آخرین مطالب
17
امروز

تماشا کنید : مقایسه سرعت عملکرد iOS 9 با iOS 8.4.1

کابران اپلی به خوبی اطلاع دارند که نسخه جدید سیستم عامل iOS یا همان آی او اس ۹ چند روزی است که منتشر شده و دستگاه های بسیاری در سرار جهان به این نسخه آپدیت شده اند.پیش از این در مطلبی تمام تغییرات و ویژگی های جدید iOS 9 را با هم مرور کردیم.همچنین در مقاله ای دیگر به مقایسه رابط کاربری آی او اس ۹ با iOS 8 پرداختیم.اما فکر می کنید سرعت عملکرد نسخه جدید iOS با نسخه قبلی آن چقدر تفاوت داشته باشد ؟

برای رسیدن به پاسخ این پرسش ، امروز در ویدیویی به مقایسه سرعت عملکرد iOS 9 و iOS 8.4.1 در مدل‌های مختلف آیفون پرداخته ایم.با گجت نیوز همراه باشید.

با توجه به اینکه آیفون‌های مختلف سخت‌افزارهای متفاوتی دارند، در این ویدیو سیستم عامل مورد نظر در دستگاه‌های آیفون ۶، آیفون ۵s، آیفون ۵، آیفون ۴s مقایسه شده است.

براساس نتایج این مقایسه، به نظر می‌رسد از نظر زمان بالا آمدن دستگاه، iOS 9 بسیار سریع‌تر از iOS 8.4.1 (به اندازه‌ی ۵ ثانیه) است. اما ظاهرا آیفون ۴s برای این سیستم عامل خوب جواب نمی‌دهد، زیرا دستگاه ۳ ثانیه دیرتر از مدل‌های جدیدتر آیفون روشن شد. این نشان می دهد که iOS 9 برای دستگاه‌های جدیدتر بهینه‌سازی شده است.

اما در زمینه‌ی اجرای برنامه‌ها، iOS 8.4.1 حرف اول را می‌زند. در نسخه‌ی ۹ این سیستم عامل، پس از لمس کردن، برنامه‌ها با کمی تاخیر باز می‌شوند. تفاوت سرعت در آیفون ۴s آشکارتر بود. در آیفون ۶ این تاخیر زیاد مشخص نبود؛ اما اگر دو دستگاه در کنار هم مقایسه شوند، می‌توانید ببینید که برنامه‌ها در iOS 9 با سرعت کمتری اجرا می‌شوند.

اگر شما از آن دسته کاربرانی هستید که سرعت دستگاه برایتان اولویت بالایی دارد، بنابراین شاید با iOS 8.4.1 راحت‌تر باشید و آن را ترجیح دهید. اما اگر ویژگی‌های کاربردی برایتان اهمیت بیشتری از سرعت دارد، بنابراین احتمالا iOS 9 را بیشتر دوست خواهید داشت. تاکنون شکایت‌هایی مبنی بر گیرکردن و تاخیر iOS 9 حتی در آیفون ۶ مطرح شده است. احتمالا در به‌روزرسان‌های آینده این مشکلات رفع خواهند شد.

منبع: YouTube

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*