آخرین مطالب
0
امروز
مقایسه گلکسی اس 7 اج و آیفون 6 اس پلاس

مقایسه گلکسی اس 7 اج و آیفون 6 اس پلاس + رای گیری

این روزها یکی از بحث های جذاب در حوزه ی تکنولوژی، مقایسه ی اسمارت فون های پرچم دار است. وقتی پای اپل و سامسونگ در میان باشد؛ این مقایسه، بسیار هیجان انگیزتر و جذاب تر هم خواهد شد. در این مقاله، به مقایسه گلکسی اس 7 اج و آیفون 6 اس پلاس پرداخته و در آخر با یک رای گیری نظر شما را در مورد این دو گوشی جویا می شویم.

مقایسه گلکسی اس 7 اج و آیفون 6 اس پلاس

سامسونگ امسال با رونمایی از گلکسی اس 7، تفاوت هایش با آیفون را به حداقل رساند. این گوشی جدید که هنوز یکماهی از تولدش نمی گذرد، از نظر داخلی، تغییرات زیادی نسبت به گلکسی اس 6 داشته، اما از نظر ظاهر، بسیار کم تغییر کرده است. اما در مورد گلکسی اس 7 اج، قضیه کمی فرق دراد: اج 7 نسبت به نسل قبلی خود، بزرگتر شده و به همین دلیل، رقیب جدی تری برای آیفون 6 اس پلاس به شمار می رود.

آیفون 6 اس پلاس، بدون شک، پیشرفته ترین اسمارت فونی است که اپل آن را با طراحی و ویژگی های سخت افزاری بهتری نسبت به نسل قبلی ارائه کرده است. با وجود اینکه شش ماه از تولد این گوشی می گذرد، همه ی کارشناسان، آن را جدی ترین رقیب گلکسی اس 7 اج می دانند. اجازه دهید وارد گود رقابت شده و به مقایسه گلکسی اس 7 اج و آیفون 6 اس پلاس بپردازیم.

مقایسه گلکسی اس 7 اج و آیفون 6 اس پلاس

مقایسه گلکسی اس 7 اج و آیفون 6 اس پلاس : طراحی

همیشه اولین مولفه ای که برای بررسی به آن برخورد می کنیم، طراحی یا نمای ظاهری گوشی است. دورنمای گوشی، یکی از مواردی است که کاملا سلیقه ای است و به نظر شخصی هر کس بستگی دارد. اما به طور کلی، شاید بتوان گفت اس 7 اج، جذابیت بیشتری داشته و به خاطر کناره های خمیده و غیرمعمولش، افراد را بیشتر جذب می کند. از طرفی، این کناره های خمیده، حس بدون لبه بودن گوشی را به کاربر القا می کند. این گوشی مرکب از شیشه و فلز، برای بسیاری از افراد، مدرن تر و جذاب تر به نظر می رسد. در مقابل، آیفون 6 اس پلاس، طراحی بسیار سنتی تری داشته که زیباشناسی، تقارن و هارمونی بیشتری را  نشان می دهد و همانطور که گفتم بنابر سلیقه ی شخصی، برای برخی از افراد، دوست داشتنی تر و زیباتر از اج خواهد بود.

تاکنون در مورد جنبه ی زیبایی شناسی طراحی دو گوشی صحبت کردیم. اما اگر قرار باشد به سراغ اعداد و ارقام و مقایسه ی فنی تر برویم، گلکسی برنده می شود چرا که ساختاری سبک تر و فشرده تر دارد. از طرفی، گلکسی اس 7 اج، نسبت نمایشگر به بدنه ی منطقی تری دارد. اگرچه هر دو گوشی، نمایشگرهای ۵.۵ اینچی دارند، اما گلکسی این نمایشگر را در فضای کمتری، جای داده است و به همین دلیل، راحت تر می توان آن را استفاده کرد.

در عمل، هیچ یک از این دو طراحی، کامل نبوده و نقاط ضعف و قدرت خود را دارند. مثلا ضدآب و گردوغبار بودن، یک مزیت کلیدی برای طراحی گلکسی اس 7 اج به شمار می رود، می توانید مطمئن باشید اگر گوشی خود را در آب فرو ببرید یا نوشیدنی روی آن بریزید، همچنان به زندگی عادی خود ادامه خواهد داد. یکی از نکات منفی در مورد اج، این است که به دلیل سطح شیشه ای، اثر انگشت روی آن باقی می ماند، در حالیکه در آیفون 6 اس پلاس، به دلیل فلزی بودن بدنه، جای نگرانی نیست.

مقایسه گلکسی اس 7 اج و آیفون 6 اس پلاس

مقایسه گلکسی اس 7 اج و آیفون 6 اس پلاس : نمایشگر

هر دو گوشی با نمایشگرهای ۵.۵ اینچی، فضای دید یکسانی را در اختیار قرار می دهند؛ البته گلکسی اس 7 اج با رزولوشن ۲۵6۰×۱۴۴۰، از پیکسل های فشرده شده تری نسبت به رقیبش با رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰  بهره می برد.

در واقع مهم ترین تفاوتی که دو گوشی در بخش نمایشگر دارند، تکنولوژی های ساخت نمایشگر است. گلکسی اس 7 اج به لطف نمایشگر امولد خود، دارای وضوح و دقت رنگ بهتری است. در واقع رنگ های نمایشگر اج، اشباع شده تر و زنده تر هستند. در مقابل، تکثیر رنگ ها در نمایشگر IPS LCD آیفون، بسیار عالی است.

آیفون 6 اس پلاس می تواند نور بیشتری را در اختیار شما قرار دهد، چرا که حداکثر روشنایی آن، ۵۹۳ نیت است، در حالیکه همین کمیت برای گلکسی اس 7 اج، ۴۹۳ نیت است. در مورد حداقل روشنایی، اج ۲ نیت و پلاس ۵ نیت در اختیار شما قرار می دهند، بنابراین می توانید هر دو گوشی را در تاریکی قبل از خواب و بدون سختی به چشم، به راحتی استفاده کنید. زوایای دید در هر دو گوشی، عالی است، اما آیفون دارای گامای بسیار سازگارتری است و در تمام نقاط، گامای نزدیک به ۲.۲ را دارد. در مقابل، اج، رنگ ها را کمی روشن تر از حد معمول نشان می دهد. (گاما، کمیتی است که در رابطه ی توانی بین سیگنال ورودی و شدت نور یا روشنایی ظاهر می شود).

یکی از ویژگی های تازه و البته جالب سامسونگ، نمایشگر همیشه فعال یا همیشه روشن است. این ویژگی به شما اجازه می دهد اطلاعات ضروی مثل زمان، تاریخ و تقویم را در حالت آماده به کار گوشی، همیشه بر روی نمایشگر ببینید. به عبارت دیگر، نیازی نیست تا تمام نمایشگر را فقط برای دیدن زمان با آب و هوا یا تماس های ناموفق روشن کنید. این ویژگی کارآمد به کمک نمایشگر امولد اج به راحتی قابل اجراست، چرا که در این نمایشگر، هر پیکسل با منبع نوری جداگانه ای تغذیه می شود. البته گوشی هایی مانند الجی G5 با وجود داشتن نمایشگر IPS LCD، این ویژگی را در آن قرار داده اند.

با چنین نمایشگرهای بزرگ و با کیفیتی، دیدن فیلم وعکس واقعا هیجان انگیز بوده و تجربه ی لذت بخشی بدست می دهد. البته دیدن ویدئوهای تمام صفحه در اج، به دلیل کناره های خمیده اش، می تواند کمی آزاردهنده باشد.

مقایسه گلکسی اس 7 اج و آیفون 6 اس پلاس

مقایسه گلکسی اس 7 اج و آیفون 6 اس پلاس : حدواسط

هر دو گوشی، از آخرین نسل سیستم عامل مشهورشان بهره می برند. گلکسی اس 7 اج با اندروید مارشمالو 6 و آیفون 6 اس پلاس با سیستم عامل اختصاصی خود، یعنی IOS 9 عرضه شده اند. هر یک از این دو پلتفرم، خوبی ها و بدی های خود را دارند. ویژگی های بسیار زیادی در هر پلتفرم وجود دارد که برخی از آنها مانند مالتی تسکینگ درکنار هم و فیلپ بورد واقعاً مفید هستند و برخی دیگر، عملا نمایشی هستند. یکی از این ویژگی ها ، edge UX است، خصوصیتی که در اثر خمیده بودن لبه های اج 7، به وجود آمده است. با این قابلیت شما می توانید با کشیدن هریک از لبه ها، به میانبر اپلکیشن ها، ابزارها و مخاطبان دلخواه دسترسی پیدا کنید. مثلا بدون بستن اپلیکشینی که در حال کار با آن هستید، می توایند پیش بینی هوا را مشاهده کرده یا وارد حالت سلفی دوربین شوید. همان طور که گفتم، ممکن است این ویژگی برای بعضی افراد، نمایشی و حیله گرانه باشد و برای برخی کاملا مفید!

گیم لانچر، قابلیت جدید دیگری است که مجموعه ای از ویژگی های مرتبط با بازی مانند ضبط ویدئوهای گیم پلی و محدود کردن میزان اعلانیه های پاپ آپ، در اختیار کاربر قرار می دهد. ویژگی تازه ی دیگر، حالت چند پنجره ای اپلیکیشن ها در کنار یکدیگر است. زمانیکه در حال استفاده از اپلکیشن پیام رسان سامسونگ هستید، می توانید در نیمه ی پایینی نمایشگر و بدون ترک صفحه ی پیام، لینکی را در مرورگر باز کنید.

نوبت به آیفون 6 اس پلاس می رسد که دارای IOS نسخه ی ۹.۲.۱ است. اگر چه این پلتفرم، ویژگی هایی مانند نمایشگر همیشه روشن یا گیم لانچر ندارد، اما مثل همیشه، عملکردی روان و راحت داشته و حدواسطی زیبا و دوست داشتنی آن، چشم کاربر را نوازش می کند. جستجوی اسپات لایت آیفون 6 اس پلاس، به شما امکان می دهد تا درون گوشی یا وب را جستجو کرده و همچنین از پیشنهادهای سیری در مورد اخبار جدید بهره مند شوید. نایت شیفت، ویژگی دیگری است که با تنظیم دمای رنگی نمایشگر، به خواب شما را راحت تر می کند.

به یکی از ویژگی های جالب آیفون، یعنی لمس سه بعدی می رسیم که به فشار دست شما پاسخ می دهد. در واقع به کمک این ویژگی، شما می توانید با وارد کردن فشارهای متفاوتی به نمایشگر، اعمال متفاوتی را انجام دهید. لمس سه بعدی، نسل جدیدی از تعامل کاربر و گوشی است. حالا شما می توانید با فشردن بیشتر آیکون ها، زیرمنوهای مربوطه را نیز مشاهده کرده و به میانبرها دسترسی داشته باشید یا می توانید به ایمیل های خود نگاهی انداخته یا لایوفوتوها را در گالری خود ببینید.

مجموعه تصاویر زیر به ترتیب حدواسط گلکسی اس 7 اج و آیفون 6 اس پلاس را نشان می دهند.

 

مقایسه گلکسی اس 7 اج و آیفون 6 اس پلاس: عملکرد و حافظه

با مقایسه ی چیپست های اس 7 اج و 6 اس پلاس روی کاغذ، نمی توانیم مقایسه ی درستی داشته باشیم. پس بهتر است به سراغ بنچمارک ها برویم. اگرچه گلکسی اج سامسونگ با دو نوع تراشه ی اسنپدارگون ۸۲۰ برای آمریکا و اگزینوس ۸۸۹۰ برای سایر مناطق ارائه شده است، اما عملکرد این دو تراشه با وجود تفاوت های اساسی در ساختار، بسیار در واقعیت به یکدیگر شبیه است.

گلکسی اس 7 اج، در بیشتر بنچمارک ها از آیفون 6 اس پیشی گرفته یا حداقل با آن مساوی است، اما در واقعیت، هر دو گوشی، عملکرد روان و خوبی دارند. اج دارای رم ۴ گیگابایت است، در حالیکه پلاس دارای رمی ۲ گیابایتی است. برخلاف این تفاوت آشکار، مدیریت حافظه ی IOS بهتر عمل کرده و در واقع منابع حافظه ی کمتری استفاده می کند، در نتیجه مشکلی در عملکرد وجود ندارد. شکل زیر عملکرد گلکسی اس 7 اج و آیفون 6 اس پلاس را در بنچمارک های مختلف نشان می دهد.

مقایسه گلکسی اس 7 اج و آیفون 6 اس پلاس

در مورد حافظه، سامسونگ در دو کانفیگ ۳۲ و 6۴ گیگابایتی عرضه شده، به علاوه ی اینکه دارای یک شیار حافظه ی microSD نیز هست. این بدان معناست که شما می توانید حجم بسیار زیادی از اطلاعات را درون گوشی خود ذخیره کنید. اما در آیفون، مثل همیشه خبری از شیار حافظه نیست. در عوض این گوشی دارای کانفیگ های ۱6 ، 6۴ و ۱۲۸ گیگابایتی است که به نظر می رسد حافظه ی ۱6 گیگابایتی به هیچ وجه برای استفاده های امروزی مناسب نیست.

مقایسه گلکسی اس 7 اج و آیفون 6 اس پلاس : دوربین

انگیزه ی بسیاری افراد از خرید گوشی، داشتن یک دوربین با کیفیت در هر مکان و زمانی است. به همین دلیل، دوربین، برگ برنده ی کمپانی های موبایلی محسوب شده و می تواند یک تنه، یک گوشی را در بازار محبوب کند. هر دو گوشی دارای دوربینی ۱۲ مگاپیکسلی به عنوان دوربین اصلی هستند، البته دوربین اج مسحورکننده تر به نظر می رسد، چرا که دارای گشادکی دیافراگم بیشتر۱.7 در مقابل ۲.۲ آیفون است. از طرفی اج، پیکسل های بزرگتر۱.۴ میکرونی نسبت به ۱.۲۲ میکرونی آیفون پلاس دارد. نتیجه اینکه، اج در نورکمتر، بهتر عمل می کند. اج همچنین به لطف تکنولوژی جدید سامسونگ یعنی Dual Pixel عملکرد بهتری در فوکوس اتوماتیک دارد. تثبیت کننده ی دیجیتالی تصویر در هر دو گوشی موجود است. (مجموعه تصاویر زیر به ترتیب حدواسط کاربری گلکسی اس 7 اج و آیفون 6 اس پلاس را نشان می دهد)

 

برخلاف تفاوت های فنی، هر دو گوشی واقعا در بخش دوربین، عالی هستند. البته در موقعیت های مختلف مانند روز آفتابی و نور کم، اج کمی بهتر عمل می کند. تاری تصویر در اج کمتر بوده و همچنین، شاتر سرعت بیشتری دارد که دلیل آن، گشودگی بیشتر دیافراگم است که به اج اجازه می دهد تا در مدت زمان مشابه با آیفون، نور بیشتری را جذب کند. در مورد دقت رنگ ها، آیفون 6 اس پلاس، رنگ های گرمتری را بدست می دهد اما در مقابل رنگ های اج دقت بالاتری داشته و به واقعیت شبیه تر هستند. البته تفاوت بسیار اندک است.

به کمک عکس هایی که هر یک دارای نیمه ای از گلکسی اس 7 اج و آیفون 6 اس پلاس هستند، می توانید کیفیت دوربین ها را در چند حالت مختلف مقایسه کنید. برای مقایسه ی بهتر کافیست، علامت فلش دو طرفه ی وسط تصویر را به طرفین بکشید. در تمام عکس ها، نیمه ی سمت چپ، مربوط به گلکسی اس 7 اج و نیمه ی سمت راست مربوط به آیفون 6 اس پلاس است.

۱- حالت HDR

Samsung-Galaxy-S7-edge---HDRApple-iPhone-6s-Plus---HDR

۲- روز

Samsung-Galaxy-S7-edgeApple-iPhone-6s-Plus

۳- شب

Samsung-Galaxy-S7-edge (1)Apple-iPhone-6s-Plus (1)

مقایسه گلکسی اس 7 اج و آیفون 6 اس پلاس: کیفیت مکالمه

سامسونگ در اج 7 یک پله فراتر رفته و صدای مکالمه را بهبود بخشیده است. این گوشی حالا دارای یک حالت تازه به نام، حالت Extra Volume است که صدای مکالمه را زیاد می کند و به شما اجازه می دهد تا در مهمانی ها یا سایر محیط های شلوغ، صدا را بهتر بشنوید. در مورد کیفیت، صدا واضح بوده و تغییری ندارد و این یک بهبود نسبت به گلکسی اس 6 اج به حساب می آید. اگرچه آیفون هیچگاه در مورد کیفیت مکالمه، بهترین نبوده، اما صدای مناسبی دارد و در محیط های پرسروصدا هم عملکرد قابل قبولی دارد.

مقایسه گلکسی اس 7 اج و آیفون 6 اس پلاس : باتری

گلکس اس 7 اج دارای یک باتری غول پیکر 36۰۰ میلی آمپری است که در صورت استفاده ی نرمال، به راحتی شما را یک روز تمام از شارژ بی نیاز خواهد کرد. البته در صورت استفاده ی کمتر و سبک تر، حتی می توانید دیرتر هم آن را شارژ کنید. میانگین عمر باتری نسبت به اس 6 کمی کمتر شده و این ناامیدکننده تر است.

در سمت مقابل، آیفون 6 اس پلاس دارای یک باتری 2750 میلی آمپری است که به راحتی برای یک روز، پاسخگوی نیاز شماست. اما با استفاده ی سبک تر، دو روز هم می توانید به سراغ شارژر نروید. دلیل این عملکرد مناسب باتری، بهره وری بهتر IOS  در حالت استاندارد است. بنچمارک ها نشان می دهند با شرایط کاملاً یکسان برای هر دو گوشی، اج به مدت 7 ساعت و ۱۸ دقیقه و پلاس ۹ ساعت و ۱۱ دقیقه دوام می آورد.

در مورد شارژ باتری، قضیه کمی فرق می کند. گلکسی اس 7 اج از ویژگی شارژ سریع و وایرلس بهره مند است و می تواند در مدت ۹۹ دقیقه به طور کامل شارژ شود ، این در حالیست که حتی با ۱۵ یا ۳۰ دقیقه شارژ هم می توانید چند ساعت عمر برای باتری خود جمع کنید. از طرف دیگر، آیفون 6 اس پلاس، شارژ سریع و وایرلس ندارد و 165 دقیقه زمان برای شارژ کامل لازم دارد.

نتیجه…

این هم از مقایسه گلکسی اس 7 اج و آیفون 6 اس پلاس.پس از مقایسه ی کیفی و کمی دو پرچم دار اپل و سامسونگ، نوبت به نتیجه گیری می رسد. نکته این است که هر دو گوشی، واقعا عالی بوده و ویژگی های منحصربفرد خود را دارند. با این حال به نظر می رسد گلکسی اج 7 با ابعاد فشرده تر و دوربین بهتر، رقابت را با فاصله ی اندکی پیروز می شود. البته داشتن شیار حافظه و ضدآب بودن هم از دیگر ویژگی های برتر اج است. در طرف مقابل، آیفون، رقیب با ارزشی است که با رابط نرم افزاری عالی خود، تجربه ی بی نظیری را در اختیار کاربر قرار می دهد.

اگر میخواهید تمام مدل های گلکسی اس 7 و اس 7 اج را بشناسید و تفاوت دو پردازنده ی اگزینوس و اسنپدراگون را بدانید مقاله ی زیر را از دست ندهید: مقایسه مدل های اسنپدراگون و اگزینوس گلکسی اس 7 + لیست تمام مدل ها

اگر جزو طرفداران متعصب هر یک از این دو برند هستید، تقریبا مطمئنم نوشته های بالا، تاثیری بر شما نخواهد داشت، چرا که در نهایت، گوشی برند محبوب خود را انتخاب خواهید کرد و مثل همیشه، پایان این راه، انتخاب شماست.بنابراین ، لطفا در رای گیری زیر شرکت کرده و به گوشی محبوب خود رای دهید.

رای گیری

درباره این نویسنده

ناهید سادات ریاحی ، زاده ی اردیبهشت 6۹ و دانشجوی دکترای شیمی کوانتوم محاسباتی در دانشگاه شهید بهشتی است. او علاقمند به دنیای کوانتوم، تکنولوژی و موسیقی (رپ/راک) بوده و علاوه بر سردبیری دیپ لوک، به طراحی وب و نویسندگی در گجت نیوز، بیگ تم و ماهنامه جیبی GSM مشغول است. ( لینکدایناینستاگرام )

۴۵۵ دیدگاه

 1. از نظر من ایفون بهتره سامسونگ بعد از مدتی هنگ میکنه ولی ای او اس هنگ نمیکنه من ایفون ۶اس دارم وقبلا هم اس٧اج داشتم از این ایفون بیش تر راظیم

  (0)
 2. سلام من الان سامسونگ اج دارم ولی آیفون خیلی دوس دارم به نظرتون عوض کنم یا اج بهتره از آیفونه؟

  (5)
 3. به دوستان توصیه میکنم که به یوتیوب مراجعه کنن و مطلب زیر رو سرچ کنن و اختلاف سرعت بین ایفون ۶ اس رو با گالاکسی اس٧ و همچنین گالاکسی اس ٨ و برتری ایفون در هردو تست رو ببینن iPhone 6 s plus & Samsung galaxy s 8 speed test و همچنین در ادامه بجای ٨ . اسم سامسونگ اس ٧ رو سرچ کنید و تست اونم ببینین

  (-1)
 4. بله به خاطر همین سردرگمی ازتون کمک خواستم نمیتونم دقیق تصمیم بگیرم که کدوم برام بهتره؟؟م عیارامو عرض کردم خدمتتون نگرانیمم از لابت سامسونگ هنگ کردن و باطریو مقاومت کمش برا ضربه اس که از دستم بیفته و ….
  بدا ایفون ریجیستر و سیستم عاملشه چون استفاده نکردم
  نگرانبمم با گوشی دارم تایپ میکنم شرمنده هرچی سعی کردم پس و پیش و اشتباه ننویسن نشد
  الان نظ قطعی رو از شما میخوام خانم ریاحب عزیز حالا اگه گوشی دیگه ای هم مناسب بود برام جز این وو تا اینجت معرفی کنین برام
  خییییییییییییی ممنوننم بالت وقت و حوصله ای که خرج میکنین برامون فقز اگه میشه جوابمو سریع بدین یا اگه رته ارتباطی دیگه ای دادین من اونجا مزاحم سم
  متنم زولانی سد معذرت میخوام ب

  (1)
  • ناهید سادات ریاحی

   خب در مورد کیفیت ساخت گوشی‌های اپل که دیگه نیازی به صحبت نیست، هر چند که سامسونگ هم واقعا در مورد پرچمداراش، کیفیت بالایی داره. در مورد سرعت هم،‌ همونطور که بارها توی پست‌های مختلف به دوستان گفتم، آیفون به دلیل هماهنگی و مچ بودن نرم‌افزار و سخت‌افزار، سرعت و روون بودنش به مرور زمان، بیشتر مشهود میشه. در مورد یادگیری سیستم عامل IOS هم واقعا جای نگرانی نیست.

   (2)
   • سامسونگ یه شرکت کلاهبرداره که واسه گوشیهای اروپاو امریکاش پردازنده اسنپ دراگونه امریکایى میذاره و واسه ما اگزینوس کره ای میفرسته که بنچمارکش از ایفون ۶ اس پلاس که یکسال ازش قدیمیتره پایینتره. اندروید بخصوص برند سامسونگ فقط هفته به هفته گوشی میده بیرون و بدون ساپورت یا بروزرسانی درست و حسابی در صورتیکه اپل روی حساب و کتاب سالی یه مدل میزنه با کلی پشتیبانی نرم افزاری و تخصص کمپانی اپل هم فقط همین محصولاته و در کنارش کاسه و بشقاب و هزارتا قلم جنسهای مختلف نمیزنه.تمرکزش روی یه محصول خاصه مثل بلاک بری و نتیجش هم تولید محصولیه که ماها چون توان مالی خریدش رو نداریم بدون کوچکترین تخصصی تحقیرش میکنیم یااینکه میگیم فقط واسه کلاس خوبه و تنها یه ایرانی میتونه ازین دست نظرات بده یادشون رفته سامی جون بخاطر تقلید از ایفون چقدجریمه داده و نمیبینن که کمپانیهای گوشی چقددارن زور میزنن گوشیاشون لااقل ازنظر ظاهری شبیه خانواده ایفونها باشه

    (3)
    • دوسته عزیز اولین ک پردازنده های اکسینوس سامسونگ در حاله پیشرفته فوق العاده ای هست و در بسیاری موارد از پردازنده های اسنپدراگون بهینه تر هس و مصرف کمتری داره و قدرت بیشتر و اپل اکثرا تولید پردازنده های گوشیشو به سامسونگ میسپاره و جدیدا هم ک از پنل اولد سامسونگ استفاده کرده برای ایفون ایکس .دوم اینک شما چرا ناراحتی هر گوشی دوس داری بخر سلیقه ها متفاوته و هیش گوشی بی عیبو نقص نیس و اولویت من در خرید گوشی صفحه نمایش و مصرفه باتریه ک سامسونگ خیلی بهتر هستش و زودتر هم شارژ میشه

     (-1)
   • یه موردی هم که شاید خیلیا ندونن و لازمه شما درموردش مطلب توسایت خوبتون بذارین در مورد کمپانی ایمجینیشن تکنولوژی است که سازنده گرافیک گوشیهای ایفونه چراکه مدیریت و بنیانگذار این کمپانی حسین یاسایی یک ایرانیست که ازطرف ملکه انگلیس مفتخر به لقب سر شده و منی که از برند ایفون استفاده میکنم افتخار میکنم که معتبرترین نام در میان تلفنهای همراه و ایپدها و دیگرمحصولات اپل یکی ازمهمترین بخشهاشون یعنی گرافیکشون نام یک مهندس ایرانی را یدک میکشد و اینجاست که باید با ایفون نه درمقابل خودمون بلکه درمقابل جهان کلاس گذاشت . گرافیکی همچون پاور وی ار که درهیچ برنامه یا بازی سنگین خم به ابرو نمیاره و مورد علاقه ی استیو جابزه سختگیر بود

    (0)
 5. سلام خسته نباشی خانم ریاحی گل
  لطفا اگه میشه سریع جواب بدبن به من ممنون میشم
  من بین این دوتا گوشی گیر کردم
  اون چیزی هم که برام مهمه دوربینای گوشیه یهنی هر دوتا
  زمان استفاده از گوشیم خیلی زیادهه

  بخاطر شرایط کاریم همیشه دیتا گوشیم باید روشن باشه و حالت 3جی مدت زیا 4جی
  باتری و عمر باتری برام مهمه
  همیشه هم گوشیم همرام باید باشه چه خیابون خونه تو ماشین یعنی تو دستمه
  دانلود با دیتام زباد هست
  کدوم گوشی رو منناسب میدونین برام
  بین این دو تا
  گوشیه دبگه بودجمم تقریبا 2600 هست
  ممنونم ازتونیا هر گو

  (0)
  • ناهید سادات ریاحی

   میترای عزیز، در مورد دوربین، اج کمی بهتره (به خصوص توی نور کمتر). در مورد استفاده مدام از گوشی، خب باید باتری رو درنظر گرفت که در این مورد اج با اینکه باتری بزرگتری داره، ولی توی تست‌ها تقریبا مثل پلاس عمل میکنه. اما نکته‌ی دیگه‌ای که در مورد باتری وجود داره، شارژ سریع هست که باز اج این ویژگی رو داره. در نهایت میرسیم به قیمتشون که با درنظر گرفتن یه کانفیگ مشخص (مثلا 32 گیگ)، اج حدود 200 تا 300 تومن ارزون‌تر از پلاس هست و هر دو کمتر از بودجه‌ی موردنظر تو قرار میگیرن. فاکتورای موردنظرت رو من گفتم، ولی در نهایت انتخاب با خودته!

   (2)
 6. اگه ایفون امکانات سامسونگو داشت حرف نداشت حیف.من خودم عاشق هر دوتاشونم پول داشتم جفتشو میخریدم ولی ی ریزه سامسونگ تو امکانات بالاتره ولی ایفون خوش دست تره.در کل اینجا کسی نمیتونه ب نتیجه برسه

  (4)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*