آخرین مطالب
8
امروز

فیلم استیو جابر در هفته اول اکران تنها ۷٫۳ میلیون دلار فروش کرد !

طبق گزارش هالیوود ریپورتر؛ فیلم استیو جابز ساخته کمپانی یونیورسال پیکچرز، نوشته آرون سورکین که داستانی برگرفته از کتاب زندگینامه استیو را به تصویر می‌کشد تنها ۷٫۳ میلیون دلار در اولین هفته اکران وسیع خود فروش داشته است. این فیلم در ۲۴۹۳ سالن در این آخر هفته پس از دو هفته اکران محدود بر روی پرده نقره‌ای رفته است. کارگردان این اثر دنی بویل و بازیگر نقش استیو جابز  مایکل فاسبندر می‌باشد. این فیلم در رتبه هشتم باکس آفیس در حال حاضر قرار دارد و برای ساخت آن بودجه‌ای معادل سی میلیون دلار صرف شده است.

این شکست می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد؛ از اظهار نظر مدیرعامل فعلی اپل، تیم کوک که سازندگاه این فیلم را یک سری فرصت طلب نامیده است تا مخالفت همسر استیو جابز فقید، لورن جابز که حتی بازیگرانی همچون لئوناردو دی کاپریو و کریستین بیل که برای این نقش کاندید شده بودند را به عدم پذیرش این نقش ترغیب کرد. از طرفی دیگر پس از مرگ استیو جابز و انتشار کتابی کامل از سرگذشت او و فروش بسیار بالای کتاب باعث شد بسیاری از مردم شناخت جامعی از زندگی وی داشته باشند. همچنین استفاده نکردن کمپانی سازنده از بازیگران نه چندان معروف نیز به این لیست عامل عدم فروش باید اضافه کرد.

box-office

استیو جابز فردی که دوست داران تکنولوژی را شیفته خود کرده بود و تلفیقی از عشق و نفرت برای اطرافیانش؛ از دخترش تا کسانی که با او کار می‌کردند را به ارمغان آورده بود، سرگذشت بسیار جالبی را طی کرده است. به همین علت با توجه به محبوبیت وی و سرگذشت بسیار جذابش فیلم سازان را ترغیب کرده است که از زندگینامه او تا کنون دو فیلم بسازند. فیلم اول با بازی اشتون کاچر شکستی سختی را در فروش متحمل شد.وحال با توجه به آمار فروش فیلم دوم نیز انتظار می‌رود که سرگذشتی همچون فیلم اول برایش رقم بخورد.

البته برخلاف نظر تحلیل گران سینما، یونیورسال پیکچرز به فروش خوب این فیلم در آینده ایمان دارد !

منبع : hollywoodreporter

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*