آخرین مطالب
17
امروز

Nexpaq ، کاوری ماژولار که گوشی شما را به سخت افزار های جدید مجهز می کند !

ساخت گوشی که بتوان تمام اجزای آن را ارتقا داد رویایی دور از دسترس نیست. پروژه‌ی گوگل Ara با این هدف شروع شده که در نهایت بتوان گوشی‌هایی با اجزای تعویض‌شدنی تولید کرد. درست مثل کامپیوترها که هر قطعه‌ی آن به صورت جداگانه قابل ارتقاست.گوگل چندی پیش نمونه‌های اولیه‌ی پروژه‌ی آرا را هم معرفی کرده که حتی تا مرحله‌ی بوت کردن اندروید پیش می‌رفته‌اند اما تا عمومی شدن و تولید انبوه گوشی‌های قابل ارتقا باید بیشتر صبر کنیم.اما به نظر می رسد این تنها راه اضافه کردن امکانات سخت افزاری به گوشی های هوشمند نیست.امروز می خواهیم شما را با یک قاب هوشمند برای اسمارت فون ها به نام Nexpaq آشنا کنیم که قادر است گوشی شما را به امکانات سخت افزاری جدید مجهز کند.

نکسپک ( Nexpaq  ) می‌خواهد کاور گوشی دربرگیرنده‌ی ماژول‌های مفیدی مثل فلش درایو USB ، اسپیکر و امپلی‌فایر قوی‌تر، چراغ قوه‌ی LED با روشنایی بالاتر و در مجموع ۱۲ ماژول مختلف باشد.در درون کیس Nexpaq باتری ۱۰۰۰ میلی آمپر ساعتی جای گرفته و تولید کنندگان این محصول می گویند مسلماً دستاوردشان بهترین قاب محافظ مجهز به باتری نخواهد بود ولی قادر است ۳۰ الی ۶۰ درصد به شارژ تلفن هوشمند کاربر بیافزاید و البته یک ماژول باتری دیگر، بازهم با قابلیت افزودن ۳۰ درصد شارژ بیشتر، در نظر گرفته شده.

Nexpaq-1

وقتی به پشت Nexpaq نگاه کنید ظاهری مشابه محصول مرتبط به پروژه ARA را مشاهده خواهید نمود. این کیس یک ستون مرکزی یا اسکلتی کلی دارد که اجازه می دهد ماژول های مختلف از کناره ها در درونش جایگذاری شوند.

اولین هدف Nexpaq ساخت کاوری برای آیفون ۶ و گلکسی اس۶ اج و همین‌طور گلکسی اس۵ است. جالب این است که ماژول‌های مختلف این سه گوشی را می‌توان به دیگری منتقل کرد. جالبتر اینکه کلیه ماژول ها در اصطلاح “hot-swappable” هستند و برای تعویض کردنشان نیازی نیست که موبایل خود را خاموش کنید !

نکسپک در حال حاضر به دنبال جذب سرمایه‌ی لازم در کیک‌استارتر است. ۵۰ هزار دلار برای شروع کار لازم است و در حال حاضر ۱۶ هزار دلار آن توسط ۲۰۰ پشتیبانی مختلف تأمین شده است. اگر پروژه‌ی تعریف شده به مرحله‌ی تولید برسد با پرداخت ۸۹ دلار هزینه می‌توان ۴ ماژول اولیه را تهیه کرد. ۳۰ روز دیگر برای جذب ۳۴ هزار دلار سرمایه زمان باقی مانده است.

کمپین نکسپک در کیک‌استارتر

منبع : BGR

یک دیدگاه

  1. واقعا مفید کاربردیه یه انقلابه واسه اسمارت فون ها

    (0)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*