آخرین مطالب
14
امروز

خودروی بدون راننده اپل بزودی راهی خیابان ها می شود

مدتی ست که شایعه شده اپل در حال کار بر روی خودروی بدون راننده خود می باشد.این پروژه که Project Titan نام گذاری شده است مجموعه ای از محققان و متخصصان خبره عرصه خودروسازیست که مدتهاست بر روی تکنولوژی تولید خودروهای بدون راننده تمرکز کرده اند و به نظر می رسد که راه چندانی تا دستیابی به موفقیت در پیش ندارند.امروز گاردین گزارش کرده که خودروی بدون راننده اپل بزودی راهی خیابان ها می شود.با گجت نیوز همراه باشید.

این اتومبیل مرموز اپل، که هنوز مسئولین این شرکت ترجیح می دهند تا در مورد آن سکوت کنند، قرار است در آینده ای نزدیک روانه خیابان ها شود و خودروی بدون راننده گوگل را که هم اکنون به خیابان های برخی ایالت های آمریکا راه یافته است، به چالش بکشاند.

امروز روزنامه گاردین در گزارشی به این خودرو پرداخت و اشاره کرد که به زودی شاهد ورود خودروی بدون راننده اپل به خیابان ها خواهیم بود. این روزنامه معتبر در گزارش خود آورده است مدیران این شرکت به منظور کسب مجوز ورود خودرو به خیابان های ایالات متحده آمریکا، ملاقات هایی را با اداره وسایل نقلیه کالیفرنیا (Department of Motor Vehicles) داشته اند.

اگرچه اداره مذکور که مسئولیت وضع مقررات و تست خودرهای بدون راننده را قبل از ورود به خیابان های کالیفرنیا بر عهده دارد، جزییات این ملاقات را منتشر نکرد، اما این نکته را نباید فراموش کرد که زمانی شرکت ها، رایزنی های خود را با اداره وسایل نقلیه کالیفرنیا آغاز می کنند که مراحل ساخت اتومبیل به پایان رسیده باشد.از این رو، می توان این چنین برداشت کرد که اپل راه چندانی را تا رونمایی از آخرین دستاورد خود یعنی اتومبیل بدون راننده در پیش ندارد.

گفتنی است از آنجایی که شرکت های همانند گوگل، اوبر و نیسان از پیشگامان این حوزه محسوب می شوند و خیلی قبل‌تر از اپل، قدم در این عرصه نهادند، اهلی کوپرتینو امیدوارند تا با تکیه بر منابع مالی قوی و همچنین دانش تخصصی کارکنان خود، خودروهای خود را زودتر از پیش‌بینی ها رونمایی و عرضه کنند.

منبع : theguardian

یک دیدگاه

  1. به سلامتی پراید که خود راننده رو نیست و نابود میکنه

    (0)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*