آخرین مطالب
0
امروز

لامپ یا اسپیکر ؟! معرفی گجتی عجیب از سونی در CES 2015

در بخش کوچکی از سخنرانی اصلی سونی در CES 2015 رییس این کمپانی کاز هیرای از لامپ جدید و عجیبی به نام Symphonic Light رونمایی کرد که در درون خود یک اسپیکر نیز به همراه دارد.

این لامپ مفهومی، بخشی از طرح و برنامه‌های Life Space UX سونی است که سال گذشته و با معرفی یک پروژکتور با رزولوشن 4K کلید خورده بود. سونی می‌گوید که این طرح مفهومی از یک تکنولوژی به نام Vertical Drive بهره می‌برد که می‌تواند از مواد لامپ جهت تولید صدا بهره ببرد.

DSC_0509.0

اما مدیر سونی بیش از همه چیز بر روی تجربه استفاده از این اسپیکر نوری سمفونیک تأکید دارد. هیرای می‌گوید: ” موسیقی مورد علاقه شما از یک لامپ/اسپیکر زیبا به پرواز در می‌آید، اتاق شما را پر از موسیقی می‌کند و البته به زندگی روزانه شما نیز نور می‌بخشد.”

سونی هیچ جزئیاتی مربوط به قیمت و زمان ارائه آن نکرده است.

این طرح ناخواسته ما را به یاد بخش جدید سونی می‌اندازد. سونی اخیرا بخشی را راه اندازی کرده و از طرح‌های مفهومی و ایده‌های نو حمایت می‌کند. هدف نهایی این بخش، ارائه ایده‌هایی به بازار است تا سونی را بار دیگر به عنوان یک کمپانی نوآورانه معرفی کند.

هر چند سونی هیچ‌گاه از وجود این بخش سخن به میان نیاورده، اما منابع معتبر خبری چون بلومبرگ و وال استریت ژورنال بارها بر تأسیس این بخش تأکید داشته‌اند. شنیده شده که گزارشات این بخش به شخص رییس سونی، آقای کاز هیرای ارسال می‌شود.

تاکنون دو محصول شامل یک ساعت مچی ساخته شده از کاغذ الکترونیک و یک قفل در هوشمند، خروجی‌های این بخش بوده‌اند. ایده تولید این لامپ نیز بیشتر به محصولات نوآورانه اشاره شده شباهت دارد.

منبع : theverge

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*