آخرین مطالب
19
امروز

سادگی ، مبنای محصولات در نمایشگاه CES امسال

در نمایشگاه امسال CES، رژه ای از محصولات تکنولوژیکی خواهیم داشت، حال اینکه کدام یک از آنها موفق خواهند شد و یا شکست خواهند خورد بستگی به میزان سادگی به کار رفته در طراحی، تولید، و کارکرد آن ها دارد، بله “سادگی”، ویژگی که این روزها کمتر شرکتی بدان توجه می کند.

اصولا محصولاتی که در نمایشگاه CES  رونمایی می گردند در بسیاری از موارد  تا ماه مارس و آوریل به بازار عرضه نمی شوند و البته در برخی سال ها هم پیش آمده بود که محصولی به کل در بازار عرضه نگردید و تنها در نمایشگاه معرفی شد مانند دستگاههای e-reader، کسی خاطرش هست؟

اما امسال در نمایشگاه 2015 CES مبنا بر روی سادگی گذاشته شده است، یعنی برای مثال اینکه استفاده از محصولات تا چه حد آسان است؟ تا چه میزان مهندسی سازی شده اند؟ آیا اکوسیستم نرم افزاری راحتی برای آن ها در نظر گرفته شده و … .

در واقع به همین دلیل است که امسال، سنسورهای تعبیه شده در هر محصول از خود گجت ها اهمیت بیشتری خواهند داشت. خیلی از شرکت ها با این شعار می خواهند در نمایشگاه امسال حضور پیدا کنند که محصولاتشان همه چیز تمام است و  از هر قابلیتی بهترینش را دارند. برای مثال شرکت هایی چون موتورولا، سامسونگ، و خیلی از کمپانی های دیگر که در نمایشگاه CES 2015 شرکت می کنند وعده داده اند که دستگاه ها و فناوری هایشان بی نظیر است اما هیچ کدام به این نکته اشاره نکرده اند که آیا محصولاتشان المان سادگی را نیز در خود جای داده است یا خیر. تم ساده بودن همچنین برای دستگاه های واقعیت مجازی نیز صدق می کند. فرقی ندارد ساخت کدام کمپانی، آن ها باید پیش از آنکه به مصرف عمومی برسند و مشتریان آن ها را خریداری کنند، کارکرد ساده شان تضمین شود. فناوری های جدید مثل چاپگرهای سه بعدی، عینک های هوشمند، خانه هوشمند، هدست های واقعیت مجازی و حتی خودروهای اتوماتیک و الکترونیکی باید عملکردی ساده داشته باشند تا کاربران با سهولت کامل از آن ها استفاده کنند و تجربه کاربری بی نظیری را احساس نمایند. در نهایت اینکه صنعت تکنولوژی (از هر دو نوع تجاری و مصرفی) در جست و جوی راحتی و سادگی است. متاسفانه اجرایی کردن عنصر “سادگی” برای مهندسین دشوارترین کار است اما نمایشگاه 2015 می رود تا سادگی را در تار و پود فناوری این روزها جای دهد.

منبع : zdnet

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*