آخرین مطالب
0
امروز

هشدار سازمان بهداشت جهانی : گوشت های فراوری شده سرطان زا هستند

گوشتهای موسوم به فرآوری شده به آن دسته از فرآورده های گوشتی اطلاق می‌شود که از طرق مختلف مانند دودی و یا نمک سود کردن و یا افزودن مواد نگهدارنده مدت مصرف آنها افزایش می‌یابد و یا مزه آنها تغییر می‌کند.حالا سازمان جهانی بهداشت (دبلیو اچ او) می‌گوید که مصرف گوشتهای فرآوری شده مانند بیکن، سوسیس، کالباس و ژامبون، باعث بروز سرطان می‌شود.

در گزارشی که این سازمان منتشر کرده، آمده است که مصرف ۵۰ گرم گوشت فرآوری شده در روز می‌تواند خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را تا ۱۸ درصد افزایش دهد.

گزارش مقامات سازمان جهانی بهداشت پس از تحقیقات انجام شده از سوی آژانس بین‌المللی تحقیق در مورد سرطان که وابسته به این نهاد است، و بر اساس شواهد علمی در دسترس آنها تهیه شده است.در عین حال این گزارش به این مفهوم نیست که مثلا خوردن یک ساندویچ بیکن به اندازه استعمال دخانیات مضر است.

processed_meat-1

این گزارش در عین حال می‌گوید که گوشت قرمز نیز “ممکن است سرطان‌زا” باشد؛ اگرچه بر اساس گزارش این نهاد بین‌المللی، شواهد کمی در این مورد در دسترس است.سازمان جهانی بهداشت در عین حال گفته است که گوشت دارای فوایدی است.گوشت قرمز ارزش غذایی دارد و از جمله منبع آهن، روی و ویتامین ب-۱۲ است.

سازمان جهانی بهداشت می‌گوید که نتایج این تحقیق برای کمک به کشورها با هدف ارایه توصیه‌های صحیح غذایی، صورت گرفته است.

منبع : bbc

یک دیدگاه

  1. کارشناسای این سازمانه بیان خیابون لشکر اهواز فلافل ابو خلیفه رو بخورن درجا به فسیل تبدیل میشن. برن آبودان لبو جناب خان رو بخورن دیگه هیچی. فک کنم مستقیم میعان کنن و به نفت تبدیل بشن… والا بخدا

    (2)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*