آخرین مطالب
20
امروز

بازهم شکایت از آیفون 6 : صفحه نمایش آیفون های جدید بسیار زود خط و خش بر می دارد

آیفون ۶ و ۶ پلاس در روزهای اولیه عرضه خود اپل را با مشکل بزرگی به نام Bendgate مواجه کردند. کاربران زیادی از خم شدن آیفون جدید خود شکایت داشتند و اخبار و ویدئوهای زیادی در این باره منتشر شد که اپل را نیز مجبور به واکنش دربرابر آن کرد.حالا بعد از گذشت چند ماه از ظاهرا آیفون‌های ۶ و ۶ پلاس با مشکل جدیدی مواجه شده‌اند. در انجمن‌های پشتیبانی اپل موضوع‌های بسیاری ایجاد شده که در آن کاربران از اینکه صفحه نمایش آیفون ۶ و ۶ پلاس آنها ساده‌تر و سریع‌تر از آیفون‌های قبلی‌شان خط افتاده شاکی هستند.

iPhone-6-Screen-Easily-Scratched-Scuffgate-Reborn-465793-3

عده‌ای از آنها که پیش از این آیفون 4s و 5 داشته‌اند عنوان کرده‌اند که صفحه نمایش آیفون‌های قدیمی‌شان هنوز بعد از گذشت چند سال کمتر از آیفون جدیدشان خط افتاده است. یکی از کاربران که مستقیما این مشکل را با کارمندان بخش پشتیبانی اپل مطرح کرده بود از قول وی عنوان کرد اپل هیچ ضمانتی درخصوص حفظ ظاهر و زیبایی محصولات خود ندارد.

iPhone-6-Screen-Easily-Scratched-Scuffgate-Reborn-465793-4

با این تفاسیر توصیه می‌شود که همه کاربران آیفون ۶ و ۶ پلاس از محافظ صفحه نمایش برای آیفون خود استفاده کنند. اغلب کسانی که با مشکل خط افتادن صفحه مواجه شده‌اند، استفاده‌ای کاملا عادی و روزمره از آیفون خود داشته‌اند و آن را در معرض اجسام سخت و غیرعادی قرار نمی‌دادند.

در این تاپیک‌ها از لبه‌های خمیده صفحه نمایش به عنوان قسمتی که بیشتر از بقیه نقاط در معرض خط افتادن قرار دارد یاد کرده‌اند و شاید یکی از دلایل خش برداشتن آیفون های جدید لبه های منحنی آن باشد که سبب می شود تماس صفحه نمایش با سطح های زبر بیشتر گردد.

iPhone-6-Screen-Easily-Scratched-Scuffgate-Reborn-465793-9

برخی اعتقاد دارند شیشه gorilla glass3 که در این آیفون ها به کاررفته است دقیقا معلوم نیست که ازچه موادی ساخته شده است و لذا به احتمال زیاد مشکل از مواد به کاررفته است. اپل در آیفون ۶ و ۶ پلاس از شیشه تقویت شده ion در صفحه نمایش استفاده کرد که در تبلیغات خود به مقاومت بالای آن اشاره کرده بود.

منابع: appleinsider & softpedia

۲ دیدگاه

  1. نميدونم چه دليلي داره همه از بدي هاي آيفون ميگن، من از زمان ٣جي آيفون داشتم تا الان، الانم دو ماه شش رو دارم نه خم شده نه صفحه نمايش شكسته نه آنتنش ضعيفه و نه هيچي، تازه هميشه تو جيبمه و هزار بارم از دستم افتاده، زشته بخاطر اينكه آمريكاييه خرابش كنين، براي كشورهاي ديگه احترام قائل بشين تا اونا هم احترام بگيرن

    (1)
  2. هر از چند گاهی در مورد اشکال در گوشی آیفون 6 میشنویم که تابحال در هیچ گوشی چنین مواردی وجود نداشته .
    پس چطور اپل میگه هفتاد میلیون !!!! از این گوشی رو میفروشیم . این چه منابع معدنی روی کره زمینه که بخاد مواد خام ساخت این گوشی را به این حجم استخراج کنه و کجاست ؟

    (6)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*