آخرین مطالب
0
امروز

چرا بلک بری حاضر نیست با دنیای گوشی های موبایل وداع کند ؟

پیش از این در مطالب زیادی به اوضاع و احوال مالی بسیار بد کمپانی بلک بری اشاره کرده ایم.سود این شرکت دائما در حال کاهش است و محصولات جدید این کمپانی یعنی دو گوشی بلک بری پاسپورت و بلک بری کلسیک هم نتوانست این شرکت کاندایی را از بحران خارج کند.اخیرا حتی ۴ کمپانی هوآوی، لنوو، مایکروسافت و شیائومی هم برای خرید بلک بری پیش قدم شده اند و در این میان مایکروسافت که از همه مشتاق تر است مبلغ ۷ میلیارد دلار برای خرید بلک بری پیشنهاد داده است.با تمام این تفاسیر به نظر می رسد که مسئولین بلک بری قصد ندارد این شرکت را واگذار کنند و همچنان به حضور در بازار پر تکاپوی گوشی‌های موبایل علاقمند می باشد.اما علت این پافشاری چیست ؟

جان چن مدیرعامل جدید بلک بری که ۱۸ ماه است هدایت این شرکت را در دست گرفته، در مصاحبه ای که در یواس‌ای تودی آمریکا منتشر شده تا حدودی توضیح داده که چرا بلک بری حاضر نیست با دنیای گوشی های موبایل وداع کند.در ادامه با گجت نیوز همراه باشید.

John-Chen-BlackBerryمدیرعامل کمپانی بلک بری آقای جان چن می گوید : اولین اولویت وی سودآوری و کسب درآمد برای این شرکت است.وی ادامه می دهد که در حال حاضر این شرکت بیش از ۳ میلیارد دلار سرمایه در بانک دارد و اخیرا نیز سه شرکت فعال در عرصه امنیتی را خریداری کرده و امیدوار است که بتواند بار دیگر حضور پر رنگ تری را در بازار تجربه کند.

آنچه که تعجب همگان را در این سال ها به دنبال داشته است اصرار این شرکت برای حضور در بازار تلفن های همراه است. جان چن در این خصوص می گوید که اگر شرکت ها راه و روش پول درآوردن را بلد باشند می توانند از بازار گوشی های هوشمند که همواره پرسود و منفعت بوده است نهایت استفاده را ببرند و ما امیدواریم که بتوانیم با ارایه محصولاتی که امنیت در نرم افزارها و مدیریت اطلاعات را به کاربران هدیه می دهد به این مهم دست یابیم.

دستگاه هایی که توسط این شرکت تولید می شوند از امنیت و قابلیت مدیریت اطلاعات بالایی برخورداند و همین امر بسیاری از دولت ها در کشورهای توسعه یافته را بر این داشته است تا استفاده از محصولات این شرکت را بر سایر محصولات مشابه ترجیح دهند به طوری که مقامات بلندپایه بسیاری از کشورها از محصولات بلک بری استفاده می کنند.

حالا باید دید که آیا بلک بری قادر به تحمل فشار های مالی و حضور در ریای پرطلاطم بازار گوشی های موبایل خواهد بود یا نه.شما چه فکر می کنید ؟

منبع : phonearena

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*