آخرین مطالب
0
امروز

تولید اولین نمایشگرهای هوشمند کم مصرف IGZO توسط شارپ

 


شارپ اعلام كرد كه در راستای نیاز بازار به نمایشگرهای باکیفیت و کم مصرف، تولید اولین پنل‌های LCD با بازده بسیار بالا و  تكنولوژی نیمه  هوشمند  IGZO را آغاز كرده است. این تكنولوژی صفحات، كه بر اساس تركیب شیمیایی" ایندیوم، گالیوم، زینك اكساید" ساخته می‌شوند، می‌تواند در نمایش جزئیات، شفافیتی به میزان دو برابر بیشتر از پنل‌های فعلی ایجاد كند و به نحو چشمگیری سبب كاهش مصرف انرژی تا سطح 90 درصد شود. این تكنولوژی موجب می‌شود كه با وجود كاهندگی مصرف انرژی، پنل نمایشگر باریك‌تر و شفافیت پیكسل‌ها بیشتر شود.

همچنین تكنولوژی تنظیم كننده تصویر UV2A شارپ كه پیش از این در تلویزیون‌های AQUOS وجود داشت در این پنل‌ها نیز موجود می باشد.
در حال‌ حاضر شارپ این تكنولوژی را تنها بر روی نمونه‌های تبلت، لپ‌تاپ و مانیتورهایی چون تبلت‌های 7 اینچی با رزولوشن 1280 در 800 پیکسل با تراكم پیكسلی 217ppi و مانیتور 32 اینچ با رزولوشن 840 در 2160 و تراكم پیكسل 140ppi انجام داده است. به گفته كارشناسان شارپ این نمونه‌ها اختصاصا جهت سنجش بازار تولید شده‌اند و در صورت استقبال مشتریان به شكل انبوه تولید می‌شوند.
به‌نظر می‌رسد به‌زودی تكنولوژی IGZO به دلیل مصرف پایین انرژی در حین ایجاد كیفیت تصویری دوچندان، در محصولات شركت‌های اینتل و اپل همچون اولترا‌بوك‌ها، آیفون و آیپد مورد استفاده قرار گیرند.
همچنین شایعات حاکی از آن است که نمایشگرهای IGZO جایگزین IPS در نسل آینده آیپد خواهند شد. مهمترین برتری نمایشگرهای IGZO نسبت به نمایشگرهای فعلی در بازده آنها است یعنی مصرف بسیار پایین‌تر و تصاویر با کیفیت‌تر.
نكته جالب توجه اینكه ساخت این LCD‌ها با تكنولوژی IGZO كه در‌حال‌حاضر اختصاصا جهت تولیدات نمایشگرهای كوچك تا متوسط به ویژه تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها خواهد بود، هم‌اكنون در تاسیسات كامیاما یعنی دقیقا جایی كه در سال 2006 اولین پنل‌های LCD برای تلویزیون شارپ متولد شدند، آغاز شده است.


منبع CNET

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*