آخرین مطالب
17
امروز

Galaxy S5 دارای سه ویژگی برای بهینه سازی مصرف باتری است

galaxy-s5-battery

در مراسم رونمایی از اسمارت فون Galaxy S5 که اوایل هفته جاری برگزار شد، سامسونگ یک تکنیک صرفه جویی در باتری را به نمایش گذاشت که با نمایش رنگ های مشکی و سفید برروی صفحه نمایش، بطور قابل توجهی عمر باتری را افزایش می دهد. علاوه بر این، ویژگی جدید آنها قابلیت تنظیم و سفارشی کردن را دارد. سامسونگ اعلام کرد که Galaxy S5 دارای سه ویژگی اضافی برای بهینه سازی مصرف باتری از سوی LucidLogix است که برروی این دستگاه قرار دارد.

LucidLogix یک راه حل صرفه جویی در مصرف انرژی را در اختیار کاربر قرار می دهد که با استفاده از آن می توان عمر باتری را افزایش داد. سری Xtend از ویژگی های صرفه جویی در مصرف باتری آنها شامل NavExtend, WebExtend و GamExtend می شوند و همگی برروی گلکسی اس ۵ قرار دارند تا مصرف انرژی آن کاهش یابد.

اما این ویژگی ها چه کاری انجام میدهند؟

NavExtend تمرکز ویژه ای بر بخش ناوبری دارد، بدان معنی که در هنگام استفاده از GPS و ابزارهای ناوبری عمر باتری را افزایش می دهد. معمولا در هنگام استفاده از اینگونه برنامه ها، GPS دائم درحال کار است و به همین دلیل فشار سنگینی به باتری دستگاه وارد می شود. در این تکنیک، با زیر نظر گرفتن گلوگاه جی پی یو، تنها زمانی که برنامه های GPS نیاز به آن داشته باشند، از جی پی یو استفاده می شود.

NavExtend بطور هوشمندانه ای فعالیت GPU در این بخش را مدیریت میکند. ادعا می شود که با این ویژگی حدود ۲۵ درصد عمر باتری افزایش پیدا می کند. نکته دیگر این است که عدم استفاده از جی پی یو در مواقعی که نیازی به آن نیست باعث می شود تا جلوی تولید اضافه گرما نیز گرفته شود. Lucid اشاره می کند که تکنولوژی NavExtend بطور شفاف و بی وقفه و با برجسته ترین نرم افزارهای ناوبری کار می کند.

بطرز مشابهی، WebExtend نیز در بخش مرور وب فعال است و هنگامی که کاربر به مرور وب می پردازند کار نظارتی خود را انجام میدهد. این ویژگی نیز تا ۲۵ درصد عمر باتری را بیشتر می کند. این تکنیک علاوه بر گلوگاه GPU از گوگاه CPU نیز استفاده میکند تا مصرف انرژی را کاهش دهد. Lucid اشاره می کند که مرورگرهای معروف اندرویدی بخوبی با WebExtend کار می کنند.

در نهایت نوبت به GameExtend می رسد که یک ابزار نرم افزاری است و قبلا هم برروی گلکسی نوت ۳ وجود داشت. این ویژگی کار مدیریت منابع دستگاه در حالیکه کار سنگینی چون گیمینگ انجام می شود را انجام میدهد. همه تکنولوژی های Lucid که در بالا به آنها اشاره شد، توسط سامسونگ تغییر داده شده و بهینه شده اند. به همین دلیل می توان انتظار داشت تا Galaxy S5 یکی از بهترین دستگاههای سال در بخش مصرف انرژی باشد.

منبع : sammobile

 

 Galaxy S5 features Lucid’s battery saving techniques that increase battery life by 25%

At the official unveiling of the Galaxy S5 earlier this week, Samsung demoed an intelligent battery saving technique that turns the screen black and white to extend battery life considerably. In addition to its own customizations, Samsung has revealed that the Galaxy S5 will feature three additional battery saving optimizations from LucidLogix. LucidLogix develops power saving solutions that enables you to extend your device’s battery life. Its Xtend line of battery saving features that include NavExtend, WebExtend and GamExtend will be included in the Galaxy S5, which should make the device much more energy efficient.

Lucid’s NavExtend focuses on increasing battery life when using GPS and navigation utilities. It does so by throttling the GPU just so that it matches the minimum requirements needed by the GPS client. Usually when using navigation, the GPU runs full-tilt, which leads to a heavy strain on the battery. NavExtend intelligently manages the GPU so that more battery is conserved, with a claimed increase in battery life by as much as 25%. The throttling of the GPU means that the device does not run too hot as well. Lucid has mentioned that the NavExtend technology will work “transparently and flawlessly with leading navigation software”.

Similarly, WebExtend works by increasing battery life by up to 25% while surfing the Internet. It uses a combination of GPU and CPU throttling to achieve this, and Lucid claims that all major Android browsers work with WebExtend. Finally, GameExtend is a utility that has already been used on the Galaxy Note 3 to manage the device resources better while undertaking heavy-duty tasks like gaming. These Lucid technologies in addition to Samsung’s own tweaks mean that the Galaxy S5 will likely be one of the most energy efficient devices this year.

 

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*