آخرین مطالب
3
امروز

ابداع فناوری که باتری موبایل را تنها در 30 ثانیه فول شارژ می کند !

امروزه گوشی های هوشمند پیشرفت های زیادی داشتند، اما این پیشرفت زیاد یک مشکل بزرگ را برای کمپانی ها و کاربران به وجود آورده و آن مشکل عمر باتری کم این هوشمندهای همه کاره است. در حال حاضر تلاش زیادی انجام می گیرد تا اینکه عمر باتری گوشی های هوشمند زیادتر شود و یا اینکه حداقل سرعت شارژ باتری بیشتر شود تا زمان کمتری نیاز به اتصال گوشی به برق داشته باشید.

سامسونگ در نوت 4 شارژ سریع را معرفی کرد. با این ویژگی درصد شارژ باتری گوشی موبایل در مدت 30 دقیقه به 50 درصد می رسد. اما به نظر شما این زمان خیلی کارآمد است؟

 مدتی قبل دانشگاه تکنولوژیک Nanyang ادعا کرده بود روشی را ابداع کرده که می تواند شارژ باتری موبایل را در مدت زمان 2 دقیقه به میزان 70 درصد برساند. اما امروز خبری جالب تر منتشر شده است. کمپانی ای به نام StoreDot راهی را پیدا کرده که توسط آن می توان باتری گوشی را در مدت زمان 30 ثانیه به طور کامل شارژ کرد.

رویترز گزارش داده که این باتری تولید شده اما به علت اندازه بزرگی که دارد در حال حاضر در گوشی هوشمند نمی تواند قرار بگیرد. اما این کمپانی این خبر را داده که تا سال 2016 اندازه باتری را کوچکتر خواهد کرد و کاربر با یک شارژ 30 ثانیه ای مدت 1 روز را می تواند از باتری استفاده کند.

 این کمپانی از تکنولوژی نانو برای ساخت این باتری بهره برده و به عبارت دقیق تر از تکنولوژی nanodocts که در اصل مولکول های پپتیدی بیوارگانیک هستند استفاده کرده است.

منبع : reuters

۴ دیدگاه

 1. ببینم این فناوری برای نوکیا N86 8Mp هم جواب میده

  (-1)
 2. glx من تو ۱۰ ثانیه ۲۰۰ درصد شارژ میشه

  (1)
 3. :Amazed: :Amazed:
  30 ثانیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  (2)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*