند خارج از کشور و با خودشون تعداد زیادی گوشی به صورت مسافری میاوردند و عملا طرح رجیستری رو دور می زدند و مبلقی فقط برای عوارض گمرکی می پرداختند و گوشی ها در سامانه همتا ثبت می شد دیگه نمی تونند این کار رو انجام دهند و سود هنگفتی بجیب بزنند، الآن در بسیاری از فروشگاه های آنلاین و آفلاین تعداد زیادی از گوشیها بوسیله مسافری در سامانه همتا ثبت شده و بواسطه شرکت وارد کننده خاصی وارد کشور نشده و این خودش یک نوع قاچاق با کلاس و آبرومند حساب می شد، و خیلی خوب که جلوش را بستند چون طرف گوشی را استفاده می کرد و می زاشت داخل کارتن و با عنوان نو می فروخت وقتی هم بهش می گفتی چرا پلمپ نیست می گفت اینا بوسیله مسافری آوردیم و باید داخلش سیم کارت می انداختیم، در صورتی که گوشی که بواسطه شرکت وارد کننده وارد می شود فقط کد رجیستری روی بسته می چسبد و خریدار خودش کد رجیستری را داخل گوشی ثبت می کند و از شبکه سرویس می گیرد.

   (0)
   • تا وقتی خری مثل تو داریم همین حق ماهه که گوشی 400 تومنی رو 1500 بخری ..اخه احمق کدوم وارد کننده میاد گوشی رو جیبش میزاره مرده 1000 تا گوشی میاره به عنوان مسافری خر نیست که توو جیبش بندازه استفاده کنه اون فط ثبت مسافری کرده ونیازی هم نیست که داخلش سیم کارت بزنه
    تا وقتی که افرادی مثل تو هستن همینه

    (0)
 5. این طرح رجستری چیه؟ من نفهمیدم

  (0)
 6. به ما مربوط نمیشه …بودجه یاری نمیکند

  (0)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*