آخرین مطالب
0
امروز

سرانجام اسکایپ آی پی کاربران را مخفی کرد

سال ۲۰۱۲ بود که یک نقص در اسکایپ ( Skype ) پدیدار شد و با وجود این نقص امنیتی، هکر ها به راحتی قادر بودند آدرس آی پی ( IP ) کاربران را به دست آورند. در حال حاضر، سرانجام مایکروسافت نرم افزار خود را به روز کرد تا این جزئیات به طور پیش فرض پنهان باقی بمانند.

اسکایپ قابلیت مخفی کردن ای‌ پی آدرس را برای مدت کوتاهی ارائه کرد، اما با به روز رسانی که به تازگی در اختیار کاربران قرار گرفت، مشخص شد که از این پس جزو ویژگی های استاندارد این برنامه خواهد بود. پیش از این ممکن بود ای پی آدرس یک فرد از طریق تجزیه و تحلیل اطلاعات فاش شود.

این قابلیت تازه بیشتر قشر گیمر را تحت تاثیر قرار می دهد. چرا که آنها علاقه‌ای ندارد که رقبا از آفلاین بودن آنها با خبر شوند. به طوری که  پیش از این، گیمر ها آفلاین بودن یکدیگر را به وسیله  IP تشخیص می‌دادند و از این طریق به کسی که آفلاین بود حمله می‌کردند.

skype

اسکایپ (به انگلیسی: Skype) نرم‌افزار کاربردی است که به کاربر اجازه می‌دهد به وسیله صدا روی پروتکل اینترنت تماس تلفنی برقرار کنند. تماس تلفنی و ویدیویی بین کاربران اسکایپ کاملاً رایگان است و برای تماس با تلفن ثابت و تلفن موبایل نیاز به خرید اعتبار می‌باشد. همچنین این برنامه امکانات مختلف دیگری مانند پیام‌رسان فوری، انتقال فایل، ویدیو کنفرانس و پست صوتی در اختیار کاربران قرار می‌دهد.( ویکی پدیا )

منبع: gizmodo

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*